PDA

View Full Version : Много къси нокти. Какво да правя.



Pepes
05-24-2013, 10:13
Здравейте , проблема ми е , че имам много къси нокти не ми е комплекс но не стои някакси хубаво за момиче >

Дайте ми съвет какво да правя .

marin4itu
05-24-2013, 11:42
Ами поддържай си ги, като пораснат си ги оформяй, лакирай се.
Плюс това къси нокти не значи грозни нокти, стига да са добре оформени, кожичките да са най-малкото избутани пак могат да изглеждат добре.

lovelywords
05-24-2013, 15:25
Моите са същите ;/ а и отделно на това са много чупливи и меки, преди ползвах Маслото за нокти на Икаров и ми действаше много добре, мажех ги всеки ден и пораснаха доста

cvetitoyoy
05-24-2013, 22:22
И моите са къси , меки и чупливи, че за капак имам и супер малки ръце и можеш да си представиш гледката. Мажа ги преди лакиране със заздравител - пробвала съм много - нито един не ми помага. Израснат ли малко и се чупят веднага .... пробвай и ти някой заздравител , оформи ги макар и къси.

marilyn
05-24-2013, 23:20
Поддържай ги, както казаха преди мен. Ползвай заздравител, слагай си лак, оформяй ги. Къси, не значи грозни. Преди ходех с доста дълги нокти, принципно са ми здрави и си ги пускам, ама нещо ми омръзнаха и сега не са ми много дълги, така ме кефят повече.

FuCKkK13
05-25-2013, 09:43
Ами поддържай си ги, като пораснат си ги оформяй, лакирай се.
Плюс това къси нокти не значи грозни нокти, стига да са добре оформени, кожичките да са най-малкото избутани пак могат да изглеждат добре.

съгласна съм.... дори са симпатични





сега почвам със съветите ако искаш дълъг маникюр 8-)
1во - няма да те лъжа,ще ти трябват поне 3-4 месеца
2ро - първо ги пускай дълги и после ги лакирай
3то - ако са ти меки можеш да ги мажеш с йод всяка вечер преди да си легнеш,можеш да си купиш масло за нокти на икаров и да ги мажеш всеки ден по 10-15 мин. ( 2лв) с него,можеш да си купиш балсамче на биотрейд за нокти - много съм доволна от него и да мажеш по 5-6 минути - може и по-малко,зависи колко бързо ще ти попие ( 6лв)
преди лак ползвай винаги основа - на перфект заздравителя 3в1 и 5в1 ми харесва и един с копринени нишки,който вече не откривам по магазините :? ( 2.50 -3 лв)

и ако имаш време мога да ит препоръчам една маска за нокти с която се стои по 2 часа на ден
хубава пиличка
натъркване с лимон от време на време ( примерно 2 пъти в седмицата)
масаж на целите ръце със зехтин
крем за ръце - нали освен на ръцете и кожата покрай ноктите се маже и за това е полезно
витамини - да ядеш плодове,зеленчуци и някакви комбинирани витамини можеш да си вземеш


п.с. на мен ми отне много време да си оправя ноктите.. бяха тънки,цепещи се и не можех да ги пусна... без да искам пусна маникюр някакви си 2мм и на 2-3 пръста ми се счупят... с тия грижи в момента пускам маникюр доста лесно,че дори има нужда и от скъсяване.. скоро имах маникюр 8мм,което за мен е много ( но повече не искам и да имам,не обичам прекалено дълги нокти)

AliceSw
05-25-2013, 10:27
на 1-2 седмици веднъж на маникюрист, обясняваш какво искаш да постигнеш, за 2-3 месеца ще се оправят

sweet1994
07-02-2013, 18:47
В последно време си правя нещо като "отвара", която супер много ми заздрави ноктите и супер много пораснаха. Купих си Nail Beauty Oil Perfect, което разредих с няколко капки зехтин, лимон и хининова вода. Също така използвам калциев гел на Perfect, който прави ноктите силни само докато са лакирани с него. Не ти препоръчвам да използваш йод, силно оцветява ноктите. По-добре прави някакви заздравяващи процедури и през това поддържай ноктите къси, след 2, 3 месеца ще имаш силни, бързо растящи нокти :) Не лакирай с много слоеве лак ноктите, по-добре е да дишат за да не се напукват и изтъняват.