PDA

View Full Version : Души ме.



NomNomNom
05-20-2013, 23:43
Значи.
Тежа над нормата за ръста си ( не съм грозна свиня, само да поясня :D )
Но не спортувам, по цял ден съм на бюро.
Ии, днес реших да ходя на фитнес след работа.
1 час кардио + 1 час зумба.
Еба ми се мамата.

и 3 часа след това, както си лежах - започна да ме задушава. Но не беше астматичен пристъп, не минаваше от помпичката. И ставаше по-зле.
ЕЙ така, както си лежах, започна да ме стяга горе и да не мога да дишам.

Още не е спряло.

Ще кажете -- отиди на лекар.
Отидох в Пирогов - кардиограма, кръвно, дробове - нищо ти няма, изписаха ми успокоителни.

Отивам в Александровска - че даже и кръвна захар, кардиограма, кръвно, дробове - нищо ти няма, и там ми изписаха успокоителни ( за калпазанката даже утре ще си видя рецептите).

Та, досега бях по болниците и ми писнА.

Тей, аз съм сигурна, че имам проблем със сърцето. Застоял начин на живот водя. И съм толкова толкова емоционална, колкото не може да се опише с думи - т.е. пулса ми винаги е 90-100.
И сега пак ме души, и не смея да заспя, защото съм сама.

Апелът ми е към калпазанката, да ми каже дали има шанс да са ми се преебали някакви съдове/камери около/в сърцето, и дали може да е сърце, защото ако е, искам да взема мерки.
Баба ми така я душеше, и се оказа, че е изкарала инфаркт на крак.
Баща ми също -- съсирек в белия дроб.

Тези неща виждат ли се на кардиограмата? Честно, не мисля, че е на нервна почва този проблем.
Няма логика да съм блъскала 2 часа кардио тренировка , без през живота си да съм тренирала толкова, после да ме души, да не са дробовете ( не са).

Нвм, просто заминавам за берлин вдруги ден, а утре съм на работа, и не искам да си прецаквам плановете и искам да знам какъв лекар ( освен психолог, защото по принцип съм си перко) да посетя.

Тнх предварително, ако някой е изчел тази боза.

vladyman
05-21-2013, 07:06
Това което описваш е съвсем нормална реакция на нетренирани сърце и дробове (и изобщо - тяло), когато го подложиш на интензивен и продължителен физически стрес. Не се притеснявай, ще ти мине.

За в бъдеще си имай едно наум и не се натоварвай толкова. Оптималният вариант е да си намерш треньор който да ти направи режим или самата ти да си го направиш.

Ако проявиш силна воля и продължиш да спортуваш РЕДОВНО и да се храниш ПРАВИЛНО този проблем постепенно ще изчезне. Плюс, че като загубиш малко килограми всички аспекти от живота ти ще се подобрят.

Успех и не се плаши толкова.

nqmaznacheniee
05-21-2013, 13:44
според мен си прекалила с тренировката. Ако си решила да си редовна трябва постепенно да навлезеш в ритъм