PDA

View Full Version : Изграждане с гел, ноктопластика или просто маникюр.



BraziliaN_girl
05-21-2013, 14:02
Здравейте.
Повече от няколко години съм супер зарибена по маникюрите.
Реших и, че това лято точно с това ще се занимавам.
Може ли да ми кажете какво точно ми трябва като за начало за да си правя гел вкъщи ? от-до
Може да ми пратите и красиви рисунки върху ноктите.
Интересуват ме продуктите.. от кои сте доволни изобщо.
Ще се радвам да опишете и как се грижите за вашият маникюр.
И ако може някой да ми обясни малко по-подробно за този Shellac (извинявам се не знам как се пише)
Може да ме свържете и с някой маникюрист готов да помогне (skype, email)
Благодаря предварително !

djenebra
05-22-2013, 09:45
може ли да попитам гела здрав ли е ако си сложа да не ми падне?

marin4itu
05-22-2013, 13:19
Разгледай този сайт: http://www.starnailsbg.com/ . Има всякакви продукти необходими за грижата за ноктите и са професионални.

POLLINA
05-22-2013, 13:44
Meжду ноктопластика, изграждане с гел и гел има разлика.
Трябва ти UV лампа, хубави пили, 2вида гел, обезмаслител,това е за гел върху естествени нокти.
За изграждането ти трябват има едни шаблончета и вече другото е същото. За ноктопластика - удължители.
И най- важното е да ззнаеш как да го сложиш. Не е само да мажеш и да печеш,има си техника.

FuCKkK13
05-22-2013, 13:49
Meжду ноктопластика, изграждане с гел и гел има разлика.
Трябва ти UV лампа, хубави пили, 2вида гел, обезмаслител,това е за гел върху естествени нокти.
За изграждането ти трябват има едни шаблончета и вече другото е същото. За ноктопластика - удължители.
И най- важното е да ззнаеш как да го сложиш. Не е само да мажеш и да печеш,има си техника.
+ разтвор за премахване на гел

POLLINA
05-22-2013, 17:13
да! :cool:

вече години наред:Д гледам как ми слагат гел и накрая ще си взема една лампа 2 гела и ще се клепам сама:Д мн ми е интересно какво ще се получи

FuCKkK13
05-22-2013, 19:00
да! :cool:

вече години наред:Д гледам как ми слагат гел и накрая ще си взема една лампа 2 гела и ще се клепам сама:Д мн ми е интересно какво ще се получи

аз имах у нас ама съм правила само на приятелки.. ами първите 2 ръце ми бяха трудни,но после свикнах.. лесно е.. просто трябва да се внимава да е изпилено хубаво ( естествения нокът) за да захване и след това като го изпечеш гела да го пилиш хубаво и оформиш леко

tara1991
05-22-2013, 20:16
Опитай с гел лаковете на Bluesky.От миналата година ги ползвам и са много добре.Имат и много цветове. http://nail-bg.com и поискай да ти обяснят подробно как се поставят. На мен ми помогнаха доста,щото като се захванах сама да се лакирам,нищо не разбирах

Sladurr
05-30-2013, 19:08
Аз ще ти продам лампата и основата ако искаш на повече от половината..ув лампа-15 лв,основа-10лв..иначе лампата е 27лв,основата 17..остават ти само гел-3лв,чист спирт-1лв(за обезмасляване и махне на лепкавото) и 2 пили-блокче за махане на лъскавото на нокъта(1лв) и грит за ноктопластика(1лв).. пиши на скайп dechko250 да се разберем ако искаш

marin4itu
05-31-2013, 02:19
Каква е тази UV лампа за 27 лева, като хубавите и професионални са от 300 лева и нагоре...

anonymous708973
05-31-2013, 07:40
Маце, осъзнаваш ли, че нищо не разбираш, а си се хванала да харчиш един тон пари?
Вземи изкарай един курс по маникюр и ноктопластика, там всичко ще ти обяснят.

Sladurr
05-31-2013, 09:04
кой те е излъгал така злобно,че струват 300лв? (рофляяяк) ув лампите са напълно еднакви-едните са с една крушка от 9 вата и гела се изпича за 120 сек в тях-те са 27лв нови,другите са с 4 крушки по 9в. и гела се изпича за около 20-30 сек в тях..разликата е само във времето!"професионална" лампа няма!това са крушки-кога най-после ще го проумеете?има професионални основи,гелове,обезмаслител и,но проф. форми,лампи и четки няма-всички са еднакви и върат еднаква работа..36ватовите лампи струват по 40-50 лв нови,но лично за мен са безсмислени..
2-ро(до PinkPan7her)преди време и аз нищо незнаех,но кфо от тва?има милиони клипове в ютуб,теми в бг-мамма и тн..всеки може да се научи..тва,че си нямах хал хабер от ноктопластика,неозначава,ч е сега не правя страхотна ноктопластика,на която много маникюристки могат да завиждат!курсовете са по 300лв,а на практика повечето "кадърни"маникюристки, които преди време ми бяха направили "качествена" ноктопластика,която се повдигна и получих гъбички на ноктите са с такъв курс...много повече можеш да научиш от клипове и четене!по-евтино ще й излезе да си купи к-кт за ноктопластика и да си прави сама..един гел е 3 лв и то хубав..(лина бяла кутийка)..
3-то(до горните постове) ноктопластика означава поставяне на изкуствени нокти(няма зн какъв вид),или заздравяване на ест нокти посредством изк субстанции...
няма значение дали лепиш нокти,изграждаш с гел,или акрил..
значи за игр с гел и акрил има 3 варианта:
изграждане(с форми)
с удължители(и отгоре гел)
и в/у ест нокти..
тъй,че не разубеждавайте момичето и не го обърквайте,при условие,че не сте запознати..прочетете малко..а до авторката:ако имаш някакви въпрос-не се притеснявай да ме попиташ...ако искаш ми пиши на скайп dechko250 ще ти дам адекватни отговори,получени от опит,а не от предположения..

anonymous708973
05-31-2013, 09:38
Не че нещо, ама аз на толкова "грамотно" написан текст няма да повярвам. За лампите съм склонна да се съглася, защото е абсурд да дам 10 пъти повече пари за същото нещо, само че наречено "професионало" и с определена марка отгоре. Ако ми изпече гела за същото време - окей, значи става.

Бих се съгласила и с другото, понеже от видеа в ю-тюб, четене на блогове и експерименти с изцяло масова козметика съм задобряла адски много и се е случвало да съм по-запозната с нещо от продавачки по козметични магазини, гримьорки и т.н.
Ама просто като ми напишеш "кфо", най-много да те напсувам, вместо да си правя ноктите при теб.

tara1991
06-01-2013, 11:13
Това с гела за удължаването е яко,но ако нямаш опит,резултата ще е трагичен. Пропуснахте и свалянето като се изпочупи.Много пилене,много киснене в ацетона,изтънели нокти после. Ужас някъв

marin4itu
06-01-2013, 12:15
Добре, за лампите ме убеди наистина, но нямаше нужда да е с този тон и неграмотност... Като цяло наистина не съм кой знае колко запозната със гелове и ноктопластики, а по-скоро с грижа за естествения маникюр.
А за лампи, не за 300, ами и за 450 лева съм виждала..

Sladurr
06-03-2013, 18:29
хайде по-полека ако обичаш!защото всеки може да се прави на мн важен тук..не съм длъжна да пиша грамотно!пиша както искам?няк'фи проблеми?

колкото до свалянето:
ако ти се счупи нокът,значи е некъдърно направен(също и ако ти се отлепи)
свалянето става с чист ацетон!с пилене го правят само неграмотни "професионалистки",на които им е през... за ноктите ти :#
и принципно и аз съм мнооого запозната за фгрижата за ест.нокти-все пак тва ми е работата..

marin4itu
06-04-2013, 20:27
Никога не бих ти била клиентка, ако ми говориш по този начин..

Cucko0
06-04-2013, 21:57
Не и убивайте желанието ! Аз от 6 месеца се занимавам с това и се свиква .Не съм карала никакви курсове ..всичко ,което знам е от интернет .В youtube има предостатъчно клипчета ,които показват как се прави -от до .
Имаш ли желание ще се научиш бързо .

POLLINA
06-04-2013, 21:59
Как оформяш плочката с гела?

Cucko0
06-05-2013, 10:37
за удължаването ли ме питаш ? Удължавам ги с формички за изграждане .http://nails.bg/?t=%D0%90%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%8 0%D0%B8+%D0%B8+%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%8 3%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8&st=%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8+%D0%B7%D0%B0+%D0 %B8%D0%B7%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%B D%D0%B5
п.п
http://www.youtube.com/watch?v=qSOhyWEMnyQ

POLLINA
06-05-2013, 10:40
Не :cool:
Исках да питам какъв вид гел ползваш? Безцветен розов? Пилиш ли след поставянето на първия слой, такива работи :cool:

имаш ЛС

FuCKkK13
06-05-2013, 10:50
кой те е излъгал така злобно,че струват 300лв? (рофляяяк) ув лампите са напълно еднакви-едните са с една крушка от 9 вата и гела се изпича за 120 сек в тях-те са 27лв нови,другите са с 4 крушки по 9в. и гела се изпича за около 20-30 сек в тях..разликата е само във времето!"професионална" лампа няма!това са крушки-кога най-после ще го проумеете?има професионални основи,гелове,обезмаслител и,но проф. форми,лампи и четки няма-всички са еднакви и върат еднаква работа..36ватовите лампи струват по 40-50 лв нови,но лично за мен са безсмислени..
2-ро(до PinkPan7her)преди време и аз нищо незнаех,но кфо от тва?има милиони клипове в ютуб,теми в бг-мамма и тн..всеки може да се научи..тва,че си нямах хал хабер от ноктопластика,неозначава,ч е сега не правя страхотна ноктопластика,на която много маникюристки могат да завиждат!курсовете са по 300лв,а на практика повечето "кадърни"маникюристки, които преди време ми бяха направили "качествена" ноктопластика,която се повдигна и получих гъбички на ноктите са с такъв курс...много повече можеш да научиш от клипове и четене!по-евтино ще й излезе да си купи к-кт за ноктопластика и да си прави сама..един гел е 3 лв и то хубав..(лина бяла кутийка)..
3-то(до горните постове) ноктопластика означава поставяне на изкуствени нокти(няма зн какъв вид),или заздравяване на ест нокти посредством изк субстанции...
няма значение дали лепиш нокти,изграждаш с гел,или акрил..
значи за игр с гел и акрил има 3 варианта:
изграждане(с форми)
с удължители(и отгоре гел)
и в/у ест нокти..
тъй,че не разубеждавайте момичето и не го обърквайте,при условие,че не сте запознати..прочетете малко..а до авторката:ако имаш някакви въпрос-не се притеснявай да ме попиташ...ако искаш ми пиши на скайп dechko250 ще ти дам адекватни отговори,получени от опит,а не от предположения..
до някъде съм съгласна с теб,но извинявай,гела,който си дала за пример не е от най хубавите,а ти казваш,че е хубав

Hayashi
06-05-2013, 11:01
Аз отдавна се чудя и още повече, че видях, че изобщо не е сложно. Но евентуално от къде бих могла да си купя лампа, гел, обезмаслител на по-прилични цени? Като гледам в този сайт цените на лампите какви са и ми става лошо. D:

POLLINA
06-05-2013, 11:06
^ в aliexpress.com има

FuCKkK13
06-05-2013, 11:06
продавалник примерно...

POLLINA
06-05-2013, 11:09
те в продавалник всички са от там, така че.. няма смисъл :Д

Cucko0
06-05-2013, 11:52
Не :cool:
Исках да питам какъв вид гел ползваш? Безцветен розов? Пилиш ли след поставянето на първия слой, такива работи :cool:

имаш ЛС
ползвам безцветен и вече ,ако реша да си правя нещо отгоре е или с лак или акрилни бойчки . Имам и розов гел лак ,който така и не успях да си сложа и много ме е яд ;д докато изграждам формата не пиля след всеки слой ...вече след това ги оформям и пиля тук там ,където не е равно и т .н първия ми опит изглеждаше така http://i39.tinypic.com/9pmftj.jpg

POLLINA
06-05-2013, 12:26
Добре изглеждат
А здрави ли са?

Cucko0
06-05-2013, 12:38
Да.

POLLINA
06-05-2013, 12:47
Това е добре :cool:

Sladurr
06-05-2013, 14:39
ползвала съм на Ibd от 25лв и качеството е едно..тва,че е евтин,не е фактор..

Sladurr
06-05-2013, 14:42
на клиентки никога не говоря по този начин...само на тези,които се заяждат..и след това ги пращам да си ходят...и те губят..щото 20лв за ноктопластика е нищо,при условие,че в салоните взимат по 55-60лв,за (понякога) по-лошо качество..

FuCKkK13
06-05-2013, 14:50
ползвала съм на Ibd от 25лв и качеството е едно..тва,че е евтин,не е фактор..

ползвала съм,не го казах щото е евтин

Sladurr
06-13-2013, 07:39
еми нз..явно в теб е проблема ;дд на мен ми е супер ;) то не е до продуктите,а до тва кой го прави..

FuckingFreak
06-13-2013, 17:02
Здравейте хора, ще ви искам малко съвет.
По принцип поддържам много дълги нокти, свикнала съм с тях, изключително некомфортно ми е да работя без тях (имам в предвид да пиша, да работя с телефон и тнт) и като цяло не харесвам късите нокти. Нокът не ми се беше чупил от около половин година, но ето, че съм изпуснала една цепнатинка и тя беше станала твърде голяма, че да мога да я изпиля/изрежа или каквото и да било друго, тоест единственото ми останало спасение беше да ги отрежа. Отидох на маникюристка преди рождения ми ден, защото исках да ми направя маникюр, а тя ме убеди да си сложа гел. И честно казано май вече започнах да съжалявам. Като цяло не съм запозната много с процедурата на сваляне, имам го от 5 дни и след седмица и нещо ще ходя на поправка. Грешка ли е, тъй като по начало имам здрави нокти, а си сложих гел; знам, че като го сваля, ще са ужасни. И се чудя дали да го разкарам колкото е възможно по-скоро или да си го поддържам за дълго време. Ако избера второто, мъките ми ще са доста облекчени :D Защото когато се лакирам, лакът ми съхне много бавно (лакирала съм се в 9 сутринта, вечер съм си лягала в 12 и на другата сутрин съм имала следи от завивките?!) и малко ми създава проблеми. Та чудех се, вие какво бихте направили, ако сте на мое място?

POLLINA
06-13-2013, 17:06
Щом имаш здрави нокти е голяма грешка,да. Маникюристката те изработила много здраво. Как по точно те убеди да си сложиш гел? И тя ли ти каза през няма и две седмици да ходиш на поддръжка?! :О
Взимаш чист ацетон. Напояваш тампончета, увиваш ги около пръстите и завиваш с фолио. Постой 15-20 минути и после се маха много лесно.
Може съвсем леко да изпилиш лъскавата част на гела отгоре, преди да сложиш тампончетата.

FuckingFreak
06-13-2013, 17:15
А тя ми каза, че процедурата по махането се прави на два пъти, не спомена нищо за ацетон. Ужас :(
А аз се убедих, тъй като единствения ми вариант беше да съм с къси нокти, а тогава още въобще не знаех за работата с пиленето, абе като цяло нямах и идея за какво става въпрос...

POLLINA
06-13-2013, 17:22
Не е вярно,няма такова нещо.
Аз ти казвам варианта да си го махнеш сама у вас. Тя ще те натопи в разтвор или ще го манхе целия чрез пилене.
По-добре пробвай сама

FuCKkK13
06-13-2013, 17:35
еми нз..явно в теб е проблема ;дд на мен ми е супер ;) то не е до продуктите,а до тва кой го прави..

само дето не само аз не съм била доволна 8-)
2 братовчедки имам,едната от които е завършила курс,а другата е като мен - сама се учи.. тая с курса ме учеше как и кое да слагам и повярвай ми и тя не е доволна ( естествено работи с много по-скъпи марки,но и такъв е слагала)
тоя държи 1 седмица,а други марки са държали по много повече седмици

Hayashi
06-13-2013, 17:38
Гелът аз направо си го изчоплих сама и той си падна на дебели слоеве.

FuCKkK13
06-13-2013, 17:40
А тя ми каза, че процедурата по махането се прави на два пъти, не спомена нищо за ацетон. Ужас :(
А аз се убедих, тъй като единствения ми вариант беше да съм с къси нокти, а тогава още въобще не знаех за работата с пиленето, абе като цяло нямах и идея за какво става въпрос...

можеше просто да ти го залепи като ти сложи ... апф не ми идва думата 8-)

Hayashi
06-13-2013, 17:44
^ Удължител?
Ама нали ще ѝ взима повече пари, ако ходи всеки 2 седмици на поправка...

FuCKkK13
06-13-2013, 17:49
^ Удължител?
Ама нали ще ѝ взима повече пари, ако ходи всеки 2 седмици на поправка...

неее 8-) нали знаеш че има един метод дето да лепиш счупен нокът с част от торбичката на тия чайчета в аптеката ? изразваш колкото ти трябва и лепиш.. като идеш на маникюрист ти слагат едно такова докато ти израсте нокътя ама забравих точната дума 8-)

FuckingFreak
06-13-2013, 18:55
Ако ми беше предложила, мислиш ли, че нямаше да приема? Минало свършено е вече. Имам време да помисля дали искам да съм с гел. Наистина ми харесва, а ако сега го махна, ще чакам ноктите ми да станат колкото преди... и трябва да минат поне 4 месеца :)

POLLINA
06-13-2013, 19:39
Ама ти като си махнеш гела дължината се запазва. Не е толкова фатално при теб, пилили са ти ги само веднъж

anonymous708973
06-13-2013, 21:37
Ако ми беше предложила, мислиш ли, че нямаше да приема? Минало свършено е вече. Имам време да помисля дали искам да съм с гел. Наистина ми харесва, а ако сега го махна, ще чакам ноктите ми да станат колкото преди... и трябва да минат поне 4 месеца :)

Милата...
Трябваше да се сетиш да кажеш да ти сложи удължител само на счупения нокът.

Сиско, ти предлагаш услуги по маникюр в домашни условия или си си купила нещата, за да си правиш на теб?

tara1991
06-13-2013, 21:37
Все едно ще имаш 1-2 месеца период с гадни нокти,дали сега или след месеци ти ще си решиш. Друг е въпроса с парите за поддръжката. Иначе като махнеш гела няма да са ти къси или изпочупени ноктите,само ще са по грапави и малко странни. Ако искаш да ги запазиш дълги след гела,правиш ги с гел лак и той ще ги държи по здрави и няма да могат лесно да се счупят. Аз така си поддържам дължината,иначе с дълги нокти няма как да се видя

FuckingFreak
06-14-2013, 16:40
Ама ти като си махнеш гела дължината се запазва. Не е толкова фатално при теб, пилили са ти ги само веднъж

След това всеки път наново ли ми ги пилят, когато ходя за поправка?

Cucko0
06-14-2013, 22:28
Милата...
Трябваше да се сетиш да кажеш да ти сложи удължител само на счупения нокът.

Сиско, ти предлагаш услуги по маникюр в домашни условия или си си купила нещата, за да си правиш на теб?
правя само на себе си .

POLLINA
06-15-2013, 08:52
След това всеки път наново ли ми ги пилят, когато ходя за поправка?
да, при всяка поправка има пилене, затова те съветвам да ги махнеш сега докато е време. Пробвай сама с ацетон,няма да има дори нужда от пилене. Имаш хубави нокти,няма смисъл.

vaniaivanova
07-01-2013, 18:00
Може ли да ми кажете с колко гела се изграждат ноктите и какви.Аз засега имам прозрачен и знам че не е достатъчно,какво още да си взема.И кажете ми моля ви с какво се оцветяват изградените вече нокти.И каква е разликата между UV топ гел и UV топ лак.А тази между цветните гелове или лакове в кутийки и шишенцата с четки.И още,розовия изграждащт за какво е?Благодаря и извинявам се за изтърканите въпроси ама съм съвсем в началото и не ми е ясно нищо.

Sladurr
07-05-2013, 11:39
Може ли да ми кажете с колко гела се изграждат ноктите и какви.Аз засега имам прозрачен и знам че не е достатъчно,какво още да си взема.И кажете ми моля ви с какво се оцветяват изградените вече нокти.И каква е разликата между UV топ гел и UV топ лак.А тази между цветните гелове или лакове в кутийки и шишенцата с четки.И още,розовия изграждащт за какво е?Благодаря и извинявам се за изтърканите въпроси ама съм съвсем в началото и не ми е ясно нищо.


1 гел на мен ми стига за 2 седмици,а правя по 2 човека на ден,на теб ще ти стигне за около година...
взимаш си:
обезмаслител
дехидрататор(не е задължителен)
блок пила
грит пила 100/180
основа за ув гел
ув топ гел(по желание)
ув лампа
форми за изграждане,или удължители
ноктите се оцветяват с обикновен лак,или ув лак
разликата м/у ув топ гел и ув топ лак е,че ув топ гела покрива всички неравности,а ув топ лака е само за блясък..и двата се пекат в ув лампа...нанасят се като обикновен лак
цветните гелове са главно за изграждане,но поже да се ползват и като покритие(за цвят)
Розовия изграждащ е като прозрачния изграждащ-няма разлика..ако си взимаш на лина гелове-белият е само за покритие-цвят
ако имаш въпроси:skype:dechko250

Sladurr
07-05-2013, 11:47
само дето не само аз не съм била доволна 8-)
2 братовчедки имам,едната от които е завършила курс,а другата е като мен - сама се учи.. тая с курса ме учеше как и кое да слагам и повярвай ми и тя не е доволна ( естествено работи с много по-скъпи марки,но и такъв е слагала)
тоя държи 1 седмица,а други марки са държали по много повече седмици

На мен ми държи до поддръжка-3 седмици някъде..с ibd беше същото...зависи как го прави..и пак повтарям-курса не те прави научен профисионалист..и аз правя на мн хора и досега оплакване никога не съм имала.

Dam Yeo Wool
02-09-2014, 20:16
Аз всичко съм си купувала от тук: http://uvlampi.com/

ellyto
08-21-2014, 11:42
Искам да се възползвам от създадената тема и да задам един въпрос :D Тъй като искам да превърна хобито си в работа и си търся някакви курсове за маникюристи. Някоя може ли да ми препоръча къде по-точно мога да изкарам такъв курс, защото навсякъде намирам изключително объркана информация особено за цените и искам да ми препоръчате някакъв салон, който предлага подобно обучение. Ще ви бъда много благодарна :)