PDA

View Full Version : Оформяне на нокти



JustMeBabe
05-18-2013, 12:20
Здравейте :) Знам, че има такава тема но е стара и предлагам да започнем на ново..

От малка си гриза ноктите и всеки си има собствена форма.. грозно е и ме е срам, е въпросът ми е как да ги оформя?! Но не искам да ходя на маникюрист, защото както казах вече ме е срам да ги показвам ;x

evellinee
05-18-2013, 12:51
с пила за нокти .. и просто се опитай да не ги гризеш .. колкото и да е трудно ;)

Amore-Mio*
05-18-2013, 13:30
Сложи си някакъв горчив лак.
И си наложи една воля, която да ти спомогне в това да не си гризеш ноктите.

sweet1994
07-02-2013, 18:52
Купи си горчив лак за нокти на Perfect, изравни ги с пила, лакирай се или си нарисувай нещо много красиво и сложи горчивия лак като топ лак. Ако е красиво ще му се радваш и няма да ги ядеш, имай в предвид, че горчивия лак леко матира и/или оцветява. Действа за 2, 3 дена. Когато имаш черно под ноктите дразни ли те? Ако е така по добре скрий тази част, примерно с френски за да не привлича вниманието ти. Знам колко е трудно и аз съм минала през това.

sweet1994
07-02-2013, 18:54
http://lushtoblush.files.wordpress.com/2012/07/shapesmed1.jpeg ето как може да ги оформиш, тъй като ги гризеш препоръчвам 1,2 и 4, другите ще се чупят и ще те дразнят.

_sLaDuRaNa_
07-02-2013, 19:35
всеки е минал през това да си гризе ноктите и аз бях така гризях ги до дъно но когато почнех да си ги гриза всъщност преди да почна си казвам недей и така вече не ги гриза

FuckingFreak
07-02-2013, 19:58
Много грешно постъпваш. Според мен отиди на маникюристка - на нея й е работа да гледа по цял ден нокти и е видяла какви ли не, все едно да те е срам да отидеш на козметичка. До 5ти клас и моите бяха ужасни, малки, постоянно ги гризях. Отидох на маникюристка, където се научих как да ги оформям и каква грижа да полагам за тях. Към днешна дата хората ме питат дали ноктите ми са истински, защото мислят, че съм с изкуствени, така че смятай каква промяна е възможна :)

TheBobqk
07-02-2013, 20:45
Аз спрях да гриза моите именно като си правих хубави маникюри и просто ме беше жал да ги разваля.
Иначе сама се научих как да си оформям ноктите и да ги пазя и мен често са ме питали дали не съм с изкуствени нокти *моята гордост*, но наистина по-добре отиди на маникюристка, за да разбереш какво да правиш и как да го правиш правилно.

marilyn
07-02-2013, 20:52
Отиди на маникюристка, няма от какво да те е срам. После няма да ги гризеш, щото ще те е яд да развалиш сътворената красота.