PDA

View Full Version : Относно родителите



UniCoWN
05-19-2013, 16:52
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват?
Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват?

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно?

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите?

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват?

П.С. В отговорите уточнявайте сериозността на връзката си, за да добиваме по-ясна представа. :)

draid
05-19-2013, 17:46
Ако не ми допаднат, просто избягвам контакт с тях.

kalpazanka
05-19-2013, 18:19
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват? Не. До момента, в който се разбираме и си пасваме, ще сме заедно.
Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват?Щом е решил, знае къде е вратата.

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно? До някаква степен ги държа настрани, но като ми накипи, имам нужда да споделя.

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите?Ще дам ухо на съветите и доводите на родителските тела, но едва ли ще ги приема. Вече ще е лошо, ако родителите се окажат прави.

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват?Бих се отдръпнала и бих прекратила контакти с тях, но не бих се разделила с него.

П.С. В отговорите уточнявайте сериозността на връзката си, за да добиваме по-ясна представа. От детската градина сме заедно :)

karzon
05-19-2013, 18:20
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват?
Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват?

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно?

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите?

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват?

П.С. В отговорите уточнявайте сериозността на връзката си, за да добиваме по-ясна представа. :)


Просто ще кажа ,,Тьй и тьй излизам с еди-кой си.'' Хич няма да ми пука

LadyDi
05-19-2013, 19:01
Моите родители винаги са били учтиви и са приемали гаджетата ми, дори да са смятали, че са неподходящи за мен. Един единствен път в живота ми те изказаха ясното си неодобрение към мое гадже. Не се разделих с него тогава и след това дълго съжалявах, че не съм ги послушала. Имала съм и случаи, в които чак след раздялата ни са ми казвали, че смятат, че момчето не е било за мен.
Считам, че родителите ми са хората, които ме познават най-добре и които са ми помогнали да се изградя като личност. Одобрението им е много важно за мен, без значение дали става въпрос за половинка, професия или дрехи. Винаги съм търсила съвета им дори накрая да правя това, което аз реша, че е правилно за мен. И времето ми показа, че нито веднъж не са грешили в преценката си.
В крайна сметка, човекът, с когото съм в момента и с когото ще съм дълго време (поне така планирам, пък каквото сабя покаже), е получил стопроцентовото им одобрение...

xXxPETYAxXx
05-19-2013, 19:45
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват? Ами, ако съм в такава ситуация по-скоро бих се разделила с него, защото не ме защитава пред тях и не се опитва да им промени мнението(примерно).
Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват? -Това наистина ми е много трудно да си го представя - мама винаги ми е харесвала гаджетата, а татко, дори да съм с най-примерния мъж няма да го харесва особено(все пак е "тати"). За да не го одобряват, значи наистина биха имали причина. Ама ако хипотетично си представим, че родителите ми не са толкова толерантни, и не ми харесват момчето - много би ми било гадно. Ама щом той ще поиска да се разделим заради това, то значи не ме и заслужава, така че да си хваща пътя.

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно?Е, не споделям всичко от връзката си с тях, обаче, ако имат някакъв проблем с момчето, то бих седнала да проведа разговор с тях

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите?В никакъв случай не бих загърбила отношенията с родителите си. Но, ако много си обичам гаджето - няма и да се разделя с него. Ще ги накарам все някак да встъпят в нормални, цивилизовани отношения помежду си. То е ясно, че е непосилно да ги накарам да се харесват, но поне да се разбират и уважават.

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват? -не ми се е случвало или поне не е било "открито", ама би ми станало гадно и бих се отдръпнала, за да видя реакцията на момчето

П.С. В отговорите уточнявайте сериозността на връзката си, за да добиваме по-ясна представа. Е, к'во да уточнявам - аз не запознавам всички с родителите си, само тези, с които съм стигнала до сериозна връзка.
.

DragonLady
05-19-2013, 20:00
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват? Такъв беше случая с бивщият ми, техните не ме харесваха, особенно майката, но не сме се разделили поради тази причина. Глупаво е да скъсаш с някой заради това, нете харесват добре, избягваш ги максимално и толкос, случая приключва.
Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват? Щом ще ме къса заради подобно нещо, да си ходи прав му път.

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно? Нито аз държи свойте родители на разстояние от приятелят ми, нито той неговите на разтояние от мен. Без проблеми сядаме на една маса, хапваме, пииваме и си приказваме.

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите? В началото на връзката ми, бях в тази ситуация, но винаги намирах баланса в отношенията между мен и родилитеми, и тези между мен и приятелят ми. С времето видяха, че не е лош човек, и го приеха.

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват? Бих поговорила с приятелят ми, на какво се дължи тяхното неодобрения към мен, и бих се постарала да променя този факт, но не бих се отдръпнала от него, заради родителите му. Той не е виновен или отговорен за тяхното отношение спряно мен.

П.С. В отговорите уточнявайте сериозността на връзката си, за да добиваме по-ясна представа. :)

Заедно сме от година и половина.

fUcKsMiLe
05-20-2013, 00:13
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват?
-Не, това е глупаво. А ако родителите не ме харесват, то ще е защото съм им дала причина или са прекалено смотани :д
Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват?
-Това, че не са го харесали първия път, не значи, че за напред ще е същото. Ще го помоля да покаже, че е сериозен на нашите и няма да има проблеми. Също бих казала добра дума за него пред тях, разбира се.
Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно?
-Нямам нищо против да седна и да си поговоря открито с тях. Все пак част от моя живот засяга и тях.
Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите?
-Няма да се разделя с приятеля си, само защото мама и тати казват "Направи така". Не обичам да ми казват какво да правя.
Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват?
-Бих се отдръпнала от тях, но не бих се разделила с него. В другия случай бих показала, че съм добро момиче и няма да убия сина им :D
П.С. В отговорите уточнявайте сериозността на връзката си, за да добиваме по-ясна представа. :)

-Още е рано, за да нарека връзката сериозна, но пък това нищо не променя. Отговорите ми ще са същите и при сериозна връзка (нещо от сорта на няколко години).
ж

AliceSw
05-20-2013, 01:31
Двете неща са несъпоставими...реално имате от 2-те страни хора, които ви обичат...

Вече съм достатъчно порастнала, за да нямам нужда нашите да ми виждат приятеля, или пък да го оценяват...и все пак е кофти...ако ми кажат нещо много накриво, ще се замисля, защото вече не може да е чак толкова несериозно едно обвързване на тея години...

Иначе родителите винаги са ме обожавали, никой никога не е казвал нещо на въпреки за мене, в обратната ситуация не мога да си се представя...сега мисля пак да пробвам, ще видим какво ще се получи...

Wednesday666
05-20-2013, 05:02
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват? Не мисля. Все пак аз нямам връзка с родителите му, имам с него. Докато иска да е с мен и не обръща такова внимание на мнението на родители си, няма проблеми.
Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват? Сигурно ще се шашна. Естествено, ще ми е кофти. Но смятам, че ако се стигне до раздяла заради родители, то това означава, че този човек не държи достатъчно на мен и явно не ми е нужен.

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно? Абсолютно нищо против нямам, дори ми е интересно, независимо колко са досадни или странни родителите на другия. Не ме притесняват ранни запознанства с тях, за мен това (противно на мненията на много хора) не е до такава степен обвързващо.
Иначе моЙта мама знае почти всичко, имам й страшно голямо доверие и я считам за приятелка повече, отколкото за майка. Демек я допускам в личното си пространство, но никога няма да й позволя да ми се бърка в отношенията. Съвети съм искала, давала ми е, но да ми пречи на връзките - не.

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите? Точно тук ще кажа нито едното от двете. Казвам го, защото лично моята майка ме подкрепя винаги, независимо дали харесва човека или не. Никога не ми е казвала " ще се разделиш с него, защото не е за теб/влияе ти зле" или нещо такова. Вярва на личната ми преценка.

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват?
Ако ги познавам тях лично - да, но не мисля, че бих се отдръпнала от момчето. Поне така смятам, не ми се е случвало все още.
П.С. В отговорите уточнявайте сериозността на връзката си, за да добиваме по-ясна представа. :)
То и аз не знам колко ми е сериозна връзката, не знам дали въобще е връзка, но написаното отгоре важи за всичките ми отминали по-близки отношения, ще важат и за в бъдеще.

:)

HollyGolightly
05-20-2013, 06:11
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват? Не, даже до скоро неговата не ме харесваше, понеже съм Българка, но откакто стана един малък инцидент ми звъни през ден да ме види как съм
Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват? Би ми станало много криво, че тяхното мнение му е по-важно от мен, но също така ще ме накара и да се замисля, че такъв човек не ми трябва

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно? Понякога им казвам някои неща, но като цяло нащата връзка не е тяхна работа. Винаги мога да помоля майка си за съвет, друг е въпросът, че не искам.

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите? Бих ги изслушала, бих желала да разбера защо не го харесват, но не бих го зарязала заради тях. Ако трябва да съм честна, родителите ми не го харесват много-много, но се примириха, след като видяха, че връзката ни не е "еднодневка"

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват? От тях-да, от него не бих. В крайна сметка ще живеем ние двамата, родителите му не ме бъркат.

П.С. В отговорите уточнявайте сериозността на връзката си, за да добиваме по-ясна представа
Сериозна връзка, почти година и половина, на път да прерастне към нещо повече в близкото бъдеще

girlwithblueeyes
05-20-2013, 06:18
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват? Пхаа не естественно аз излизам със синът им не с тях . Като си имат някакви проблеми или да ми кажат или да си траят . Мхмм и съм доволничкаб че майка му на сегашното ми гадже е много точна и умна жена и се разбираме отлично . С баща му също се разбирахме много добре .

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно? Не съм близка с тях и нито се съветвам с тях нито искам мнението им .

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите? Оставам си с гаджето .


Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват? За тях ми е все едно, но от момчето ми никой не може да ме раздели


Мхммм заедно сме от 3 години та мисля че връзката ни е достатъчно сериозна и mc.kf[ekkd щом от есента ще живеем заедно в Дания .

Violenza
05-20-2013, 06:30
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват? - Не. Бих го направила ако виждам, че той се влияе прекалено много от мнението им и това съответно се пренася и във връзката ни.

Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват? - Ще се постарая да му покажа, че моят избор е по-важен.

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно? - Тук сякаш не мога да отговоря. Отношенията ми с майка ми и баща ми са коренно рзлични.

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите? - Не бих позволила да имам такъв ултиматум.

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват? - От него, не, но както казах, стига той да не се влияе. А с тях ще избягвам контакт. И все пак, ще ми е кофти, ако не ме харесват.

r0073x
05-20-2013, 06:41
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват?
- Ако момичето си държи на мен и не се влияе от родителското мнение, ще си остана с нея. Даже ще се постарая да докажа на родителите им, че грешат.


Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват?
- Ми, ще я упътя към вратата и adios. Щом това е от такова голямо значение за нея и пречи да сме заедно, к'во повече имаме да си говорим ?


Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно?
- Нямам нищо против родителите ми да познават половинката ми, както и аз самият никога не съм се косел да се запозная с нейните родители. Даже ми се е случвало аз да настоявам да се запознаем.


Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите?
- Случвало се е да ми кажат някои неща, (и бяха прави...) но ги игнорирах с предтекста, че главата си е моя, аз ще си я чупя така, както знам и ако греша, грешката си е за мен.


Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват?
- Зависи от нейното отношение към проблема. Дали се опитва да реши конфликта, колко самата тя държи на мен, дали тази антипатия пречи на взаимноотношенията ни & etc. Примерно, няма да се чувствам много на място във връзка, в която и двамата сме зрели и големи хора (на 21 години съм), а тя не може и 1 вечер да остане да спи у нас, налага се да се прибира рано-рано, или пък да ѝ държат сметка, че е била с мен. Просто в един момент ще ми писне да търпя отношението им (било то пряко или косвено) и ще освободя момичето за по-подходящ кандидат-зет :)

urlittlelady
05-20-2013, 15:28
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват? --- не

Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват? --- ще го разубедя, разбира се!

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно? --- нямам нищо против да си поговорим, но моят избор си е мой. И точка.

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите? --- няма да загърбвам нито отношенията с тях нито с половинката си. Всъщност моите родители в началото бяха против, и може и още да са, но аз съм щастлива!

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват? --- зависи от неговата позиция и гледна точка.

П.С. В отговорите уточнявайте сериозността на връзката си, за да добиваме по-ясна представа. --- познаваме се от около 3 години и сме заедно от година и половина, но като цяло връзката ни е сериозна

feikk
05-20-2013, 15:39
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват?Не. Колкото грешно и тъпо да звучи, никога не съм оставяла никой друг да преценява каквото и да е вместо мен. Още по-малко пък родителите ми. Казвам още по-малко тъй като смятам, че от обич и загриженост поне моята майка търси и под вола теле.
Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват? Ми щом се влияе от мнението на хората повече отколкото държи на мен - значи правилно иска да се разделим. Разбира се, че ше удара малко агитация как не е прав, но за такъв човек не бих се престарала особено. Вярно, че е тегаво наще да не го харесват, но не смятам, че ще излиза с тях или пък живее. Там както стоят нещата.

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно? Не говоря с майка ми за гаджетата ми и никога не съм го правила. Давам основна информация, запознавам го с нея и толкова. По-скоро на разстояние я държа от мойте си неща.

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите? Нито едно от двете. Компромис винаги може да има, колкото и да е трудно. Може да се попека известно време между двете страни, но не бих се обърнала нито срещу приятеля ми, нито срещу нашите. Всичко е до желанието.

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват? В началото на връзката ни бях пред такова решение, но определено си бях виновна и осъзнавах, че мнението им е доста... основателно. Все пак не го направих, просто се опитах да създам друго впечатление... по-добро. В момента техните са ми като втори родители.

П.С. В отговорите уточнявайте сериозността на връзката си, за да добиваме по-ясна представа. :) Ми... години. Нз как по друг начин да дефинирам сериозно. Бая сериозно си е. :lol:.

ameli
05-20-2013, 17:09
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват? - Не, просто ще избягвам неловките срещи.. а и родителите винаги ме харесват :D

Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват? - Ще ми стане тъпо, че слуша мнението на моите родители.. това е адски глупаво оправдание и веднага го бих изпъдила без да съжалявам.

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно? - нямам против да си говорим, даже не веднъж мъжо и майка ми/баба ми са си говорили в мое отсъствие (докато се оправям за излизане примерно). Аз с неговите съм все още на здравей здрасти, че нещо малко ме притесняват ;д

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите? - не бих прекъснала отношение с хората, които са ме гледали 17 години заради човек. По-скоро бих изслушала тяхната гледна точка, какво не им харесва, как можем да се напаснем и тн

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват? - да, след като съм направила опити да им покажа, че не съм толкова зле (повтаря се въпроса за втори или трети път); все пак ще живея с него, не с тях

П.С. В отговорите уточнявайте сериозността на връзката си, за да добиваме по-ясна представа. :) - почти година

.

sunshine :**
05-20-2013, 19:35
Не мисля че родителите трябва да са пречка да си с човека , който обичаш такаче ако не те харесват - просто избягвай контакт с тях и това е :)

xoxi
05-20-2013, 20:01
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват?
- Зависи той как ще се държи в тази ситуация. Попринцип не бих, но ако примерно започне да опитва да ме промени така, че да се харесам на родителите му, няма да търпя.

Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват?
- Ако сам не проумява, че той се обвързва с мен, не с родителите ми, няма да сядам тепърва да му обяснявам. Никога не бих се молила на някой да остане с мен, независимо какви са причините. Ако иска да се разделим, прав му път.

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно?
- Нямам абсолютно нищо против да познават човека до мен и да са запознати с взаимоотношенията ни. Радвам се даже, когато намират общ език и се разбират. Сладко е и ме радва.

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите?
- Нито едно от двете. Никога не бих загърбила отношенията с родителите си, нито бих се разделила с човек, с когото виждам бъдеще. Ако попадна в такава ситуация, ще обясня на родителите си, че тяхното мнение е важно за мен, но правото за вземане на решения в личния ми живот е само мое.

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват?
- Отговора на първия въпрос важи и тук.

ledenakrasota
05-20-2013, 20:06
От страна на нашите няма проблем. От страна на неговите не би трябвало да има. Ако просто не съм допаднала на мама, това няма никакво значение. Важното е да се уважаваме. Не позволявам да си завират носа във връзката ми. Очаквам същото. Ако искам съвет, питам. С всеки мога да си приказвам, стига да нямат насреща задни мисли. Такива хора много ме дразнят. Особено любопитките.

Amore-Mio*
05-21-2013, 09:54
Не бих се разделила с човека до мен, само защото родителите ми не го одобряват или имат някакви притеснения. Аз съм с този човек - не те. Дори изборът да е бил грешен, трябва да се попаря, за да си извадя поука, докато ако ги послушам няма да разбера живота, колкото и странно да звучи това в момента.

Като е решил - прав му път.
С тая си постъпка ще ми докаже, че не е държал на мен и е бил готов да се откаже при първата трудност.

Инак, държа ги настрана, поне докато връзката не стане сериозна във всякакъв аспект и докато не сметна, че вече е време да се запознаят. В противен случай дори не им казвам дали си имам приятел или не.

XTREMEFREERIDE
05-22-2013, 07:36
Имах 4-годишна връзка, която родителите ми не одобряваха. Дотяга в един момент. Не, че за това съм я прекъснала. Но пък когато ТОЧНО родителите ти имат нещо да ти кажат, знаеш, че има защо да се заслушаш. Особено ако продължава дълго време.

Иначе не, не бих прекратила отношения с двама различни човека ако те помежду си не се понасят.

В момента нямам този проблем. Дори е обратното. Пожелавам го на всеки.

analgin
05-22-2013, 08:40
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват?
Може да се замисля дали преценката ми за човека е правилна , но надали ще се разделя с някого , защото семейството ми не го одобрява .

Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват?
Просто бих приела причината за изключително малоумна и ще си направя заключение колко важни са били отношенията ни за него в действителност

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно?
Държа ги разстояние , не споделям и не говоря за тези неща с тях , звучи незряло и сякаш нямаме особено добра връзка , може и така да е , но отношенията ни не са такива само заради мен . Колкото повече пораствах , толкова повече вярата и доверието намаляваше, в един момент просто се отказах да се боря за тези неща и спрях да споделям каквото и да е . Урокът , който научих от това беше ,че един ден , когато имам деца искам отношенията ни да бъдат много по-различни и да не правя такива грешки като родител .

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите?
Да се стигне чак до загърбване на отношения не мисля , но по-скоро ще кажа , че аз си решавам и липсата на одобрение не би променила нищо .

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват? По-скоро бих избягвала да се срещам с тях за да не се създава напрежение .

free33
05-23-2013, 15:02
Никога не бих обърнала гръб на родителите ми заради някого!!!
Ако не харесвам неговите родители ,просто ще се стремя по-рядко да контактувам с тях. Иначе ако наще не го харесват ще се наложи да го харесват ,защото избора все пак е мой ,а те техен ;-) :Д
Но във всички случай ,дори и да има различия според мен, важното е да може да се намери хармонията в отношенията !

marilyn
05-24-2013, 13:36
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват? Не, аз съм с него, не с майка му или баща му. Не бих допуснала отношенията ни да се влияят от мама и тати.

Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват? Какво да направя, щом иска да се разделим... прав му път, хора около себе си на сила не държа.

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно? Моите родители не го познават, аз познавам майка му. Засичали сме се у тях, сядали сме на една маса, говорили сме си, тя е приятна жена, а доколкото знам ме харесва.

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите? Зависи на какъв етап. Сега живея с родителите си, издържат ме... не бих си развалила отношенията с тях, но в даден момент ако реша да заживея с приятеля си или нещо си... ще се отдръпна, ако не им е приятен. Не обичам да си развалям отношенията с хората, гледам да има баланс.

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват? Не.

П.С. В отговорите уточнявайте сериозността на връзката си, за да добиваме по-ясна представа. От скоро сме заедно, но имаме доста сериозни отношения.

tori
05-25-2013, 07:39
Като за начало казвам, че сериозността на връзката е доста голяма.
Бихте ли се разделили с приятеля/приятелката си ако родителите му/й не ви харесват/одобряват? - Не знам, бих се отдръпнала леко.
Как бихте реагирали, ако той/тя поиска да се разделите, защото вашите родители не го/я харесват? - Ами би ми станало гадно, но щях да го пусна да си търси щастието другаде.

Изобщо, как гледате на тези неща, държите ли родителите на разстояние или нямате нищо против да седнете да си поговорите примерно? - Държим ги на разстояние единствено за по-интимните неща или за скандали. Иначе, слава Богу, и двамата се разбираме с родителите на другия и не е проблем да им помогнем за нещо или да си говорим с тях.

Бихте ли загърбили отношенията с родителите си защото не харесват половинката ви, или ще ги послушате и ще се разделите? - Не бих жертвала родителите си заради момче.

Бихте ли се отдръпнали сами, ако техните открито не ви одобряват? - От тях - да, но не и от момчето.

GrumpyCat
05-25-2013, 08:02
Мнението на родителите му за мен ще бъде от значение, само ако той се влияе от него и ги слуша. В такъв случай би било проблем и най-вероятно, ако не си даде сметка, че той все пак е с мен и ме познава много по-добре от тях, и че това е неговия избор, а не техния, ще сложи край на връзката ни. В другия случай, когато момчето е сигурен в избора си и не му пука за мнението на родителите му, на мен също ще ми е все тая и ще ми е мирно на главата, така че не бих прекратила такава връзка.

На мен ми е филм да си говоря с тях и не се бутам много, първите два пъти, когато ги срещнах, не съм обелила и дума, на третия обаче нямаше как и не беше зле. Та така, ако трябва, ще си говорим, не ми е проблем.

Не, не бих загърбила отношенията си с тях, нито бих се разделила с него. Просто ще им обясня, че уважавам мнението им, а те ще трябва да уважат моя избор.

И не бих се отдръпнала, вероятно просто ще избягвам да си говоря и да се срещам с тях, ако не е необходимо. Мен ми е важно гаджето, не родителите му. :Д