PDA

View Full Version : Кандидатстване след седми клас - 2013 г.



chtlsy
05-17-2013, 14:23
Здравейте,

Тази година, по-точно след няколко дни, ми предстои да се явявам на НВО, тъй като съм 7 клас. Проблемът е, че и аз не знам към коя от всички гимназии да се насоча. Да не забравям — от София съм. Към момента съм учил английски език, не е да го знам перфектно, но се справям, та ми се иска да се насоча към някой втори чужд език. От друга страна ми се иска да кандидатствам в някоя от гимназиите като НТБГ, НФСГ и подобните, защото поне дават основата, за да мога после да започна професия и учейки, дай боже в чужбина, да мога и сам да се издържам, или поне отчасти. Оценките, които мисля, че ще изкарам, са ~5.50 по БЕЛ, а по математика се въртя между 4.85-5.25. От езиковите най-много ми допадат френската и английската гимназия, горе-долу знам каква е обстановката в 1 АЕГ, тъй като съм в 112, а те са една сграда, та ми се иска някаква насока и отговор на следният въпрос:

Към кое училище е добре да се насоча, като се има предвид успехът ми?

CauseTheScene
05-17-2013, 16:09
Мисля ,че е прекалено рано да казваш колко ще изкараш.И аз съм 7 клас и те съветвам първо да изчакаш резултатите ^^После ще имаш достатъчно време да решиш.

chtlsy
05-17-2013, 19:19
Много пробни изпити съм правил и това са средните оценки, които съм изкарвал, имал съм и по-ниски, и по-високи, разбира се, но предполагам, че ще изкарам толкова. Затова и питах, с тези резултати къде имам шанс да вляза, а също като се има предвид към какво искам да се насоча. По принцип най обичам да се занимавам с уеб дизайн, но такава специалност не намерих в училище, което отговаря на изискванията ми, затова мисля да се уча такова нещо, когато, дал господ, вляза в университет. Също гледам новини, слушам боботенето на баба си, където говорят, че тази година баловете ще скочат и т.н., затова реших да се поинтересувам.

CauseTheScene
05-17-2013, 20:04
Абе ,и аз мисля ,че тая година матурите ще са доста смешни.И аз ,като теб, обичам да се занимавам с уеб програмиране.Не знам как е в София ,но тук в Пазарджик си имаме МГ ,в което има специална паралелка точно за уеб дизайн.Ако искаш програмиране следвай в НПМГ или СМГ(не съм сигурен тук каква беше паралелката) с Математика ,АЕ/НЕ, Информатика.Аз на пробните в нашето МГ изкарах 3.40 и имаше само едно момиче ,което имаше 5 и това беше добре ,защото това значи по нисък среден успех .Ти може да имаш г/д около 32-3-4 БАЛ при добро стечение на обстоятелствата ,което е доста добре и ти отваря врати навсякъде. :)) Според мен ще влезеш ,където пожелаеш.Аз лично съм се влюбил в НПМГ и не знам какво ще правя ако не вляза там :)

magcho99
05-19-2013, 16:23
Аз много исках да уча в НПМГ и затова се интересувах от баловете, та с математика и информатика с тези оценки би могъл да влезеш. Но наистина 99 сме голям набор, така че се очаква баловете наистина да скочат. За СМГ това, което съм чувала е, че с бал по-нисък от 34,7/35 не може да се влезе :)

П.П. И аз съм седми клас и след дълго чудене къде е най-добре се насочих към едно частно, пък от септември ще видим дали правилно съм решила :) Успах на всичкии :)

Renesme Cullen
05-20-2013, 08:30
magcho99 за частните не минаха ли изпитите вече?
Иначе по темата: И аз като теб се бях спряла на Първа английска и Френската. Те със сигурност ще са ми на първо и второ класиране, за трето ще пиша Руската. Ако искаш да учиш по-нататък в чужбина, учи език. Аз още от сега съм се заловила за Оксфорд или Кралския колеж, затова обръщам внимание на английския. По принцип ако влезеш в професионална гимназия, шансовете да ти харесва тази професия по-нататък са минимални. Така че аз съм за езиковите, според мен там е най-сигурно. Пожелавам ни успех на матурите, утре е първата и малко ме е шубе...

Leticcia
05-20-2013, 09:15
И аз много се притеснявах...Апф не е толкова страшно....даже изобщо....Успех на всички <3

chtlsy
05-20-2013, 09:44
Утре е първият изпит и направо се попикавам от притеснение, въпреки че съм много добър по БЕЛ, а по математика не си и представям какво ще бъде. :D Не знам, ама вече едвам заспивам, даже и да спя не мога, едва задрямвам към 2-3 и в 5 съм буден, ебаси параноята, да минават тия гадости, че ми бъркат в здравето. :D

Renesme Cullen
05-20-2013, 09:51
Да, и аз съм така. И пак съм ходила на симулации на изпитите, обаче не е същото, защото знам, че нищо не ми зависи от тях. И аз ъм много добра, обаче пак се притеснявам да не ми излезе всичко от главата :D Дори не мога да уча, под такъв стрес съм...

black pearl
05-20-2013, 12:44
Утре е първият изпит и направо се попикавам от притеснение, въпреки че съм много добър по БЕЛ, а по математика не си и представям какво ще бъде. :D Не знам, ама вече едвам заспивам, даже и да спя не мога, едва задрямвам към 2-3 и в 5 съм буден, ебаси параноята, да минават тия гадости, че ми бъркат в здравето. :D

Все едно ме описа.. оф ще се побъркам :Х

black pearl
05-20-2013, 12:46
Да, и аз съм така. И пак съм ходила на симулации на изпитите, обаче не е същото, защото знам, че нищо не ми зависи от тях. И аз ъм много добра, обаче пак се притеснявам да не ми излезе всичко от главата :D Дори не мога да уча, под такъв стрес съм...

Ходила съм на толкова много пробни изпити, но въпреки това при мисълта за утре треперя :д

karzon
05-20-2013, 12:47
Здравейте,

Тази година, по-точно след няколко дни, ми предстои да се явявам на НВО, тъй като съм 7 клас. Проблемът е, че и аз не знам към коя от всички гимназии да се насоча. Да не забравям — от София съм. Към момента съм учил английски език, не е да го знам перфектно, но се справям, та ми се иска да се насоча към някой втори чужд език. От друга страна ми се иска да кандидатствам в някоя от гимназиите като НТБГ, НФСГ и подобните, защото поне дават основата, за да мога после да започна професия и учейки, дай боже в чужбина, да мога и сам да се издържам, или поне отчасти. Оценките, които мисля, че ще изкарам, са ~5.50 по БЕЛ, а по математика се въртя между 4.85-5.25. От езиковите най-много ми допадат френската и английската гимназия, горе-долу знам каква е обстановката в 1 АЕГ, тъй като съм в 112, а те са една сграда, та ми се иска някаква насока и отговор на следният въпрос:

Към кое училище е добре да се насоча, като се има предвид успехът ми?

Иди в немската ЕГ, ако ти стига бала :). Чувал съм че е хубаво там, учи се достатъчно.

chtlsy
05-20-2013, 13:39
Абсурд, отде ще го изкарам тоя бал за тая немска, аз 33 вържа ли, шʼ са спукам от кеф, а за немската трябва над 34, пък един профил в СМГ, май природоматематическият, иска над 35 бал. :D

SunT
05-20-2013, 14:40
Пичове, успокойте се :) Утре ще отидете, ще седнете, ще имате ужасно много време да разгледате теста спокойно, да помислите и да го решите. Вероятно, както става винаги, ще постоите там поне половин час преди най-сетне да ви дадат заветния изпит, така че ще имате време да посвикнете с атмосферата и да се успокоите. Успех ви пожелавам и умната :)

chtlsy
05-20-2013, 14:50
Сега се сетих, някой има ли скалите за оценяване тази година? Гледах тези от 2009, ама се съмнявам да не са се променили поне малко.

chtlsy
05-20-2013, 15:03
Е изглежда не си запознат, нямаме 3 часа, то три часа не е общото време. Пък и учителите няма да са от нашето училище. Първият модул е един час, вторият е 1 час и половина.

CountBiscuit
05-20-2013, 15:17
Ей значи, веднага да скочиш да се дървиш... изказвам мнение просто... не съм казвал, че времето само за първи модул е 3 часа. За учителите не бях сигурен, дори си го бях написал. Само ще гледам, няма да пиша тук повече...
Успех отново.

Ramona
05-20-2013, 15:46
Кога трябва да си пишем желанията ?

MikeyM
05-20-2013, 15:56
Не знам просто .. по БЕЛ айде, може и да изкарам някак
ама по математика.. направо не ми се мисли
ПП:и аз съм се насочила към френската (с испански, въпреки че и с АЕ може :D )
много късмет и успех пожелавам на всички. Дано зубърите проклети си счупят някой крайник да не могат да се явят на изпит
:D

MikeyM
05-20-2013, 15:57
и най-добре пийте по един валериан преди лягане :D

сега къде учите ? .. смисъл... от кое училище ще си тръгнете с бясна скорост :D

SunT
05-20-2013, 18:17
Кога трябва да си пишем желанията ?
След като излязат резултатите се подават заявленията.

Gret1ty
05-20-2013, 18:21
По БЕЛ не ми е притеснено, но математиката.. Представям си как си забравям бележката и ми става лошо направо. =)

Renesme Cullen
05-24-2013, 14:55
Не мога да повярвам, че всичко свърши...

chtlsy
05-24-2013, 15:47
Ще я ползвам темата, за да питам — по БЕЛ мисля, че ще имам някъде около 5.60-5.70, а по математика — 5.05-5.15, като това са приблизителни оценки спрямо точките, които смятам, че ще имам. Дали ще ми стигне балът за френската гимназия?

~The Smile~
05-25-2013, 09:38
Ще я ползвам темата, за да питам — по БЕЛ мисля, че ще имам някъде около 5.60-5.70, а по математика — 5.05-5.15, като това са приблизителни оценки спрямо точките, които смятам, че ще имам. Дали ще ми стигне балът за френската гимназия?

А колко ти се получават годишните оценки по български и математика?