PDA

View Full Version : Има ли начин за премахване на постоянно бяло течение ?



Marilyn Monroe
05-23-2013, 17:31
Значи миналото лято ми правиха микробиологично изследване (посявка на вагинален секрет) и ми откриха Candida Glabrata.
Пих хапчета и уж се лекувах и във вторник ходих да ми направят пак посявка да видя дали има подобрение . За моя изненада днес ,като ходих да си взема изследванията се оказа ,че резултата е отрицателен (много съм щастлива ,защото тези гъбички са много упорити ) . Но не знам дали e за радост . В момента съм в цикъл и няма как да разбера ,но другата седмица като ми свърши ако имам пак бяло течение не знам какво ще правя . Майка ми каза ,че щом изследванията са отрицателни може би съм си просто с по обилно бяло течение ,но не мога да го търпя ,защото е бая обилно и особенно лятото ми е много дискомфортно ,когато ходя на море и постоянно си мисля как банския ми ще се изцапа.Та въпроса ми е : дали ако се окаже ,че попринцип съм с по обилно бяло течение има ли някакъв начин и него да премахна . С хапчета , чайове , билки ?

Hayashi
05-23-2013, 17:41
Досадно е но няма отърване. По-добре недей да експериментираш, защото може пак да ти се наруши флората.

m0ny
05-23-2013, 18:04
И аз съм така и наистина е много досадно..уж преди цикъла нямах много,но сега - след цикъл имам чувството че се увеличи..
Няма страшно - когато си на море и имаш чувството че ще се прояви-влизаш в морето и да се надяваме,че никой не е забелязал .. :D

Ivaaaaa
05-24-2013, 06:23
доколкото знам не се лекува,
а за банския можеш да ползваш ежедневни превръзки

Marilyn Monroe
05-24-2013, 09:04
Как не се лекува бе хора вие съвсем ме отчаяхте .. Иначе като ходя на море винаги си вземам ежедневни превръзки обаче до сега не съм улучила хубави ,които да залепват добре за бельото или банския и да не се отлепят . А и като се намокрят е много гадно чувството все едно си се напишкал :D . Със супер шибано качество са почти всички . А поне след време не може ли напълно да изчезне (след пубертета)? В смисъл това бяло течение не се ли появява само в пубертета в следствие на промените в организма или е за цял живот ,като ти се появи един път ?

Ivaaaaa
05-24-2013, 09:06
а да за къпането не бях помисляла 8-)

marin4itu
05-24-2013, 11:21
Знам, че чай от невен действа добре като цяло на женската полова система.

TheBeliever
05-24-2013, 14:30
За бяло течение ли става въпрос или за цервикална слуз?

Marilyn Monroe
05-24-2013, 14:51
Колкото и странно да звучи за тази слуз до сега не бях чувала :D Не знам как ще е след тази менструация ,защото пак повтарям преди имах гъбички и веднага след менструацията си им идваше реда и си беше постоянно еднакъв цвета и количеството на секрета. Но сега прочетох ,че има различни етапи на промяна на тази цервикална слуз.Така ,че точно в момента изобщо не мога да определя какво е . :D

Веднага след менструацията слуз или изобщо няма или е много малко. Във влагалището се усеща сухост или усещане за неголяма влага. В тези дни няма способност за зачатие. Тези дни се наричат “сухи”.

След няколко дни характера на слузта се мени: тя става с консистенция на лепило. В така ва слуз сперматозоидите не могат да съществуват, но вероятността се повишава, особено тогава, когато такава слуз се наблюдава незадълго преди овулацията.

По-натам слузта продължава да се разрежда и става подобна на гъст крем. Такава слуз може да е мътна, бяла или жълтеникава. В този период във влагалището се появява усещане за влажност, появяват се следи по бельото. Такава слуз е вече годна за живота на сперматозоидите и тяхното придвижване. В тези дни може да се зачене.

Пред овулацията, по време на овулацията и известно време след нея, слузта става много силно водна, прилича на белтък на яйце, разтягаща се. Обикновено е прозрачна и силно разтеглива /може да се разтяга няколко см/. Във влагалището при такава слуз се появява усещане за много силна влага “хлъзгави” усещания, на долното бельо остават силно забележими мокри петна. Този вид слуз е най-благоприятен за живота на сперматозоидите, тяхното придвижване и следователно оплождане.