PDA

View Full Version : 18-то СОУ



yoniaw
05-19-2013, 17:15
Привет!Сега съм 6-ти клас...и търсех подходящата за мен гимназия и я намерих...Винаги мисля от рано!Посетих сайта на училището и ми хареса.Столовата са съобразени с европейските изисквания...Харесва ми факта че там се изучава японски език.Такааа...Питам ви тези които сега учат там:
-Дисциплината в часовете как е?
-Използвате ли столовата?
-Тоалетните как са?
-Чисто ли е в класните стаи и по коридорите?
-Искам да знам всичко!
За тези които са в японска паралелка-Посещавате ли Японския културен център безплатно?

Ако завърша там средното си образование ще мога ли да замина за Япония като студент?Ще мога ли да прогресирам там?

whitediamond
05-20-2013, 13:07
-Дисциплината е на ниво.
-Би трябвало.
-Не знам.
-И това не го знам.

Това е паралелката с най-висок бал и хората там са читави. Мисля,че е с профил математика и география.
Съмнявам се да го посещават гратис.
Можеш,стига да имаш пари,за тази цел. Има някаква фондация,дето дава стипендии за тези,които искат да учат в Япония. Но шансът не е много голям.
Японците не приемат чужденците и вариантът да живееш там ми се струва абсурден,нищо,че моя приятелка твърди друго.

Една приятелка учи в тази паралелка,оттам имам информация. Ако искаш да учиш сериозно и да научиш японски,значи това е твоята паралелка. Относно японския-това,което се учи в училището не е достатъчно и ще трябва да го учиш сама,иначе не разчитай само от училището да го научиш.

MikeyM
05-21-2013, 14:26
18то sucks !!

MikeyM
05-23-2013, 20:35
шегувам се .. ако искаш повече инфо ми пиши на лично .. аз уча там :)