PDA

View Full Version : Температури за i7-860



sp33der
05-23-2013, 17:46
Процесора ми е i7-860.Средната му температура беше около 70 градуса и реших да го изчистя.Наистина имаше много прах и след почистването е около 60.Но все пак мисля,че температурата е доста висока.Кутията ми е HAF и освен вентилатора на процесора има още 3 за по-добър въздушен поток.При почистването го разглобих изцяло и забелязах,че от термо пастата на процесора не е останал и помен.Дали се дължи на термо-пастата тази температура или е някакъв друг проблема.До колкото видях средната температура за този процесор е около 45 градуса.Някакви предложения?

dangerlol
05-23-2013, 18:41
Като за начало смени термо пастата.Не е скъпа,пък и ако е както казваш,че няма никакви следи от старата паста по процесора,то най-вероятно е от това.

Sp0x3r
05-23-2013, 18:56
Като за начало смени термо пастата.Не е скъпа,пък и ако е както казваш,че няма никакви следи от старата паста по процесора,то най-вероятно е от това.

^+1

Тази температура само на едното ядро ли или на всичките събрано? Аз имам i5 3470 и ядрата рядко са на една и съща температура.

npp
05-25-2013, 09:43
купи си хубава термопаста като: indigo xtreme, tuniq tx-4, tx-3 или tx-2, prolimatech pk-3, pk-2 или pk-1, arctic mx-4, mx-3 или mx-2, noctua nt-h1 - горе долу са подредени по най-добри термални показатели, обаче преди да я нанесеш изчисти/премахни старата напълно от повърхността на процесора и радиатора като гледаш да не попаднат/останат частици от нея по електронните компоненти на дънната платка, след това нанеси тънък и равномерен слой от новата паста под един милиметър - не е добре да бъде над един, добре е да се намаже/разнесе тънък слой както върху повърхността на процесора така и върху повърхността на радиатора, което за удобство може да стане с найлонова ръкавица от онези, се предлагат в опаковките на боите за коса, обаче общата дебелина на слоя при слепването не трябва да е над 1 милиметър - дори и един може да се окаже много, а не е лошо да провериш и в какво състояние е вентилатора на процесора

sp33der
05-27-2013, 12:30
Оправих си проблема.Ако някой го интересува - взех термо-паста Arctic Silver5.В момента на idle държи 35C ,а в тежки игри около 50.Оборотите на процесорния охладител са динамични,но все пак от средно 2.2 паднаха на 1.1

npp
05-27-2013, 18:14
тая паста arctic silver 5 е вече твърде стара като технология, освен че в сравнение с изброените по-горе изостава по термални показатели, трябва и да се внимава да не попаднат частици от нея някъде по електрониката-проводниците, понеже има известни електро кондензаторни свойства:

"While much safer than electrically conductive silver and copper greases, Arctic Silver 5 should be kept away from electrical traces, pins, and leads. While it is not electrically conductive, the compound is very slightly capacitive and could potentially cause problems if it bridges two close-proximity electrical paths."

следващият път купи поне arctic mx-4, mx-3 или mx-2 или по-добра