PDA

View Full Version : ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ - Вредно ли е да се ядат печени бадеми със сол?



katalinaa0
05-21-2013, 17:17
От много месеци се храня здравословно. Дори не ми се яде сладко. Ям предимно ориз, картофи, манджи - леща, грах с картофи и супи. Обичам италианска супа - супа с фиде и сирене. Мусака не ям - повръща ми се от каймата. Както и да е. Ям много плодове, зеленчуци, сурови ядки от време на време, правя си фреш от портокал през няколко дни. Пия много вода, както и да е - гледам да ям по малко, качествена храна, без бързи и вредни храни...
Въпроса ми е - вредно ли е да ям печени бадеми със сол?
От магазина, на грамаж, сещате се...
дебелее ли се от тях, вредни ли са печени?

Идеи?

weheartiit
05-21-2013, 17:31
ако става на въпрос ориза и картофите също са доста калорични и от тях се пълнее.
когато бадемите са печени им се губят полезните качества затова е по-хубаво да се ядът сурови.
все пак ако не прекаляваш с тях и не ядеш всеки ден примерно може да си ги вместиш в режима.

valentão
05-21-2013, 17:46
От много месеци се храня здравословно. Дори не ми се яде сладко. Ям предимно ориз, картофи, манджи - леща, грах с картофи и супи. Обичам италианска супа - супа с фиде и сирене. Мусака не ям - повръща ми се от каймата. Както и да е. Ям много плодове, зеленчуци, сурови ядки от време на време, правя си фреш от портокал през няколко дни. Пия много вода, както и да е - гледам да ям по малко, качествена храна, без бързи и вредни храни...
Въпроса ми е - вредно ли е да ям печени бадеми със сол?
От магазина, на грамаж, сещате се...
дебелее ли се от тях, вредни ли са печени?

Идеи?
Бахти свинята ве , тва ориз картофи само въглехидрати дето се обръщат във ФАТТТТТ
Яж месо зеленчуци тофу извара ве свинке

LoveTheWay
05-21-2013, 17:48
Аз се храня по същия начин и нямам проблеми с теглото. Впрочем, аз дори само дюнери като ям пак съм слаба и имам добра фигура... картофите и ориза не са вредни ;) стига говортете глупости. Едни бадеми няма да ти навредят...

weheartiit
05-21-2013, 18:15
^ това че ти имаш бърз метаболизам и нищо не ти се лепи,не означава,че всички
сме така и можем да си позволяваме да ядем всичко ;)
защо си мислите,че всичко което е здравословно веднага означава и,че е
ниско калорично и не се пълнее от него ?

Runaway11
05-21-2013, 18:50
^ това че ти имаш бърз метаболизам и нищо не ти се лепи,не означава,че всички
сме така и можем да си позволяваме да ядем всичко ;)
защо си мислите,че всичко което е здравословно веднага означава и,че е
ниско калорично и не се пълнее от него ?

Това с метаболизма е пълна глупост, даже на по-пълните хора им е по-бърз от по-слабите. Просто по-пълните приемат повече калории от колкото горят. Аз мисля че момичето може да си яде и ориз и картофи все пак и въглехидратите са полезни и нужни на организма, но в малки количества. Колкото до бадемите определено е по-добре да се ядат сурови - имат повече протеини, пък и печените имат сол, а е по-добре солта да се избягва, както сигурно знаеш. Иначе недей ги слуша тези - от един ориз или картофи нищо няма да ти стане, не се вманиячавай толкова, по-добре бавно и здравословно, отколкото да си прецакаш целия организъм.

NEWS
05-21-2013, 18:55
^^^ Eдин умен човек в тоя сайт. ;) :)

weheartiit
05-21-2013, 18:56
E стига така,къде съм казала,че не може да си ги яде ?
И аз ги ям защото са ми вкусни.
Казах просто,че не са от най-ниско калоричните храни и трябва да се внимава с тях.
Иначе да си ги яде като иска.
А това за метаболизма - на някой им е по-бавен от други.
Това обаче разбира се не е оправдание де и не означава,че не може да се промени,
но това не става от днес за утре.

Runaway11
05-21-2013, 19:04
http://www.youtube.com/watch?v=sSm1dWjMGeM

от 7.30 нататък ти е обяснението за метаболизма.

И знам че не си казала. Говорих за човека от горе..който явно е трол но все тая.

BlackMeow
05-21-2013, 19:26
ако става на въпрос ориза и картофите също са доста калорични и от тях се пълнее.
когато бадемите са печени им се губят полезните качества затова е по-хубаво да се ядът сурови.
все пак ако не прекаляваш с тях и не ядеш всеки ден примерно може да си ги вместиш в режима.

Ядат се! Не пиши глупости, от картофите се пълнеело...
В много малко форуми има читави мнения - всеки се изживява като всезнайко. :)

FuckingFreak
05-22-2013, 05:30
Окей, да те видя как сваляш, ако ядеш тъпчеш само картофи.

tonssy
05-22-2013, 10:06
Окей, да те видя как сваляш, ако ядеш тъпчеш само картофи.

Точно така свалих 6 кг за 1 месец.
Ключовата думичка е само. По "умна" и "правилна" преценка на лекарите останах само на картофи, хляб и вода. Отслабнах драстично. Нещо като монодиета се получи. Но при мен беше наложително. Този вид отслабване изобщо не е от най-правилните, да не вземе някой сега да му се навие.

weheartiit
05-22-2013, 10:28
я по-спокойно ;)
чела съм много статии и съм се интересувала точно за картофите защото по принцип много ги обичам,
питала съм и инструктур във фитнеса.
съдържат много въглехидрати затова не се препоръчват когато слабееш,
откъм калории обаче не са чак толкова много,
та ако си подредиш правилно режима можеш да ги вместиш
разбира се ,никой не ви спира !
Много зависи също и как са приготвени,с какво са овкусени.
Смятам да прекратим спора за тях и ориза защото в темата не се пита за това.


http://www.youtube.com/watch?v=sSm1dWjMGeM


Мерси ,това не го бях чувала преди.
Ако нещата,които казват са верни си признавам грешката. :)

Runaway11
05-22-2013, 13:55
Точно, картофите не са много калорични, просто въглехидратите трябва да се избягват, защото причиняват въглехидратен глад, но ако можеш да се контролираш какво ядеш, не виждам какъв е проблема да ги яде.

weheartiit
05-22-2013, 17:06
^ това се опитвах да кажа :)

anonimnaags
05-23-2013, 17:51
Не, не ти пречи от време на време да ядеш печени бадеми. На фона на идеята да ядеш чипс и торти е по - добре. Ориза и картофите гледай да ги ядеш по - рядко, да речем веднъж седмично, а през другото време яж леща, салати, супи. Пий много вода, закусвай сирене и домати, ако ядеш месо избирай само чисто месо.
Не си писала да имаш проблеми с теглото, значи нямаш. Няма да надебелееш от едни бадеми, но гледай да не ти става навик постоянно да ядеш от тях. Угаждай си, не се лишавай ако ти се яде.

:)

katalinaa0
05-23-2013, 17:52
Не нямам проблеми с теглото слаба съм. просто имах нужда от инфо мерси много

FuckingFreak
05-24-2013, 08:48
Дали се дебелее зависи от количеството. Няма как на ден да си ядеш нормално, но да вкарваш и по 100-200г бадеми между храненията и това да не ти се отрази. А дали са вредни - надали бадеми от магазина, печени в брашно и сол са най-полезното нещо, но със сигурност не е фатално.

malkasladka
05-24-2013, 14:34
Ориза е много полезен, ядеш ли го по обяд, няма да имаш проблеми, това са ПОЛЕЗНИ въглехидрати, а и тя не говори за нискокалорично ядене, а за здравословно и като чета, се справя доста добре :)) от 5 бадема нищо няма да ти стане пффуу!