PDA

View Full Version : Обица



Dannie96
05-16-2013, 11:31
Преди 5 дни се пробих хрущяла и всичко беше наред, но днес като се събудих е леко зачервено и подуто, а също и леко наболява. Промивам го редовно. Въпросът ми е нормално ли е или да се притеснявам?

DisappointedDreamer
05-16-2013, 11:43
Мисля, че е нормално. Аз си пробих 2-ра дупка на меката част на ухото и ми отне над седмица да заздравее. А това е все пак хрущял. Ама, нищо не мога да кажа със сигурност - не съм видяла мястото + не съм професионалист.

marin4itu
05-16-2013, 21:05
Нормално е. Аз като си пробих хрущяла ме боля един месец.

Neli_
05-17-2013, 21:14
Преди 5 дни се пробих хрущяла и всичко беше наред, но днес като се събудих е леко зачервено и подуто, а също и леко наболява. Промивам го редовно. Въпросът ми е нормално ли е или да се притеснявам?
и аз имах обица на хрущяла ама за съжаление започна много често да напира гной въпреки , че всеки ден я промивах и бях принудена да я сваля .. Съвет от мен --ако си носил тенекиени обици е нормално , по добре си купи някаква хубава сребърна и си я носи ако продължава да набира остави да зарасне и отиди да си го продупчиш пак :) :) ;)

Зайче..
05-17-2013, 21:18
сребърна и си я носи

от среброто стават най-много инфекции и може да се окаже, че има алергия /докато мястото още не е зараснало/.
пт: пръскай с оксикорд и си остани с медицинската обица (предполагам като са те пробили са ти сложили медицинска?).
Иначе е нормално да е подуто и червено.

tori
05-17-2013, 21:29
Ерм, нормално да е така. Сребро недей да слагаш, защото се окислява от защитните течности на организма. Всъщност въобще даже не я сменяй тая обеца.

Fisherman
05-17-2013, 21:33
от среброто стават най-много инфекции.

http://narwhaler.com/original/oc/m/willy-wonka-ainsley-harriott-OCmEnS.jpg

Зайче..
05-17-2013, 21:44
^добре, от среброто има много голяма вероятност да се възпали.
така приема ли се? :lol:

tori
05-17-2013, 21:54
Среброто се окислява под влиянието на телесните течности и не позволява на тъканта да зарасне особено бързо. Възможно е да се появят алергични реакции и такива неща. Не е най-приятното нещо на света, повярвайте.

Fisherman
05-17-2013, 22:10
среброто има антибактериално действие и по точно йоните му,за сребърна вода да сте чували?

Зайче..
05-17-2013, 22:15
не, не сме
чували сме, че пиърсинг (и за ушото се отнася) в началото не може със сребърна обица, защото вероятността да се възпали е не голяма, ами огромна
изобщо не ме интересува мен как стоят нещата с другите неща, аз казвам кво са ме предупреждавали хора, които си разбират от работата и не е да кажеш, че нямам пиърсинг и не знам за кво става въпрос

Fisherman
05-17-2013, 22:16
да верно забравих че си на 5 с пъирсинг,септум,флеш и ръкав биомеханика

Зайче..
05-17-2013, 22:21
еми не е задължително да се окича цялата, но 7 обици съм имала по мен общо и докато съм спазвала всичко, което са ми казвали хората, които си разбират от работата съм нямала проблеми.

Neli_
05-17-2013, 23:11
среброто има антибактериално действие и по точно йоните му,за сребърна вода да сте чували?

Правилно!!!!

Зайче..
05-17-2013, 23:22
Среброто се окислява под влиянието на телесните течности и не позволява на тъканта да зарасне особено бързо. Възможно е да се появят алергични реакции и такива неща. Не е най-приятното нещо на света, повярвайте.

цитирам я с надеждата някой да погледне и нейния пост все пак и да спрете да говорите глупости
момичето го каза точно и ясно, специалистите също предупреждават, ама не - дай ние да си правим вятър на устата и да говорим простотии, че едва ли не като носи сребро ще прокопса
ей, няма да се научите значи. вярвате си на някви ваши философски произведения на изкуството и тва е :lol:

tori
05-18-2013, 04:19
среброто има антибактериално действие и по точно йоните му,за сребърна вода да сте чували?
Чували сме, мда. Ама на прясна рана среброто е живо убийство. Особено пък ако си със по-чувствителна кожа.

Violenza
05-18-2013, 05:36
Нормално е, все пак скоро си се пробила. Аз едно време като имах на хрущяла, помня, че близо година не можех да спя на тази страна. Много бавно зараства там.

Dannie96
05-18-2013, 11:08
Мерси за отговорите! Вече е по- добре. Иначе съм си с медицинската обеца.

Th3master
05-19-2013, 06:32
здравейте може ли някой да ми даде съвет на лс

tori
05-19-2013, 18:42
Ти задай въпроса и тогава чакай за съвет. Омг. :д