PDA

View Full Version : Проблем със СЪРЦЕТО



10prUser
05-17-2013, 16:44
Здравейте! На 17 години съм. Пуших година и рязко спрях цигарите. Продължих да тренирам във фитнес с малки тежести, без да се натоварвам, но изведнъж при 2-3 тренировки усетих, как след 10 минути още при загрявката и започване на упражненията сърцето ми увеличи пулса си така, че да го усещам как бие, след малко започнах да усещам как сърцето ми започна да се мъчи и веднага прекратих тренировката. И от тогава започнаха мъките! По цял ден (особено вечер преди лягане) усещах много ускорен пулс и просто усещах как сърецето ми бие, не беше както преди.. :| Ходих много пъти до бърза помощ, правиха ми кардиограми (всичко в нормите) ходих при кардиолог (каза, че няма нищо което да не е както трябва) преписа ми Конкор и капки за успокоение Анервина, направиха ми изследване на щитовидна жлеза - перфекни! Рентген на дробовете - перфектна снимка, нищо плашещо, след време каточели свикнах с това сърцебиене, въртеше ми се много главата, изведнъж ми падаше много кръвното (или поне аз така го усещах) Мина около месец и половина и симптомите макар и съвсем малко отшумяли продължаваха + това, че започна и повръщане! Каквото хапнех го повръщах, пиех вода и след 10-15 мин. я повръщах като стомашен сок! Отидох при невролог, никакви проблеми при теста с онези кабелчета по цялата глава, преписа ми прахчета против повръщане и ми даде направление за електромагнитен резонанс за по- обстоен преглед, държаха ме в него един път 35 минути и след това за 5 минути ми прегледаха обстойно вратът. Нямах проблеми, тестовете бяха добри, след като невроложката прочете данните от резонанса каза, че имам леко лабилна психика и ми преписа един розови хапчета, които да пия в продължение на 10 дни (за успокоение бяха хапчетата) и ми каза да не се притеснявам, да почвам да тренирам плуване и т.н. (това доста ме стресна) минаха се около 2 седмици и реших да почна да тренирам лека полека: още при първата тренировка пулса отново ми се ускори както в началото (което беше вече преди около 3 месеца) след 10-15 мин, повърнах пак, след седмица опитах пак- пак същото се случи... Забравих да кажа нещо важно което ми се случи преди 4-5 месеца преди това цялото нещо да ми се случи: За първи път пуших трева и направих около 10-15 сериозни дръпки, след 5 минути- откачен смях, след 2-3 минути, адски ускорен пулс, сърцето ми направо щеше да изкочи, и се усилваше, не знаех какво да правя, много се изплаших, честно казано без да си измислям в онзи момент се молех да се събудя на сутринта, цяла нощ не можех да се завъртя на лявата си страна, защото все едно натисках сърцето ми и му пречех да работи, до сутринта то не се успокои след 12 часа г/д вече бях по- добре. Помогнете.. сега взех направление пак за кардиолог защото симптомите пак продължават макар и отшумяли, не мога да тренирам, повръщам пак след тренировка, в части от деня сърцето ми изведнъж почва да бие по- силно и го усещам по цялото тяло когато съм в покой. Ще се подложа на кардио тест с колело в медицинска обстановка, за да се види функцията на сърцето ми тогава, мисля, че това ще даде най- добър резултат! Ааа.. също така всички лекари не даваха точна диагноза, а само казваха, че това е от пубертета! :lol: До някъде е така - простотията ми е от пубертета, не съм барал нито цигара (нито дръпка, нито нищо) от 5 месеца вече! Защо нито един лекар не ме прати на такъв кардио тест, а аз сам трябва да ги подсещам!

redbul2
05-17-2013, 19:14
Както казват лекарите,ти се радвай че сърцето бие. Щото ако спре тогава става лошо. Тресе те яко пубертета изглежда. Ами много естествено,че когато се тренира с тежести се ускорява пулса и се получава сърцебиене. Ако сърцето не ускори ритъма си ще колабираш от недостиг на кислород в мозъка. Ускореният пулс не е случаен. Така се доставя повече кислород и глюкоза на организма при физически натоварвания.
А освен тоя кардио тест може да те изследват с 24-часов холтер. 24 часов запис на кардиограмата. Най-вероятно имаш вегетативна невроза. Някои хора я имат и трудно се лекува. Много често е придружена освен със сърцебиене още и с изпотяване,често ходене по малка нужда, присвиване в стомаха,прибледнявне или зачервяване на лицето, лазене на тръпки по кожата,настръхване,играене на кръвното налягане-високо или ниско,запек или разстройство.
Всичко това е вегетативна невроза. Може да се получи и от преумора при продължително учене без почивка. Може също от токсични за нервната система вещества като наркотици и други.
Вземи малко витамини,потренирай леко във фитнеса и не се страхувай. Няма да умреш. Впрочем колко си висок и колко килограма си. Това също може да е свързано с оплакванията ти.

10prUser
05-19-2013, 09:45
Висок съм 1:82 и съм вече 72 кг, а бях 78, но през тези 4 месеца свалих... Кофти е, че изобщо не мога да тренирам, страх ме е, знам, че пулса трябва да се ускори при тренировка (нормално е) но аз просто усещам как сърцето ми все едно ще изкочи, направо откача за 5 минути загрявка.

Ukhtar
05-19-2013, 12:12
Щом 15000 лекаря ти казват, че няма нищо притеснително, си внушаваш и то много.

redbul2
05-19-2013, 13:14
Висок съм 1:82 и съм вече 72 кг, а бях 78, но през тези 4 месеца свалих...
Хах,че ти си бил много добре като физика. Здраво телосложение. Питах защото много често се среща сърцебиене при високи,но много слаби хора. Примерно 180 на 55 кг. Може да се задъхваш и ако си натрупал малко повече мазнини. Не е лошо да знаеш холестерола ти дали е нормален. Обаче основната причина според мен е,че още не си свикнал с тренировките и натоварването. Не си адаптиран все още. При някои става много бързо,а при други хора доста бавно. Трябва постепенно, по много малко да увеличаваш натоварването и постепенно ще свикнеш. Но много бавно ще стане. Трябва голямо търпение и постоянство. И да не се хвърляш на много тежко в началото.

marin_9867
05-19-2013, 14:46
Това е от тревата 80% съм сигорен ! 10-15 дръпки си направил за първи път когато си пушил или толкова общо си дърпал ?
Ако за един път ти направо си се напушл като пияна кокошка (Не знам къв пример да ти дам) ако ти е било за първи път и толкова много си пушил всички проблеми са за от тревата 100% Ся организма се опитва да се причисти дишай дълбоко когато ти става лошо или нещо от сорта и пий повече течности за да може по-бързо да ти се пречисти организма ! ;)