PDA

View Full Version : Фотоапарат Canon EOS 300



JanaO__O
05-21-2013, 12:24
Здравейте съфорумници ,
въпроса ми е дали въпросния апарат има слот за SD карта ,защото се търкаля у нас от сигурно 10 години , а с филмчето е малко сложно . Мерси предварително :)

JDeel
05-21-2013, 16:15
Лентовите фотоапарати затова са лентови, защото записват информацията директно на лента. Цифровите фотоапарати използват цифрова матрица (сензор) за да събират информация и записват данните в цифрова памет. При лентовите фотоапарати сензора и паметта е едно и също нещо - лентата.

Canon EOS 300 се произвежда от 1999 до 2002. SD картите са започнати след 2000.
Canon EOS 300 вероятно е от последните лентови фотоапарати.
Canon EOS 300D е вече цифров фотоапарат, появил се в края на 2003, но дори и той не използва SD карта, a Compact Flash.

JanaO__O
05-22-2013, 07:24
Ухаа не осъзнавах какво съкровище си имам ! Питам единствено, защото веднъж вече го бях прецакала докато се опитвах да натъпча филмчето вътре (бях на 6) :Д

npp
05-25-2013, 11:51
Здравейте съфорумници ,
въпроса ми е дали въпросния апарат има слот за SD карта ,защото се търкаля у нас от сигурно 10 години , а с филмчето е малко сложно . Мерси предварително :)


не е трудно с филмите/лентите, стига фотоапарата да е в изправност(да не е развален), просто трябва да поставиш касетата в гнездото и да издърпаш малко лентата така че да я закачиш за ролката, която я навива, след това затваряш капака и правиш от един до два-три празни кадъра (в зависимост от разстоянието от ролката до мястото на обектива) за да може да снимаш на не-осветените участъци от филма, понеже ако поставяш нова касета с лента на светло, тогава първите от един до два-три кадъра (в зависимост от разстоянието от ролката до мястото на обектива) ще се осветят, а след като лентата се изразходи, трябва да я пренавиеш обратно в касетата чрез лост или двигателен механизъм в зависимост от модела на фотоапарата - този canon, който имаш е много добър модел