PDA

View Full Version : Батерия на телефон .



kilers
05-23-2013, 18:58
Първото зареждане на батерията на телефона ? Да падне докрай и тогава да я зареждаме ? 12,16,24 часа ? Или докато се зареди ? И изобщо как е най-добре да зареждаме батерията , че да не и съкратим животеца ... докрай да я изтощаваме или .. И първото зареждане до пълно зареждане на батерията ли трябва да е , или 12+ часа ? Попрочетох в няколко форума и навсякъде казват различно .

tori
05-23-2013, 23:37
Мда, и мен ме интересува. При мен става на въпрос за таблет с литиево-йонна батерия. Едни казват, че като се зареди, зарядното се вади, други - че е по-добре да седи в тока колкото се може. Животинчето е купувано февруари месец, до момента все съм го вадила щом се зареди. Мерсим предварително.

prosto_chovek
05-24-2013, 00:54
Виж какъв тип батерия имаш. Ако ти е нов телефонът, 100% е литиево - йонна. Ако е по - стар, може да е NiMH. В случай, че пише Li-io на самата батерия, първитеминимум 3 4 пъти я разреждаш до угасване на телефона, след което я зареждаш 12 до 16 часа. Това го повтаряш по един път на месец поне, защото ако не го правиш и слагаш телефона на жицата, когато е на 50%, примерно, батерията може да получи мемори ефект и като стигне до въпростните примерно 50% да започне рязък разряд и да й скъсиш живота.
Тори, като се зареди и ти даде индикация, изключвай го, новите батерии са смарт батерийки, едва ли ще стане фал, ама ти да си се застраховаш все пак. :)

perry_the_platypus
05-24-2013, 09:40
При старите телефони го имаше това зареждане по 24 ч. на батерия. Сега, при по-новите, можеш да изчакаш да се зареди догоре и го изключваш.

tori
05-24-2013, 10:20
Тори, като се зареди и ти даде индикация, изключвай го, новите батерии са смарт батерийки, едва ли ще стане фал, ама ти да си се застраховаш все пак. :)
Мерсим. ^^

prosto_chovek
05-24-2013, 10:20
При старите телефони го имаше това зареждане по 24 ч. на батерия. Сега, при по-новите, можеш да изчакаш да се зареди догоре и го изключваш.

Всяка батерия има мемори ефект. Просто при по - новите е много по - слабо изразен. Все пак това си е химичен източник на ток, какъвто и да е метала и електролита, винаги може да се скапе така. Просто литият има много по - слабо изразен такъв. ;)

kilers
05-26-2013, 21:32
Проблем ли е , например преди да лягам , изразходил съм батерията към 40-50-60 % и да я пусна да се зарежда цялата нощ и сутринта като стана да го изключвам ?