PDA

View Full Version : Хей! Гел за ноктитеее



djenebra
05-22-2013, 09:48
Здравейте, искам да си сложа гел на ноктите но приятелки ми казват да не го правя защото е боклук и щял да ми падне след 1 ,2 седмици. Издръжлив ли е гела или наистина не става и ако си сложа горе долу колко време ще ми стой на ноктите? : ) Имали вероятност да ми падне от нищо то или как?

marin4itu
05-22-2013, 13:16
Има вероятност да ти падне. Това зависи от качеството на материалите и кадърността на маникюристката.
Честно казано аз ти препоръчвам Shellac. Това се води нещо като траен лак, но го няма пиленето на нокътната плочка като при гела.

fUcKsMiLe
05-22-2013, 13:20
Зависи, на една приятелка и падна на единия и ходи да си слага пак на него.
Да не говорим колко и бяха зле ноктите след това.
Беше ужас.. не знам дали още са се оправили като хората.

Schatzi
05-22-2013, 14:41
Има вероятност да ти падне. Това зависи от качеството на материалите и кадърността на маникюристката.
Честно казано аз ти препоръчвам Shellac. Това се води нещо като траен лак, но го няма пиленето на нокътната плочка като при гела.

+1 Пробвай Shellac! Изглежда супер и не уврежда ноктите :)

HaterPsychopath.
05-22-2013, 14:47
Има голяма вероятност да падат нокът по нокът.
Аз си бях сложила преди време, и първоначално всичко изглеждаше супер. После почнаха да падат и ноктите ми се съсипаха. Оттогава не мога да си пускам маникюр, ноктите ми станаха чупливи.
За всеки човек е различно, разбира се, но те съветвам да не си слагаш нищо върху ноктите. :)

POLLINA
05-22-2013, 15:09
Интересно моят как е от 2 години и половина насам ( с малка почивка) не е падал никога :cool:
Да, ноктите ти няма да бъдат в цветущо състояние като го свалиш,но не е болка за умиране, на мен бързо ми се оправиха докато бях в почивка.
Всеки месец се прави поддръжка. Не е е еднократна процедурата

dream1707
05-22-2013, 15:39
Ако внимаваш и отидеш при кадърна маникюристка, която ползва хубави материали не мисля, че ще падне. Моя стои вече 2ра седмица непокътнат, все още е рано де да преценявам, но повечето ми познати, които ходят при тази маникюристка си карат бая време с гела. Плюс това той, както всяко друго нещо трябва да се поддържа.

koteto4
05-22-2013, 16:27
Честно казано не знам защо всички толкова са се зарибили по дългите нокти . Окей , искаш да си направиш нещо по интересно , но плочката ти е малка , еми нарисувай си го червен , сложи черни точки и ето ти калинка . Пак е нещо по интересно , щом не се задоволяваш с едноцветен лак . За мен гела и удълженията са си абсолютна загуба на пари и време. И по едно време просто ти омръзва , махаш гела и си съсипваш ноктите . Една позната имаше гел + удължения , ноктите и не бяха от най-чупливите и все пак реши да си сложи . Издържа точно седмица и отиде да и го махнат . Ами, като и го изпилиха , после ноктите и изглеждаха покъртително . Надрани ,груби и АДСКИ чупливи .
Все пак всеки си има мнение , и моето е , че това е пълна загуба на време и пари за поддръжки и други глупости.

Hayashi
05-22-2013, 16:32
Аз също съм с гел от 2 седмици и не е паднал. xD Но аз си го направих върху естествени нокти без удължаване. В момента изглеждат страхотно! Най-важното е, че самият гел изобщо не си личи и ноктите изглеждат нормално. Моите бяха в потресаващо състояние преди това и едва издържаха седмица без да се счупи някой. Държах ги съвсем съвсем късо. Едва ли може да станат по-зле след това.

djenebra
05-22-2013, 16:54
Аз също съм с гел от 2 седмици и не е паднал. xD Но аз си го направих върху естествени нокти без удължаване. В момента изглеждат страхотно! Най-важното е, че самият гел изобщо не си личи и ноктите изглеждат нормално. Моите бяха в потресаващо състояние преди това и едва издържаха седмица без да се счупи някой. Държах ги съвсем съвсем късо. Едва ли може да станат по-зле след това.
може ли снимка на ноктите ти ?

POLLINA
05-22-2013, 17:04
Честно казано не знам защо всички толкова са се зарибили по дългите нокти . Окей , искаш да си направиш нещо по интересно , но плочката ти е малка , еми нарисувай си го червен , сложи черни точки и ето ти калинка . Пак е нещо по интересно , щом не се задоволяваш с едноцветен лак . За мен гела и удълженията са си абсолютна загуба на пари и време. И по едно време просто ти омръзва , махаш гела и си съсипваш ноктите . Една позната имаше гел + удължения , ноктите и не бяха от най-чупливите и все пак реши да си сложи . Издържа точно седмица и отиде да и го махнат . Ами, като и го изпилиха , после ноктите и изглеждаха покъртително . Надрани ,груби и АДСКИ чупливи .
Все пак всеки си има мнение , и моето е , че това е пълна загуба на време и пари за поддръжки и други глупости.
За теб е загуба на пари, за мен например не е. Моите нокти са чупливи, не съм си сложила гел, за да пусна дълги нокти, а за да са по-здрави. Кво толкова , нокът е ще израсте и ще си е окей

Hayashi
05-22-2013, 17:19
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/184558_630792013617285_979216362_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/264434_630792060283947_696660822_n.jpg

Това е след поставянето на гела. В момента грозничко ми се е обелил лака на няколко пръста, но съм го свалила тъй като утре ще правя нов маникюр.

POLLINA
05-22-2013, 17:29
Hayashi ,къде аи го слага,че май ще ми с наложи да правя една поддръжка в стз-то, а вече не знам къде :cool:

koteto4
05-22-2013, 17:36
За теб е загуба на пари, за мен например не е. Моите нокти са чупливи, не съм си сложила гел, за да пусна дълги нокти, а за да са по-здрави. Кво толкова , нокът е ще израсте и ще си е окей

за какво са ти здрави нокти , като не искаш дълги нокти ? ха
имаш чупливи нокти , не искаш дълги нокти и слагаш гел за ЗДРАВИ нокти ? сириъсли ? да не би да се чупят от средата на плочката ?
все тая , не се заяждам , така си си преценила ;d

POLLINA
05-22-2013, 17:41
Искам нормална дължина, която за мен не се вписва в представите ми за дълги нокти.
и да слагам си гел , за да ми държи ноктите здрави.

koteto4
05-22-2013, 17:49
адашче не ме разбираш .. :D слагането на гел ,за да ти заздрави ноктите , предполага , че искаш ноктите ти да пораснат и да станат дълги : здрави нокти - дълги нокти

POLLINA
05-22-2013, 17:56
нормално дълги, хайде така да го кажем:Д

Hayashi
05-22-2013, 17:56
Полина, никаква идея как се казва салона. Мога да ти обясня къде е ако ти върши работа.
Иначе на мен редовно ми се зачупват ноктите до кръв, така че дължината няма значение.

http://www.theloftsalon.com/wp-content/uploads/2012/03/bigstock_Hygiene_Of_Nails_36933674.jpg

Аз искам ето такава дължина например, което не е кой знае дълго. А така или иначе с гел и без гел пак ми се чупят ноктите. Не вярвам да станат по-зле, ако реша да си махна гела.

shadygirl
05-22-2013, 18:23
адашче не ме разбираш .. :D слагането на гел ,за да ти заздрави ноктите , предполага , че искаш ноктите ти да пораснат и да станат дълги : здрави нокти - дълги нокти

права си !

shadygirl
05-22-2013, 18:33
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/945213_569349779771833_871220704_n.jpg

POLLINA
05-22-2013, 18:44
оф и тука ли се набута:Д
момичето пита за слагането на гел ,не е искала снимка на ноктите ти

shadygirl
05-22-2013, 19:00
оф и тука ли се набута:Д
момичето пита за слагането на гел ,не е искала снимка на ноктите ти
ти ли ще ми кажеш в коя тема да пиша? нали пита за гел?кво?

POLLINA
05-22-2013, 19:10
Ти доста обясниеие си дала като гледам

shadygirl
05-22-2013, 19:32
Ти доста обясниеие си дала като гледам

аз няма кво да обяснявам ;)

djenebra
05-22-2013, 19:46
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/945213_569349779771833_871220704_n.jpg
лелеее много якии

POLLINA
05-22-2013, 19:47
A ти нали уж много държеше на здравите ти дълги ИСТИНСКИ нокти ?

tara1991
05-22-2013, 19:56
Каквото и да си сложиш,през 2 седмици си на маникюр,защото ноктите израстват и става много грозно. Моето мнение е че гел лаковете са по безобидни и по щадящи от гела. Няма пилене

shadygirl
05-22-2013, 19:56
A ти нали уж много държеше на здравите ти дълги ИСТИНСКИ нокти ?

къде съм казала че това са моите нокти? момичето е писало за гел аз пратих линк! да моите нокти са здрави ..!!!

POLLINA
05-22-2013, 19:59
аз много добре виждам ,че имаш гел и много добре помня ужасяващата снимка в другата тема и твоите изказвания. Сле като имаш толкова здрави и хубави нокти защо си сложи гел?

POLLINA
05-22-2013, 20:00
Каквото и да си сложиш,през 2 седмици си на маникюр,защото ноктите израстват и става много грозно. Моето мнение е че гел лаковете са по безобидни и по щадящи от гела. Няма пилене
да бе дай да давам 30 лв през 2 седмици
Винаги се слага безцветна основа, за да не си личи като расте нокътя

shadygirl
05-22-2013, 20:02
аз много добре виждам ,че имаш гел и много добре помня ужасяващата снимка в другата тема и твоите изказвания. Сле като имаш толкова здрави и хубави нокти защо си сложи гел?

ти като помниш какво съм писала помниш ли че бях писала че за първи път си сложих гел... защото средният ми пръст го обърнах до живеца и не исках да си губя нокътя и отидох да ми го направи с гел а показалеца ми и палеца бяха малко по къси и тя ги покри с гел даже ми каза че за тях няма смисъл но аз исках да ги изравня защото все пак тази седмица ми е балът не искам да ходя с два къси нокътя

POLLINA
05-22-2013, 20:04
както и да е, ако ги скъсиш още малко ще са 100 пъти по-добре

shadygirl
05-22-2013, 20:08
както и да е, ако ги скъсиш още малко ще са 100 пъти по-добре

не ми ходят къси нокти... ако ми ги видиш на живо друго ще кажеш въобще не са толкова зловещо дълги поне за мен! Всеки харесва различен маникюр аз много обичам дългия повече от това не ми се свиват така че... пак и много хора ми се кефят дори са ме спирали и са ми казвали ... пу да не им уроки ;д и то много пъти

shaunaa
05-22-2013, 20:14
Зависи къде си го правиш. Ако попаднеш при някой добър маникюрист, който има хубави продукти и разбира от това, което прави може да ти издържи месец. Не знам дали е вредно, но според мен какво толкова вредиш на ноктите си, щом си го прави значи, не ги харесваш на къде по-зле ? :Д

shaunaa
05-22-2013, 20:16
Каквото и да си сложиш,през 2 седмици си на маникюр,защото ноктите израстват и става много грозно. Моето мнение е че гел лаковете са по безобидни и по щадящи от гела. Няма пилене
каква е разликата ? не съм много запозната просто !

shadygirl
05-22-2013, 20:39
не ми ходят къси нокти... ако ми ги видиш на живо друго ще кажеш въобще не са толкова зловещо дълги поне за мен! Всеки харесва различен маникюр аз много обичам дългия повече от това не ми се свиват така че... пак и много хора ми се кефят дори са ме спирали и са ми казвали ... пу да не им уроки ;д и то много пъти
ето тук съм с по къси нокти но не съм ги испелила ... МАХНАХ СНИМКАТА! :Д

Hayashi
05-22-2013, 20:58
Хаха, къси нокти! Добре се посмях! :D Аз толкова дълги никога не съм отглеждала.
Не е ли трудно с такъв маникюр? Аз не бих могла да си сложа лещите.

shadygirl
05-22-2013, 21:15
Хаха, къси нокти! Добре се посмях! :D Аз толкова дълги никога не съм отглеждала.
Не е ли трудно с такъв маникюр? Аз не бих могла да си сложа лещите.

Не не пак да кажа аз от малка съм си свикнала с тях ;д :)

marin4itu
05-23-2013, 07:18
каква е разликата ? не съм много запозната просто !
Разликата е, че за да се закрепи гелът, се пили нокътната плочка отгоре и изтънява. Така като свалиш гела оставаш с много чупливи и меки нокти. С гел може и да се удължава нокътят.
Shellac-ът се нанася като лак, пече се, но не е нужно да се пили нокътят. Но с него няма как как да се направи удължаване. Пак като израсте се ходи на поддръжки, но не се маха с пилене, както гела, а пръстите се увиват в памучета с някаква течност, не помня какво беше, и се стои известно време и лакът си пада. Това, разбира се, се прави в салон.

caisytoo
05-29-2013, 12:21
Гел не съм си слагала, но мои приятелки са си. Едното момиче издържа 5 месеца с гел като си ходеше и на поправка, защото нали израства нокътя. Е, махна го, защото и омръзна. Ноктите й бяха супер тънки и се счупиха на другия ден. (Защото като ти слагат гел, ти пилят отгоре нокътя по самата плоча за да го изгладят, което не е хубаво!) Другата ми приятелка стоя 3 месеца с гел и си го махна, защото станаха толкова дълги, колкото искаше - същата история, само че й се счупиха на 4-тия ден. Да, докато имаш гел всичко е ток и жица - здрави нокти, растат по-бързо и т.н. , но като си махнеш гела ти се чупят ноктите. Ако искаш да заздравиш ноктите си и впоследствие да ти пораснат, аз си ги мажа с калциево мляко на Golden Rose, бадемово масло, кокосово масло и ползвам лакочистител без ацетон. Всеки месец си правя почивка от лакиране по 1 седмица и през тази седмица се мажа с масло за нокти на Икаров. За бърз растеж си ги пръскам с хининова вода (да, не само за коса помагала тази хининова вода ;д) . Има ефект и съм супер супер доволна. Ноктите са ми здрави и растат като полудели. Поне за мен.. като се има предвид, колко са тънки и бавно растящи. Надявам се по някакъв начин да съм помогнала. :)

BaconStrips
05-30-2013, 09:55
На мене ми сложиха гел преди седмица, но бях при една уникално саката маникюристка, която освен, че ме одра с 40лв, което е страшно висока цена за гел в/у естествен нокът, ми сложи само 2 пласта гел... И ТО САМО ПРОЗРАЧЕН, без розов...ужас беше ;х но иначе гелът още си стои, даже съм киснала 4 часа във вода с него ;д нито се драска, нито нищо доста айляк е ;) Но ти препоръчвам, ако искаш да си слагаш, отиди или в мола, или помоли приятелка с гел да ти препоръча маникюристката си :)

POLLINA
05-30-2013, 10:29
Първо- 40 лв е нормална цена за слагане на гел, второ- не е задължително единият гел да е розов,но да, трябва 3 слоя. След първите два се пили д асе оформи плочката, а третият е за запечатване. Трето - не знам защо си мислиш,че като киснеш нокитите във вода гелът ще падне о.О

BaconStrips
05-30-2013, 11:15
не съм си мислила, че ще пазне, но хпо-горе някои хора описаха гела като нещо супер чупливо и т.н. Сравнявах го с нормалния лак- с него едва ли би могла да стоиш във вода 4 часа и да не ти се олющи или напука

POLLINA
05-30-2013, 12:22
лакът и гелът нямат нищо общо :D
както и да е, много зависи кой и как ще ти го сложи

cw3tty
06-01-2013, 10:30
Моят гел седя месец и малко без дори малко да се счупи отнякъде, а хич не съм внимавала. Около 3тата седмица започна да си личи, че нокътя е израснал (аз лично нямах време да отида веднага за да го оправи - не е фатално), но си е до човека. Зависи колко добра ти е маникюристката най-вече. Със сестра ми си правихме в един салон, но различни маникюристки и имаше голяма разлика. Неприятно е, че нокътя се пили - да. Чупят се ноктите ти след това - да. И пълното възстановяване зависи от това колко бързо ти расте нокътя. Аз не съжалявам, че си сложих гел, не разбирам какво толкова го плюете. Акрила и ноктопластиката са пъти по-вредни, защото при тях нокътя не може да диша.

бтв - струваше ми гела с изграждане 35лв първото нанасяне, поддръжката - 23лв, махането 15лв

http://instagram.com/p/VZAn6cDR4S/ - дължината се води 2, лака е запечатан

Violenza
06-01-2013, 12:58
http://instagram.com/p/VZAn6cDR4S/ - дължината се води 2, лака е запечатан
Миналата година около 5 месеца си ги поддържах с гел, дължината ми беше горе-долу колкото тази.
Изключително доволна бях, не ми се чупеха, ходех на 2 седмици на поддръжка и дотам, адски удобната работа, хич не съм ги мислела. После като го махнеш е малко кофти, но бързо израстват. И да знаеш, че след втората, третата поддръжка става най-добре, първият гел не винаги се получава.

ralitsa.pamporova
02-08-2014, 15:06
Искам да попитам в случая на този гел лак мога ли спокойно да върша домакинска работа?

weheartiit
02-08-2014, 17:36
^ няма причина да не можеш,вършиш си всичко както обикновено,
нищо няма да му стане

Чикита
02-17-2014, 10:55
Даже е по як от ноктите и ги прави по плътни и по здрави.Само така може да ми порастат дълги нокти

Лола
02-18-2014, 12:33
Аз от 1 година съм с гел , подържам го на 1 месец и нямам никакви оплаквания :)

Hilary_
02-18-2014, 14:26
Преди време си бях сложила само на ноктите (без удължители) и не издържа и седмица.
Може да не е бил направен и като хората, но не повторих.

Чикита
02-20-2014, 13:45
Ама гел или гел лак,щото аз само гел лак си слагам и издържа по 10-15 дена.Не ги удължавам с гел преди гел лака