PDA

View Full Version : Какво мислите за



prosto_chovek
05-18-2013, 16:26
романтиката? Колко точно трябва според вас да бъде романтичен един мъж? Нищо, просто ми се пускаше тема. :D

LadyDi
05-18-2013, 16:51
Романтиката е хубаво нещо :)
Проблемът е, че всеки има различни очаквания от романтиката, а самата тя може да включва страшно много неща.

prosto_chovek
05-18-2013, 16:57
Къде според вас е границата между романтика и лиготия?

LadyDi
05-18-2013, 17:21
Beauty is in the eye of the beholder...

Зависи от човека насреща.

xXxPETYAxXx
05-18-2013, 17:31
При всеки е различно.
Примерно, ако един мъж по принцип е по-груб(в добрия смисъл на думата, а не че е грубиян), ако рядко се сеща да прави изненади и т.н., то може и най-малкото нещо да ми се стори супер романтично. Ако обаче момчето по принцип е адски мило, винаги се държи с момичето като с принцеса и т.н., то романтиката, която се опитва да възпроизвежда ще си изгуби чара и ще се приравни с лиготия(лично мнение).

paradosou
05-18-2013, 17:52
Колко точно трябва според вас да бъде романтичен един мъж? Нищо, просто ми се пускаше тема. :D

'Трябва' носи някакъв задължаващ смисъл, не ми харесва. Романтика и точност? Странно звучат в съчетание 8-).
Не си се представям с класически романтик, захаросани ще са ми повечето му идеи. Харесват ми по-небрежните неща, някак повече се доближават до мен.
Самоцитирам се от темата за разпитите :д:

Романтична ли си?
Да, ама не в стандартния смисъл. Една потребителка от форума беше разказала как приятелят й се появил съвсем неочаквано докато е била на лагер, донесъл й чаши със сламки, просто седнал до нея и й направил лимонада. Такъв тип романтика харесвам, общоприетите клишета в голямата си част са ми изтъркани.

ledenakrasota
05-18-2013, 17:59
Да бъдеш галантен и да си смел в правенето на красиви жестове, а не някакво циврещо същество за нежност.

DoubleDMG
05-18-2013, 18:29
като си обръсна топките и ги залепя на жаната на устата ставам романтичен.

FuCKkK13
05-18-2013, 18:34
колкото му отива да бъде 8-)

fenkaaa
05-18-2013, 21:18
При всеки е различно.
Примерно, ако един мъж по принцип е по-груб(в добрия смисъл на думата, а не че е грубиян), ако рядко се сеща да прави изненади и т.н., то може и най-малкото нещо да ми се стори супер романтично. Ако обаче момчето по принцип е адски мило, винаги се държи с момичето като с принцеса и т.н., то романтиката, която се опитва да възпроизвежда ще си изгуби чара и ще се приравни с лиготия(лично мнение).

Мисля,че съм съгласна с това :)

AliceSw
05-18-2013, 21:32
на добро отношение към мен държа, на друго не особено...не, че не обичам рози и свещи, но имам нужда от човека и вниманието му, не от подобни неща

tori
05-18-2013, 22:23
Романтични сме, но по свой си начин. Хубаво е, стига да си паснеш с човека на романтика, а не единия да прави чаши със снимки пък другия да прави разни пътувания за двама, вечери и така нататък. Смисъл не че е лошо, просто представите и на двамата се разминават дълбоко. При нас точно това пасване се получава.

analgin
05-19-2013, 07:29
Според мен си е до човек , има много романтични и не толкова , ако принципно човекът не е романтичен не би трябвало да се променя заради някой друг . Чувства се изразяват и без някакви клиширани форми на романтичност и внимание като вечеря на свещи или шоколадови изделия в кутии във форма на сърца . Иначе границата между лиготия и романтика според мен е много тънка . Според мен е лиготия и плашещо някой да ти поства котки на стената с преплетени опашки като сърце примерно , но да се подари нещо малко , което човека ще ползва ежедневно и ще му става мило като знае от кого е или нещо , което сам е направил и си личи ,че е отделил време и внимание за мен е много по-романтично , а не просто да е влязъл в магазин и да е купил първата плюшена мечка , която е видял и все пак всякакви дребни жестове могат да бъдат приемани като романтични и без да има материални подаръци

Violenza
05-19-2013, 07:40
Не ми е по вкуса романтиката. Свързвам я с обяснения за любов, червени рози и т.н. Не ми трябват мили жестове и приказки. Трябва ми да знам, че ако имам нужда от него, той ще е там за мен.

LadyDi
05-19-2013, 07:51
Трябва ми да знам, че ако имам нужда от него, той ще е там за мен.
Дори това може да бъде романтика.
Определението за романтика е "израз на красотата на любовта". И може да бъде всичко - от това да е до теб в труден момент, до това да ти поднася червени и дъхави рози под омайната лунна светлина. Просто всичко зависи от това какво ти харесва на теб, за да е романтичен той до тази степен.
И обратното.

sunshine :**
05-19-2013, 11:45
колкото му отива да бъде 8-)

Наистина някои са си тип " ебачи", други пък могат да бъдат романтични когато искат, но в крайна сметка е хубаво във всеки мъж да има нещо романтично, понякога и той да е мил :) :D