PDA

View Full Version : Време ли е за раздяла?



Paolafoka
05-17-2013, 11:04
Здравейте. С приятеля ми сме заедно от 7 месеца, в момента сме разделени, но се чувствам объркана. Карахме се постоянно, за какво ли не, разделяхме се няколко пъти заради негови лъжи, макар и дребни, за инфантилното му поведение на моменти, но след много обещания му давах шанс след шанс. Не ми е изневерявал, но това е единственото, за което мога да се хвана. Той не знаеше как да ме направи щастлива, обиждал ме е много пъти, бил е груб, никога за нищо не искаше мнението ми, не ме защитаваше, когато се е налагало, твърдеше, че ме обича, а пред техните бях просто момичето, с което излиза. Всички негови грешки ги осъзнавам, но не знам дали няма да сгреша ако го оставя окончателно. Не се срещат често верни момчета, не знам дали изобщо ще срещна по-свестен от него. Питала съм го какви са нещата, които го дразнят в мен, за да ги променя, той ми отговори, че единственото е това, че му нямам доверие. Много се старах отново да му имам доверие, след като то изгуби заради лъжи първите 3 месеца. В момента и двамата сме изморени, не се търсим, не се виждаме.. Чудя се дали е способен наистина да осъзнае грешките си, да се промени и да започнем отначало.. Звучи ми на мен дори почти абсурдно, но ме е страх един ден да не съжалявам. Мерси предварително! :)

prosto_chovek
05-17-2013, 11:07
Самия факт, че пускаш тази тема, означава, че отговорът ти е да.

anonymous708973
05-17-2013, 11:14
Не знае как да те направи щастлива? За какво ще съжаляваш? Единствено можеш да съжаляваш, че не си намерила по-бързо някой, който наистина да те кара да се усмихваш.

Amore-Mio*
05-17-2013, 14:03
Отговорът е да.
Няма как да останеш с един човек, само защото не изневерявал - то какъв е смисъла изобщо да сте заедно, когато ти не искаш и ясно осъзнаваш, че така си си по-щастлива. Заради единия страх от бъдещето и от това дали ще си намериш някой друг, не си съсипвай живота.

FuCKkK13
05-17-2013, 14:19
добре де,хем има едно нещо за което можеш да се хванеш,за да останете заедно,хем нямала си да намериш по-добър от него - последно ?!

дайте си почивка 2-3 седмици и ако не си липсвате и продължите да се карате мисля,че знаеш отговора

xXxPETYAxXx
05-17-2013, 20:03
А, всъщност защо си с него - само защото не бил ти изневерявал ли? Това е много, много недостатъчна причина. ;)

kalpazanka
05-18-2013, 06:28
Не знае как да те направи щастлива? За какво ще съжаляваш? Единствено можеш да съжаляваш, че не си намерила по-бързо някой, който наистина да те кара да се усмихваш.
Мдааааааа.

dimitar_ak
05-18-2013, 06:34
Аз пък винаги съм се чудил на думите "не знае как да ме направи щастлива". Какво значи това? Ти се оставяш по течението и той трябва да се чуди какво те прави щастлива. Не става така. В една връзка има 2-ма.

balu4ka
05-18-2013, 07:53
Според мен,почивките също не са работа.Хората привикват с тях,щом се появи проблем веднага си дават такава,вместо да седнат и да поговорят.Ако през тези месеци той с нищо не ти е показал,че е готов за компромиси във връзката ви,то за какво още си с него?Защото си се вкопчила в него,а не за друго.Крепи те мисълта,че той няма да ти изневери и колко е по-лесно сега да си с него,вместо да си сама,ха.
Сама си задаваш отговори,сама си и отговаряш.

AnarchyBoy
05-18-2013, 08:00
подкрепят prosto_chovek самият факт, че пускаш темата значи, че трябва да му биеш шута ;)
С тези тема, сама си отговаряш на въпросите..

anonymous708973
05-18-2013, 11:55
Аз пък винаги съм се чудил на думите "не знае как да ме направи щастлива". Какво значи това? Ти се оставяш по течението и той трябва да се чуди какво те прави щастлива. Не става така. В една връзка има 2-ма.

Кое е неясно наистина? За мен е просто кристално ясно.
Означава да не може да ти запомни любимата песен, любимото цвете, любимия шоколад, любимите цигари. Да не знае как да те изненада, как да те развесели, когато всичките ти гемии са потънали.
В една връзка има двама, да, но когато единият запомня всяка привичка и любимо нещо на втория, а на него грам да не му хрумва да изненада партньора с тайно купена и скътана опаковка чипс, изкарана в подходящ момент или да запомни какво аджеба изкарва човека до него извън равновесие, какво правим?

Paolafoka
05-18-2013, 12:20
Кое е неясно наистина? За мен е просто кристално ясно.
Означава да не може да ти запомни любимата песен, любимото цвете, любимия шоколад, любимите цигари. Да не знае как да те изненада, как да те развесели, когато всичките ти гемии са потънали.
В една връзка има двама, да, но когато единият запомня всяка привичка и любимо нещо на втория, а на него грам да не му хрумва да изненада партньора с тайно купена и скътана опаковка чипс, изкарана в подходящ момент или да запомни какво аджеба изкарва човека до него извън равновесие, какво правим?
Именно, за това говоря. Разколебана съм относно решението си, защото сме имали и готини моменти, правил е изненади макар и 5-6 пъти за 7 месеца и то само като сгафи. Аз му подарих папагалчета неразделки, като си мислех, че е супер мило, а той реагира супер тъпо, даже беше готов да ме зареже тогава, а знаеше, че ще му подаря животинче и уж искаше... И до ден днешен не ги понася, а аз с такъв мерак му ги подарих... Да, съгласна съм, че и двамата трябва да правят нещо за щастието във връзката, но от тогавашната му реакция не смея кой знае какво да правя :D

prosto_chovek
05-18-2013, 12:21
Свършили сте, не се заблуждавай.

GeGaSa
05-18-2013, 12:55
Именно, за това говоря. Разколебана съм относно решението си, защото сме имали и готини моменти, правил е изненади макар и 5-6 пъти за 7 месеца и то само като сгафи. Аз му подарих папагалчета неразделки, като си мислех, че е супер мило, а той реагира супер тъпо, даже беше готов да ме зареже тогава, а знаеше, че ще му подаря животинче и уж искаше... И до ден днешен не ги понася, а аз с такъв мерак му ги подарих... Да, съгласна съм, че и двамата трябва да правят нещо за щастието във връзката, но от тогавашната му реакция не смея кой знае какво да правя :D

Затова недей ги сменя като носни кърпички, ами бъди със 1, но с много чувства.
Сега ще се разделите със този и след 1 седмица ще хванеш друг, още по зле от сегашния.

Иначе @PinkPan7her е права.

Paolafoka
05-18-2013, 15:57
Затова недей ги сменя като носни кърпички, ами бъди със 1, но с много чувства.
Сега ще се разделите със този и след 1 седмица ще хванеш друг, още по зле от сегашния.

Иначе @PinkPan7her е права.
Как ще ги сменям като носни кърпички, като съм била с него 7 месеца :D ? Аз като се хващам с някого, не тръгвам с нагласата, че няма да се получи, човек никога не знае какво ще стане.