PDA

View Full Version : 7 клас.. А сега какво?



little.sunshinee
05-18-2013, 17:39
На 15.09.2013 ставам 7 клас. Днес се регистрирах и гледам, че има потребители, чиито мнения са много полезни! Та така, по темата:
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против?
2. Спирала, очна линия - за или против?
3. Дамска чанта - за или против?
4. Сутиен - за или против?
5. Употреба на преси - за или против?
6. Посещения при козметик - за или против?
7. Посещения при маникюрист - за или против?
8. Някакъв кичур - за или против?
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против?
10. Домашни маски за коса - за или против?

Кажете, ако ви е нужна снимка :)

Тази е за да разберете горе-долу каква ми е фигурата, лицето тук не се вижда:
http://store.picbg.net/thumb/27/E6/c54a190c8c4027e6.jpg (http://picbg.net/img.php?file=c54a190c8c4027e6.jpg)

Тази е за да ме видите в лице(сори,нямам друга :))
http://store.picbg.net/thumb/3D/31/5d66037ce2913d31.jpg (http://picbg.net/img.php?file=5d66037ce2913d31.jpg)

Deni_028
05-18-2013, 18:20
Всеки си е индивидуален, но все пак ето и моето мнение. Да разбирам, че сега си в 6 клас, нали?

1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - против
2. Спирала, очна линия - против
3. Дамска чанта - зависи.
4. Сутиен - пак зависи ако имаш нужда, да.
5. Употреба на преси - амм... по-добре не започвай от толкова рано да си гориш косата, но за по-важни случаи, да.
6. Посещения при козметик - ако имаш нужда
7. Посещения при маникюрист - против
8. Някакъв кичур - против
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за
10. Домашни маски за коса - за
:)

Deni_028
05-18-2013, 18:22
Може да качиш и снимка ако искаш. :)

YSMF
05-18-2013, 18:42
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против? против
2. Спирала, очна линия - за или против? за, стига да не си като Клеопатра
3. Дамска чанта - за или против? против
4. Сутиен - за или против? за
5. Употреба на преси - за или против? ако може да поемаш адекватни грижи по възстановяването й от горенето защо не?
6. Посещения при козметик - за или против? за
7. Посещения при маникюрист - за или против? за
8. Някакъв кичур - за или против? за
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против? мнооого зависи от роклята
10. Домашни маски за коса - за или против? за

.Wonder
05-18-2013, 19:33
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против?
Има много сладки модели, но ти препоръчвам да изчакаш още мъничко x3

2. Спирала, очна линия - за или против?
За, стига очната линия да е на едва забележима линийка.

3. Дамска чанта - за или против?
По-добре от онези мънички чантички, които имат възможност за носене през рамо или тези мънички портмонета, които се държат в ръка.

4. Сутиен - за или против?
Ако чувстваш нужда да сложиш - слагай. Индивидуално е.

5. Употреба на преси - за или против?
Аз попринцип съм против, недей да си гориш косата често, по-добре като има повод, тогава.

6. Посещения при козметик - за или против?
За, може да ти бъде от голяма помощ :3

7. Посещения при маникюрист - за или против?
За.

8. Някакъв кичур - за или против?
Както решиш, аз съм за, но така или иначе рядко ми допада как стоят кичурите на даден човек.

9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против?
Ако е някаква сладка невинна рокличка - за. Не харесвам как стоят прилепналите къси рокли на малки момичета.

10. Домашни маски за коса - за или против?
За, разбира се.

PeaceOfMe
05-18-2013, 21:55
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против? за, защо не
2. Спирала, очна линия - за или против? за, не виждам какъв е проблема, повечето на тази възраст отдавна използват повече от спирала
3. Дамска чанта - за или против? зависи от самата чанта
4. Сутиен - за или против? естествено че за?
5. Употреба на преси - за или против? не и всекидневно, 1,2 пъти в месеца е добре
6. Посещения при козметик - за или против? за
7. Посещения при маникюрист - за или против? за
8. Някакъв кичур - за или против? аз лично не харесвам, въпрос на вкус, но за
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против? за
10. Домашни маски за коса - за или против? за

Като цяло за всичко съм за, не мисля че си малка за спирала или подобно, но не в прекалени количества. :)

wiiwa
05-19-2013, 06:13
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - против
2. Спирала, очна линия -против?
3. Дамска чанта - против?
4. Сутиен - за. Ако имаш нужда, естествено.
5. Употреба на преси - понякога няма лошо да си правиш прически независимо в кой клас си.
6. Посещения при козметик - ако имаш нужда
7. Посещения при маникюрист - понякога
8. Някакъв кичур - против?
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за
10. Домашни маски за коса - за

little.sunshinee
05-19-2013, 06:17
Да разбирам, че сега си в 6 клас, нали?


Да, сега съм 6 клас :)

Зайче..
05-19-2013, 07:14
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против? -Еми аз в седми клас на по-специални случаи съм слагала токчета, но ей така за всеки ден съм против. Едно, че не са удобни и второ, че е някак странно на училище да се разхождаш с някакви високи обувки и то на 13г.

2. Спирала, очна линия - за или против? Ако се научиш да си я слагаш добре, за. Но имай предвид, че самото ти излъчване е все още доста детско и няма да ти стои много добре ;д

3. Дамска чанта - за или против? За.

4. Сутиен - за или против? Определено за, но ако има за какво да го носиш иначе ще ти се подиграват.

5. Употреба на преси - за или против? По принцип не е много хубаво да си гориш косата, но ако си свикнала да се правиш с преса или не си харесваш чак толкова косата използвай, няма лошо.

6. Посещения при козметик - за или против? И тук съм за, но за веждите по принцип иначе не знам ти какво искаш да си правиш при козметик?

7. Посещения при маникюрист - за или против? Против. Нищо не ти пречи да си купиш една пиличка да си пилиш ноктите и някой друг лак, за да ги лакираш. Няма смисъл да се престараваш чак толкова.

8. Някакъв кичур - за или против? Против. Много ми е грозно да видя момиче само с един кичур и това обикновено го правят лапетата, на които не им позволяват да се боядисат и те се чудят какво да измислят.

9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против? Зависи от роклята, но доколкото знам в доста училища е забранено с рокли и поли.

10. Домашни маски за коса - за или против? против.

едит: на последния въпрос не знам защо, но бях разбрала че става дума за лицето. соре 8-)

tonssy
05-19-2013, 07:32
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против? - Против. Заложи на пантофки, например :)
2. Спирала, очна линия - за или против? - Започни със спиралата. Стига да не си я напластяваш прекалено по миглите.
3. Дамска чанта - за или против? - Някоя, която се носи през рамо, да.
4. Сутиен - за или против? - Ако имаш нужда- разбира се, че да.
5. Употреба на преси - за или против? - За по-специални случаи/излизания- да, но в никакъв случай ежедневно.
6. Посещения при козметик - за или против? - Ако се налага.
7. Посещения при маникюрист - за или против? - Против. Според мен още си малка, за да дават родителите ти излишни пари. Пили си ноктите сама, лакирай се.
8. Някакъв кичур - за или против? - Какъв е смисълът на "единия кичур"? На мен лично ми е смешно.
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против? - За!
10. Домашни маски за коса - за или против? - За. Няма лошо в това да започнеш сега да полагаш специални грижи за косата си. Обаче ми се струва, че е възможно да ти писне доста бързо.

anonymous708973
05-19-2013, 07:42
1. Пантофки или 4-5 см платформи. Сестра ми тъкмо завършва 7. клас и си има такива, стоят готино.
2. Спирала и съвсем леки бляскави сенки в бежовко.
3. Чанта - окей, дамска - не, смешно е. Взимай някаква малка за през рамо и си готова.
4. Ако имаш нужда от сутиен, носи, грозно е без.
5. За завършването пресата е окей, иначе я избягвай, защото много гори и това не са приказки само на майка ти.
6. Против, какво толкова ще си правиш при козметик? Всичко може да го свърши или сестра ти, или майка ти, или някоя по-кадърна приятелка. Махни си мустака задължително, ако имаш.
7. Против за маникюриста. Купуваш си пила (картонена или стъклена, но не метална!) + няколко лакчета от по-евтините марки (Голдън Роуз, Флормар, Перфект) и се учиш да се лакираш, не е трудно.
8. Кичур... виждала съм и добре да стои, но не е моят стил, за да кажа.
9. Рокличките са напълно окей, стига да не са с тигрови/леопардови мотиви и дълбоки деколтета.
10. Домашните маски за коса са супер, мога да ти помогна с избора, ако ти се занимава.

strawberry88
05-19-2013, 07:43
За всичко съм против!

yoLo0
05-19-2013, 10:32
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против? Против.
2. Спирала, очна линия - за или против? За.. стига да не прекаляваш.
3. Дамска чанта - за или против? Против.
4. Сутиен - за или против? За, ако имаш нужда.
5. Употреба на преси - за или против? Против.
6. Посещения при козметик - за или против? За.
7. Посещения при маникюрист - за или против? Против.
8. Някакъв кичур - за или против? За, освен ако не е някакъв рус, който след няколко месеца като израсте ще стои грозно. А и ще се заплита,ще цъфти и да. Ти преценяваш, но според мен избирай нюанси, близки до твоя цвят. :3
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против? За, но зависи много от роклята.
10. Домашни маски за коса - за или против? За.

dream1707
05-19-2013, 14:24
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против? - Против
2. Спирала, очна линия - за или против? - Спирала, може.. очна линия, мисля, че все още е рано. Малка си, хубаво е да имаш още онова невинно излъчване. Има време, когато ще се мажеш с всякакви глупости колкото си искаш.
3. Дамска чанта - за или против? - Зависи от чантата... ако става дума за училище и е от тоя тип, които са си типично училищни, да .. Но ако имаш предвид да си излизаш навън с приятели и да си носиш дамска чанта, абсурд.. най-малкото, че не знам дори какво можеш да тикнеш в нея.
4. Сутиен - за или против? - Зависи дали имаш нужда.. аз нося от 3-4ти клас, ама имах нужда още от тогава. Ако са по-малки по-добре бюстиета.
5. Употреба на преси - за или против? - против, като те гледам имаш хубава, дълга коса... няма смисъл да я гориш и изтощаваш с една камара работи още от сега
6. Посещения при козметик - за или против? - за, ако имаш нужда .. аз май по това време горе долу отидох за първи път
7. Посещения при маникюрист - за или против? - против
8. Някакъв кичур - за или против? - Не те съветвам да си гориш косата още от сега, дори и с кичури... косата ми е била във всякакви нюанси, имала съм една камара цветни кичури и никаква файда от тях, само си горих косата. Да не говорим, че като израстват и седи грозно
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против? - Зависи от рокличката
10. Домашни маски за коса - за или против? - За, няма нищо лошо да си поддържаш косата и да я подхранваш

nor4eto99
05-19-2013, 14:44
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против? против
2. Спирала, очна линия - за или против? леко да си подчертаваш миглите със спирала може, но не и очна линия
3. Дамска чанта - за или против? против
4. Сутиен - за или против? на снимка не те виждам да имаш особено голяма нужда, така че и бюстие ще ти върши работа
5. Употреба на преси - за или против? твърдо против
6. Посещения при козметик - за или против? за
7. Посещения при маникюрист - за или против? против
8. Някакъв кичур - за или против? против
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против? малко късо идва, но на море спокойно можеш да носиш такива
10. Домашни маски за коса - за или против? за

little.sunshinee
05-19-2013, 18:36
Ехеее, вие наистина сте бързи с отговорите :) Аз обаче имам 2 въпроса:
1.Как да разбера размера на сутиена, който трябва да нося? Засега просто си влизам и меря, но в някои магазини не мога да открия подходящ и се налага да питам. Бтв от тази година заапочнах да нося и нито аз, нито моята фр виждаме разлика, плюс че не са ми са подигравали.
2. Някой тук каза, че може да ми предложи домашни маски за коса, отворена съм за идеи ;) :) :*

PeaceOfMe
05-19-2013, 21:25
Ехеее, вие наистина сте бързи с отговорите :) Аз обаче имам 2 въпроса:
1.Как да разбера размера на сутиена, който трябва да нося? Засега просто си влизам и меря, но в някои магазини не мога да открия подходящ и се налага да питам. Бтв от тази година заапочнах да нося и нито аз, нито моята фр виждаме разлика, плюс че не са ми са подигравали.
2. Някой тук каза, че може да ми предложи домашни маски за коса, отворена съм за идеи ;) :) :*

Защо за бога да ти се подиграват? Никой друг от класа ти ли не носи сутиен? o.O
http://eshopwindow.blogspot.com/2009/11/blog-post_12.html ето как да си определиш размера.

А за домашна маска, можеш да слагаш примерно кисело мляко, мед, жълтък, зехтин, лимонов сок.. ;)

little.sunshinee
05-20-2013, 11:00
Защо за бога да ти се подиграват? Никой друг от класа ти ли не носи сутиен? o.O


Носят, но има няколко човека, които гледат само да се заяждат. Eдин бил космат, друг с големи гърди, трети с малки...
Иначе благодаря за маската и линка с таблиците! <3 :P

~sweeettt~
05-20-2013, 15:01
Iziwnyawaite za Angliiskiq no nqmam drug e ezik :(( 1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против? Zawisi ot powoda az ne nosq na 12 sum
2. Спирала, очна линия - за или против?Za
3. Дамска чанта - за или против?Za estestweno
4. Сутиен - за или против?Za
5. Употреба на преси - за или против?Za,no ne chesto
6. Посещения при козметик - за или против?Za, ako e neshto koeto ne mojesh da naprawish wkushti
7. Посещения при маникюрист - за или против?Zawisi
8. Някакъв кичур - за или против?Za
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против?Za
10. Домашни маски за коса - за или против?Za

Hayashi
05-20-2013, 15:35
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против? Сандали на платформа според мен са добре. Но иначе не.
2. Спирала, очна линия - за или против? Спирала - да, очна линия - само ако е нанесена правилно. И не забравяйте да ги изтривате добре всеки ден!
3. Дамска чанта - за или против? За. Без чанта не излизам от дете.
4. Сутиен - за или против? Ако имаш нужда.
5. Употреба на преси - за или против? Твърдо против.
6. Посещения при козметик - за или против? За оформяне на вежди примерно за.
7. Посещения при маникюрист - за или против? За, но на тази възраст не е нещо наложително.
8. Някакъв кичур - за или против? Зависи от кичура. Ако е рус - против!
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против? 15 см над коляното не е ли твърде късо?
10. Домашни маски за коса - за или против? За, естествено.

anonymous708973
05-20-2013, 15:37
2. Някой тук каза, че може да ми предложи домашни маски за коса, отворена съм за идеи ;) :) :*

Каква ти е косата?
Ето една маска за подхранване -2 с.л. бадемово масло на Икаров от аптеката (струва към 2 лв.), един жълтък, мед, оцет (1-2 с.л., той е за блясък).

gugenceto2
05-20-2013, 16:24
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против? - За специални случаи става
2. Спирала, очна линия - за или против? - По-скоро само спирала
3. Дамска чанта - за или против? - Някоя която да се носи през рамо и да ти е удобна - супер!
4. Сутиен - за или против? - Ако имаш нужда- разбира се, че да.
5. Употреба на преси - за или против? - За специални случаи, но не и всеки ден.
6. Посещения при козметик - за или против? - Щом се налага..
7. Посещения при маникюрист - за или против? - По-скоро не.
8. Някакъв кичур - за или против? - Зависи.
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против? - За!
10. Домашни маски за коса - за или против? - За!

smilelady
05-21-2013, 11:29
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - за или против? против, само за по-важните събития е по-приемливо да си сложиш :)
2. Спирала, очна линия - за или против? против
3. Дамска чанта - за или против? против
4. Сутиен - за или против? за
5. Употреба на преси - за или против? против
6. Посещения при козметик - за или против? за
7. Посещения при маникюрист - за или против? против
8. Някакъв кичур - за или против? за
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - за или против? за
10. Домашни маски за коса - за или против? за

heyitsalq
06-02-2013, 10:41
1. Токове, платформи или въобще нещо над 4 см - против
2. Спирала, очна линия - ами не съм против но може и без
3. Дамска чанта - ами аз лично винаги нося
4. Сутиен - зависи
5. Употреба на преси - ми няма лошо само не прекалявай с горенето на косата и може да ползваш нещо против горене като кристали
6. Посещения при козметик - ако има нужда
7. Посещения при маникюрист - по скоро не според мен може и сама да се лакираш
8. Някакъв кичур - ми твое си е решението според мен не
9. Пролет/лято - роклички горе-долу 15 см над коляното - ми късичка е по добре малко по дълга но не съм против
10. Домашни маски за коса - за

аз съм 7 клас и не бях с нищо от тези неща на първия учебен ден но иначе ги използвам почти всички и според мен няма нищо лошо
но не забравяй че това е просто първия учебен ден а не абитуриентски бал така че си понагласи но НЕ ПРЕКАЛЯВАЙ :)