PDA

View Full Version : грижа за лицето !!!!



sunshine :**
05-25-2013, 21:24
здравейте поразрових се малко , но не видях точно такава тема затова пускам.Нека тук всеки да каже как се крижи за лицето си - как и колко често го почиства , с какъв тип кожа е , какви продукти ползва/ добри ли са или не / , прави ли си някакви маски и имат ли ефект , и подобни неща . :) аз лично много се интересувам от това всеки как действа, такаче - пишете :D : )))

PLEYGIRL
05-25-2013, 22:07
Почистване всеки ден измивам си лицето със сапун или почистващ гел всеки път различно, маска за почистване и освежаване всяка седмица по един път си правя, защото кожата ми е млада и няма нужда от повече. Аз лично си правя най-често маска с хума. Тя е естествен продукт евтин и изключително ефективен.Домашните маски за лице и коса са по-ефективни според мен от купените от магазина .. Аз съм с нормална кожа и използвам доста от продуктите на орифлейм. Серията Pure Nature най-вече.Също така препоръчвам и кремовете на Дева.Много са добри... До 30 годишна възраст кожата има нужда само от защитна козметика затова само леки кремчета и тук там някоя маска и нищо повече .. защото има опасност ако се прекалява с грима и козметиката като цяло на 25 да изглеждаш като на 50 ;) ....
А относно кой какво да ползва трябва да се внимава дали кожата ти е чувствителна или не и т.н .. Е това е от мен ако има въпросиии..

vesinceto
05-25-2013, 22:17
Почистване всеки ден измивам си лицето със сапун -imex.Слънцезащитен на avene cleanance 30 spf.Вечер измивам лицето със сапуна +acne out крем и лосион .Веднъж седмично си правя маска с 4 чаени лъцички сода и същото количество вода, на 3 месеца ходя на почистване.

TheBobqk
05-26-2013, 10:22
През зимата съм със суха кожа, тогава избягвам да я мия със сапуни и други почистващи продукти, освен ако не реши да се омазни. Карам си на хладка вода.
През пролетта и есента е на настроения, може да е суха, може да се омазни.
През лятото се омазнява много и си почиствам лицето с Гарние 3в1, доволна съм. Скоро си взех сапун на Дав и съм страшно доволна от него.
Рядко си правя маски. Преди известно време си направих маска с домашно кисело мляко и мед. Кожата ми стана невероятно гладка и мека.

slunchoo193
06-08-2013, 17:53
http://rusallina-dream.blogspot.com/ тук са някои от продуктите :)

pepa97
06-08-2013, 21:22
http://rusallina-dream.blogspot.com/ тук са някои от продуктите :)

Стига си рекламирала

Runaway11
06-09-2013, 08:29
Измивам си лицето сутрин и вечер с измиващ гел и след това нанасям хидратиращ крем за лице. Нищо друго. Маски избягвам да си правя - просто не мога да намеря подходящата, а ексфолирането много ми раздразнява кожата и също избягвам да го правя ;ддд

Ivaaaaa
06-09-2013, 08:40
твърде дълго е, за да обяснявам :Д
а тази маска със сода за какво е, как точно се използва, колко време се държи?

FuCKkK13
06-09-2013, 08:50
измиване всяка сутрин със сода ,слагане на кремче Здраве и това е,като се прибера от училище си минавам лицето само с вода,слагам кокосово масло и стоя така няколко часа,събирам излишното кокосово масло с памуче и слагам крем/без крем - зависи... вечер преди лягане само с вода + крем здраве... преди да ми дойде ми излизат малко пъпчици и минавам лицето с лосион на здраве
понякога си измивам лицето и с граниер пюр актив - това всеки ден..

иначе от време на време като се сетя си правя маски с хума/кисело мляко/мед .. и понякога си почиствам черните точки,но това рядко ми се налага понеже всеки ден като си мия лицето със сода и те се махат
кожата ми е г/д. нормална и понякога леко мазна

YSMF
06-09-2013, 08:51
Ако е същата, за която си мисля е със сода и вода, използвала съм я за черни точки. Стои се 3 минути някъде, но не повече, защото лицето изгаря. http://www.az-jenata.bg/a/5-zdrave-i-krasota/13498-soda-bikarbonat-premahva-chernite-tochki-ot-litseto-i-otpushva-porite/

Runaway11
06-09-2013, 08:52
А за какво помага тази сода?

Ivaaaaa
06-09-2013, 08:58
Ако е същата, за която си мисля е със сода и вода, използвала съм я за черни точки. Стои се 3 минути някъде, но не повече, защото лицето изгаря. http://www.az-jenata.bg/a/5-zdrave-i-krasota/13498-soda-bikarbonat-premahva-chernite-tochki-ot-litseto-i-otpushva-porite/

o.O благодаря ще пробвам
нямам черни точки, но все пак..
четох коментарите са доста хубави

FuCKkK13
06-09-2013, 08:59
А за какво помага тази сода?

изгаря и почиства понеже това са си твърди частици.. лично аз я ползвам за измиване защото и черните точки ми премахва,а ленти за черни точки не ми действат кой знае как... махат,но не хубаво и съм решила че няма смисъл