PDA

View Full Version : Смена 8М?



AngelAntichrist
05-14-2013, 22:55
Каква лента ми трябва за него?

И приемам всякакви съвети и мнения за апарата, по принцип. :)

Във фотографските форуми е супер празно, в нета има малко инфо, а ми е на зор. :)

102
05-14-2013, 23:04
Въпросът е дали изкарват още снимки от такива....

domain
05-14-2013, 23:51
Железен апарат, няма лабаво, особено подходящ за начинаещи, каквото и да се говори - да работиш аналогово си е истината. Има тънък момент при разбирането на колелцето с оставащите кадри, но и да не го - щракаш докато не можеш да въртиш повече и проблема е решен.
Останалия от леля нямаше ролка за навиване на вече изщраканите кадри и отидох в 1 от по-добрите фотота и ми дадоха(безплатно) от вече проявен(разбирай счупен) филм ролката и си пасна перфектно. Гледах дори, че някакви дръпнати са възродили интереса към туй чудо на техниката на майка россия, имаха в сайта 1 светкавица с цветен филтър за още по артси-бартси-хипстърски снимки. Няколкото експозиции на кадър също са голяма мания, въобще апаратчето е веднъж.
В крайна сметка го подарих на женичката да се радва, ма тя взе че го овеси в рамка, "Да не го прееба." тъпи женски...
Както и да е, по темата - стандартен 35мм, ако искаш нещо по-фенси има черно-бели и някакви други дето въобще не ми ги разбира главата.
Колкото до проявяването - да все още изкарват, но в процеса филма се чупи. Ако си ентусиаст - номера е да си измайсториш собствена червена стая за проявяване и идилията е пълна - ако беше мъж щеше да се удавиш в пича киселина.

Надявам се да е било от полза, щото и да искаш повече - НЯМА!
За протокола - не съм фотограф, даже и понятие си нямам, това всичко горе беше опит набавен наведнъж по линия за подаръка, принципно мразя снимки, на хора, така де... аргументацията на друг - цитирана тук (http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/515172-%D0%A1%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-Vol-46?p=10100867&viewfull=1#post10100867), така че - не ме занимавайте!