PDA

View Full Version : кандидатстване /2013-2014/



sunshine :**
05-20-2013, 14:10
Hey neka vsi4ki koito 6e kandidatsvat sega da napi6at kude bixa iskali da y4at i za6o.Az 6e napi6a v po-prednite si jelaniq NTBG I NFSG i po-nazad purva ispanska i vtora angliiska gimnaziq :) dokolkoto znam NTBG e dosta elitno y4ili6e, no se y4i stra6no mnogo za tova se kolebaq.
P.S. sujelqvam 4e pi6a na latinica nqmam bg ezik na drug komputur sum

chtlsy
05-20-2013, 14:15
За първо желание ще е 9ФЕГ или 1АЕГ, всичко зависи от бала, който ще изкарам, но това са двете училища, които ще са ми първо и второ желание. Ще кандидатствам за всички паралелки, пък където ме приемат, все ми е тая за чуждия език, който ще уча, стига да е в по-елитните гимназии. По назад може да пиша 164, демек испанската, НТБГ, 35 и/или 73, ама тях двете колкото да ги има. Защо искам във френската — може би ʼщото е едно от елитните училища, пък балът, с който се влиза, е сравнително нисък спрямо училища като СМГ, 91НЕГ и подобни. Та това е накратко, не знам защо, но май няма да е лошо да се пише и градът, та аз съм от София.

SunT
05-20-2013, 14:37
Не се учи чак толкова много, спокойно. :D

едит: ^ няма смисъл да си мениш през ден желанията сега и да се панираш допълнително.

Ramona
05-20-2013, 15:49
Аз си меня желанията през ден.
Колебая се между 91 НЕГ и СМГ. За СМГ мисля, че ще ми стигне балът, но за 91 НЕГ не съм сигурна.

MikeyM
05-20-2013, 16:00
9 ФЕГ
2 АЕГ
164 ГПИЕ
(не са подредени по желания)
ПП: (специално за @chtlsy) от софия съм :D

anonymous708973
05-20-2013, 16:09
Какво е НТБГ?

granger
05-20-2013, 16:15
национална търговско -банкова гимназия

valentina.docheva.7
05-20-2013, 16:55
мисля за някоя от езиковите гимназий, да кажем 9 ФЕГ или английската. зависи от бала :/

anonymous708973
05-20-2013, 18:14
Докато пишеш гимназиЙ, няма да ти е много висок балът.

sunshine :**
05-20-2013, 18:16
май всички сте се запътили към езикови гимназии а :ППП :D

MikeyM
05-21-2013, 14:28
ами .. не е много готино да загубиш 5 год.
в професионална гимназия, и като ставаш студент примерно да решиш че не искаш да продължаваш с това. А ако си в езикова ... си учиш езиците и т'ва е. После, накъдето те повее вятъра :D

~The Smile~
05-21-2013, 14:43
8 СОУПЧЕ "А.С. Пушкин"
НГХНИ "Константин Преславски"
ПГИ "Д-р Иван Богоров"
7 СОУ "Найден Геров"
ГПЧЕ "Йоан Екзарх"
ПМГ "Методий Попов"

perry_the_platypus
05-21-2013, 16:22
За първо желание ще е 9ФЕГ или 1АЕГ, всичко зависи от бала, който ще изкарам, но това са двете училища, които ще са ми първо и второ желание. Ще кандидатствам за всички паралелки, пък където ме приемат, все ми е тая за чуждия език, който ще уча, стига да е в по-елитните гимназии. По назад може да пиша 164, демек испанската, НТБГ, 35 и/или 73, ама тях двете колкото да ги има. Защо искам във френската — може би ʼщото е едно от елитните училища, пък балът, с който се влиза, е сравнително нисък спрямо училища като СМГ, 91НЕГ и подобни. Та това е накратко, не знам защо, но май няма да е лошо да се пише и градът, та аз съм от София.

"...все ми е тая за чуждия език, който ще уча, стига да е в по-елитните гимназии."
"Защо искам във френската — може би ʼщото е едно от елитните училища..."

Нямаш си интереси, може би?! Гледаш само да е елитна гимназията?! БРАВО!

chtlsy
05-21-2013, 16:35
Да, проблем? Както казах, искам да уча чужд език, не ми пука какъв е, но все пак не смятам да се набутам в някаква гимназия с румънски, дето балът е 21, а и с тоя румънски не знам къде ще ходя, но и не смятам да се надценявам, като опитвам да вляза в училища, където шанс нямам. Знам какви са ми възможностите и смятам, че френската е точно като за мен — учат се два чужди езика, училището е елитно, балът е сравнително нисък, някъде 32 е бил миналата година, тази може и да скочи, но няма значение, та къде е проблемът? Още повече, че какво за бога те интересуват моите интереси и това какво гледам, аз смятам, че съм достатъчно разумен, за да преценя къде искам да уча, дори и да бъркам, не ми пука. :)

perry_the_platypus
05-21-2013, 17:05
Да, проблем? Както казах, искам да уча чужд език, не ми пука какъв е, но все пак не смятам да се набутам в някаква гимназия с румънски, дето балът е 21, а и с тоя румънски не знам къде ще ходя, но и не смятам да се надценявам, като опитвам да вляза в училища, където шанс нямам. Знам какви са ми възможностите и смятам, че френската е точно като за мен — учат се два чужди езика, училището е елитно, балът е сравнително нисък, някъде 32 е бил миналата година, тази може и да скочи, но няма значение, та къде е проблемът? Още повече, че какво за бога те интересуват моите интереси и това какво гледам, аз смятам, че съм достатъчно разумен, за да преценя къде искам да уча, дори и да бъркам, не ми пука. :)

Нямаш интерес към даден език, пука ти само гимназията да е елитна, с румънски ще ходиш в Румъния, може би, хаха. Това, че балът е нисък не значи непременно гимназията да не е елитна (или пък да не се учи в нея).

vanya17
05-21-2013, 18:59
Здравейте! Интересувам се дали някой продава всички решени задачи по химия от сборника на МУ-Варна 2013г.и на каква цена? Благодаря! : ))))))))))

chtlsy
05-21-2013, 19:17
Още повече, че какво за бога те интересуват моите интереси и това какво гледам…

Не ми отговори на въпроса. :)

perry_the_platypus
05-21-2013, 19:21
Споделяш ги с форум и трябва да имаш предвид, че останалите можем да коментираме. Твоят пост ми направи голямо впечатление. Излиза наистина, че нямаш интерес към даден език, а се стремиш да учиш в елитна гимназия.

Ramona
05-21-2013, 19:41
Езикът си е език. Аз не бих отишла да уча даден език само ако не мога съвсем да го понасям. Колко голям интерес можеш да имаш към даден език, въпросът е да ти е полезен. (и да можеш да го понасяш)

chtlsy
05-21-2013, 19:43
Е че лошо ли е да се стремя да уча в елитна гимназия. Не мога да избера език, защото всеки един от възможните би ми бил полезен, като изключим китайски, японски, корейски, румънски и подобните. Както вече казах, френската гимназия ми се струва идеална за мен, твоето мнение не ме интересува особено.

MikeyM
05-23-2013, 20:28
оф.. моля ви престанете,
сменяте темата!
Карайте се другаде, тук искам да видя кой на къде се е насочил, а не да гледам поредния "teenproblem" сеир ! :)
:D Пп: не го приемайте лично, просто ми омръзна във всеки форум, всяка тема, да има някои, които спорят за простотия. Това можете да си го спестите ..

Пп2 : нво-то беше елементарно и по бел, и по математика ..

mayaaa
05-24-2013, 17:29
Като първо желание ми е Математическата гимназия в Пловдив. Причините са, че съм там от 5ти клас, г/д харесвам математиката, а и я предпочитам пред език (те определено не са ми силната страна), занимавам се със "състезателна" информатика и не виждам това как ще продължи в друго училище. Иначе, ако някой се интересува от мнение, мисля че училището е много добро и учителите не са зле (поне повечето, но не отричам, че има някои, за които се чудя от коя гора са ги хванали :D ). Като второ желание, може би, търговската, защото както казах не искам език, но все пак се надявам да не се стига до там. За други не съм мислила. :)

hristo99
05-25-2013, 14:55
Като цяло съм отписал езиковите гимназии и СОУ-тата. Ще се пробвам в ТУЕС, НПМГ, ПГ по телекомуникации, Джон Атанасов, майка ми ме кара да пиша и НТБГ, защото и там е било професия. Също така ще си помисля още малко за СМГ дали да си причиня това :D А иначе от изброените най-много искам в ТУЕС, защото е към ТУ София, същото се отнася и за ПГ по телекомуникации. В НПМГ е била добра подготовката по математика. Джон Атанасов го пиша като втори вариант за училище с компютри, ако не вляза в ТУЕС. В СМГ също е много добра подготовката по математика, но не знам дали да си причинявам това, защото там, доколкото разбрах, е суха математика без някаква професия, много е елитно, но все пак надали ще вляза. Как ще подредя училищата просто нямам на представа.

lyuba991
05-25-2013, 15:37
Неее не си го причинявай за нищо на света! Аз уча там, сега съм 7 клас и нямам никакво намерение да оставам! Иначе си мисля за 91 НЕГ, 164 ГПИЕ, 9 ФЕГ и т.н. Езиковите тоест. А и майка ми ме кара да пиша 1 АЕГ, ама аз хич не ща там :D

chtlsy
05-25-2013, 19:15
Че защо бе, и 1АЕГ си има плюсове, ще се научиш да поркаш и да пушиш. :D

perry_the_platypus
05-26-2013, 09:16
Че защо бе, и 1АЕГ си има плюсове, ще се научиш да поркаш и да пушиш. :D

Доста грешно мнение имаш за 1 АЕГ, хахаха. Не ставай смешен, моля те.

chtlsy
05-26-2013, 09:37
Не ми е грешно мнението, от 2 години уча в 112, което е в една сграда с 1АЕГ. Не съм казал, че не учат сериозно или подобни неща, защото не знам, но всеки втори, който видя, когато отивам на училище, държи цигара и бира.

perry_the_platypus
05-26-2013, 09:52
Не ми е грешно мнението, от 2 години уча в 112, което е в една сграда с 1АЕГ. Не съм казал, че не учат сериозно или подобни неща, защото не знам, но всеки втори, който видя, когато отивам на училище, държи цигара и бира.

Искам да ти кажа, че това е абсолютно навсякъде. Дори в ФЕГ-а, където мисля, че ти искаше да кандидатстваш. Там е същото, зависи от теб дали ще се приобщиш към групичка, която пушат и пият, или не.

chtlsy
05-26-2013, 10:51
Че навсякъде ги има - така е, но все ще има място, където са повече, отколкото другаде. А то като изобилства от такива, просто е трудно да не се приобщиш към тях. Другият вариант е да си нещо като аутсайдер в техните очи, което дори и да не ти пречи, няма да ти е приятно да те игнорират.

anonymous895156
05-26-2013, 10:53
Не ми е грешно мнението, от 2 години уча в 112, което е в една сграда с 1АЕГ. Не съм казал, че не учат сериозно или подобни неща, защото не знам, но всеки втори, който видя, когато отивам на училище, държи цигара и бира.

Не виждам защо да си с цигара пречи на ученето ти, особено ако си 10-11-12 клас. Просто един вреден навик.

weenonas
05-26-2013, 17:30
1)За първо желание ще е 9ФЕГ или 1АЕГ, всичко зависи от бала, който ще изкарам, но това са двете училища, които ще са ми първо и второ желание. 2) Ще кандидатствам за всички паралелки, пък където ме приемат, все ми е тая за чуждия език, който ще уча, стига да е в по-елитните гимназии.

1)На първо желание сложи това училище, което повече ти харесва.
2)Не гледай само дали ти трябва, а помисли дали ще ти е приятно да го учиш.


ами .. не е много готино да загубиш 5 год.
в професионална гимназия, и като ставаш студент примерно да решиш че не искаш да продължаваш с това. А ако си в езикова ... си учиш езиците и т'ва е. После, накъдето те повее вятъра :D

Не си права. Точно обратното е. По добре да се запишеш в професионална гимназия, езика успоредно с това може да го научиш. И като завършиш излизаш с някаква специалност и ако не ти се учи повече може по-лесно да започнеш да работиш. Дори и след това да искаш да друга специалност, не са загубени годините. Така си добавяш знания и в друга област, което също улеснява при намирането на работа. А ако завършиш езикова единственото, което ще получиш е сертификат за научен език. И ако нямаш желание/финанси/достатъчно висок успех, не можеш да си продължиш образованието. И така възможностите ти за преживяване са ограничени и не особено приятни.


Не виждам защо да си с цигара пречи на ученето ти, особено ако си 10-11-12 клас. Просто един вреден навик.

Подкрепям мнението ти.

vesiii
05-27-2013, 12:27
1.2 АЕГ
2.73 СОУ

и натам 164, НТБГ, може би 91 и СМГ и за други не знам; може 1 АЕГ (не знам в какъв ред).

Отказах се да ходя на изпитите за НМПГ от мързел иначе щях да отида ---> макар, че още не са минали, а тепърва е записването до колкото знам ;д

evtimow :3
05-27-2013, 17:53
Не виждам защо да си с цигара пречи на ученето ти, особено ако си 10-11-12 клас. Просто един вреден навик.
Човек да бъде с цигара, да, но в час да влиза с цигара, бутилка бира и от нокиа-та му да рапира 100 кила, "как влиза с вратата", леко пречи на обучението.

Gret1ty
05-27-2013, 18:37
А аз да си попитам какво е ТУЕС? :D

Arrondissment
05-27-2013, 20:15
Hey neka vsi4ki koito 6e kandidatsvat sega da napi6at kude bixa iskali da y4at i za6o.Az 6e napi6a v po-prednite si jelaniq NTBG I NFSG i po-nazad purva ispanska i vtora angliiska gimnaziq :) dokolkoto znam NTBG e dosta elitno y4ili6e, no se y4i stra6no mnogo za tova se kolebaq.
P.S. sujelqvam 4e pi6a na latinica nqmam bg ezik na drug komputur sum

Това, че се учи много, трябва да те радва, не да те отказва...

POLLINA
05-27-2013, 20:25
ами .. не е много готино да загубиш 5 год.
в професионална гимназия, и като ставаш студент примерно да решиш че не искаш да продължаваш с това. А ако си в езикова ... си учиш езиците и т'ва е. После, накъдето те повее вятъра :D
и кое те кара да мислиш, че ученето на езици 5 години е губене на време?

perry_the_platypus
05-27-2013, 20:42
Не виждам защо да си с цигара пречи на ученето ти, особено ако си 10-11-12 клас. Просто един вреден навик.

+1.


Човек да бъде с цигара, да, но в час да влиза с цигара, бутилка бира и от нокиа-та му да рапира 100 кила, "как влиза с вратата", леко пречи на обучението.

:D:D:D:D, вероятно в по-кварталните училища го има това. В 1 АЕГ определено не е така, хахахахах.


А аз да си попитам какво е ТУЕС? :D

Технологическо училище по електронни системи.

insomnia.
05-28-2013, 06:10
Да, проблем? Както казах, искам да уча чужд език, не ми пука какъв е, но все пак не смятам да се набутам в някаква гимназия с румънски, дето балът е 21, а и с тоя румънски не знам къде ще ходя, но и не смятам да се надценявам, като опитвам да вляза в училища, където шанс нямам. Знам какви са ми възможностите и смятам, че френската е точно като за мен — учат се два чужди езика, училището е елитно, балът е сравнително нисък, някъде 32 е бил миналата година, тази може и да скочи, но няма значение, та къде е проблемът? Още повече, че какво за бога те интересуват моите интереси и това какво гледам, аз смятам, че съм достатъчно разумен, за да преценя къде искам да уча, дори и да бъркам, не ми пука. :)
32 друг път... Миналата година не знам, която от елитните гимназии е имала 32 бал. Нямаше гимназия с по-нисък бал от 33. Разбира се, намираше се кой да влезе с пари с по-нисък бал, но това не е от значение.

chtlsy
05-28-2013, 08:34
Що не погледнеш справочниците преди да си дървиш пишката? Миналата година паралелката с френски и немски на 9-та френска последното прието момче е с 31.928 бал.

insomnia.
05-28-2013, 11:47
Що не погледнеш справочниците преди да си дървиш пишката? Миналата година паралелката с френски и немски на 9-та френска последното прието момче е с 31.928 бал. Съжалявам, но говоря за женските балове. Пък и още едно съжалявам, но пишка нямам, така че моля те свърши тази работа вместо мен. Мисля, че ти си човека, които се дърви тук, защото аз го казах без грам мисъл за спор или нещо подобно.

MikeyM
05-30-2013, 10:54
и кое те кара да мислиш, че ученето на езици 5 години е губене на време?
точно обратното казвам !!
че стоенето в проф. гимназия 5 год е губене на време, освен ако не си решил сериозно, че искаш да се занимаваш ТОЧНО с това! :)

MikeyM
05-30-2013, 10:56
вече ми казаха резултата ми по бел.
на 1ви модул нямам гешка, а на втори 34точки ! (йееесс !) :)

sunshine :**
05-30-2013, 16:33
вече ми казаха резултата ми по бел.
на 1ви модул нямам гешка, а на втори 34точки ! (йееесс !) :)

кой ти каза резултата смисъл те трябва да излезнат еxе на 3-4 юни някъде затова питам :D ако и аз мога да си ги видя екстра :D

perry_the_platypus
05-30-2013, 17:05
кой ти каза резултата смисъл те трябва да излезнат еxе на 3-4 юни някъде затова питам :D ако и аз мога да си ги видя екстра :D

От по-малък град е най-вероятно, и им ги казват. :)


точно обратното казвам !!
че стоенето в проф. гимназия 5 год е губене на време, освен ако не си решил сериозно, че искаш да се занимаваш ТОЧНО с това! :)

Е, чак губене на време, не е. ;)

MikeyM
06-03-2013, 13:01
От София съм btw, и ми го каза частната ми учителка по бел, защото има достъп до всички резултати.. :)

CauseTheScene
06-03-2013, 13:07
От София съм btw, и ми го каза частната ми учителка по бел, защото има достъп до всички резултати.. :)

Мда е , сигурно е така ,хаха. Би ли постнал/а снимка от резултатите ,след като излязат ,защото малко странно ми се вижда това :)))

petia.savova.7
06-04-2013, 08:19
Аз ще се пробвам в НПМГ.Не съм по езиците

dresscode17
06-04-2013, 13:24
Ами аз искам в руската с френски или италиански, но имам 5,506 по бел и 4,976 по математика и мисля, че няма да ме приемат. Ще пиша още търговската с банково дело и счетоводство, хуманитарната с немски, френската с английски и може би тох-а с организация на туризма (гр. Пловдив)

MikeyM
06-04-2013, 17:39
Мда е , сигурно е така ,хаха. Би ли постнал/а снимка от резултатите ,след като излязат ,защото малко странно ми се вижда това :)))
и кое ти се струва странно, че не разбрах ?!

evtimow :3
06-04-2013, 18:14
и кое ти се струва странно, че не разбрах ?!
Че частната ти учителка има достъп до вс. резултати, преди те да излязат.

Или пък как знаеш 8 езика, така и не ми отговори в другата тема?! :D

anonymous895156
06-04-2013, 18:38
Аз знам и портокал.. извинете, мандарин :-) http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD

MikeyM
06-05-2013, 14:41
Че частната ти учителка има достъп до вс. резултати, преди те да излязат.

Или пък как знаеш 8 езика, така и не ми отговори в другата тема?! :D
ами .. тя работи в министерството .. смисъл там .. тя въвежда резултатите ..
8 езика не знам напълно... просто мога да говоря 5 от тях, не мога да ги пиша и не разбирам абсолютно всичко .. Има ли желание, има и начин.

... И щом ти е толкова интересно :

Живяла съм две години (4ти и 5ти клас) във Канада, където научих френски (както и английски, който уча от 1ви клас и успоредно с ученето му в училище ходя на курсове). Баща ми е живял в Италия 10 години - той ме научи на езика. Японски мога да разбирам и да говоря (не мн добре естествено), защото съм фен на аниметата и се научих да си ги гледам на японски и да им разбирам. Майка ми е с арабски произход (което е причината да имам 32 първи братовчеда :D и също така да знам арабски). Немски и испански уча в училище, а персийски уча от eдин чичовците си, който между другото може да говори и пише (и разбира) на 9 "древни" езика (завършил е гимназията за древни езици и култури) и ме стимулира да бъда като него. Просто имам огромен интерес към езиците .. :)

evtimow :3
06-05-2013, 16:14
ами .. тя работи в министерството .. смисъл там .. тя въвежда резултатите ..
8 езика не знам напълно... просто мога да говоря 5 от тях, не мога да ги пиша и не разбирам абсолютно всичко .. Има ли желание, има и начин.

... И щом ти е толкова интересно :

Живяла съм две години (4ти и 5ти клас) във Канада, където научих френски (както и английски, който уча от 1ви клас и успоредно с ученето му в училище ходя на курсове). Баща ми е живял в Италия 10 години - той ме научи на езика. Японски мога да разбирам и да говоря (не мн добре естествено), защото съм фен на аниметата и се научих да си ги гледам на японски и да им разбирам. Майка ми е с арабски произход (което е причината да имам 32 първи братовчеда :D и също така да знам арабски). Немски и испански уча в училище, а персийски уча от eдин чичовците си, който между другото може да говори и пише (и разбира) на 9 "древни" езика (завършил е гимназията за древни езици и култури) и ме стимулира да бъда като него. Просто имам огромен интерес към езиците .. :)
Ау, колко достоверно. Ти си гражданин на света. Уау. А портокал, извинявай, мандарин знаеш ли? Ами филипински? Индонезийски? Маорски? Може да имаш леля маорка и тя да те стимулира да бъдеш като нея. :-)

kitty02
06-05-2013, 16:26
ами .. тя работи в министерството .. смисъл там .. тя въвежда резултатите ..
8 езика не знам напълно... просто мога да говоря 5 от тях, не мога да ги пиша и не разбирам абсолютно всичко .. Има ли желание, има и начин.

... И щом ти е толкова интересно :

Живяла съм две години (4ти и 5ти клас) във Канада, където научих френски (както и английски, който уча от 1ви клас и успоредно с ученето му в училище ходя на курсове). Баща ми е живял в Италия 10 години - той ме научи на езика. Японски мога да разбирам и да говоря (не мн добре естествено), защото съм фен на аниметата и се научих да си ги гледам на японски и да им разбирам. Майка ми е с арабски произход (което е причината да имам 32 първи братовчеда :D и също така да знам арабски). Немски и испански уча в училище, а персийски уча от eдин чичовците си, който между другото може да говори и пише (и разбира) на 9 "древни" езика (завършил е гимназията за древни езици и култури) и ме стимулира да бъда като него. Просто имам огромен интерес към езиците .. :)
8 езика?! о_О
Как главата ти не е станала на каша не знам :D

yakuza_
06-05-2013, 16:36
а как си с езика ?

cartwheelzombie
06-05-2013, 17:09
Много излязохте от темата ... MikeyM хубаво е,че знаеш толкова много езици. На някои хора това им се отдава. Относно темата - първото ми желание е 18-то. Още мисля какви да са останалите, ще видя.

sunshine :**
06-05-2013, 17:38
как минаха матурите - какви са ви резултатите? :D
аз по бел имам 5.4
а по математика 4.7 / закръглено ги казвам , понеже не ги помня до стотните там / :D

prettymonster
06-05-2013, 18:06
Бала ми е 33.77 . Искам в НТБГ . Ти коя специалност ще пишеш :) ?

cartwheelzombie
06-05-2013, 19:28
Бала ми е 33.658. Доволна съм, мислех, че ще е към 28.

fair
06-05-2013, 20:15
Недейте да се прецаквате с НТБГ, средата не е на ниво и не учат достатъчно по нищо. Огромно училище е и балът не е кой знае колко висок и общото ниво пада. Моят бал е 33,840 и май ще ходя във френската с английски, БЕЛ и история, но още не знам какво точно да правя.

sunshine :**
06-07-2013, 07:15
Бала ми е 33.77 . Искам в НТБГ . Ти коя специалност ще пишеш :) ?

az poprincip neiskam mnogo mnogo v ntgb a i bala nqma da mi stigne za hybavite paralelki , zatova na 3-4-5 jelanie nqkude 6e napi6a ot specialnostite s nisuk bal i v 9 klas 6e se premestq / ina4e predpo4itam v NFSG , koeto 6e mi e na 1-2 jelanie :)

~The Smile~
06-27-2013, 07:09
Hey neka vsi4ki koito 6e kandidatsvat sega da napi6at kude bixa iskali da y4at i za6o.Az 6e napi6a v po-prednite si jelaniq NTBG I NFSG i po-nazad purva ispanska i vtora angliiska gimnaziq :) dokolkoto znam NTBG e dosta elitno y4ili6e, no se y4i stra6no mnogo za tova se kolebaq.
P.S. sujelqvam 4e pi6a na latinica nqmam bg ezik na drug komputur sum

И какво от това, че се учи много? По-скоро това е добре, защото ако попаднеш сред ученици с по-ниско ниво, ще е по-зле за теб.
Вече съм приета в ГПЧЕ "Йоан Екзарх" с фр.и англ.ез. :)