PDA

View Full Version : Ще повтарям ли?



martin97
05-24-2013, 08:55
Здравейте!!!Ситуацията е следната:първият срок по Психология и Логика имах много добър 5 и отличен 6 като текущи оценки,но тогава имахме само един час седмично.Вторият срок имах среден 3 и слаб 2 като текущи оценки,но имаме два часа седмично.Проблемът е,че оценката за годината се взима от втория срок.През първия срок учих и разбирах почти всичко,но втория срок колкото и да чета нищо не влиза в главата ми,което е странно като се има в предвид,че имам 5-6 по повечето разказвателни предмети(чат-пат и някоя 4) - Биология,Химия,Физика,Геог афия!Просто ужасно гадно ми е,че по Химия(примерно) разбирам всичко и се справям,а по една кирлива Психология не разбирам нищо!Целият клас и преподавателите ми ме водят за умен,ученолюбив,отличник имам високи цели,амбиции!Събирам информация от съученици ,от познати ,от приятели и едни ми казват,че ще мина,а други - не!Кажете ви какво мислите!
П.П 9 клас съм

martin97
05-24-2013, 09:11
Здравейте!!!Ситуацията е следната:първият срок по Психология и Логика имах много добър 5 и отличен 6 като текущи оценки,но тогава имахме само един час седмично.Вторият срок имах среден 3 и слаб 2 като текущи оценки,но имаме два часа седмично.Проблемът е,че оценката за годината се взима от втория срок.През първия срок учих и разбирах почти всичко,но втория срок колкото и да чета нищо не влиза в главата ми,което е странно като се има в предвид,че имам 5-6 по повечето разказвателни предмети(чат-пат и някоя 4) - Биология,Химия,Физика,Геог афия!Просто ужасно гадно ми е,че по Химия(примерно) разбирам всичко и се справям,а по една кирлива Психология не разбирам нищо!Целият клас и преподавателите ми ме водят за умен,ученолюбив,отличник имам високи цели,амбиции!Събирам информация от съученици ,от познати ,от приятели и едни ми казват,че ще мина,а други - не!Кажете ви какво мислите!
П.П 9 клас съм

scrooper
05-24-2013, 09:12
Учителят вижда ли, че се стараеш? Водиш ли си тетрадка? Участвай в час и гледай какво правят отличниците от класа ти.

SurfSky
05-24-2013, 09:12
Няма да ти пишат 2ка , що, учиш ... Госпожата щом види че полагаш старание , според мен няма как да те остави.

girlwithblueeyes
05-24-2013, 09:14
едва ли ще те остави
Спокойно дишай

martin97
05-24-2013, 09:15
Да,водя си тетрадка,участвам в час от време на време,когато случайно разбера нещо.Отличници от нашия клас няма,повечето са хора,които искат да завършат с 3 и след 12 клас в Холания,Белгия,Англия,САЩ,О АЕ,Германия,Австрия и т.н...

bu44i
05-24-2013, 09:17
По принцип, при тези предмети е важна срочната оценката, но доколкото аз знам се взимат в предвид и текущите при формирането на годишната оценка.
Ако в училището ти се смятат по друг начин и учителя/ката ти остави 2 ще трябва първо да се явиш на поправителен, а вече ако не го вземеш ще трябва да повтаряш.

girlwithblueeyes
05-24-2013, 09:17
Пхааа ква Германия ква Холандия с тия 3 -ки :lol:
Да не говорим за САЩ

martin97
05-24-2013, 09:18
Хигиенисти...(fly away)

tori
05-24-2013, 09:27
Няма да те оставят, но гледай да изкараш още една оценка, различна от 2ка. Примелно едно 4 няма да ти е на зле.

TrollFaace
05-24-2013, 09:33
Говориш за другите че искат 3ки и ще заминат да бачкат като общи работници все едно са нещо по-нисшо от теб, а самият ти имаш 2ки и 3ки по някъв глупак предмет ...

martin97
05-24-2013, 09:42
Чакай малко!Не съм казал,че са по-нисши от мен,аз дори не се имам за голямата работа.Искам да кажа,че аз съм си поставил за цел да уча сега,когато му е времето,за да следвам Медицина след няколко години.Но това,че аз уча,а те-не,в никакъв случай не означава,че аз съм нещо повече от тях.Може би аз съм по-добър от тях в едно,а те са по-добри от мен в друго!Приоритетите ни са различни,това е!Аз съм казал,че ся ще уча,а те,че ще живеят!

girlwithblueeyes
05-24-2013, 09:44
И кво цял живот ли ще учиш пък ти ?:lol:

martin97
05-24-2013, 10:05
"Човек цял живот учи,и цял живот бачка.Учиш,не учиш-трябва да бачкаш!Ако не - ЩЕ УЧИШ И ЩЕ БАЧКАШ,ДА СЕ НАУЧИШ КАК СЕ БАЧКА!!!"Т'ва беше от един скеч.Иначе,да,аз цял живот ще уча.Защо?Защото,ако до един момент нон-стоп съм учил и след това настъпи период,в който не уча,то тогава аз ще стана немърлив!Иначе е добре да се редува учене с почивки,защото ако само учиш ще станеш като зомби!

Amore-Mio*
05-24-2013, 15:42
Няма да повтаряш.
По принцип при пресмятането на годишната оценка по даден предмет, се взимат под внимание текущите оценки и от двата срока - следователно няма как да те оставят. Пък и все още имаш шанс да си вдигнеш оценката, Психологията не е труден предмет, даже лично на мен ми беше интересна. Тая година уча "Етика и право" и също си е интересно. Просто промени нагласата ти от "нищо не разбирам" на "аз мога".

nqmaznacheniee
05-24-2013, 15:46
Мен ми е интересно кво толкова ти е трудно, като нещата точно по този предмет са елементарни и дори не се изисква да отделяш време вкъщи, ако си внимавал в час.

Да не говорим, че израза "чета, но нищо не запомням" може да го чуеш от абсолютно всеки ученик.

scrooper
05-25-2013, 09:19
Явно учителят е гадняр. Постарай се сега, за да ти е свободно лятото от глупости :Р

FuCKkK13
05-25-2013, 09:26
Явно учителят е гадняр. Постарай се сега, за да ти е свободно лятото от глупости :Р

да бе,учителя ви виновен .. сам казва,че нищо не ''разбира'' ( не знам дали изобщо е прочел нещо) + това всеки учител като види,че след като ти е писал хубави оценки занемаряваш нещата,започва с лошите







по темата : какво значи уча,но не разбирам ? - толкова и учиш... ако изобщо никога не си разбирал по даден предмет нещо - ще се опитам да го разбера,но пък ако толкова сте за оценките толкова ли не можеш да научиш от-до 3-4 урока ?!

няма да те остави,взима се предвид срочната оценка от срока,в който си имал повече часове по даден предмет,но това не означава,че от другия срок не се взима под внимание .. просто гледай да пишеш в час,да слушаш и да научиш няколко урока поне в края на годината щото от написаното ще ти кажа,че просто те мързи и като е дошло малко по-трудното си си казал ''аз имам хубави оценки,няма да уча тоя срок толкова'' и всичко ти е пропаднало

~The Smile~
05-25-2013, 09:45
За да повтаряш първо трябва да си се явил/а на поправителен изпит, да не си го издържал/а и тогава повтаряш. Сядаш и учиш тези дни, като се почувстваш готов/а и казваш на г-жата да те изпита за хубава оценка. Успех.