PDA

View Full Version : Една дългогодишна връзка и какво се случи с нея..



krissssy
05-21-2013, 10:17
Имам връзка с момче от 2 години. Много го обичах,държеше се адски добре с мен,познава се с родителите ми,аз с неговите..почти живеем заедно. С течение на времето обаче се отдалечихме,почна да се държи много лошо,дори да посяга,псува и така нататък,а твърди че държи на мен. Обичам го,не мога да го оставя сам. В същото време има момче,което ми харесва и се държи адски мило с мен и всичко ще е различно с него. Как да постъпя?

valdesbg
05-21-2013, 10:23
Въобразяваш си за втория, щото си афектирана от първия. Стой си малко сама, да видиш че не е толкова страшно.

FuCKkK13
05-21-2013, 11:02
Въобразяваш си за втория, щото си афектирана от първия. Стой си малко сама, да видиш че не е толкова страшно.
това е единия вариант.. другия - изобщо не и пука за първия и не го обича и се чуди какви кусури да му намери ( сега без да ми се дават аргументи,че за толкова време нямало как да не го обича щото тя може и да го е обичаЛА,но сега да е друго и да се чуди за какво да се хване )

Markuss
05-21-2013, 11:02
Щом посяга и псува, ти посегни към вратата и довиждане! Маминката им на такива нещастни п*тки, които посягат... НЕ съществува оправдание, което да оневини подобни мерзавци, колкото и да е проклето (примерно) момичето.
Зарежи го намига. Щом ти е посягал и те е псувал, той сам си е сложил всички яйца в една кошница, както е казал народът. Само той си е виновен!

Nickolas
05-21-2013, 11:33
Щом мислиш за втория, значи първия е напълно изключен. Лично на мен ми звучи като келешче. Концентрирай се малко върху себе си и ще видиш колко варианти ще се отворят.

Amore-Mio*
05-21-2013, 12:19
Не си ли говорила с родителите си? Как така, някой си сульо ще ти посяга, а ти ще си мълчиш и ще си траеш. Я, стига. Сложи край на това.

CoNviCt
05-21-2013, 14:51
Щом мислиш за втория, значи първия е напълно изключен. Лично на мен ми звучи като келешче. Концентрирай се малко върху себе си и ще видиш колко варианти ще се отворят.
Не е задължително. В сериалите...

analgin
05-21-2013, 15:25
Хората се променят , ако от много време забелязваш промяна в поведението му вероятно не е период , а просто се превръща в друг човек или виждаш страна , която не ти е била разкрита до този момент. Ако връзката ви се е изчерпала , не си щастлива вече и имаш желание да опиташ с друг , давай , но ако е само временно натрупване на напрежение и нерви , не си заслужава да разваляш дълга връзка заради игра с друг .

sneering
05-21-2013, 16:04
Винаги съм се чудел на момичета,които обичат някого който ги псува и посяга.
Днеска си говорех с една позната от даскало по същата тема и вика 'Обичам го и не мога'..Не се ли сещате за вероятността че може да обичате друг,който няма опцията да посяга и псува,след като моментните чувства избледняват и се заместват от други?

Хубавото на тази държава е,че може да си най-големия бай Ганьо с играещите шамари,и пак ще има кой да те обича и плаче за теб.

:D

chistineee
05-21-2013, 18:04
Сигурна съм,че въпросния "друг" ще се държи по добре и ще ме направи щастлива и че наистина държи на мен. Не мога да го оставя защото е много сериозно,и родители и така.. не съм щастлива..привързана може би.

Violenza
05-21-2013, 18:15
Не мога да го оставя защото е много сериозно,и родители и така..
Да, опредлено е сериозно след като те бие и псува. Сериозно е, ама не в тая насока, в която ти си мислиш.

innaaa
05-21-2013, 18:17
Щом посяга и псува, ти посегни към вратата и довиждане! Маминката им на такива нещастни п*тки, които посягат... НЕ съществува оправдание, което да оневини подобни мерзавци, колкото и да е проклето (примерно) момичето.
Зарежи го намига. Щом ти е посягал и те е псувал, той сам си е сложил всички яйца в една кошница, както е казал народът. Само той си е виновен!

ТОВА!

krissssy
05-21-2013, 18:21
Проблема е там,че когато го направи не го оставих и сега изведнъж да прекратя дългогодишна връзка,заради това ще излезе,че е без причина. Искам да подчертая,че знам какво искам и не е някаква лигава любовна история.

Violenza
05-21-2013, 18:22
Проблема е там,че когато го направи не го оставих и сега изведнъж да прекратя дългогодишна връзка,заради това ще излезе,че е без причина. Искам да подчертая,че знам какво искам и не е някаква лигава любовна история.
Трябва ти причина, за да оставиш мъж, който ти посяга?

Сама си си виновна. Заслужаваш си го.

krissssy
05-21-2013, 18:25
Не ме разбирайте погрешно,не предприемам нещо,защото се надявам това да е било грешка и да не се повтори и всичко да бъде както в началото.

tori
05-21-2013, 18:45
Сигурна съм,че въпросния "друг" ще се държи по добре и ще ме направи щастлива и че наистина държи на мен. Не мога да го оставя защото е много сериозно,и родители и така.. не съм щастлива..привързана може би.
Миличка, привързаността си е привързаност, но щастието си е щастие. Както родителите ти са го харесали, могат бързо-бързо да го от-харесат и да се влюбят в новия. Това, че нещата са сериозни, не може, не трябва и не е оправдание да оставаш. Или мислиш за себе си и за своето щастие с друг или сама, или си седиш при оня Путьо и той ти посяга, псува те и най-накрая ти казва, че държи на теб, а ти вярваш. Може да те е обичал, но според мен нещата трябва да бъдат прекратени по възможно най-бързия начин, за да няма после циркове от типа на преследвания, моленки, обещаванки и подобни. Айде помисли малко за себе си.

Едит: Сега се сещам за една хубава българска поговорка. "Бий ме, обичам те. Умри, ще те взема."

102
05-21-2013, 18:46
За 2 години не опознавате ли поне малко хората бе.. бати.....

Nickolas
05-21-2013, 19:06
Повечето момичета са мазохистки. Харесват "лоши момчета", а не правят разликата между идиот и човек, който знае как да ги предизвика. Странни същества като цяло.

shmatarok
05-21-2013, 20:11
Добре де, какво очакваш да ти кажем?
Казваме да му показваш вратата на твоя - " ми не мога, обичам го, блаблабла". Тогава за какво я пусна тази тема, какъв коментар очакваш? Да те посъветваме да мотаеш и двамата или да ти ръкопляскаме каква мъченица си, та търпиш шамарите на гаджето си? :?

Честно, не ви разбирам понякога с каква цел пускате подобни теми. Хем ви сърби, хем ви боли.
Ако бях в твоята ситуация, изобщо нямаше да седя и да се заблуждавам, че повече бой и псувни няма да отнасям. Отдавна да съм си събрала багажчето. Родители, сериозни били нещата - какво, ще ви женят ли?
:?

krissssy
05-21-2013, 20:31
Съжелявам,че е изглеждало по този начин,просто съм объркана. Благодаря на всички за мненията.

xXxPETYAxXx
05-21-2013, 21:28
По принцип съм съгласна с това:

Щом посяга и псува, ти посегни към вратата и довиждане! Маминката им на такива нещастни п*тки, които посягат... НЕ съществува оправдание, което да оневини подобни мерзавци, колкото и да е проклето (примерно) момичето.
Зарежи го намига. Щом ти е посягал и те е псувал, той сам си е сложил всички яйца в една кошница, както е казал народът. Само той си е виновен!
Обаче след като прочетох това:

Проблема е там,че когато го направи не го оставих и сега изведнъж да прекратя дългогодишна връзка,заради това ще излезе,че е без причина. Искам да подчертая,че знам какво искам и не е някаква лигава любовна история.
се съгласявам и с:

не го обича и се чуди какви кусури да му намери
По твоите думи излиза, че веднъж преди Х време те бил псувал и ти бил посегнал. Ама дори не става ясно дали все пак те е ударил или е успял да се въздържи.
Но, както и да е. Щом не искаш да си с него повече няма смисъл да си. Това, че връзката ви е сериозна, не значи, че не може да се прекрати. Щом вече не го обичаш, е още по-добре да я прекратиш сега, отколкото когато направите 3-4 години. Не отлагай - търси си щастието.

XTREMEFREERIDE
05-22-2013, 07:08
Щом посяга и псува, ти посегни към вратата и довиждане! Маминката им на такива нещастни п*тки, които посягат... НЕ съществува оправдание, което да оневини подобни мерзавци, колкото и да е проклето (примерно) момичето.
Зарежи го намига. Щом ти е посягал и те е псувал, той сам си е сложил всички яйца в една кошница, както е казал народът. Само той си е виновен!

Абсолютно съм съгласна! По-добре нямаше как да го кажа! Майната му, щом ти посяга. :smt019
Но само недей посяга веднага към втория. Наистина, подкрепям Влади, постой си малко сама. (:
ОБАЧЕ и ти сама си стискаш пишката с капака на тоалетната. Непростимо е мъж да посяга на жена, каквато и да е тя. И е крайно МАЛОУМНО жена да търпи подобно отношение, дори да си го е заслужила някак (без значение как). Мисля, че връзката ви е амортизирана. Често се случва, споко. На колко години сте?

krissssy
05-22-2013, 09:57
На 18 и смело твърдя,че е напълно без основание. И не смятам да се разделям с единия и да бъда с другия,колкото и неща да ми е причинил не бих му причинила това. Другото момче му е приятел и колега,всеки ден са заедно.

FuCKkK13
05-22-2013, 12:45
По принцип съм съгласна с това:

Обаче след като прочетох това:

се съгласявам и с:

По твоите думи излиза, че веднъж преди Х време те бил псувал и ти бил посегнал. Ама дори не става ясно дали все пак те е ударил или е успял да се въздържи.
Но, както и да е. Щом не искаш да си с него повече няма смисъл да си. Това, че връзката ви е сериозна, не значи, че не може да се прекрати. Щом вече не го обичаш, е още по-добре да я прекратиш сега, отколкото когато направите 3-4 години. Не отлагай - търси си щастието.

казах,че другия вариант е това,защото ако искаше да го остави точно за това би го направила НА ВРЕМЕ!!!

разбра ме погрешно

FuCKkK13
05-22-2013, 12:46
На 18 и смело твърдя,че е напълно без основание. И не смятам да се разделям с единия и да бъда с другия,колкото и неща да ми е причинил не бих му причинила това. Другото момче му е приятел и колега,всеки ден са заедно.

и все пак си си го помислила.... аз съм склонна да вярвам,че един път нещо стане ли ( един единствен ) може да се приеме като грешка,но повтори ли се ще се и потрети и тогава не е грешка,а избор/навик .. та,сама си реши

fenkaaa
05-22-2013, 13:15
Това за втория е последствие от 1-вия.Почти винаги се случва така.Чувстваш се самотна,той не ти дава любовта,която ти е давал преди и от която имаш нужда,започва да се държи зле с теб и изведнъж се появава друг,който ти дава всичко това,от което имаш нужда,но това е временна тръпка.

kammi
05-22-2013, 23:21
Не ме разбирайте погрешно,не предприемам нещо,защото се надявам това да е било грешка и да не се повтори и всичко да бъде както в началото.


Един път случи ли се ще има и втори. И аз бях като теб и когато се разделих с човека осъзнах,че не е трябвало да си затварям очите.
Аз се съгласявам с повечето мнения за другото момче.
Случвало ми се е и е пълна заблуда,когато нещо не е наред започваш да забелязваш другите.
Замисли се дали си щастлива и дали се заблуждаваш че си.

krissssy
05-23-2013, 10:20
В момента съм сама и се опитвам да превъзмогна всичко. Няма да предприемам нищо.

free33
05-23-2013, 14:36
Въобразяваш си за втория, щото си афектирана от първия. Стой си малко сама, да видиш че не е толкова страшно.

Подкрепям те напълно!
Аз имам връзка 5 години (с леки прекъсвания) ,и имах възможност да я прекратя доста отдавна ...и честно да си кажа малко ме е яд ,защото знам че сега ми е времето в което трябва да живея така както на мен ми харесва ,а не както някой друг иска ...но аз съм друг случай ! Прецени много добре нещата и обмисли точно какво искаш :) Успех!

marilyn
05-23-2013, 16:42
Щом посяга и псува, ти посегни към вратата и довиждане!

ДА!

Ама ти сама си си виновна, че си го търпяла. На 18 години животът е пред теб, а ти си мислиш, че единствения на света е тоя путьо, ама това не е така.

pifiella
05-23-2013, 17:49
Мале...ако някой ме удари ще му счупя ръчичките.И не го пиша само за да се отчета в темата,а защото го мисля.Веднъж удари ли те,ще има и втори и трети път!

girlwithblueeyes
05-23-2013, 18:55
Мале...ако някой ме удари ще му счупя ръчичките.И не го пиша само за да се отчета в темата,а защото го мисля.Веднъж удари ли те,ще има и втори и трети път!
Това 100 %