PDA

View Full Version : Лятото идва..



PandaAmato
05-20-2013, 21:07
Здравейте! Очевидно е, че идва лятото и това е последният момент, в който се сещаме за проблеми с фигурата и киограмите. Ами, същото е и при мен. Момче съм, на 15 години. Около 1,70, но съм 65 килограма. Проблемът е, че не са мускули, а мазнини. Имах дравословни проблеми и качих килограми преди време и търся начин да ги сваля. Свалих за 1 година към 13 килограма, но има още. С удоволствие бих започнал редовни ежедневни тренировки, но нямам никакво време през учебната година. Занимавам се с няколко езика, усилено изучаване на физика и така нататък и времето напълно не ми стига. Та, проблема е около корема /ии малки паласки :/ /, имам широки бедра и необичайно големи прасци, сравнени с тези на връсниците ми. :D Вегетарианец съм и това винаги ми е помагало да се чувствам по-добре. Старая се да се храня здравословно и мога да отделя до 2 дни седмично за бягане, лицеви опори или каквото там трябва. Предложете някакъв хранителен режим /издържам дори и на глад, това не е проблем/, комбиниран с някаква тренировка /нищо не разбирам от тия неща :D/. Тук е моментът, в който осъзнавам, че използвам твърде много „/ такива знаци :D /”, но както и да е. Благодаря предварително.

Marrssi
05-20-2013, 21:55
Един съвет, тръгни на фитнес и блъскай яко, тези мазнити където викаш че имаш можеш да направих много маса с тях и да станеш животно :)

tonique
05-21-2013, 12:36
Грешно мислене мазнините не се превръщат в мускули има период за чистене и качване зависи какво иска човека, ако можеше мазнините да се превръщат в мускули сумистите да ходят на фитнес 2 месеца и да станат културисти.. е не става така ;)

И втора грешка повечето се сещате чак в началото на лятото да тренирате, а трябва от зимата да почнете да се стягате за лятото или ако имате повече време постоянно без почивка като мен и повечето който са по-зарибени в фитнеса :)

DownloadVirus
05-21-2013, 12:47
Щом си начинаещ е много лесно да свалиш мазнини и да качиш мускулна маса едновременно като първо стъпиш във фитнес и отделяш време на кръгови тренировки 2-3 пъти седмично както казваш и почнеш да тренираш качествено.Трябва да вкараш месо в менюто си задължително всекидневно.. Ако не месо риби яйца ииии до там..Не разчитам много на кашкавали и сирена,освен ако сам не си ги правиш независимо колко са скъпи. Късно си се сетил,но за 2-3 месеца може да има голяма разлика,защото е началният тласък.В твоите ръце е.

Mike Tyson
05-21-2013, 20:11
Без месо е много трудна работа...тръгни на фитнес почни да ядеш месо..Един съвет не слушай много хората тук защото всеки е тръгнал по различен начин иди при някой инструктур и той ще направи всичко каквото трябва за теб поне така започах аз.Или напиши в гоогле НВД-Ниско въглехидратна диета! Гладуването е грешния начин да сваляш килограми!

FasterBeach
05-21-2013, 21:19
така.. тези, които ти пишат да направиш от мазнините мускули, направо ги подминавай..
без пилешко, телешко, риба, яйца, мляко и т.н. МНОГО(!!!!) трудно ще качиш някаква мускулна маса..
за отслабването - храни се често (през около 2 часа примерно), но не в големи количества...
избягвай (ако можеш не приближавай) мазнините и газираното..
това хранене го съчетай задължително със кардио - без него си за никъде.. ходи да тичаш в близкия парк, карай колело, сега времето, рано сутрин или привечер е перфектно за тази цел..
Някои отслабващи прибягват до Л-Карнитин, но не мисля, че ти е нужен. :)

PandaAmato
05-22-2013, 11:03
Ами прочетох всичко досега от тази тема. За месото - няма начин да започна отново да ям месо, неприятно ми е. Намерих си "интензивно кардио у дома". Доста натоварващо изглежда, затова преди него си направих нещо като подготовка. Първия ден тичах /към 2 километра общо/, втория ден малко повече тичане и коремни преси, на третия ден 1 км тичане в едната посока, на връщане 50-100 метра просто ходене, след това продължавам тичане и последните 300 метра някъде на спринт. След това се прибирам /точно до нас е паркчето/ и започвам ето това:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_Ov-lSkpOyI
Доста натоварващо, но много приятно ми се стори, тъкмо го приключих това нещо от клипчето. Много съм доволен и страшно потен /разбираемо/. Правя си всеки ден вода с канела и мед за метаболизма. Минах на нисковъглехидратен хранителен режим с много тофу и сирена. Познавам от село един човек и от него си купувам домашно сирене. Газирано не пия повече от веднъж месечно. Правя общо 5 хранения на ден, като 3 от тях са плод или зеленчук без нищо друго. Ям много салати, ям безсолно. Пия към 4 литра вода през лятото. Преместил съм до мен една туба с минерална вода 11 литра и за три дена /само аз пия от нея/ свършва. Единствения проблем ми е, че по време на тренировката не мога да спра да пия вода и тази вода в стомаха ми пречи и гледам да я огранича. Тъкмо си приключих това кардио от клипчето и си взех студен душ. След около седмица ако свикна с тези упражнения може да ги правя два пъти дневно или да премина на други упражнения. Вижте клипчето и кажете какво смятате за това. Ъмм за фитнес не съм много оптимистично настроен и засега ще си продължа с кардио у дома и коремни преси, лицеви упори и вдигане на гири. Намерих си вкъщи едни по 4,200 кг всяка и са много удобни като за мен. :D
Вижте тези упражнения и кажете дали са подходящи. За 4 дни общо /днес е петия ден/ съм свалил два килограма. :)

FasterBeach
05-22-2013, 11:20
Хубаво правиш с водата... по много вода трябва да се пие (но не на големи глътки!)
Ако искаш отслабване. последвай съветите ми от по-горния ми пост.
Ако искаш отслабване + качване на мускулна маса... без фитнес и пълноценно хранене, няма много да ти се получи и само ще се разочароваш. Упражнения като лицеви опори, коремни преси, упражнения с дъмбели 4кг ще ти се отразят добре на мускулатурата, но няма да я повишиш кой-знае колко.
Иначе... 65кг на 170см.. не виждам нищо нередно. Аз съм 180см, но пък съм с 15к над твоите и въпреки това мазнините ми са съвсем малко.
Така де.. това зависи от доста неща.. ти си знаеш.
Късмет ! :)