PDA

View Full Version : Избор на професия?



whyumadzki
05-17-2013, 16:17
Здравейте! На 17 години съм и мисля, че вече ми е време да реша какво мисля да уча по натам след като завърша за да се подготвя от рано. Не мога да реша какво точно искам да уча понеже искам да изкарвам "много пари" колкото и налудничево да звучи. Знам, че това е нещо много трудно за държава като България понеже почти всеки едва ли не се оплаква от безпаричие. Така ще ви помоля да споделите вашето мнение към кой професии да се насоча от който наистина ще имам полза след време, а не напразно учене. Мислех си за Адвокат (право), но се притеснявам дали ще успея да се реализирам в нашата страна и понеже съм много объркан младеж реших да пиша тук пък може да ми излезе късмета. Благодаря предварително! :)

POLLINA
05-17-2013, 16:21
Избери нещо,което харесаваш. Няма смисъл да учиш нещо си,защото от него се ''изкарват много пари''.
Много е относително.

whyumadzki
05-17-2013, 16:28
Да и други така ми казваха, но проблема е че аз пък искам точно това. Да избера нещо само заради парите, защото за мен те определят голяма част от живота.

POLLINA
05-17-2013, 16:31
Ами много хубаво,ама нали се сещаш,че дори и 3 висши да завършиш това не е гаранция,че ще си облян с пари.

whyumadzki
05-17-2013, 16:34
Права си, все още има хора които си имат висшетата и накрая работят като продавач в магазин примерно. Но все пак ще може ли да посочиш конкретна професия, все пак това ми беше въпроса. :)

nosferatu23
05-17-2013, 16:37
Да и други така ми казваха, но проблема е че аз пък искам точно това. Да избера нещо само заради парите, защото за мен те определят голяма част от живота.
ако следваш тоя принцип , дейността ти която хванеш ще е обречена на провал :smt023 ще го учиш и работиш две три пет десет години и така ще се изнервиш че парите които сега си надъхан да вадиш няма да ги стигнеш никога :smt023 ще имаш момент в който неприятното ежедневие ще ти убие мотивацията за пари и ще си кажеш ебал съм му майката :smt023

Violenza
05-17-2013, 16:41
Ех, то ако ставаше така, щеше ли да има хора без средства?

vladyman
05-17-2013, 16:43
Избери си нещо което ти се отдава и ти е интересно. Щото ако си калпав програмист да кажем, ще видиш голяма заплата през крив макарон. Докато ако си добър продавач примерно, можеш да се издигнеш до мениджър на магазин и да взимаш по няколко бона на месец.

whyumadzki
05-17-2013, 16:53
Разбирам, но за момента единствената професия която ми е интересна е адвоката. Но за жалост се опасявам да не се окаже поредното временно увлечение и после както споменаха по горе " да ми се убие мотивацията " за което съм напълно съгласен.
Violenza - Ех, то ако ставаше така, щеше ли да има хора без средства? - То не е толкова лесно, но според мен с правилната нагласа и желание нищо не пречи да станеш един заможен така да се каже човек. Сигурен съм, че всеки като малък си е мечтал един ден да има парички и да си живее живота както иска, но живота никак не е лесен. :)