PDA

View Full Version : Не изпитвам същото ;( ПОМОЩ !!



kitenceto
05-20-2013, 20:13
Здравейте :) Момиче съм на 17 години и искам да споделя моят проблем. Имам си гадже от някъде месец и половина . Всичко е наред, но проблема е в това, че той прекалено бързо се привърза към мен и много ме харесва, обича и какво ли още не, ревнува ме, влюбен е с една дума. А аз :( ммм не. Изглежда като happy story, но не е :(. Аз не изпитвам същото. Не мога да се влюбя. Не знам защо прибързах :(. Всичко стана прекалено бързо. Познаваме се от месец и половина и тръгнахме на 7-мия ден от нашето запознанство :(. Доверих се прекалено бързо и допуснах нежностите да започнат толкова бързо и то без чувства. Проблема е , че не знам какво изпитвам и какво искам. Много странно: Един ден ми е супер якия ден с него, много ми е яко и всичко е наред, чувствам се на седмото небе, имам чувството даже, че го обичам, а след няколко дена всичко се обръща с краката надолу. Никакви чувства, усещам притискане от негова страна, донякъде досада и ми е безразлично. :( Той не може без мен ... Не знам какво да правя. Дадох си срок 2-3 месеца да изчакам да не бързам, но ме е страх, ако не изпитам същото към него. Ще разбия сърцето му ;( .... Не знам какво да правя. Не знам дори да му кажа ли, за да бъда искрена с него. Не искам да му казвам : "Обичам те !" и да е лъжа. Не знам как ще го приеме :( Моля ви за съвет ;(

r0073x
05-20-2013, 20:56
Месец и половина и нищо ? Даже никаква тръпка или нетърпение да се видите, да си говорите, да се прегръщате, целувате ?

Ако тия неща ги няма, просто намери някакъв начин да му кажеш, че нещата просто няма да станат и да се разделите, преди всичко да се е задълбочило. Така ще го нараниш по-малко, отколкото по-нататък.

prosto_chovek
05-20-2013, 22:37
По - скоро ми звучи като човек, който го е страх да не те загуби. Което принципно произлиза от други неща в главата му. Би трябвало скоро да му мине и да започне да не се държи като пале в нужда. За месец не мисля, че може чак такива чувства да има. Ако не спре, бъди сигурна, че ще затънете в ревност и задушаване, което не е добро за никой от двамата. А ако си с него само и само да не му разбиеш сърцето, в един омент е много вероятно той да разбие твоето, не пази сърцата на другите като жертваш своето. ;)

Amore-Mio*
05-21-2013, 05:27
Месец е прекалено рано да изпиташ някакви сериозни чувства - прекалено прибързано е.

Инак, не мисли тия неща, защото накрая наистина психиката ти ще попречи да си щастлива - сама се самонавиваш, че нещата не са наред и подобни простотии.

xXxPETYAxXx
05-21-2013, 05:54
...проблема е в това, че той прекалено бързо се привърза към мен и много ме харесва, обича и какво ли още не, ревнува ме, влюбен е...
Нормално е да не можеш да го заобичаш, при положение, че се държи така. И мен такива светкавичноразвиващи се връзки ме плашат и не мога да ги възприемам добре. Те и затова повечето не траят много...
Поговори с него за проблема ви. :)

LadyDi
05-21-2013, 06:51
Поговори с него за проблема ви. :)
Проблемът им не е общ в случая, защото той е наясно с чувствата си и не ги крие от нея.
Тя не е наясно и тя няма смелост да му каже.
Трябва да седне и да си премисли нещата и ако смята, че няма да изпита чувства към него, щом до този момент ѝ е безразличен, по-добре да го къса и да не му губи времето.
Разбитото сърце оздравява, ама няма кой да му върне вложеното във връзката.

JDeel
05-21-2013, 07:56
Ще разбия сърцето му ;( .... Не знам какво да правя.

Разбивай го. Слънцето няма да види нищо ново, такива неща се случват под път и над път. А и ако не го направиш сега, то ще го направиш малко по-късно, тъй че няма причина да се самонавиваш че си ангел.

kitenceto
05-21-2013, 15:59
Не знам какво да правя. Благодаря за съветите все пак. :) Страхувам се, че в мен е проблема, защото един ден ми е така друг ден инак и така :). Но наистина мисля, че бърза и с по-интимните работи :( ... А още (така да се каже) се познаваме от вчера. Най-страшното е после аз да се влюбя и накрая всичко да се обърне :(

analgin
05-21-2013, 21:15
Нормално е да не можеш да го заобичаш, при положение, че се държи така. И мен такива светкавичноразвиващи се връзки ме плашат и не мога да ги възприемам добре. Те и затова повечето не траят много...
Поговори с него за проблема ви. :)


+

xXxPETYAxXx
05-21-2013, 21:42
Проблемът им не е общ в случая, защото той е наясно с чувствата си и не ги крие от нея.
Тя не е наясно и тя няма смелост да му каже.
Напротив, проблемът идва от неговото поведение. Да, той не чувства, че има проблем, но всъщност това му прекалено бързане и притискане създава проблем. Толкова бързо задълбочаване е плашещо и отблъскащо за някои хора. И тъй като и аз съм от тях ще кажа, че шансът авторката да го беше заобичала и да беше убедена в чувствата си щеше да е много по-голям, ако той не прибързваше толкова.

LadyDi
05-22-2013, 05:48
Напротив, проблемът идва от неговото поведение. Да, той не чувства, че има проблем, но всъщност това му прекалено бързане и притискане създава проблем. Толкова бързо задълбочаване е плашещо и отблъскащо за някои хора. И тъй като и аз съм от тях ще кажа, че шансът авторката да го беше заобичала и да беше убедена в чувствата си щеше да е много по-голям, ако той не прибързваше толкова.

Те са прибързали още като са се хванали.
Не можеш да тръгнеш с някого на седмия ден и да очакваш всичко да е по план. Те дори не се познават все още... Бързото влюбване и привързване щеше да е много по-лесно смилаемо, ако се беше развило постепенно в рамките на няколко седмици (поне) преди да се обявят за гаджета.

102
05-22-2013, 06:36
1) не е влюбен в теб
2) няма да му разбиеш сърцето, а и дори да му го разбиеш ще му направиш услуга, колкото по-рано, толкова по-добре
3) защо дори се замисляш да го лъжеш.. "харесвам те" и толкова.. дори според мен трябва да му кажеш, че те дразни тая обсебеност от негова страна.. 1) ТОЙ НЕ Е ВЛЮБЕН В ТЕБ !
4) и най-вероятно си му първата и просто не иска да те загуби, защото му се искат някои работи от сексуално естество.

AnarchyBoy
05-22-2013, 06:52
По скоро е като мен, малко свръх активен и най-вероятно те харесва много и не иска да те загуби, спокойно..
Аз имах подобен период не отдавна, притисках я неволно и не се усещах тя ми казваше; спри, престани, остави ме..
Естествено аз не слушах, накрая приключи зле, а точно ми беше минало..
Дай му малко време, ще се оправи, а ти щом, КОГАТО ПОНЯКОГА ТИ Е ДОБРЕ С НЕГО! Значи го харесваш (за силни чувства е рано още), но понеже те притиска и задушава, ти убива всичко.
Поговори с него обясни му как се чувстваш, но му го кажи по меко.. охх Обясни му, че искаш да си с него и да решите проблема заедно, а не, че ако не престане едва ли не ще скъсате.. Просто го подкрепи един вид.. Той ще се усети и ще спре сигурен съм..
Подходи малко по зряло, към нещата.

А на колко е момчето, че не видях никъде да пише? Може и да съм пропуснал.

XTREMEFREERIDE
05-22-2013, 07:19
Била съм в подобна ситуация. Харесвах едно момче и се сгаджосахме. После ту се чувствах щастлива, че има нов човек до мен, ту ме обсебваше с непрекъснати прегръдки/целувки/откровения/мили думички, които аз явно просто не съм търсила в такова количество още в самото начало. Е, аз не се сдържах. Казах му един ден, че ме обсебва. Стана му гадно, разбира се. Все едно да му кажеш "не ти ща целувките, ама си се разхождай с мен за ръчичка". Около седмица-две по-късно се разделихме, но главната причина беше друга.

Идеята ми е, говори с него първо, ако нямаш някакви други причини да не го искаш. Може би ще те разбере. Не е нужно да се разделяте. Опитайте да си дадете време един на друг и пак да сте си заедно. Така ще усетите, че двамата се борите за нещо, което може да доведе само до хубави неща.

Chill out.

*me*
05-22-2013, 13:16
Ами...аз мисля,че трябва да го зарежеш(Но НЕЖНО)! Проблемът ти е ,че много се колебаеш! Разкрий му истинските си чувства и се надявай да те разбере :)

xXxPETYAxXx
05-22-2013, 13:50
Като почнете с това, че са прибързали като са тръгнали толкова рано и едва ли не това е причината - ами не не е. Колко да чакат, че да тръгнат месеци ли, нормално е, че са се харесали и са тръгнали след седмица. А това, че нямали време да се опознаят също не е аргумент, защото той като приятел с нея може да се държи нормално, но в мига, в който тръгнат да започне да я притиска. И това е възможно, дори ако се познават от месеци. Просто хората се държат различно, когато са във връзка и когато не са. Случвало ми се е да тръгна с някой и след седмица, откакто сме се запознали, но той не се е държал по начина, по който се държи въпросния и всичко си беше наред.

kitenceto
05-22-2013, 15:28
Mersi :))