PDA

View Full Version : Кандидатстване



babbe55
05-14-2013, 16:06
Хей, здравейте. Най- накрая и аз се реших да пиша тук. Момиче, 7 клас съм и след седмица са ми изпитите по математика и български. По- математика съм супер зле- 4 за срока, да не говорим, че просто задачите от втори модул са ми супер трудни. Е, има кой да ми ги обясни и го прави, но те са различни видове... Проблемът е там, че искам да кандидатствам в най- добрата гимназия в града- математическата. Просто много ме привлича... няма да обяснявам... умирам да отида там... но знам, че няма да мога и просто се отказах. От цели 5 месеца просто супер много се притеснявам... не мога да спя... да не говорим сега- точно седмица преди ужаса как съм. Другите ме успокояват с това, че ако отида в не елитно училище (гимназия) ще съм много по- спокойна, ще имам и шансове за стипендия ( уж съм отличничка, но математиката и един друг предмет просто...) не знам просто толкова много искам да съм там... една несбъдната мечта.
Да, знам, не ме бива по математика, а искам в ПМГ, просто там не се изучава толкова усилено.
Някакви мнения... споделете
Благодаря!

Marilyn Monroe
05-14-2013, 16:23
ІІ.Прием на ученици в VІІІ клас в ПМГ за 2011 / 2012 година.

При приема във всички паралелки в VІІІ клас за кандидатстване условията за кандидатстване са едни и същи: необходими са изпити по български език и литература и математика и оценки от дипломите по същите предмети. Срокът на обучение е 5 години.

( VІІІ , ІХ ,Х , ХІ и ХІІ клас.)

През настоящата учебна година в ПМГ “ Акад. Никола Обрешков” ще се приемат
6 (шест) паралелки с по 26 ученици : 4 паралелки математика /английски; 1 паралелка информатика /английски ; 1 паралелка биология /английски. За повече информация относно подаване на документи, класиране, срокове за записване може да намерите в сайта на МОМН www.minedu.government.bg и сайта на РИО гр. Бургас rioburgas.org

Виж сега разгледай хубаво паралелките и си избери например ако Биологията ти харесва и си добре с Английския има такава паралелка . Там предполагам няма да е толкова интензивно изучаването на математика . Пак ще я има но ще е в границите на нормалното . Биологията и Английския ще са по повече часове и така. Погледни хубаво паралелките за Математическата гимназия в града в който ще кандидатстваш , помисли какво точно ще ти е по лесно и интересно и си избери. Успех ! И един съвет от мен ако близките ти изказват мнение се вслушай в съветите им . Аз не слушах майка си сега съжелявам и вече 4 години уча нещо коета не искам !

babbe55
05-15-2013, 14:12
Проблема е там, че на изпита по математика пак ще изкарам 4 и бала ми става около 26-27, а с него едва ли ще мога да влезна.
Но много ти благодаря даде ми полезна информация!

Amore-Mio*
05-15-2013, 14:20
Няма как да си предвидиш нещата.
Даже в много от случаите задачите на реалния изпит, са много по-лесни от тия, които са ви давали в училище. Съдейки по мен, де.

Инак, престани да се притесняваш.
Това не е кой знае какво, а обикновено външно оценяване за проверка на знанията ви. Ти, ако от сега се притесняваш толкова - на матурата какво ще правиш?

babbe55
05-15-2013, 14:39
Ами не знам но точно при нас матурата и външното оценяване са едно нещо. И с оценките от това външно по математика и бел ще кандидатствам.

joannalof
05-15-2013, 16:12
Да, знам, не ме бива по математика, а искам в ПМГ, просто там не се изучава толкова усилено.
Някакви мнения... споделете
Благодаря!
Какво е това ПМГ,в което математика не се изучава усилено :D освен ако не искаш да влезеш в профил биология/химия,тогава има смисъл
Само ти можеш да си помогнеш.Притеснението на изпита ще ти изиграе много лоша шега и може да се представиш по-зле от реалното.Аз скоро завършвам и като си спомня как се притеснявах за изпити след 7 клас и ми става смешно.Лично аз мисля,че дори да не влезеш в желаната гимназия,не ти пречи да се развиваш в посоката,която си избрал.Успех!

perry_the_platypus
05-15-2013, 18:42
Ами не знам но точно при нас матурата и външното оценяване са едно нещо. И с оценките от това външно по математика и бел ще кандидатствам.

@Amore-Mio* имаше предвид матурите (изпитите) в края на 12-ти клас. Но задължителен е само изпитът по Български език, тя може да си избере дали вторият изпит да бъде по Математика.

SunT
05-15-2013, 21:19
А ти какво ще правиш в математическа гимназия, щом не те бива в математиката?
Бтв, не му мисли толкова. Аз като се сетя за миналата година ми става смешно :d Толкова притеснение, рев, мъки.. Курсове цяла година, пробни изпити, на които имах две поредни 3ки и една мижава 4ка.. Бях толкова сигурна, че нищо няма да направя, ама накрая имах 5ца. Задачите на изпита са по-лесни по принцип. Втори модул и аз не го разбирах и нямах почти никакви точки на него. Така че, горе главата и какъвто ти е късметът :)

FreeExtazy
05-15-2013, 23:29
Щом си зле в математиката ще ти е тегаво. По-добре недей се записвай там. Аз уча в езикова гимназия и влязох на косъм заради математиката и сега имам само 3-ки по тоя скапан предмет :/ А какво остава за МГ?

Gret1ty
05-18-2013, 19:52
Аз също много се притеснявам, но какво толкоз? Няма да свърши света нали.. просто бъди спокойна!!