PDA

View Full Version : Афти



JustMeBabe
05-22-2013, 16:40
Здравейте, не намерих друга такава тема, но ако има може да я заключите :) Брат ми е на 5 години и още от малък му излизат афти .. не може да се храни и ако му е на езика дори го боли като говори .. ако знаете как може да ги премахнем трайно моля помогнете !! :)

ameli
05-22-2013, 16:47
Афтите излизат като се срине имунитета.. поне според моите наблюдения. Тъпчете го с повече витамини и спазвайте добра хигиена. Би трябвало да помогне.

Fisherman
05-22-2013, 20:04
За афтите има много фактори

vladyman
05-23-2013, 05:17
Научете го да си мие зъбите, да не си лапа/хапе/ближе пръстите и да си мие редовно ръцете. Убеден съм, че не прави тези неща (5 годишно момче и т.н.), а те са в основата на афтите.

Другото нещо е да го заведете на зъболекар който да му разгледа устата и да види дали няма там какво да се направи.

TrollFaace
05-23-2013, 15:08
Да спре да си бърка с мръсни ръце в устата и ще се оправи проблема

haritov
05-23-2013, 17:18
приема ли лекарства ако да какви

Dannie96
05-26-2013, 19:22
Афтите най- редовно излизат от мръсни ръце, но понякога са в резултат от имунната система. Аз от малка много редовно имам. С времето по- рядко излизат. Майка като по- малка ме е водила на няколко лекаря и се оказа, че е в резултат на имунната система. Не се разболявам често, но когато ми се срине имунитета ми излизат по няколко наведнъж. Няма как да се премахнат трайно, все ще излизат. Когато се усетя, че излиза афта моментално я мажа със сода. Малко щипе, но често успявам да я преборя преди да е пораснала. На по- късен етап се мажа с разни мехлемчета, но сега не помня имената. Консултирайте се с лекар.

Mase
05-27-2013, 14:02
Витамин Ц и гледай кво си пъха в устата