PDA

View Full Version : Актьорско майсторство София... Къде?



Jack_D
05-14-2013, 20:16
Може ли да ми кажете къде се дават уроци по актьорско майсторство в София. Интересува ме да не са много скъпи защото се занимавам и със спорт, а не мога да отделям кой знае колко пари.
П.п. на 16 съм и до сега не съм се занимавал с това. :)

vladyman
05-15-2013, 09:30
1) В България качествена школа по актьорско майсторство няма да намериш. Малкото що-годе ставащи актьори които имаме са такива благодарение на таланта си, а не заради някаква невероятно добра професионална школовка.

2) Където и да отидеш по света, школите по актьорско майсторство могат да бъдат или качествени, или евтини, но никога и двете. Качествената актьорска подготовка изисква скъпа екипировка, различни декори, възможности за изява на учащите и т.н. Просто няма как да е евтино.

Моят съвет е да се поразровиш из интернет. Има много хубави видео лекции на световно признати учители по актьорско майсторство. Също така има качени учебниците, упражненията, изобщо всичко което ти е нужно за да направиш първата стъпка към актьорската професия. Оттам нататъка пътят е само един - практика, практика, практика. За нея обаче трябва да си създадеш връзки. Пробвай да се сдушиш с филмовите стуеднти на Натфиз примерно и да ходиш с тях на снимки.

malkatavili99
09-16-2015, 18:35
1) В България качествена школа по актьорско майсторство няма да намериш. Малкото що-годе ставащи актьори които имаме са такива благодарение на таланта си, а не заради някаква невероятно добра професионална школовка.

2) Където и да отидеш по света, школите по актьорско майсторство могат да бъдат или качествени, или евтини, но никога и двете. Качествената актьорска подготовка изисква скъпа екипировка, различни декори, възможности за изява на учащите и т.н. Просто няма как да е евтино.

Моят съвет е да се поразровиш из интернет. Има много хубави видео лекции на световно признати учители по актьорско майсторство. Също така има качени учебниците, упражненията, изобщо всичко което ти е нужно за да направиш първата стъпка към актьорската професия. Оттам нататъка пътят е само един - практика, практика, практика. За нея обаче трябва да си създадеш връзки. Пробвай да се сдушиш с филмовите стуеднти на Натфиз примерно и да ходиш с тях на снимки.

това въобще не е вярно
има няколко школи, за успеха на които може да се съди по много неща, но най-главното е, че от тях някои хора влизат успешно в НАТФИЗ.
Едната е на Калановски, не зная колко е скъпа или не, а другата е на актьора Малин Кръстев, провежда занимавнията в Младежкия театър и дори там после играят пред публика. има и още по готини за най малките, като таласъмчетата на Тодор ... не помня кой беше, но и там и скъпо
всъщност готините професионални школи са около стотина лева, не зная точно. Различни са
но спометнатите три вкарват много хора успешно в академиите.
Виж и тази тема:
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/576168-%D0%9D%D0%90%D0%A2%D0%A4%D0%98%D0%97-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%82%D 1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5