PDA

View Full Version : Попадали ли сте в следната ситуация?



Lilanda
05-19-2013, 12:29
Наскоро ми се случи следното-споделих 'му' чувствата си и той отговори, че е взаимно, но е объркан и не е готов за връзка..Това, според мен, се дължи на факта, че още не е превъзмогнал старата си любов..Та, въпросът ми е попадали ли сте в такава ситуация и какво сте/бихте направили?

r0073x
05-19-2013, 13:41
Може да не изпитва нищо, да си му го изсипала като гръм от ясно небе, да се е чудил, какво точно да ти отговори и да е дал този отговор.
Може да се надява всъщност да те прикани да си легнеш с него, като "приятели с изгода", може много неща. Остави го той да движи нещата в такъв случай, щом вече знае за твоите чувства ;)

balu4ka
05-19-2013, 15:49
Ами,отдръпни се.Ти вече си му казала за чувствата си,нека той реши дали може да ти отвърне.Ако го притискаш има вероятност да го отблъснеш.След като има още чувства към бившата си,то от личен опит ти казвам,че никой не може да го промени това,докато той не го пожелае.Също така има вероятност,че не си толкова добра за него ..по негов си начин,а не е искал да те нарани.

anonymous708973
05-19-2013, 16:08
Познавайки се, деликатно ще му помогна да спре да е объркан.

LadyDi
05-19-2013, 19:03
Познавайки се, деликатно ще му помогна да спре да е объркан.
Аз също.
Обаче в главата ми ще дрънка едно звънче, че след като чувствата са взаимни, не би трябвало да е объркан...

Violenza
05-19-2013, 19:32
след като чувствата са взаимни, не би трябвало да е объркан...
И аз така мислех, докато не го изпитах на собствен гръб за себе си. ;)

Ще се отдръпна и ще му дам време най-вероятно.

Lilanda
05-19-2013, 20:49
Ами,отдръпни се.Ти вече си му казала за чувствата си,нека той реши дали може да ти отвърне.Ако го притискаш има вероятност да го отблъснеш.След като има още чувства към бившата си,то от личен опит ти казвам,че никой не може да го промени това,докато той не го пожелае.Също така има вероятност,че не си толкова добра за него ..по негов си начин,а не е искал да те нарани.
И аз обмислях този вариант..Но мисля, че не е толкова вероятно, защото известно време преди да тръгне с бившата си беше на всеослушание, че той е влюбен в мен..Иии тогава аз не го оценявах особено. Просто не го бях опознала достатъчно. След време с въпросното момиче станахме много добри приятелки..Даже в момента сме като сестри. Когато се сближихме с нея, аз вече бях започнала да го харесвам..И един ден тя ми каза, че са се скарали жестоко и че вече са "незпознати". При което аз изпитах едновременно огромно щастие и отчасти жал за нея..Той продължи да поддържа връзка с мен и след време станахме много близки..И естествено с времето аз се влюбвах в него все по-силно и все по-силно. Един ден реших да кажа на това момиче за чувствата ми..Просто не исках да става онзи тъп момент, в който взимаш бившия на най-добрата си приятелка без да ѝ кажеш нищо. И тя се зарадвам адски много за мен. След което аз казах на него...В момента сме приятели. Адски добри..Откакто му казах минаха 4-5 дена и нищо не се е споменавало за "нас"..И предполагам оттук-нататък ще оставя всичко на него. :)

sunshine :**
05-20-2013, 13:57
vij v momenta sum v su6ata sityaciq no az igraq rolqta na biv6ata.Edno momi4e koeto stra6no mnogo e vlubeno v biv6iqt mi, my spodeli i toi i kaza 4e e vzaimno no absolutno vsi4ki vijdatme 4e ne e taka , toi naistina ima nqkakvi 4yvstva kym neq no sa tolova malki , 4e tova moje da se nare4e vremenno yvle4enie.Toi produljava da me obi4a / az go skusax / no se opitva da napravi taka 4e da se poly4i ne6o s vyprosnoto momi4e samo i samo da me zabravi / ne se poly4ava/.Ta iskam da kaja 4yvstvata na mom4etata kum biv6ite gi ima dulgo sled razdqlata / osobeno ako momi4et go e zarqzallo / taka4e edinstvenoto koeto moje6 da napravij e da se otdrupne6 , makar i da e trydno , povqrvai mi po-dobre se otdrupni za6oto ina4e 6e ti dava samo naprazni nadejdi i ni6o nqma da se poly4i ot sigyren opit znam 4e nqma6 6ans toi prosto nqma da ima takiva 4yvstva kum teb kakto kum biv6ata si priqtelka taka4e razbra me :) opitai se da go zabravi6 :)
P.S. sujelqvam 4e pi6a na latinica nqmam bg ezik na drug komputar sum

Lilanda
05-20-2013, 14:24
A има ли такъв вариант, в който чувствата са взаимни, но неговите бият по-скоро към 'близки приятели', отколкото към любов? хаха :D Вече толкова много варианти съм обмисляла и толкова много неща ми се иска да станат, само и само да не стане това, което каза sunshine :** и не знам кой от тези варианти е най-логичен. :D

LadyDi
05-20-2013, 14:37
A има ли такъв вариант, в който чувствата са взаимни, но неговите бият по-скоро към 'близки приятели', отколкото към любов?

Че каква им е "взаимността" тогава?

granger
05-20-2013, 14:39
Отдръпни се леко , дай му време да премисли нещата, въпреки че тези неща с мислене не стават. те се чувстват. Ако са се породили някакви чувства и сега е объркан заради бившата, може би му трябва време да я превъзмогне. Dunno. Дай си време и ти , дай му и на него, за да не стане после : ама искам да сме само приятели.

Lilanda
05-20-2013, 14:46
Че каква им е "взаимността" тогава?
Имам предвид, че отговорът му беше "И аз те харесвам...". Мисля, че всички от този раздел (може би с малки изключения :D) знаят, че разликата между харесвам и влюбен съм е огромна и както каза някой по-нагоре, може чувствата да ги има, но да не са достатъчно силни. И в крайна сметка, като гледам всички сте категорични, че трябва да се поотдръпна малко. Та може би накрая така ще направя. :)

SurfSky
05-21-2013, 08:53
Заведи го на плаж :D

strawberry88
05-21-2013, 09:15
Заведи го на плаж :D

Много помагаш на авторката, няма що.

По темата: и аз мисля, трябва да се отдръпнеш и да го оставиш да реши.

Love_is_for_free
05-21-2013, 09:27
Ако наистина искаш да бъдеш с него, не се отдръпвай, :) Следвай мечтите си и забрави за егото в такива ситуации ;)

Lilanda
05-21-2013, 09:46
Заведи го на плаж :D
Ти и твоя плаж -_- :D

Ако наистина искаш да бъдеш с него, не се отдръпвай, :) Следвай мечтите си и забрави за егото в такива ситуации ;)
Честно казано искам..Но след всичките 'драми', които станаха, не знам какво иска той..Той също май не знае. Смятам да се отдръпна, но не твърде много. Вече му казах, какво изпитвам. Нека сега да помисли и сам да вземе решение. Оставям всичко в негови ръце. :)

Love_is_for_free
05-21-2013, 09:50
а ако оставиш всичко в негови ръце, и накрая не се получи нищо няма ли да съжаляваш че си се отдръпнала и не си направила нищо за да бъдеш с него :)

Amore-Mio*
05-21-2013, 10:00
Отдръпни се съвсем леко - нека види, че може да мисли свободно, без ти да си му под очите. Нека помисли и види дали нещо ще тръпне в него, когато си се поотдръпнала, ако ме разбираш. Но със сигурност трябва да се отдръпнеш.

Lilanda
05-21-2013, 10:02
Естествено, че ще съжалявам. Но в крайна сметка той вече знае за чувствата ми. Какво повече бих могла да направя? :)

strawberry88
05-21-2013, 11:15
Ако наистина искаш да бъдеш с него, не се отдръпвай, :) Следвай мечтите си и забрави за егото в такива ситуации ;)

:lol:

Отдръпни се и ще видиш дали ще почнеш да му липсваш. ;д

Lilanda
05-21-2013, 11:23
:lol:

Отдръпни се и ще видиш дали ще почнеш да му липсваш. ;д

Мхмм..Така и ще направя..Благодаря много на всички за съветите..Впоследствие ще пиша как се развиват нещата. ;д

valdesbg
05-21-2013, 15:19
Да ви имам проблемите. Отрязал те е момъка, нагаждач е и страхлив, затова не ти го е казал директно. Момичешка история.

sneering
05-21-2013, 15:57
Не е нито страхлив,нито нагаждач,просто обекта който му се предлага,не го амбицирва до такава степен.Когато нещо много те устройва или много го искаш,ако ще най-големия а-социал да си,ще драпаш да не го изтървеш,ако е полвинчата работа и не те кефи толкова,ще постъпиш така,както е описала авторката.

valdesbg
05-21-2013, 16:02
...и поздрави на майка ми, нали?

Ако не те кефи някой, казваш и въпроса приключва, ако те кефи - правиш струваш и ако си късметлия - се държите за ръчичка :) Половинчатите истории говорят за всичко друго но не и увереност.

sneering
05-21-2013, 16:16
Поздрави по-скоро във положителен аспект :)
Не отричам че бие на неувереност,но не може да отречеш,че ако го устройва на 100 процента,ще бъде по-уверен от всякога!
Много по-вероятно е да е от нежелание,отколкото от неувереност.

valdesbg
05-21-2013, 16:23
Оф.... незаявяването на нежеланието когато такова присъства е признак на страхливост и неувереност. Съответно и при наличие на желание но неизразяването му. Поведение "Ще си седя на ушите, дано се усети че нищо не искам" е повече от смешно. А точно такова е присъщо в момента. Думичките са само от куртоазия, за да замажат положението.

Проблема не е в нежеланието, желанието, устройването или неустройването. Проблема е в неясното поведение, неизявяването на намеренията си или липсата на такива и залъгването на другия с плоски фрази с цел да се измъкнем по терлици без много шум.

ledenakrasota
05-21-2013, 16:35
Дай му време, но все пак излизайте от време на време като приятели. В един момент ще я забрави, защото ти си бъдещето му. Има опасност и да не я. тогава несъзнателно ще мисли, че я е превъзмогнал и нон-стоп ще ви сравнява. :?

sneering
05-21-2013, 16:46
@@valdesbg
Добре,отговори ми на един въпрос само.Кой се измъква на терлици,от нещо което го устройва в моментен етап?
Точно проблема е в желанието,защото когато желанието расте,неувереността намалява!
Плюс това той казва,че уж чувствата са споделени и използва баналния трик със старата любов,с което автоматично си противоречи и печели време да прецени,до каква степен го устройва.
Следователно щом му трябва време да си помисли,автоматично се изключва опцията да има толкова силно желание.
Къде виждаш неувереност?