PDA

View Full Version : Изгнил зъб ;((



shaunaa
05-17-2013, 18:16
Преди време имах кариес на преден кътни и след като ми го оправиха почна много да ме боли и имах гнойна торбичка, която лекарката ми пукна. Това беше преди една година някъде и все още продължава да ми излиза гной( не редовно, а се появява за седмица-две и спира и после пак след няколко месеца). Когато ходих на зъболекар ми каза, че решението е да се извади, но после не ми се седи без зъб, защото все пак е преден и се вижда и може да се сложи изкуствен, но сега нося шини (само нощем) дали бих могла да си сложа изкуствен зъб. Зъба ми е млечен, нямам зародиш, корените вече са му изтъркани и не мога да си седя с него, защото е жълт целия е на някакви сиво-жълти отенъци. И без друго зъбите ми са криви и този зъб още повече ми загрозява усмивката. Та въпроса ми към вас е дали бих могла да нося шини и да имам изкуствен зъб и дали има някакво друго решения примерно да не го вадя, но да се избели нещо ?

П.С. на 14 години съм.

POLLINA
05-17-2013, 18:19
към зъболекар тези въпроси най-добре
на 14 години млечен зъб?

DoubleDMG
05-17-2013, 18:34
аз ще ставам на 20 и още имам ти питаш за 14? ЪОЪ

POLLINA
05-17-2013, 18:36
о.О

tori
05-17-2013, 18:39
По-добре отиди при лекарката и всички страни дружно ще решите какво и как.

Neli_
05-17-2013, 19:00
Щом зъбчето ти е посивяло това означава , че вече е умъртвен . Да можеш докато носиш шини да имаш и изкуствен зъб това не пречи , щом ги носиш само нощем. Също така можеш и да не го вадиш , а да си сложиш керамична фасета , но тя май е доста скъпа :) , а за избелването на зъбите не се лъжи това може и да ти развали емайла от собствен опит го знам ;)

shaunaa
05-17-2013, 20:54
Щом зъбчето ти е посивяло това означава , че вече е умъртвен . Да можеш докато носиш шини да имаш и изкуствен зъб това не пречи , щом ги носиш само нощем. Също така можеш и да не го вадиш , а да си сложиш керамична фасета , но тя май е доста скъпа :) , а за избелването на зъбите не се лъжи това може и да ти развали емайла от собствен опит го знам ;)

Благодаря ти ! А керамичната фасета ще го задържи ли ако иска да пада, защото като ми правиха снимка зъболекаря ми каза, че корените няма да държат още много .

Neli_
05-17-2013, 21:10
Благодаря ти ! А керамичната фасета ще го задържи ли ако иска да пада, защото като ми правиха снимка зъболекаря ми каза, че корените няма да държат още много .
еми в този случай няма как да сложат фасетата , защото зъбчето трябва да се изпили , но щом корена не е здрав няма как да стане . Има и други методи да се оправи - може да си сложиш на винт ама е много скъпо мисля , че беше около 800-1000лв. на зъб :( в такъв случай е по добре е изкуствен зъб няма въобще да си личи , че не е твой ;) хайде и после пиши какво е станало :*

draid
05-19-2013, 17:53
Изтъркани корени ????

shaunaa
05-20-2013, 21:21
Изтъркани корени ????

не е най-точното определение, но просто не знам по какъв друг начин да го кажа може би изхабени :Д ?Искам да кажа, че няма да го държат дълго време !

И исках да попитам след изваждането на зъб след колко време може да се постави изкуствен ? Защото майка ми казва, че трябвало да се чака месец след изваждането на зъба и да се постави изкуствен и ако е така какво трябва да правя 1 месец без зъб, защото е преден и се вижда?

Sad
05-30-2013, 22:00
Фасети няма как да се сложат поради простата причина, че още ти растът зъбите и ти се оформя захапката. Щом е млечен зъб няма да е добре и да се слага имплант на негово място (вина за който говорехте). Гледам, че спомена, че имаш криви зъби, а носиш ли ортодонтско апаратче(скоби)? Ако носиш мисля, че най-удачно ще е да се направи изкуствен зъб на мястото на този, който да се захване за апаратчето и така няма имаш празна дупка. Съжалявам ако те плаша с това, но пък има вероятност и да има зародиш там.Ако не пък ще може да се направи нещо като порастнеш и ти се оформи напълно захапката т.е. като спреш да растеш.

canopy_
05-31-2013, 15:20
Хм, защо предлагате фасети, с какво ще помогнат - стабилизиране? Естетика на зъбче, което не му дават много надежда? Функцията на фасетите не е стабилизиране със своите 0,5мм дебелина, а възстановяване на видима коронкова повърхност по еди какви си причини, подробности. Не знам, не знам... Зъбчето е млечно, коренов проблем, няма зародиш...

Тааааа, едва ли тук ще успееш да получиш по-адекватен отговор. Проблемът не е само до конкретния зъб, а той трябва да се свърже и с това, че носиш ортодонтско апаратче. Допитай се до своя дентален лекар!

Пляс, пляс понятия, колкото да има ли е? Фасети, импланти, ехее... И то все скъпарски работи. :D

shaunaa
05-31-2013, 15:30
Допитах се до зъболекар и ми каза, че като стана на 18 тогава може да си сложа изкуствен зъб, тъй като сега челюстта ми расте ;(