PDA

View Full Version : Приятели?!



of56
05-22-2013, 16:24
Здравейте имам проблем с моите т.н. приятели в класа. 7 клас съм. Последна година в досегашното ми училище.
Те са само две момичета, с които общувам когато съм на училище. Проблемът, е че ами те не са ми истински приятели. В класа няма никой с който да общувам- много от хората не ми допадат и остават само те двете. Те се сещат за мен само когато имат нужда от мен. Излизат си с още тяхни приятели без да ме търсят. Ужасно е. Само когато им стане скучно тогава се сещат за мен.
Много трудно се сприятелявам и затова имам само две " приятелки".
Да не говоря, че поне през ден ми пишат, обиждайки ме по аск.фм. Грозна съм била, тъпа, зако само съм се вряла до тях... И заради това започнах много често да се карам с тях. Но не след дълго престанах с това и не им обръщам внимание.
От скоро разбрах, че едната настройва другата срещу мен. Затова се и караме.
Никога не съм знаела какво е да имаш истинска ндп. Едно момиче ме предаде преди тези... абе просто няма с кой да споделя. С едната, тази която настройва другата преди ми е казвала, че я дразня и ей такива ( дори и заради нея една фр ме предаде- заради лъжи, настройва и предишните ми фр и сега те не ми говорят и не знам защо,когато те се опитат да контактуват с мен оная ги удря и те спират), но разберете няма при кого да отида, всички на междучасията си говорят, аз отивам само при тях и стоя или съм сама. С едната се познаваме от 5 години, а с другата- интригантката- тя се премести в нашия клас и всичките ги научи да говорят глупости и разни такива. Няма и минутка, в който някой от техните фр да не е нарисувал х*й или да е казал псувня.... почнаха наскоро и да лаят като кучки по улиците, на не искам да съм сама.
Скоро- на 9 юни имаме другарска вечер и моите "фр" са определили вече на тяхната маса кой ще сяда... не съм там. Не знам какво толкова им правя- винаги съм услужлива, когато искат да им помогна.
Но преди седмица обмислих нещата и реших, че ще ги използвам само до края на учебната година и да са ми фр, само да не съм сама. Знам, звучи много подло, но и те го правят, нали? На тестовете само от мен искат да препишат, но естествено аз им давам. Постоянно ги черпя с неща. Тези неща, които аз ги правя, те никога не биха ги направили. Например те двете взаимно се канят по къщите си. Аз също ги каня, а те не ме канят.
Това са моите " приятели".

Amore-Mio*
05-22-2013, 18:36
Престани да им вдигаш егото.
Останали са ти някакви си две седмици, в които си сред тях - няма да ти е проблем да си сама. По - добре сама, отколкото с куп лицемери. Престани да им изпълняваш капризите и да им обръщаш внимание като цяло. Остави ги да се мислят за велики и интересни, ще им излезе майстора, повярвай ми.

~The Smile~
05-23-2013, 19:57
Често стават такива неща-уж сте три приятелки, а две се отделят от теб и те изоставят. Не се притеснявай, че си сама, така даже е по-добре, отколкото тези двете да те нараняват. Не желаят да си в тяхната компания, не искат да излизаш с тях, да си сред тях, сещат се само когато се нуждаят от нещо... всичко това ми е напълно познато. И знаеш ли как постъпвам? Казвам си, че не си струва точно заради такива хора и се отказвам от тях.
Така че зарежи ги тези "приятелки", не се занимавай с тях, очевидно не те искат.

mayaaa
05-24-2013, 17:49
Виж какво, тегли им майната и на двете и въобще да не ти пука. Не ти е останало много време тази година. Изживявала съм подобни неща (пиши ЛС ако искаш по-подробно да ти кажа, защото няма смисъл тук да спамя с моите истории). А колкото до въпросния аск.фм само някакви кифленски драми има там. Ако те обиждат или не им отговаряй, или ги постави на мястото им. Каквото мислиш за тях си им го казвай в очите, защото така ако лицемериш още по-зле!! А и ако ги оставяш да получават каквото искат само повече ще те използват.

bu44i
05-24-2013, 18:41
Не си единствената с такива проблеми и това най-вероятно няма да е последният път когато се сблъскваш с тях. А решението им е просто: бий им шута на тези така наречени "приятелки" и не им обръщай внимание.
Както казаха по-горе със сигурност ще се чувстваш по-добре сама, отколкото в компанията на такива хора. И щом става дума за няколко месеца, просто не си струва да се мъчиш излишно.

shusha
05-24-2013, 18:58
ще ти кажа това, което аз открих, по-добре сама отколкото с некви кифли дет днес са в добро настроение, а утре - не.
Тегли им една майна и стискай зъби до края на 7-ми клас. След това ново даскало.

И бъди твърда, Не им прави услуги и след това да се оплакваш от тях.

of56
06-03-2013, 06:50
Благодаря на всички за мненията!
Но проблема е че на другарската вечер след почти една седмица няма с кой да стоя. Масите ще са по 6 човека. Вече не съм с тези " приятелки". Просто няма с кой друг...

sparklinglove
06-03-2013, 16:49
Здравей! Разбирам как се чувстваш, повярвай дори на мен това ми е случвало, и колкото и да ти казват, че не бива да ти пука, само ти си знаеш как се чувстваш! Ако искаш, ми пиши ЛС. А ти от кой град си?

anonymous895156
06-03-2013, 16:54
Благодаря на всички за мненията!
Но проблема е че на другарската вечер след почти една седмица няма с кой да стоя. Масите ще са по 6 човека. Вече не съм с тези " приятелки". Просто няма с кой друг...

Гледай да не седнеш със задръстените :Х

~The Smile~
06-03-2013, 17:13
Благодаря на всички за мненията!
Но проблема е че на другарската вечер след почти една седмица няма с кой да стоя. Масите ще са по 6 човека. Вече не съм с тези " приятелки". Просто няма с кой друг...

За завършването ли говориш? Дето целият клас ще се събирате да се почерпите? Ами... аз съм в абсолютно същото положение- и ние ще ходим с класа, обаче аз както винаги ще си седя самичка и ето затова не искам да отида... Обаче ще го направя, защото ми е ужасно тъжно, че се разделям с най-готината класна и най-готиния клас. :cry:
Моят съвет е просто да се забавляваш, това ти е последната година с класа и класната/класния ти. Не е нужно да си лепната за някоя приятелка. И аз преди бях залепена за едно момиче, обаче...се оказа подобна на твоите "приятелки" и я махнах, и свикнах със самотата. И аз ще се опитам да ми е готино и забавно. (Мен явно не ме приемат такава, каквато съм... Еми, съжалявам, не мога да угаждам на всеки. ;) ) Така че забрави, че си сама, аз също ще направя така. Успех! :)

~The Smile~
06-03-2013, 17:23
Гледай да не седнеш със задръстените :Х

И какво ако е при такива? Това също са хора! Като нас-хранят се, дишат, ходят. Не са някакви извънземни, от които непременно трябва да страничиш. Честно да ти кажа... аз съм такава-аутсайдерка, която е подминавана от всеки, която е най-обикновена, обаче затворена. Не разговарям изобщо, приятелките ми са далеч от мен и много рядко се виждам с тях, не излизам.
Така че не можем да избираме какви да са хората, не можем все да сме с хора по наш вкус.

anonymous895156
06-03-2013, 17:25
И какво ако е при такива? Това също са хора! Като нас-хранят се, дишат, ходят. Не са някакви извънземни, от които непременно трябва да страничиш. Честно да ти кажа... аз съм такава-аутсайдерка, която е подминавана от всеки, която е най-обикновена, обаче затворена. Не разговарям изобщо, приятелките ми са далеч от мен и много рядко се виждам с тях, не излизам.
Така че не можем да избираме какви да са хората, не можем все да сме с хора по наш вкус.

всъщност можем

prettymonster
06-03-2013, 17:46
Няма нужда никой да използваш . Гадно е да си сам , ама понякога е по-добре . :) Догодина ще си в ново училище , така че - смело :D

~The Smile~
06-03-2013, 17:48
всъщност можем

А можем ли да им казваме какви да са, да им се месим в живота, да им казваме с какви хора да са и с какви да не са? Не, нали.. А ако може, ще е доста трудно...

~The Smile~
06-03-2013, 17:51
Няма нужда никой да използваш . Гадно е да си сам , ама понякога е по-добре . :) Догодина ще си в ново училище , така че - смело :D

Ужас.. Остават по-малко от две седмици... и после край... хем искам да отида в друго училище, хем не искам да се отделям от класа си.. :(

prettymonster
06-03-2013, 18:08
Всеки край е начало . А и може да е даже по - хубаво :) Дано да си намерим страхотни класове :D

anonymous895156
06-03-2013, 18:16
А можем ли да им казваме какви да са, да им се месим в живота, да им казваме с какви хора да са и с какви да не са? Не, нали.. А ако може, ще е доста трудно...

Казвам, че можем да не дружим с тези, дето не ни кефят :smt023