PDA

View Full Version : Разведени родители



yoniaw
05-20-2013, 16:03
Здравейте!Иска ми се да споделя на някого какво ми е...Родителите ми се разведоха когато бях на пет и от тогава с всяка изминала година ми става все по-тежко.Те са прекрасни!Въпреки че са разделени правят всичко за мен.Това ме натъжава най-много.Винаги съм си мечтаела отново да са си заедно...И все още имам чувството че може да стане...Депресирана съм...Всеки път щом ги видя заедно ми идва да закрещя от радост а щом татко си тръгне всичко отново си става по старо му...Защо са толкова добри?Винаги са били справедливи.Искам да умра...Те са Аз...и всеки път щом се сетя за това имам чувството че съм разкъсана.Не се разбираха добре и аз съм причината все още да поддържат връзка..Тате прави всичко възможно...дори когато съм болна е тук.Той иска отново да са заедно...Мама си е намерила някакво гадже, който е пълен глупак.Баща ми е човек с визше образование и много по-добър от този.Защо ми пука?Минаха 8 години и все още плача на тази тема.Какво да правя?Те са просто приятели....тази мисъл ще ме убие!!! ;(

UNITED2
05-20-2013, 16:29
Сега имаш най-голяма нужда от родителите си и за това ти е така тежко, но повярвай ми, с времето ще ставаш все по-самостоятелна и все повече ще свикваш с мисълта, че са разведени.
Радвай се, че поне се разбират, 'щото ако бяха все още женени, а не спираха да се карат ежедневно щеше да е още по-зле.

Violenza
05-20-2013, 17:43
Боже... Вместо да си благодарна, че родителите ти са разумни хора, мислещи и за теб, и за себе си, ти ревеш. Предпочиташ да са заедно и да ги виждаш нещастни ли?
Това е един развод, не краят на света. А и при положение, че се виждаш и с двамата, наистина не знам какъв е проблемът. Порасни.

granger
05-20-2013, 18:07
Боже... Вместо да си благодарна, че родителите ти са разумни хора, мислещи и за теб, и за себе си, ти ревеш. Предпочиташ да са заедно и да ги виждаш нещастни ли?
Това е един развод, не краят на света. А и при положение, че се виждаш и с двамата, наистина не знам какъв е проблемът. Порасни.

И за това се изисква поне малко зрялост,която очевидно отсъства! С времето ще се убеди ,че така е по-добре.

Amore-Mio*
05-21-2013, 10:05
Не си вече онова 5-годишно момиченце, което да не може да осмисли нещата и да разбере, че така е най - добре.
Нужно е да проявиш разбиране относно тяхното решение и просто да им се радваш, макар да са разведени. Не са се случили нещата при тях, нямала я е любовта - така, че ако бях заедно щеше да ти е още по-гадно, защото щяха да се карат и такта нататък.

PeaceOfMe
05-21-2013, 11:13
Повярвай ми,много по- тежко щеше да ти е ако бяха заедно и се караха, защото знам какво е. Радвай се, че са щастливи, че виждаш и двамата и общуваш с тях, и просто си живей живота. ;)

girlwithblueeyes
05-21-2013, 12:45
Не е краят на света
Права е Виоленца престани да се държиш като лигла и бъди благодарна че родителите ти са все още приятели .

strawberry88
05-21-2013, 14:09
Да, трябва да се радваш.Моите също са разведени, но са далеч от ''приятели''. :)

tori
05-21-2013, 14:37
Боже... Вместо да си благодарна, че родителите ти са разумни хора, мислещи и за теб, и за себе си, ти ревеш. Предпочиташ да са заедно и да ги виждаш нещастни ли?
Това е един развод, не краят на света. А и при положение, че се виждаш и с двамата, наистина не знам какъв е проблемът. Порасни.
Точно. Дали щеше да ти е по-хубаво ако баща ти пиеше и ви биеше на лягане и на ставане, изневеряваше или се караше с двете ви за простотии? Започни да живееш в настоящето, а не в миналото. Било е, вече не е. Дай шанс на новия човек, може да се окаже приятен. Нормално е и двамата да си намерят половинки рано или късно. Не са били щастливи заедно, не са се разбирали или нещо друго и заради това са се разделили, не е защото на някого така му е кефнало. Дай им шанс да са щастливи, радвай им се на щастието и им бъди благодарна, че те обичат.

DoubleDMG
05-21-2013, 14:37
Че к'во? и моиите саа рзведдени от тогава ,ся съм на 19 и ми е бх.. да пр кооот искат мен ма нямаа :D

DisappointedDreamer
05-21-2013, 16:12
На 13 е авторката. Нормално е така да преувеличава.