PDA

View Full Version : Приятелят ми...



babyy123
05-15-2013, 16:36
..

Sh@d0w
05-15-2013, 17:03
Може да почне да посещава сбирки на алкохолици някои казват че помагало.

Markuss
05-15-2013, 17:26
Майката на един мой близък приятел говореше подобно. Казваше, че я отпускало, като си пийнела и според нея не правеше нищо кой знае какво. Майка му отдавна е вече алкохолик и доста жалка гледка. Една чаша вино на ден е дефиницията на "малко/достатъчно", това, че организмът му разпознава 3 чаши вино и 2 ракия като "малко", смятам, че говори само за себе си. Просто ми е жал за гледката, в която ще се превърне, ако си намери повод, да пийне "повече".
П.П. Повечето хора си въобразяват, че човек е различен като се напие и когато е трезвен. Това е така донякъде. Истината е, че индивидът е и 2те персони, които подават глава, в зависимост от спирта в кръвта му. Това на кого ще отваря по-често вратата, на трезвения или на "леко подпийналия", дефинира човек какъв е всъщност. Аз предвиждам, че нещата само ще се влошават при вас. Или говори с него и не му позволявай, да се обвие в оправдания, или го зарязвай. С времето алкохол + битовизми = много лош завършек за всеки.

xXxPETYAxXx
05-15-2013, 17:32
И това от колко време е така? Може да е просто педиод, ако е отскоро.

tori
05-15-2013, 18:19
Майката на един мой близък приятел говореше подобно. Казваше, че я отпускало, като си пийнела и според нея не правеше нищо кой знае какво. Майка му отдавна е вече алкохолик и доста жалка гледка. Една чаша вино на ден е дефиницията на "малко/достатъчно", това, че организмът му разпознава 3 чаши вино и 2 ракия като "малко", смятам, че говори само за себе си. Просто ми е жал за гледката, в която ще се превърне, ако си намери повод, да пийне "повече".
П.П. Повечето хора си въобразяват, че човек е различен като се напие и когато е трезвен. Това е така донякъде. Истината е, че индивидът е и 2те персони, които подават глава, в зависимост от спирта в кръвта му. Това на кого ще отваря по-често вратата, на трезвения или на "леко подпийналия", дефинира човек какъв е всъщност. Аз предвиждам, че нещата само ще се влошават при вас. Или говори с него и не му позволявай, да се обвие в оправдания, или го зарязвай. С времето алкохол + битовизми = много лош завършек за всеки.
Ерм, много е възможно да се промени по някакъв начин. Да спре де пие. Баща ми е бил такъв едно време като млад ама сега пие по една чаша бира лятото само. По-скоро е период според мен. Поговори с него. Обясни му, че ако нещо го притеснява, може да говори с теб, авторке. И такива неща.

r0073x
05-15-2013, 18:47
causa perduta, ако ще и всеки ден да сте заедно. Докато сам не се осъзнае, че си рита здравната книжка и връзката ви, няма да се спре. Говоря ти от личен опит (бил съм и от двете страни - и на "спасителя", и на "удавника").
Ако това толкова те тревожи и ти пречи, остави го. Няма смисъл да имаш бели нощи, защото някой си е решил, че ще деградира и това те притеснява. Вече си говорила с него, той се държи грубо, не те слуша... Ами, оттегли се малко :)
Или ще се стресне и ще спре с чернодробния спорт, или ще го предпочете пред теб. А тогава какъв е смисълът да си с такъв човек ?

Връзката не е само извличане на изгоди от другия, а и форма на отговорност към него. И да, ще рефлектира на връзката ви по един или друг начин:
- може да каже/стори нещо нередно, докато е под въздействието на алкохола
- казваш, че е нервен. Това е признак на алкохолна абстиненция в случая или обратното - когато е пийнал, човек разкрива истинската си същност, а това не говори добре в случая.
- алкохолът може да му даде фалшивото усещане, че може да е щастлив и без теб - нали човекът си има алкохол, има си приятели, тогава за какво му е някаква някоя, която да му прави проблеми за начина на живот ?

Единственият шанс е да поставиш пряк или косвен ултиматум - чашката или теб ;)

tori
05-15-2013, 18:49
Както и да е, хах.

Tsukuda_Hiroshi
05-15-2013, 19:06
Всъщност и аз съм на периоди. Мога да не пия много време. Особено, ако не съм в компания или ако няма повод, а при мен много рядко има повод и компания. Имам периоди обаче (сега съм в такъв), сядам, и 700 милилитра ром си ги правя пред компа. хваща ме, разбира се. Не казвам, че съм като сълза след толкова спирт, но просто както казва приятеля ти - отпуска ме. Спира да ми пука за проблеми, грижи, сметки, други глупости... Попретрепвам някой на някоя игра и си лягам. Мине ли ми въпросния период - мога да не пия грам.
Все пак, мисля, че трябва да поговориш с приятеля си. Дори и само за това, че човека, който става, след като пие, те дразни.

prosto_chovek
05-15-2013, 19:08
Колко точно пие и на какви години е, за да видим най - напред колко е това много? Защото е относително, всеки си има периоди, в които пие повече, предвид събирания, празници - случвало ми се е в продължение на 2 3 седмици да пия всеки ден някакъв алкохол, не да се напивам, така се е случило. Както и с месеци да не лизвам дори бира. Така че не бързай да го съдиш.