PDA

View Full Version : Easycredit



Chacho
05-22-2013, 13:00
Някой теглил ли е кредит от тях? Коректни ли бяха спрямо вас? В какво се състои посещението у дома? Освен по лична карта и доходи, по нещо друго проверявали ли са ви? Нещо друго, което да споделите от опита си?

Ivaaaaa
05-23-2013, 17:35
по темата не знам нищо, но такива мисля, че се водят банкоподобни институции като как бяха Джет кредит, TBI и нз си какви още бяха са много неизгодни
целят само да зарибят клиентите и после ги скубят яко
за такава малка сума не си заслужава
по-добре да вземеш назаем от някой отколкото от тези

yakuza_
05-23-2013, 17:38
Не я слушай, тя харесва мъже само заради парите.

















Тука мангалите бяха дърпали яко джеткредити и след като не ги изплатиха, тия минаваха през къщите и им вземаха каквото имат. След което ги продаваха тия неща на търгове. Така че сигурно искат да видят дали имаш нещо за вземане :D

RedArmy
05-23-2013, 18:10
“Собствениците на капитала ще стимулират работническата класа да купува все повече и по-скъпи стоки, къщи и технологии, ще ги насърчават да вземат повече и по-скъпи кредити, докато техният дълг стане непоносим. Неплатеният дълг ще доведе до фалит на банките, които ще трябва да бъдат национализирани, а правителството ще трябва да поеме по пътища, които евентуално ще доведат до комунизъм.”
Карл Маркс, 1867 г.

Общо взето, в повечето случаи тегленето на кредит е равносилно на слагане на въжето на врата. Познавам три семейства, на които им взеха апартаментите и ги изгониха на улицата, заради неплатени дългове. Едните даже май бяха точно от джеткредит. След това продадоха апартаментите на търг и сега вече са фризьорски салон, тв сервиз и магазин за хранителни стоки.

haritov
05-23-2013, 18:21
кредит се тегли само ако си много закъсал иначе не

теглил съм им вече синджира не ти трябва

nqmaznacheniee
05-23-2013, 18:56
дано никога не ми се налага да тегля кредит.. 8-) Дори и да върви добре и да успявам да се справям с вноските самата мисъл, че дължа на някого нещо няма да ми дава мира :D

yakuza_
05-23-2013, 18:58
И аз не мога да живея така :D Супер мн мразя да съм длъжен на някого :D

granger
05-23-2013, 20:14
Не си ги натрисай ,Чачо. Нищо хубаво.

antineutral
05-25-2013, 08:30
Като цяло този тип кредити си заслужават само ако можеш да върнеш парите по най-бързия начин или наистина ти трябват много спешно пари, а няма от къде да вземеш.В договорите им може да фигурира графа, в която да декларираш някакво имущество на твое име, или просто вещи, които притежаваш. За някои от видовете им кредити може да изискват поръчител, който също да декларира дохода си. Изискват също семейно положение, както и евентуални разходи, като вече направени кредити, лизинги и т.н. Всички тези проверки се правят централата им в София, но не съм много наясно кое може да използват за да съберат вноските си, както и кое действително може да бъде проверено. Посещението у дома го правят когато се просрочи кредита и първо се осъществява от наетия им кредитен служител, който е сключил с клиента договора, но преди това същият търси по телефона. После вече, ако кредитът не се погаси, идват техни инкасатори, и последната инстанция е съда, където нещата се решават по правен път. Това е в най-общи линии, лихвите, както и просрочията, си имат установени от фирмата срокове, които фигурират в договора(както и в компютъра им в централата), така че клиентът е предварително информиран колко ще го одерат, както и кога :Д

Chacho
05-25-2013, 09:07
Аз изтеглих още денят след като питах. Да, набутвация е, така че трябва много добре да прецени човек дали се налага. На мен ми се налагаше, сумата не е много голяма, за кратък период е и няма да ми се отрази изобщо. Но нямах време да се занимавам да взимам от друг човек. Предложиха ми познати, но трябваше да изчакам 2-3 дена, а ми трябваха наистина спешно. От друга страна исках да взема веднъж, в случай че ми се наложи по-натам да изтегля друг кредит много, много спешно (защото след като веднъж си изтеглил, максималната сума става от 800 на 3000).

Лихвата им е убийствена, към 146% или нещо такова годишната. Моят е 300 лева за 12 седмици и ще трябва да върна 400. Но ми трябваше от там, защото изискват най-малко документи и нямаш залог. Всъщност най-вече документите спъваха, щото съм на срочен трудов договор. И офисът им беше най-близкият, пък нямах време много-много.

Посещението вкъщи не е кой знае кво. Питат те малко въпроси за теб, да добият представа за платежоспособността ти. Всъщност, очаквах мошеническа нотка, но всичко мина много рутинно. Само искаха лице за контакти и то с ЕГН, което ми беше странно. Но съм бил лице за контакти на друг човек, който е теглил от тези същите. Той си изплати почти кредита при тях, после го рефинансира и отново си го изплати. И оттогава не са го търсили, всичко си стана чисто и дискретно.

Та проблемът е високото оскъпяване. От другото останах доволен. Всички други възможни кредити са по-изгодни, но ако не търсите изгода а бързина на услугата, не са лош вариант. Това ми е впечатлението.

Ivaaaaa
05-25-2013, 09:34
е то си е така ^

yakuza_
05-25-2013, 14:13
Алекс Илков Глобалов, пак се изказа :lol: Аз нужда от кредити нямам.

А я кажи на кой приятели даваш ? Ти нямаш такива :lol:

yakuza_
05-25-2013, 14:26
Кого, с какво съм завлякъл ?! :lol:

NaOH
05-25-2013, 17:01
А на приятели давам и практически без лихва, ако има.

Че ти нямаш приятели :lol:

yakuza_
05-25-2013, 17:54
Че там др беше виновен, ние си плащахме каквото се бяхме договорили :lol: