PDA

View Full Version : Шпагат



crazybebe
05-24-2013, 10:22
От 2-3 месеца тренирам танци и се разтягам там (принципно не съм гъвкава) и има мнооого лек напредък . Но аз искам да направя супер много шпагат за колкото може по-бързо и съм готова във всяка една свободна минутка да правя упражнения за разтягане , но ви моля ако знаете някои много ефективни упражнения да ми ги кажете ! Благодаря предварително !

valentão
05-24-2013, 14:57
От 2-3 месеца тренирам танци и се разтягам там (принципно не съм гъвкава) и има мнооого лек напредък . Но аз искам да направя супер много шпагат за колкото може по-бързо и съм готова във всяка една свободна минутка да правя упражнения за разтягане , но ви моля ако знаете някои много ефективни упражнения да ми ги кажете ! Благодаря предварително !

Може да пробваш специална техника на разтягане , казва се шпагат на кол , ама ти тряя още един препоръчително от мъжки пол

kirkata1
05-24-2013, 16:53
За да направиш шпагат(женски/мъжки) трябва да свикнеш с болката.Много болка има докато го постигнеш ,дори и след това... има много упражнения за разтягане и може да се импровизира по различен начин!Най-важното е да си загряла много добре преди разтягане ,за да не контузиш колена ,сухожилия...Провери в google или тубата.Но от мен да знаеш мъжки шпагат тренираш с пръстите към небето/тавана (на пети) ,а не на вътрешната страна на ходилото!!!Така контузваш колената и ти стават криви краката , а при женския задният крак ляга на горната част на ходилото ,предният на пета(пръстите на горе) !!! За упражнения мога да ти кажа,но много по добре е да си ги погледнеш там където е добавено и клипче на правилно изпълнение!Успех!