PDA

View Full Version : Me & My BFF?!



lyuba991
05-25-2013, 16:17
Пичове, нужен ми е съвет спешно!
На Великден излязох както всяка година с най-добрия ми приятел (смсл познавам го откакто се помня, суперблизък ми е и т.н.) на разходка в парка. Разказвахме си на кой какво му се е случило бла-бла и по едно време ми каза, че ме харесва бла-бла глупости от тоя род. Аз го знаех тва и нямаше нужда да ми го казва, защото стана много кофти. Казах му, че ми е най-добър приятел и приключихме темата. Преди няколко дена пак се видяхме и той пак засегна тази тема и аз пак му отговорих нещо подобно като предния път и обещах, че ако започна да изпитвам същото, ще му кажа, но повече да не засяга тази тема. И оттогава той ми звъни всеки ден по 5 пъти и то все за някви глупости и всеки път разговора започва с "Къде си?" Едва ли не ми държи сметка... Тва нормално ли е? И как по най-деликатен начин да му намекна, че между нас нищо няма да се получи? И какво да направя така че да не го изгубя като приятел? Help meee ASAP!

kammi
05-25-2013, 16:26
Отвори темата и поговорете като му обясниш това,което казваш тук,че не искаш да го загубиш като приятел.
Щом ти е най-добър приятел би трябвало да те разбере и му кажи,че не ти е приятно да ти звъни непрекъснато и да те пита къде си и т.н.
Чисто човешки му кажи,че не в момента го чувстваш като приятел и не си обмисляла да го приемаш като повече от приятел.
И не си готова да започнеш нещо повече.

valentão
05-25-2013, 16:28
какъв приятел ти е изобщо щом си мислиш че той говори само глупости , по скоро ти е одушник на душата , спести на човека мъките и болката и кажи му че имаш спин или хепатит примерно , така няма да ти се разсърди

Lilanda
05-25-2013, 17:20
какъв приятел ти е изобщо щом си мислиш че той говори само глупости , по скоро ти е одушник на душата , спести на човека мъките и болката и кажи му че имаш спин или хепатит примерно , така няма да ти се разсърди
+++++
Какъвто и да ти е, той за теб не е приятел. Може би е добър слушател, но определено като си му казала да спрете да говорите по въпроса си го наранила. При положение, че той те изслушва и ти помага ако щеш, нищо не ти пречи и ти да му отвърнеш със същото. След което да поговорите и да му кажеш тактично, че нямаш чувства към него. Като си му казала, че ако и ти започнеш да изпитваш нещо ще му кажеш, си му дала напразни надежди. Мислиш ли, че на него му е много приятно да чака? :)