PDA

View Full Version : Стягане на ръцете



Ninitoo
05-23-2013, 13:09
Здравейте ! Имам ужасен проблем. Бях пълничка , но отслабнах с 11 килограма и сега тялото ми е супер . Само дето ръцете ми не отслабнаха кой знае колко - винаги са били големички , а и аз съм си с широк гръб , но сега понякога направо стои смешно и дори малко се комплексирам . Вчера например пробвах един потник от тия дето са с една презрамка на гърба и имах чувството , че на фона на тялото ми ,ръцете ми приличат на ръце на културистка . Ужасно е ! Търсих в интернет упражнения за ръце , но повечето които дават са за определена част на ръцете , а да си призная не знам точно за коя част трябва да правя - смисъл за кой мускул .
Така че , ако може някой да ме посъветва , да ми каже някое изпробвано ефективно упражнение , с което да мога да си стегна ръцете и да не изглеждат така дебели или като присадени . В момента се опитвам да ходя по изправена , по напъчена , с вдигнати ръмене - за да изглеждат малко по-слаби , но докога така ... трябва да взема някакви мерки но ... Моля ви , дайте съвет !

yakuza_
05-23-2013, 14:04
То по принцип човек винаги трябва да си ходи изправен :lol:

Ninitoo
05-23-2013, 15:23
Е да , но имам предвид че гледам да съм по-напъчена и да не се изгърбвам , както съм забелязала че правят доста момичета и не само те де . Е разбра ме какво имам предвид . Та , някакви предложения за упражнения ...
Имах предвид , че като нося нещо по-така , потник например или бюстие , трябва да съм опъната като струнка - и за секунда не мога да се отпусна . Не е особенно удобно ако разбираш ...

marrcandy
05-24-2013, 06:23
Имаш Психически проблем. Жената се познава по ръцете дали е дебела. Така че след като си отслабнала,няма как да са ти дебели ръцете. А гърба вече,това е до структора,там нищо не можеж да направиш,и аз така едно време се мразех,защото имам широки рамене и гръб, а сега го използвам като плюс. За упражнения можеш да правиш упражнения за бицепс и трицепс,потърси в интернет. :)

Ninitoo
05-24-2013, 13:30
Благодаря за съвета ! А и , може би си прав за психическия проблем - самата аз макар , че отслабнах , някакси все още на моменти се виждам дебела . Не знам защо , просто още не мога да свикна - радвам се че някой ми го каза директно - благодаря !

marrcandy
05-24-2013, 19:45
Момиче съм и затова те разбирам,била съм с наднормено тегло и се виждах дебела дори и когато свалих 20 кг. Затова ти го казвам :) а няма нищо по-хубаво от това да се чувстваш добре в тялото си.

firstdiesel
05-26-2013, 13:13
тези 11 кг дето си ги свалила са предимно мускулна маса!

и за сведение, ръцете на културистките изглеждат ето така
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/971273_575654875811937_108265370_n.jpg

и сега като си намалила главния консуматор на калории, ще ти е още по-трудно да се стегнеш


сега трябва да правиш "мъжки" упражнения за качване на маса и след това да правиш кардио

диетата (екстремум) е да ядеш САМО белтъчини и само през 3 дена да приемаш И калории от мазнини и въглехидрати (мазнините в твоя случай са по-добрата опция за калории)