PDA

View Full Version : Какво мислите за връзката между жена и жена ?



Safo
05-26-2013, 13:04
Здравейте !
Понеже напоследък си е доста актуална тази тема пък и аз имам връзка с едно момиче вече от 1година и просто ми е интересно мнението ви. Давайте ^^

valentão
05-26-2013, 13:05
приемате ли във връзката ви и момче , така както се нарича любовен триъгълник ?

Safo
05-26-2013, 13:07
приемате ли във връзката ви и момче , така както се нарича любовен триъгълник ?

засега ни е добре двете,ноо ако има нещо ще ти се обадя :D

girlwithblueeyes
05-26-2013, 13:08
На мен ми е все тая всеки може да прави каквото пожелае .

valentão
05-26-2013, 13:09
засега ни е добре двете,ноо ако има нещо ще ти се обадя :D

нали знаеш винаги може да стане по добре :smt008 я питай приятелката ти дали и се пробва нещо ново

Safo
05-26-2013, 13:11
нали знаеш винаги може да стане по добре :smt008 я питай приятелката ти дали и се пробва нещо ново

говорили сме за това,ноо едва ли ще те зарадвам с нещо :D

xXxPETYAxXx
05-26-2013, 13:13
Не ме засяга особено какво правят другите. Като сте си добре така - браво на вас.
Дразни ме само парадирането със сексуалната ориентация, ама иначе, ако не се правят(ите) на интересни съм ОК с факта.

valentão
05-26-2013, 13:13
говорили сме за това,ноо едва ли ще те зарадвам с нещо :D

е кво като няма да ме зарадваш , аз обичам благотворителността и мога да те зарадвам с нещо от моя страна :cool:

Glamour92
05-26-2013, 13:23
Като се обичат младите,да се вземат.
Бих протестирала единствено ако започнат да чуруликат денонощно за връзката си и не са в състояние да покажат интерес към никоя друга тема(което, като се замисля е по-типично за хетеродвойките )

Tsukuda_Hiroshi
05-26-2013, 13:30
Ами какво да кажа... На фона на летните ботуши, зимните сандали, мъжките поли и женските панталони... Като че ли вече ми е все тая дали виждам мъж с мъж и жена с жена... Още повече, че тези неща ги е имало от древността. Дори е било нормално самураят да има любовник. Смятало се, че така двамата се допълвали перфектно... От римляните пък идва твърдението, че мъжката любов (между мъже тоест) е по-силна от тази между мъж и жена.
Аз лично съм си хетеро-сексуален. Не ме блазни моя пол и смятам, че това е нормалния начин нещата да се случват. Имам предвид - няма размножаване, ако няма мъжки и женски индивиди. Мъжки с мъжки или женски с женски не вършат работа. Следователно... Природата си го е направила по един начин. Това, че човека е твърде емоционално същество и винаги търси да открие нещо ново, което да го разнообрази или да го накара да се почувства по-добре е другата страна на нещата. Нямам правото да съдя, но не мога да кажа, че би ми било приятно, ако един ден детето ми ми сервира, че е хомо. Ще го приема, разбира се, но няма да ми е приятно.

xoxi
05-26-2013, 16:37
А вие какво мислите за връзката между момиче и момче? Забелязвам, че също е актуално, а пък и аз съм в такава връзка от известно време, та живо ме интересува мнението на останалите. :)

HollyGolightly
05-26-2013, 16:46
Ходи с когото си поискаш, ако искаш с 3 момичета се съберете и живейте като семейство, но много ме дразни ей такова навиране в лицето, вижте ме всички аз харесвам момичета. Какво ти пука ние какво мислим?

FuCKkK13
05-26-2013, 17:03
Ходи с когото си поискаш, ако искаш с 3 момичета се съберете и живейте като семейство, но много ме дразни ей такова навиране в лицето, вижте ме всички аз харесвам момичета. Какво ти пука ние какво мислим?

+

asensi_85
05-26-2013, 17:05
...но много ме дразни ей такова навиране в лицето...

Винаги съм се чудел на какво казвате навиране в лицето. 99% тука от темите са, че на някой не му станала... и не можал да н@ебе някоя или някоя си харесала еди кой си. Темите като тази са толкова малко, обаче по някакъв начин се навират. Ако толкова ви се навират, измислете начин да си навирате други неща. На мен не ми пречат нито лесбийките, нито гейовете. Нека се обичат и да не им пука, че на някоя незадоволена стара мома й се "навират" някъде си.

С парадирането е същото. За парадиране намирам държанието на Азис (който боготворите), на Евгени Минчев, на Сергей Станишев. Обаче да кажете на някое момиче, че ви се навира като пита за мнението ви за нея и приятелката е меко казано недостойно и проява на лош вкус.

HollyGolightly
05-26-2013, 17:36
Винаги съм се чудел на какво казвате навиране в лицето. 99% тука от темите са, че на някой не му станала... и не можал да н@ебе някоя или някоя си харесала еди кой си. Темите като тази са толкова малко, обаче по някакъв начин се навират. Ако толкова ви се навират, измислете начин да си навирате други неща. На мен не ми пречат нито лесбийките, нито гейовете. Нека се обичат и да не им пука, че на някоя незадоволена стара мома й се "навират" някъде си.

С парадирането е същото. За парадиране намирам държанието на Азис (който боготворите), на Евгени Минчев, на Сергей Станишев. Обаче да кажете на някое момиче, че ви се навира като пита за мнението ви за нея и приятелката е меко казано недостойно и проява на лош вкус.
Да, такива са темите и къде съм казала, че това ми харесва? Определено не толерирам такава показност, също като не ми харесва натискането и мляскането по пейки и спирки, писане на теми от рода "с колко си спал/а" и т.н. от хетеросексуални двойки. Тоест защо трябва да се съгласявам, когато лесбийки и гейове го правят, нали уж искат да не бъдат третирани различно? Или може би това влиза в сила, само когато на тях им изнася и се чувстват дискриминирани?

И нито съм стара мома, нито съм незадоволена, пробвай пак когато намериш други обидни епитети.

Tsukuda_Hiroshi
05-26-2013, 17:48
HollyGolightly, ти си третия човек от Пловдив, когото познавам - макар и само от форума и който не одобрява "мляскането по пейки". Ако можех, щях да ти дам лайк :)

ameli
05-26-2013, 17:51
Аз лично не мога да приема мъж и мъж или жена и жена да гледат дете. Според мен то ще израстне емоционално осакатено, но това си е мое мнение. И да, парадирането с различна ориентация също не ми се нрави.

krisitu123
05-26-2013, 17:53
Ами според мен няма значение дали си с момче или момиче. Важното е да се обичат ;]

asensi_85
05-26-2013, 17:58
Аз лично не мога да приема мъж и мъж или жена и жена да гледат дете. Според мен то ще израстне емоционално осакатено, но това си е мое мнение. И да, парадирането с различна ориентация също не ми се нрави.

Аз пък съм съгласен и вярвам, че две жени биха отгледали дете правилно. Наскоро минавам по една улица нощно време и ставам свидетел на следното. Мъж и жена, пияни. В жената дете на 3-4 годинки. Тя се кара с мъжа си и го бие, защото не й дава глътка ракия. Детето реве и се дере, но никой не му обръща внимание. В такива случаи преди да дадете подобни оценки, че две жени ще осакатят детето я си помислете пак. Предпочитам да съм отгледан от хомосексуална двойка, отколкото от алкохолици и наркомани. Стига тесногръдие.

ameli
05-26-2013, 18:09
Не съпоставям семейство наркомани и семейство хомосексуални, а една нормална семейна среда и такава с членове от един пол. Повярвай ми, ако си отгледан само от жени ще усетиш липсата от мъжкото рамо, което ще ти влияе през целия живот. ;)

HollyGolightly
05-26-2013, 18:16
Аз пък съм съгласен и вярвам, че две жени биха отгледали дете правилно. Наскоро минавам по една улица нощно време и ставам свидетел на следното. Мъж и жена, пияни. В жената дете на 3-4 годинки. Тя се кара с мъжа си и го бие, защото не й дава глътка ракия. Детето реве и се дере, но никой не му обръща внимание. В такива случаи преди да дадете подобни оценки, че две жени ще осакатят детето я си помислете пак. Предпочитам да съм отгледан от хомосексуална двойка, отколкото от алкохолици и наркомани. Стига тесногръдие.
Така си мислиш ти. Всяко лято работя в на майка ми детската градина. В два съседни класа има момче и момиче, момчето е осиновено от двама мъже, а момичето от жени, е няма по-объркани деца от тези двете. Да, вярно винаги са чисти и спретнати, но определено си им личи, че не растат като останалите деца.

asensi_85
05-26-2013, 18:18
Има достатъчно разведени хора, на които децата не си виждат бащата. И пак опираме до същия въпрос и пак опираме до въпроса с тесногръдието.

ameli
05-26-2013, 18:19
Тесногръд си ти, щото си отраснал в перфектно семейство и си мислиш, че всички са като теб. ;)

asensi_85
05-26-2013, 18:23
Само да кажа, че в България няма как двама мъже или две жени да осиновят дете. Всъщност някой има ли досег с хомосексуална двойка, че извадихте заключенията? Защото аз имам такива приятели и никога не ме е било срам да излизам с тях. Нормални хора като всички. Мен ме интересуват приятелите като такива, а с кого си лягат изобщо не ми е работа да знам.

ameli
05-26-2013, 18:31
Чакай малко бе, като видиш, че не ти изнася и сменяш темата.
Говоря ти, че когато двама от един пол гледат ДЕТЕ, то е ЕМОЦИОНАЛНО осакатено. Не говорим, че то няма да бъде гладно, жадно, бедно, без внимание, а че то има нужда от МАЙКА и от БАЩА. И цялата тази картинка би му рефлектирала върху съзнанието един ден. А и щом едно нещо е забранено - значи има причина защо.
А това кой с кого спи и мен не ме засяга. Айде спирам да пиша, че ме ядосваш. Жив и здрав ;)

DENKAZ
05-26-2013, 18:35
Ами какво да кажа... На фона на летните ботуши, зимните сандали, мъжките поли и женските панталони... Като че ли вече ми е все тая дали виждам мъж с мъж и жена с жена... Още повече, че тези неща ги е имало от древността. Дори е било нормално самураят да има любовник. Смятало се, че така двамата се допълвали перфектно... От римляните пък идва твърдението, че мъжката любов (между мъже тоест) е по-силна от тази между мъж и жена.
Аз лично съм си хетеро-сексуален. Не ме блазни моя пол и смятам, че това е нормалния начин нещата да се случват. Имам предвид - няма размножаване, ако няма мъжки и женски индивиди. Мъжки с мъжки или женски с женски не вършат работа. Следователно... Природата си го е направила по един начин. Това, че човека е твърде емоционално същество и винаги търси да открие нещо ново, което да го разнообрази или да го накара да се почувства по-добре е другата страна на нещата. Нямам правото да съдя, но не мога да кажа, че би ми било приятно, ако един ден детето ми ми сервира, че е хомо. Ще го приема, разбира се, но няма да ми е приятно.

По-точен отговор няма.

HollyGolightly
05-26-2013, 18:36
Ти нека си отраснал където си искаш, тук където съм от години им е позволено да си правят каквото си искат. В столицата на щата, където живея има повече обратни отколкото в Сан Франциско, което се води LGBT столица.
И разбира се, че има деца, които живеят само с един родител, но това не е най-доброто, в случая говорим кое ще е най-добре за детето. Определено двама мъже или две жени не могат да осигурят всичко, от което едно дете се нуждае.
И пак опираме до показността, кой с когото иска да си ляга, стига да не ми го вре в лицето. Аз като си имам приятел, не си лепя стикери по колата "I'm hetero", не нося тениски, които публично показват моята ориентация, нито ходя по митинги и протести.

asensi_85
05-26-2013, 18:52
Точно затова на запад ни гледат като туземци. И са прави. Ама сме и лицемери. Искаме европейски заплати, пътища, храни, но ако може мисленето да е ориенталско е най-добре. И все пак защо са емоционално осакатени децата на хомосексуалните. В какво се изразява различността им? Интересно ми е да знам. Защото гей дете на двама родители хомофоби не мисля, че е по-малко осакатено. Емоционално имам предвид.

За да бъда обективен ще кажа, че имам 2 познати лесбийки, но децата им са още бебета. С по-големи деца на такива родители не съм се срещал.

И май се отклонихме все пак от въпроса на създателката на темата, за което ще ни извини :)

sneering
05-26-2013, 19:34
Детето трябва да расте с двама родители от различен пол,останалото е опит за привличане на вниманието,а продукта им ще е със сигурност по ненормален от останалите!

В педагогическата сфера има основен апетит към мъже педагози,което говори че мъжката природа доминира в растежа и възприятията на детето от неговия зародиш,женската природа пък компенсира с нейните си дадености и въпреки всичко,не се гарантира крайния успех.Камо ли някакви странни комбинации от две жени гледащи дете или двама емоционално неуравновесени мъже правещи същото...

Относно взаймотношенията им,не ми пречат и даже всяват цвят в прекалено еднаквия народ,обаче никога не мога да повярвам в това,че две хомосексуални жени ще отгледат нормален човек!

LadyDi
05-26-2013, 20:41
И пак опираме до показността, кой с когото иска да си ляга, стига да не ми го вре в лицето. Аз като си имам приятел, не си лепя стикери по колата "I'm hetero", не нося тениски, които публично показват моята ориентация, нито ходя по митинги и протести.
Обаче държиш приятеля си за ръка, целуваш го и го прегръщаш на публично място, нали?

А ако двама мъже правят същото пред теб, как ще реагираш?

Не се заяждам, просто се чудя.

Tsukuda_Hiroshi
05-26-2013, 20:49
Чакай малко бе, като видиш, че не ти изнася и сменяш темата.
Говоря ти, че когато двама от един пол гледат ДЕТЕ, то е ЕМОЦИОНАЛНО осакатено. Не говорим, че то няма да бъде гладно, жадно, бедно, без внимание, а че то има нужда от МАЙКА и от БАЩА. И цялата тази картинка би му рефлектирала върху съзнанието един ден. А и щом едно нещо е забранено - значи има причина защо.
А това кой с кого спи и мен не ме засяга. Айде спирам да пиша, че ме ядосваш. Жив и здрав ;)

Съгласен съм с ameli. Това е все 1 двама наркомани (без значение от пола им) да гледат дете. Докато малкото расте, гледайки как те се друсат, ще сметне, че това е нещо нормално и после никой няма да може да го убеди, че да взимаш наркотици е вредно, че води до деградация или нещо такова. Пример - децата, жертва на насилие, също стават насилници в 90% от случаите. Защо? Защото за тях да биеш някого е естествено поведение, когато си ядосан. Мама или татко са ги били, когато са били ядосани, никой не е направил нищо, за да ги спре, следователно е нормално да биеш, когато си ядосан. Проста логика... Детска, но логика.
Същото би било и с хомосексуалните семейства. Мама и ... мама са жени. Никой не им прави забележка, значи е нормално. Или татко и татко. Все тая. А това, че въпросните родители (каквито и да са те) ще си обичат детето и ще си го гледат - не се коментира. Да, може да е чистичко и спретнато. Нахранено и със здрави обувки. Ние говорим за психиката и възгледите, които то ще изгради.

DragonLady
05-26-2013, 20:53
Не ме засяга особено какво правят другите. Като сте си добре така - браво на вас.
Дразни ме само парадирането със сексуалната ориентация, ама иначе, ако не се правят(ите) на интересни съм ОК с факта.

И аз съм на това мнение. Да се обичат хомосексаулните, но да не парадират с това.

HollyGolightly
05-26-2013, 21:34
Обаче държиш приятеля си за ръка, целуваш го и го прегръщаш на публично място, нали?

А ако двама мъже правят същото пред теб, как ще реагираш?

Не се заяждам, просто се чудя.

Не точно. Държим се за ръка, придържа ми вратата и т.н. но не се целуваме на публично място, не се натискаме по заведенията . И двамата смятаме, че връзката ни не е цирк, че да я правим толкова публична.
Колкото до двамата мъже, виждам такива постоянно, държат си ръцете докато бутат количката в супермаркета или просто минават през мола, ами никак не реагирам. Но не ми е приятно да ги видя как са се награбили все едно се виждат за първи или последен път и около тях минават деца примерно. Както вече казах по същият начин бих реагирала и ако хетеросексуална двойка го правят това

tori
05-26-2013, 21:37
Много пъти съм казвала - нямам проблем с еднополовата любов, напротив - радвам им се. Много мразя обаче навирането в очите. Пък едно дете трябва да отрасне с двама различни по пол родители и това няма нужда от коментари. Майката дава едната половна, другата е от бащата. Нещо като "тати носи, мама меси" ма не съвсем. Представете си, че едно малко момченце вижда и двете си майки да пишкат седнали и никой не го учи да ходи до тоалетна прав. Откъде ще разбере за това и как ще се научи? Изключваме опцията "ще гледа от връсниците си".

LadyDi
05-27-2013, 05:41
Не точно. Държим се за ръка, придържа ми вратата и т.н. но не се целуваме на публично място, не се натискаме по заведенията . И двамата смятаме, че връзката ни не е цирк, че да я правим толкова публична.

Никога не си целувала приятеля си на публично място?
Малко ми е трудно да го повярвам... Но хайде, ще ти дам the benefit of the doubt. Обаче масово по улиците и по заведенията се срещат двойки, които се целуват, прегръщат и по всякакъв начин показват отдадеността си един към друг.
Проблемът е в двойния стандарт, защото ако срещнат хомосексуална двойка, която се държи по същия начин, това се възприема като натрапване на ориентацията им.
Това по въпроса с хомосексуализма.
Иначе и аз вярвам, че за да израсне едно дете както трябва, то има нужда и от мъжки, и от женски пример у дома.

girlwithblueeyes
05-27-2013, 06:47
Абе има разлика от целувка до целувка . Едно е да видиш гушната двойка на някоя пейка аз го намирам за сладурско и го правя но друго е да видиш същата двойка да се опипва по срамните части еми грозно е . Аз съм за парадирането на любовните отношения разни целувки прегръдки и закачки . Обожавам държането на ръце . Но всяко нещо се има граница .

LadyDi
05-27-2013, 06:59
Ама границата я поставяте за хомосексуалистите? Аз досега не съм видяла хомосексуална двойка, който да се "пипа по срамните части". За разлика от много хетеросексуални.

girlwithblueeyes
05-27-2013, 07:01
Аз понеже си прознавам ,че да . Приятно ми е да видя едно хетеро двойка да се гушка и целува но ми е гнусно да видя хомо да прави така .

Safo
05-27-2013, 07:26
Не знам дали наистина вниквате в темата за децата на еднополови двойки. Все пак детето ще си има и баща и майка нали? Никога не е късно една от жените да доведе и бащата и той да научи детето на ''нормалните'' неща. Все от някой мъж ще може да вземе пример, все едно мъжете са малко. И честно казано не знам дали вие виждате във фейсбук какво става и как момичета и момчета се снимат голи,обаче на тях никой не им прави проблем,даже напротив. И децата правят секс по пейки,паркове,улици,автобу и и къде ли не.. но явно в България това е нещо напълно нормално.Но стигне ли се до две жени или двама мъже да се обичат и просто да се хванат за ръка цяла България гръмва и се възмущава..не мисля,че това е правилно.

Violenza
05-27-2013, 12:08
Стига да нямат правото да осиновяват деца и да не ми се бутат в очите, не ми пречат.

Auriss
05-27-2013, 12:16
Пак ли тая тема ... бугарска му работа.

Бутали ви се били в лицето и парадирали, а хрумвало ли ви е, че 90% от хората обясняват наляво и надясно, включително по медиите, к'ви били обратните. Ми ... не е далеч от акъла 'що се интересуват от чуждото мнение, ама няма кой да мисли.

И по впрочем - http://lex.bg/laws/ldoc/2135472223

Интересно четиво е. Та 'сите сте престъпници, ама нейсе. Живи и здрави. Не ми се разправя.

Chacho
05-27-2013, 12:27
Нямам против.

Иначе ми е интересно дали хомосекскуалните двойки правят компромиси за характера на партньора, щото бих предположил, че е много трудно да си намериш гей/лесбийка, която те кефи като личност. В смисъл, въобще не знам тия хора как и колко често се разкриват един пред друг, колко избор имат и на какво се налага да се спрат. :D

Ма се намират явно де.

asensi_85
05-27-2013, 13:30
Всъщност 90% от коментарите са "да не ми се навират в очите". Аз лично нямам обяснение що за мода е такова изказване. На мен пък ми е по-приятно да видя две момичета, хванати за ръка, отколкото навиращите ми се в очите тарикати, дето се правят на мутри и разцицорени кандидат-фолкпевици до тях. Много по-грозно ми е.

girlwithblueeyes
05-27-2013, 13:32
Защото е гнусно затова поне на мен

LadyDi
05-27-2013, 13:39
Понятието "гнусен" има широко приложение и обикновено се характеризира с възприятието на възприемащия :)

girlwithblueeyes
05-27-2013, 13:40
Ми не знам поне на мен лично не ми харесва аз другите не знам

ShtrudeL
05-27-2013, 13:41
Мисля, че ако срещна някоя достатъчно 'добра' и покриваща критериите ми, бих си се гушкала, цункала и държала за ръчичка с нея на всякъде.. 8-)

Violenza
05-27-2013, 15:20
Аз пък съм съгласен и вярвам, че две жени биха отгледали дете правилно. Наскоро минавам по една улица нощно време и ставам свидетел на следното. Мъж и жена, пияни. В жената дете на 3-4 годинки. Тя се кара с мъжа си и го бие, защото не й дава глътка ракия. Детето реве и се дере, но никой не му обръща внимание. В такива случаи преди да дадете подобни оценки, че две жени ще осакатят детето я си помислете пак. Предпочитам да съм отгледан от хомосексуална двойка, отколкото от алкохолици и наркомани. Стига тесногръдие.
Как съм пропуснала този епичен бисер... :lol:

Много се смях.

klimatronik
05-27-2013, 15:32
и ако отгледат дете... то какви мъжки качества ще придобие, щом няма баща?

asensi_85
05-27-2013, 15:58
Колкото мъжки качества има всяко момче, дете на разведени родители или с починал баща. А колко мъжки качества има един открит гей, отгледан от хетеросексуални родители? Аз гледам обективно на нещата. Медалът има две страни.

Violenza - на кое се смя? Защото гледката, за която разказах не беше никак смешна. Или поне в моите очи. Напротив - тъжно е. На такова нещо може да се смее само човек с психически отклонения. Не е лошо да се провериш.

Tsukuda_Hiroshi
05-27-2013, 16:06
и ако отгледат дете... то какви мъжки качества ще придобие, щом няма баща?

Хайде де... Аз израстнах без баща...? Нямам мъжки качества все 1... Все 1 момиче, което е отраснало без майка да няма женски качества... Моля ти се!
А относно навирането в очите - ако хетеросексуална двойка ми се мляска половин час пред очите, пак ме дразни. Няма значение дали са еднополови или разнополови връзките. И все пак 1 обикновена целувка не ме дразни.
Случи ми се обаче преди време пред "Калигула" в Пловдив (за тези, които не знаят - това си е хомо-заведение), двама травестити да излизат, явно пияни бая, застанаха пред мен и сестра ми и почнаха да викат "Виж ме, аз съм педаааал, педераст съъъъм"... Е това вече, ако не е навиране в очите...

asensi_85
05-27-2013, 16:10
Да, това е гадно и съм против подобни провокации. Но тука и аз съм против травеститите и подобни боклушки номера. Категорично! Мен също по тоя начин са ме закачали по "Ботев" (в София на тая улица вечерно време излизат) и ми е идвало да ги фрасна и да не мръднат повече. Но както казах имам хомо приятели и повечето са свестни хора.

klimatronik
05-27-2013, 16:12
Хайде де... Аз израстнах без баща...? Нямам мъжки качества все 1... Все 1 момиче, което е отраснало без майка да няма женски качества... Моля ти се!
А относно навирането в очите - ако хетеросексуална двойка ми се мляска половин час пред очите, пак ме дразни. Няма значение дали са еднополови или разнополови връзките. И все пак 1 обикновена целувка не ме дразни.
Случи ми се обаче преди време пред "Калигула" в Пловдив (за тези, които не знаят - това си е хомо-заведение), двама травестити да излизат, явно пияни бая, застанаха пред мен и сестра ми и почнаха да викат "Виж ме, аз съм педаааал, педераст съъъъм"... Е това вече, ако не е навиране в очите...
значи зависи от възпитанието до определена степен ,защото познавах един, който беше отгледан от 2 жени и се обличаше с женски дрехи, гримирваше се, правеше се на гей, но
след известно време си признаваше ,че е не е.. и такива му неща
и съжалявам за баща ти ..

Violenza
05-27-2013, 17:09
Violenza - на кое се смя? Защото гледката, за която разказах не беше никак смешна. Или поне в моите очи. Напротив - тъжно е. На такова нещо може да се смее само човек с психически отклонения. Не е лошо да се провериш.
Смея се на малоумните ти разсъждения. Ако въобще твоите небивалици могат да се нарекат така. :D

karzon
05-27-2013, 17:14
Какво лошо има в това? За любовта няма пол,цвят,възраст,религиозн възгледи,географско положение...

dewansiko26
05-27-2013, 17:48
Здравейте !
Понеже напоследък си е доста актуална тази тема пък и аз имам връзка с едно момиче вече от 1година и просто ми е интересно мнението ви. Давайте ^^

Между жена и жена, и коза и коза. Разлика голяма няма, Шегичка :D

П.С: По темата, За любовта граници няма, обичайте се.

Щом ви е добре бъдете заедно тогава.
Поздрави ;)

Auriss
05-27-2013, 18:09
Смея се на малоумните ти разсъждения. Ако въобще твоите небивалици могат да се нарекат така. :D


^_^


Many studies have assessed the developmental and psychosocial outcomes of children whose parents are gay or lesbian and note that a family’s social and economic resources and the strength of the relationships among members of the family are far more important variables than parental gender or sexual orientation in affecting children’s development and well-being.20 A large body of scientific literature demonstrates that children and adolescents who grow up with gay and/or lesbian parents fare as well in emotional, cognitive, social, and sexual functioning as do children whose parents are heterosexual.21–37 Although the methodologic challenges are daunting in addressing phenomena as complex and multifactorial as children’s long-term developmental and psychosocial outcomes, the literature accumulated over more than 30 years, taken together, provides robust, reliable, and valid assurance about the well-being of children raised by parents of the same gender.28,29

http://pediatrics.aappublications.org/content/131/4/e1374.full

Вадя ви го, 'щото знам, че никой няма да седне да го прочете. Философствайте си. И аз се забавлявам.


Но тука и аз съм против травеститите и подобни боклушки номера. Категорично! Мен също по тоя начин са ме закачали по "Ботев" (в София на тая улица вечерно време излизат) и ми е идвало да ги фрасна и да не мръднат повече.
Значи си против травитата, 'щото те закачили веднъж, а ? Мен като ме закачат няк'ви пикли по улицата освен да се обявя против женските ?

А това е за ХаракириИдиотоши -
The conclusion drawn from these studies was that children raised by gay and lesbian parents did not systematically differ from other children in emotional/behavioral functioning, sexual orientation, experiences of stigmatization, gender role behavior, or cognitive functioning.31

asensi_85
05-27-2013, 18:30
Смея се на малоумните ти разсъждения. Ако въобще твоите небивалици могат да се нарекат така. :D

Ти определено не си наред с главата. Тъпо мнение няма, нито малоумно. Поне на това ме научиха в университета. Ако всички бяхме правени под калъп и мислехме като теб (всъщност ти мислиш ли, защото не каза нищо по въпроса). Айде да чуем твоите високоинтелектуални разсъждения, че барем да покажеш ум.

Между другото уважавам много жената от аватара ти, нямала е и тя милата (като тебе) особено голям умствен потенциал. Защото е свежарско да се обиждат мненията (и хората) и да ги заклеймяваш като "безумни", а самия ти да не изкажеш такова. Меко казано е признак на ниска култура, каквато явно имаш? Знам ли, ти блесни и докажи, че не е така. ;) Спирам да пиша в темата, че подобни самостоятелни и асоциални бойни единици не могат нищо да ми покажат, освен глупостта си.

Violenza
05-27-2013, 18:35
Аурис, за друго говоря аз. Примерите му са абсурдни. "Нямам против, защото има нормални семейства, които не се грижат за децата си". Всички гей/лес двойки са супер родители, хетеротата често са пияници дето си бият децата. Сигурно.

Същото е да кажеш - нямам против тия дето попребиват някой без причина, защото все пак има и убийци, което е по-лошото.

Violenza
05-27-2013, 18:38
Ти определено не си наред с главата. Тъпо мнение няма, нито малоумно. Поне на това ме научиха в университета. Ако всички бяхме правени под калъп и мислехме като теб (всъщност ти мислиш ли, защото не каза нищо по въпроса). Айде да чуем твоите високоинтелектуални разсъждения, че барем да покажеш ум.

Между другото уважавам много жената от аватара ти, нямала е и тя милата (като тебе) особено голям умствен потенциал. Защото е свежарско да се обиждат мненията (и хората) и да ги заклеймяваш като "безумни", а самия ти да не изкажеш такова. Меко казано е признак на ниска култура, каквато явно имаш? Знам ли, ти блесни и докажи, че не е така. ;) Спирам да пиша в темата, че подобни самостоятелни и асоциални бойни единици не могат нищо да ми покажат, освен глупостта си.
Тоя пък къде подскочи.

Мнение съм изказала, да си го видял. Горе обясних пак.

Не ми се занимава с теб. Да съм блеснела, хаха. Аз където e трябвало съм и блестяла, и светила, и квото щеш. :D

tori
05-27-2013, 18:46
Случи ми се обаче преди време пред "Калигула" в Пловдив (за тези, които не знаят - това си е хомо-заведение), двама травестити да излизат, явно пияни бая, застанаха пред мен и сестра ми и почнаха да викат "Виж ме, аз съм педаааал, педераст съъъъм"... Е това вече, ако не е навиране в очите...
Повечето говорят точно за такива случаи, а не за целувки. В Русе пък има един, на който ужасно много симпатизирам. Не е гей, а травестит по нежелание, работи за да изкара пари за лекарства на баща си. НИКОГА, НИКОГА не съм го видяла облечен с женски дрехи из квартала, с дамска чанта или нещо такова. Нещо, което съм го виждала по снимки из фейсбук и аск как си показва чантичката или тениската. Точно това е навирането, за което говорим всички.
Едит: Това последното е в профилите на друго момче. Онзи първия е мъж и има син на 17-8 години.

zlatko98
05-27-2013, 18:46
Щом им харесва не виждам проблем. А като стана тема за родителите - както една хетеро двойка може да са добри родители, така и една гей/лесб двойка може да са добри родители и обратното. Сексуалната ориентация няма нищо общо с родителските качества.

asensi_85
05-27-2013, 18:48
"Нямам против, защото има нормални семейства, които не се грижат за децата си". Всички гей/лес двойки са супер родители, хетеротата често са пияници дето си бият децата. Сигурно.

Това беше само конкретен пример. Сложи ми думи в устата, което не ти прави чест. Изобщо.

"Щом им харесва не виждам проблем. А като стана тема за родителите - както една хетеро двойка може да са добри родители, така и една гей/лесб двойка може да са добри родители и обратното. Сексуалната ориентация няма нищо общо с родителските качества."

Абсолютно съм съгласен с този коментар и това е, което исках да кажа. Явно умните потребители ме разбраха, което ми е достатъчно.

Auriss
05-27-2013, 18:50
Аурис, за друго говоря аз. Примерите му са абсурдни. "Нямам против, защото има нормални семейства, които не се грижат за децата си". Всички гей/лес двойки са супер родители, хетеротата често са пияници дето си бият децата. Сигурно.

Същото е да кажеш - нямам против тия дето попребиват някой без причина, защото все пак има и убийци, което е по-лошото.
В интерес на истината възможно е и да има доза истина в това - хомо двойка трудно ще осинови дете при условие, че нещо им куца. Има си подбор, а като те видят, че си лява резба, сигурно е и дори по-стриктен. Има резон в това да предположиш, че калпавите хомосексуални родители са сериоозно малцинство. Това естествено са си някакви мои хипотези ;д
Мен впрочем от целия ми кръг от познати, на пръстите на едната ми ръка се броят хората с 'адекватни' по моите представи семейства.


Повечето говорят точно за такива случаи, а не за целувки.
Говорите...и вие не знаете за кво говорите. В училище се учи психология и логика май в 9-ти клас. Ако си посещавахте часовете сигурно щяхте лесно да си го обясните и да погледнете да подобно поведение с насмешка/умиление, вместо да се чудите как да се направите на вкиснати старчета. Беееееги ...

tori
05-27-2013, 18:58
Чакай сега, много пъти в тоя форум казах, че нямам против хомосексуалните двойки, а даже ги харесвам. Кое ми е вкиснатото, извинявай? Това, че не обичам такива глупави неща, паради и подобни циркове, не ме прави хомофоб, старчок и киселца. Омг, ебати думите.

Auriss
05-27-2013, 19:06
Хуу, мариновано корнишонче си. Хепи ? Глупави неща са, да. Не обратни, парадиращи със сексуалната си ориентация, а пияни типове, които си избиват комплексите, следствие от отношението на обществото. Спрете се с т'ва 'стига да не парадират' и е доста вероятно и те да спрят.

Корнишонче :3

102
05-27-2013, 20:25
В "Какво мислите за връзката между жена и жена" вие обяснявате как сте погнусени от педалите....

По темата.. в лесбийките няма нищо отвратително.. жените са красиви, а когато са две... уоу.

POLLINA
05-27-2013, 20:29
Ами против съм,просто не ми е приятно за окото и не го възприемам,нищо повече

Violenza
05-28-2013, 07:13
В интерес на истината възможно е и да има доза истина в това - хомо двойка трудно ще осинови дете при условие, че нещо им куца. Има си подбор, а като те видят, че си лява резба, сигурно е и дори по-стриктен. Има резон в това да предположиш, че калпавите хомосексуални родители са сериоозно малцинство. Това естествено са си някакви мои хипотези ;д
Мен впрочем от целия ми кръг от познати, на пръстите на едната ми ръка се броят хората с 'адекватни' по моите представи
В САЩ ситуацията е баш като с нашите цигани (в друг аспект, разбира се). В стремежа си да ги дискриминират колкото се може по-малко, дори по-лесно осиновяват деца. Тук е различно, като цяло е бавна пеоцедурата и в този случай може да се извърши само от един човек, защото няма как да имат законен брак.
Но твоите хипотези не ги разбирам. Масово хомосексуалистите са си калпави, какво остава за родители да стават. Не е като да нямам и лични наблюдения. А тук, където живея, нещата са доста по-открити.

Chacho
05-28-2013, 07:34
И аз съм окей, стига да не ми натрапват ориентацията. Само че под натрапване разбирам да си пробват късмета с мен.

Искам да питам, като една гей двойка не може да осигури добра семейна среда на децата, как тогава се растат децата без 1 родител? За да признаеш пред себе си, че си гей и да оголиш егото си не е задача за малоумници. Предполагам затова имат известни родителски качества по подразбиране. И могат да се провалят във възпитанието колкото всеки друг човек.

Когато хората видят някой различен, очакват да е безупречен във всяко едно отношение, защото смятат, че има да компенсира нещо. Но никой не е перфектен. Трудно се приема хомо с кусури.

Violenza
05-28-2013, 08:04
Искам да питам, като една гей двойка не може да осигури добра семейна среда на децата, как тогава се растат децата без 1 родител?
Несравними са нещата. Дори не знам защо ги съпоставяте.


За да признаеш пред себе си, че си гей и да оголиш егото си не е задача за малоумници. Предполагам затова имат известни родителски качества по подразбиране.

Ей тази логика много ми убягва.

Вие направо ги изкарахте каймак на обществото...

LadyDi
05-28-2013, 08:11
Вие направо ги изкарахте каймак на обществото...
Никой не говори за каймак. Но е време да се разбере и че не са болни от проказа.
И да, при това общество, се иска доста смелост и определени качества, за да разкриеш ориентацията си и да живееш с подигравките, породени от това. Да не говорим за други последици.

klimatronik
05-28-2013, 08:15
Никой не говори за каймак. Но е време да се разбере и че не са болни от проказа.
И да, при това общество, се иска доста смелост и определени качества, за да разкриеш ориентацията си и да живееш с подигравките, породени от това. Да не говорим за други последици.

за това не трябва да ти ви пука от чуждото мнение, но това е част от инстинкта за самосъхранение

LadyDi
05-28-2013, 08:17
Е, не трябва, ама малко са тия, които могат да живеят, без абсолютно да се съобразяват с общественото мнение.
Аз не съм от тях.

Chacho
05-28-2013, 08:23
Сравнявам ги, щото някой горе каза, че в една лесбийска двойка липсвал мъжа, затова не получавали нужното възпитание. Бариерата, която стои пред детето, е да приеме ориентацията на родителя си, да я осмисли, да приеме реакцията на останалите хора за нея и да осмисли и нея. Та, ако наистина се приемаше хомосексуалната ориентация за нормална, тоест, не се коментираше като нещо различно, нямаше да стои тази бариера пред детето.

Не ги изкарвам нито каймак, нито закваска, каза че са хора и могат да имат хиляди пороци. Които обаче не мисля, че произтичат от влеченията им.


ПС: Някак си и двете страни отиват в крайностите. Никой не говори да ги приемат нормалните интелигентни хора. Става на въпрос мнозинството открито да показва, че не различава връзката от останалите. Щото тях ни най-малко не ги бърка кво мисли магазинера за тях. Пука им, когато ги пречукат нощеска, щото ходят с някой от своя пол за ръка. Хората, които прибягват до ексцесии, щяха да го правят много по-рядко, ако обществото не ги обявяваше за различни. Те не искат точно това, което се случва в темата. Да бъдат дистанцирани.

Violenza
05-28-2013, 09:11
И да, при това общество, се иска доста смелост и определени качества, за да разкриеш ориентацията си и да живееш с подигравките, породени от това. Да не говорим за други последици.
Е това наистина е смешно вече.
Дайте да им издигнем паметници на тези смелчаги. Да ги респектираме дори, все пак не е лесно да си даваш задника, ние жените знаем.

Обществото не ги отхвърля, те самите се стремят всячески да св отличават. В днешния свят, на много малко места са наистина дискриминирани и им се налага да се крият. В България какъв им е проблемът? Гей парад ли няма? Гей клубове ли няма? По улиците не ги ли виждаме за ръка хванати? За западните държави дори няма смисъл да коментирам.

Същото може да важи и за дебелите жени. Не са ли те дори по-отхвърлени от обществото? Парад на дебелите жени да има? Да се опитват да наложат нормалността на килограмите си?

А за инвалидите какво да кажем? Цял живот гледат на тях все едно са по-малко хора и ги съжаляват. Те наистина са тези, които се нуждаят от помощ, а не циврещи хомота, молещи за внимание и уважение само заради сексуалната си ориентация.

Не са безгласни същества, не са затруднени по никакъв начин, да се оправят.

LadyDi
05-28-2013, 09:21
Говориш ми глупости и не мога да си обясня от какво са породени, но нейсе, всеки има право на виждането си.

asensi_85
05-28-2013, 09:22
Violenza - от вчера те наблюдавам и направо ме изумяваш. Как от две думи и едно мнение на човека правиш генерални заключения за глобалното затопляне. Стига се излага. Да не говорим, че хората, дето имат агресия към подобни хора в повечето случай не им е чиста работата също. Чел съм и други твой коментари из форума, струваше ми се разумен човек.

Violenza
05-28-2013, 09:24
Говориш ми глупости
Ама разбира се.

Ще пусна сега някоя сълзичка за тях отхвърлените и за циганите, които трябвало да си плащат тока. Несправедлив е животът!

Violenza
05-28-2013, 09:29
Да не говорим, че хората, дето имат агресия към подобни хора в повечето случай не им е чиста работата също. Чел съм и други твой коментари из форума, струваше ми се разумен човек.
Това, че не одобрявам тия изкривени представи за идеализиране на тия неоправдани душички, не ме прави неразумна.

А какво разбираш под "не им е чиста работата"? :D

LadyDi
05-28-2013, 09:37
Кой ги идеализира?
И при тях, като при всеки друг е нужна смелост. Дали си по-дебел от общоприетото, дали си анорексик, дали си нещо друго, няма значение какво си, щом се водиш "отклонение".
И това не означава, че си нещо повече или че на теб трябва да ти е по-леко и другите да ти правят път. Нито се боря за някакви ексклузивни гей права, нито нищо, но черното си е черно, а бялото си е бяло.

Chacho
05-28-2013, 10:27
Добре, да кажем, че си българка и отиваш в чужбина. Отказват ти работа, защото си българка, не си намираш приятели, защото си българка, бият те, защото си българка. Ти излизаш на протест, че българите сте дискриминирани. Мнението на обществото за теб е, че нямат нищо против тебе, просто да не разправяш, че си от България и да не раждаш деца, щото ще са отритнати от обществото. Щото твоите протести в крайна сметка са само за да изтъкнеш, че си от някъде си, за което на никого не му пука.

XTREMEFREERIDE
05-28-2013, 10:41
Съгласна съм с емоционалното осакатяване при децата в такива семейства. Но пък и това не е задължително. Аз не мога да дам обективно мнение, нещо в мен не ми позволява. Не съм против подобни връзки, но не мога да си представя себе си в такава. Струва ми се недостатъчно, защото винаги (лично аз) съм имала нужда от мъжественото присъствие в живота ми, което не мисля, че мога да го получа от другаде освен от МЪЖА до мен. Това е. Иначе, който е намерил щастието по такъв начин, желая му само още щастливи мигове. :3

Niakoitam
05-28-2013, 12:28
И аз съм окей, стига да не ми натрапват ориентацията. Само че под натрапване разбирам да си пробват късмета с мен.


Ето това е и моето мнение. Щом им е приятно да си дават дупетата на хора от същият пол да го правят.но моето е за други работи.Е, най-вероятно не би ми станало хич приятно ако се влюбя яко в някое момиче и в един момент тя ми изръси нещо от рода на: "Готин си пич,но аз съм лезбийка" и може и да ги поплюя малко тези с различната ориентация,но затова няма да са виновни те, а моите си възприятия подчинени на временната ми емоция.Хванали сте се за гей парадите много хора.Да нямало.Е, какво като има.Те са си като едно отделно общество.По този начин могат да се запознаят с много себеподобни и да се харесат без да рискуват да попаднат на някой хетеро дето няма да е много толерантен и ще ги помлати от бой заради признанието им.Нима майките дето протестират за майчински и се събират на групи парадират,че са майки.Нима зърнопроизводителите, таксиджийте,полицаите лекарите парадират,че са такива? Това е просто техният начин за свръзка и протест срещу неодобряващото ги обществено мнение.То отвреме навреме има и хетеро сбирки за най-дълга целувка например дето ги излъчват по новините.И какво? Някой да е хванал да пребива участниците там? Не. Пък на гей парадите не е като да не трябва да ги пазят повече полицаи от тях самите,защото някои не им се кефели поради не знам си какви прични.Дай тогава ние самите да си направим една бойна групичка срещу обвързани двойки и да въдворяваме ред.Не става така.И да, може да са всякакви и сред тях има всякакви хора,но поне са имали силата да се преборят с обществото мнение,което притиска и обработва всеки да си признаят какви са вместо да се женят/омъжват за хора от противоположният пол без чувства само за да излъжат обществото какви са всъщност.

Относно децата.Там въпросът е малко сложен,защото след години тези деца тепърва ще израстват,но често каквото се вижда в семейството се прехвърля на поколението и занапред и даденото дете може дори да няма желание да пробва нормалното за нас,защото може да му се струва също толкова гадно и невъзприемчиво както хомотата за доста хетерота.
Отделно тези деца може и да са подложени на доста по-голям тормоз.Децата могат да са много гадни особено ако поради някаква причина си те набележат.Изпитвал съм го и на собствен гръб.Отделно в случая ще слушат подигравките на мама и тати за ненормалните родители на тяхното връстниче и окрилени от "респектиращото" им мнение ще се постараят да направят живота на тяхното връстниче колкото се може по черен. Та така.

Auriss
05-28-2013, 14:01
Обществото не ги отхвърля, те самите се стремят всячески да св отличават. В днешния свят, на много малко места са наистина дискриминирани и им се налага да се крият.

http://www.youtube.com/watch?v=JIDy2HPQLbs

Вижда ли ти се нормално 300 хиляди души да излязат да протестират срещу нещо, което ни най-малко не ги засяга ....

Niakoitam
05-28-2013, 14:16
http://www.youtube.com/watch?v=JIDy2HPQLbs

Вижда ли ти се нормално 300 хиляди души да излязат да протестират срещу нещо, което ни най-малко не ги засяга ....

А също и доста кървавият парад в Сърбия през 2001 година, на който до видео трудно може да се стигне както и в много други страни.

Violenza
05-28-2013, 14:54
http://www.youtube.com/watch?v=JIDy2HPQLbs

Вижда ли ти се нормално 300 хиляди души да излязат да протестират срещу нещо, което ни най-малко не ги засяга ....
Нормално или не, тяхно право си е. А и това е протест против гей браковете, а не против самите тях, има разлика.


Добре, да кажем, че си българка и отиваш в чужбина. Отказват ти работа, защото си българка, не си намираш приятели, защото си българка, бият те, защото си българка. Ти излизаш на протест, че българите сте дискриминирани. Мнението на обществото за теб е, че нямат нищо против тебе, просто да не разправяш, че си от България и да не раждаш деца, щото ще са отритнати от обществото. Щото твоите протести в крайна сметка са само за да изтъкнеш, че си от някъде си, за което на никого не му пука.
Чачо, през всичко това, с изключение на този така обсъждан бой (шансът да изнасилят сама жена вечер е доста по-голям от това да пребият гей, ама хайде, щом така натъртвате на това конкретно), съм минала. ;) Квартира са ми отказвали, защото съм българка, нищо че кожата ми е доста по-бяла от на средната италианка, че и косата ми е светлоруса. Колеги също тактично са ме избягвали, защото съм българка. Питали са ме как така съм толкова бяла, нали моите сънародници били все черни. Знаеш ли какво им е мнението за нас? Че сме всичките цигани престъпници, те това са видели от нас, няма какво друго да си мислят. Та, не е като да не съм се чувствала дискриминирана по един или друг начин в чуждо общество. Само дето не рева наляво и надясно колко е несправедлив света към мен и не бързам първата ми дума, запознавайки се с някого, да е "здравей, аз съм българка, да знаеш!!!".

Auriss
05-28-2013, 15:06
Протест против най-обикновена справедливост е това.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32000L0078:en:HTML
Ето ти я евродирективата.
Търсят си правата хората. Какво нередно би могло да има в това. От друга страна не знам да има модерна държава, в която е законно/редно/нормално една група граждани на съответната държава да изискват законова дискриминация спрямо друга такава. Грозно е просто ... нечовешко е. Като ситуацията в Б-я с циганите. С разликата, че циганите поне по закон не са в подобна ситуация.

Niakoitam
05-28-2013, 15:10
Нормално или не, тяхно право си е. А и това е протест против гей браковете, а не против самите тях, има разлика.


Чачо, през всичко това, с изключение на този така обсъждан бой (шансът да изнасилят сама жена вечер е доста по-голям от това да пребият гей, ама хайде, щом така натъртвате на това конкретно), съм минала. ;) Квартира са ми отказвали, защото съм българка, нищо че кожата ми е доста по-бяла от на средната италианка, че и косата ми е светлоруса. Колеги също тактично са ме избягвали, защото съм българка. Питали са ме как така съм толкова бяла, нали моите сънародници били все черни. Знаеш ли какво им е мнението за нас? Че сме всичките цигани престъпници, те това са видели от нас, няма какво друго да си мислят. Та, не е като да не съм се чувствала дискриминирана по един или друг начин в чуждо общество. Само дето не рева наляво и надясно колко е несправедлив света към мен и не бързам първата ми дума, запознавайки се с някого, да е "здравей, аз съм българка, да знаеш!!!".

Този в Сърбия, за който споменах, а и в много други страни е именно против тях :)
Иначе и ти сама го каза.Не можеш да слагаш всички под общ знаменател и да съдиш от няколко човека за всички,за цели нации(както доста хора го правят) или пък за хора с различна сексулана от общовъзприетата за нормална ориентация.
Иначе ти като се запознаеш с някой може и въобще да не споменаваш,че си българка,че даже и да излъжеш,че си италианка или поне да натъртиш,че такава се чувстваш.Въпрос на избор е все пак.Едни се гордеят,че са българи и не изпускат да споменат навсякъде държавата ,че даже и родният си град.Пък други се срамуват от мястото където са са се родили и хората, с който са отраснали и предпочитат по възможност да избегнат тези въпроси :)

Mase
05-28-2013, 15:13
ако сте против връзките между 2 момичета, спрете да размятате куро на такива клипчета :v

Violenza
05-28-2013, 15:32
Протест против най-обикновена справедливост е това.
Търсят си правата хората. Какво нередно би могло да има в това. От друга страна не знам да има модерна държава, в която е законно/редно/нормално една група граждани на съответната държава да изискват законова дискриминация спрямо друга такава. Грозно е просто ... нечовешко е. Като ситуацията в Б-я с циганите. С разликата, че циганите поне по закон не са в подобна ситуация.
Ама както едните могат да си търсят правата, така другите имат правото да протестират срещу това, ако не са съгласни и особено ако смятат, че това ще повлияе по някакъв начин.
Утре и педофилите ще тръгнат да си търсят правата, и тях ли ще защитавате, 'щото са различни, онеправдани и отхвърлени от обществото?



Иначе ти като се запознаеш с някой може и въобще да не споменаваш,че си българка,че даже и да излъжеш,че си италианка или поне да натъртиш,че такава се чувстваш.
Супер малоумното е това. Не понасям такива хора. Никога не ме е било срам, че съм българка, никога не съм го крила, никога не бих и го крила. Въпросът беше, че си казвам ако ме питат, а не натъртвам на това без да са ме питали дори.
Както и да е, това си е отклонение от темата.

klimatronik
05-28-2013, 15:38
за кво спорите? Много ясно ,че на хората с отклонения им е по-трудно да се справят и да бъдат равно приети в обществото.Факт си е.. Нищо против никой нямам. Гей парада не ми е приятен, защото до колкото знам - той не е това, което трябва да бъде, ами се оприличава на проституция . 1 път годишно нямам против да се прави.
Против съм целия вселенски строй, ма тва е друг нерешим въпрос :Д

Auriss
05-28-2013, 15:46
Ама както едните могат да си търсят правата, така другите имат правото да протестират срещу това, ако не са съгласни и особено ако смятат, че това ще повлияе по някакъв начин.
Утре и педофилите ще тръгнат да си търсят правата, и тях ли ще защитавате, 'щото са различни, онеправдани и отхвърлени от обществото?
Не съм съгласен. ЕС не е САЩ и свободата на словото, колкото и хубаво нещо да е, тук Е ограничена при условие, че е просто хейт. Не можеш просто да излезеш и да се обявяваш ЗА дискриминацията. В държави като Германия и в затвора ще те вкарат. В България също се санкционира подобно поведение.
Що се отнася до педофилите - винаги ми е било чудно някой като излезе с подобно сравнение. Как изобщо намираш връзка между двете ? Едните са отговорни пред закона, работещи и допринасящи за общото благо граждани, които просто искат равноправие пред закона. Другите малтретират деца !??? В смисъл ... връщаме се обратно на тема 'ако не вреди никому, значи не е твоя работа'. Доста се опитаха да докажат, че гей браковете ще се отразят негативно на обществото, но досега ничие предсказание не се е увенчало с успех. Същото и с осиновяванията. Не ти ли говори нещо това ?

sunshine :**
05-28-2013, 16:47
Важно е щастието , честно казано аз приемам да гледам мъж с мъж и жена с жена , даже ще си ги подмина .Това което искам да кажа е че изобщо не ме вълнува , но нямам и нищо против различните връзки - ако са щастливи да са си заедно бе :) аз самата дори имам такива наклонности такаче мога да кажа ,че за мен няма нищо странно в това :ДДДД

mayaaa
05-28-2013, 17:47
Мен не ми пречат, даже ме кефят. :D
Един малко малоумен страничен въпрос (или нещо такова). Знам, че е малко лично, ама винаги се чудя от къде ги намирате тези. :D Смисъл аз не съм срещала би, лесбийка, гей. Да предположим, че аз съм такава и доби да намеря друг човек със същите "сексуални интереси" шансът да ми допадне е много по-малък. Не знам дали ми разбра малоумното изказване. :lol:

Safo
05-28-2013, 18:09
Добре, да кажем, че си българка и отиваш в чужбина. Отказват ти работа, защото си българка, не си намираш приятели, защото си българка, бият те, защото си българка. Ти излизаш на протест, че българите сте дискриминирани. Мнението на обществото за теб е, че нямат нищо против тебе, просто да не разправяш, че си от България и да не раждаш деца, щото ще са отритнати от обществото. Щото твоите протести в крайна сметка са само за да изтъкнеш, че си от някъде си, за което на никого не му пука.


Няма как да дадеш по-точен пример..
Хората не излизат на улицата за да се показват само.Те излизат,защото искат нещо.Когато драга ми Violeza започнат да те отхвърлят всеки ден заради това с кой спиш и кой обичаш,тогава ми говори толкова уверено :)
Колко коментари съм чела,как хомосексуалността е болест.Как дори някой може да си помисли такова нещо ? Това е нещо нормално още от дълбока древност просто малко хора го осъзнават и приемат. Някъви ограничени и нездравомислещи хора ще ми казват как едва ли не съм болна защото съм влюбена в жена?!?! Думи нямам. Честно казано не мога да повярвам,че има хора които са толкова ограничени,че не приемат нищо.

Safo
05-28-2013, 18:10
Един малко малоумен страничен въпрос (или нещо такова). Знам, че е малко лично, ама винаги се чудя от къде ги намирате тези. :D Смисъл аз не съм срещала би, лесбийка, гей. Да предположим, че аз съм такава и доби да намеря друг човек със същите "сексуални интереси" шансът да ми допадне е много по-малък. Не знам дали ми разбра малоумното изказване. :lol:

:D Напоследък дори в България има гей барове,който не съм посещавала,защото ми се струва леко глупаво :D .Лесно е да срещнеш някой когато си такъв.А ако не можеш рано или късно правилния човек те намира.

Tsukuda_Hiroshi
05-28-2013, 18:13
значи зависи от възпитанието до определена степен ,защото познавах един, който беше отгледан от 2 жени и се обличаше с женски дрехи, гримирваше се, правеше се на гей, но
след известно време си признаваше ,че е не е.. и такива му неща
и съжалявам за баща ти ..

Неееее... :) Баща ми си е жив и здрав. Просто не израснах с него. Разделени са с майка ми и докато да стана на 22-23, не го бях виждал с години. В най-важните моменти не беше до мен: рождени дни, първи учени дни, завършвания...Когато ме биеха в даскало... Иначе си го обичам. Сега вече дори живее при мен. Но... СЕГА...

klimatronik
05-28-2013, 18:25
Неееее... :) Баща ми си е жив и здрав. Просто не израснах с него. Разделени са с майка ми и докато да стана на 22-23, не го бях виждал с години. В най-важните моменти не беше до мен: рождени дни, първи учени дни, завършвания...Когато ме биеха в даскало... Иначе си го обичам. Сега вече дори живее при мен. Но... СЕГА...

Добре , но не мисли ,че всички неща биха били различни, дори баща ти да е бил с вас. Това за боя в училище е можело дори въобще да не си му бил споделял от срам. А първия учебен ден въобще не си го помня. Знам ,че ти е било гадно, но това ти го казвам за лично успокоение, че присъствието на баща не означава непременно по-щастливо детство ;)

ameli
05-28-2013, 19:19
Знам ,че ти е било гадно, но това ти го казвам за лично успокоение, че присъствието на баща не означава непременно по-щастливо детство ;)

Аз пък мога да ти гарантирам, че за дете без баща означава. Отстрани е лесно да се каже, но ако сте на мястото на х друго ще приказвате.
Иначе ще съм доволна, че дадох началото на такава ожесточена дискусия :D

klimatronik
05-28-2013, 19:38
Аз пък мога да ти гарантирам, че за дете без баща означава. Отстрани е лесно да се каже, но ако сте на мястото на х друго ще приказвате.
Иначе ще съм доволна, че дадох началото на такава ожесточена дискусия :D

Виж, естествено . Всички се усещаме, когато вече сме изгубили нещо. Но... до голяма степен зависи какъв човек ще е бащата. За разлика от майката, на която дето споделя всичко, бащата при него се явява второстепенно същество. Детето изпитва към татко си повече респект, уважение, но истинската любов - е към майката. С баща си момчето не се чувства толкова близък, въпреки че той му въплъщава водачеството, силата и могъществото ; ))

Markuss
05-28-2013, 20:12
Не ме засяга особено какво правят другите. Като сте си добре така - браво на вас.
Дразни ме само парадирането със сексуалната ориентация, ама иначе, ако не се правят(ите) на интересни съм ОК с факта.
Именно, стига да не се парадира с това. Доста ги има, които се показват всячески, сякаш всеки трябва да ги приветства за смелостта им.

Safo
05-29-2013, 18:11
Понеже видях това и просто реших,че трябва да го споделя с вас :)
http://s3-ec.buzzfed.com/static/enhanced/webdr02/2013/2/27/21/enhanced-buzz-25846-1362020257-1.jpg

102
05-29-2013, 18:24
Funny, по тая логика дай да гледаме филми и да си седим вкъщи.. то сичко го има по телевизията. Знам, че не съм прав, просто реших да пиша в темата. Или съм прав.. пък издребнявам.. не знам.

Niakoitam
05-30-2013, 09:03
Именно, стига да не се парадира с това. Доста ги има, които се показват всячески, сякаш всеки трябва да ги приветства за смелостта им.

Aз пък искам Safo да постне тук някоя и друга любовна снимка с приятелката си :D

Minwu
05-30-2013, 12:07
А вие какво мислите за връзката между момиче и момче? Забелязвам, че също е актуално, а пък и аз съм в такава връзка от известно време, та живо ме интересува мнението на останалите. :)
хахахаха, добро беше

Safo
05-30-2013, 18:56
Aз пък искам Safo да постне тук някоя и друга любовна снимка с приятелката си :D

Не ми харесва да споделяме снимките си :) те са си само между нас двете и нямам желание да ги слагам тук.

Violenza
06-01-2013, 08:01
Не съм съгласен. ЕС не е САЩ и свободата на словото, колкото и хубаво нещо да е, тук Е ограничена при условие, че е просто хейт. Не можеш просто да излезеш и да се обявяваш ЗА дискриминацията. В държави като Германия и в затвора ще те вкарат. В България също се санкционира подобно поведение.
Що се отнася до педофилите - винаги ми е било чудно някой като излезе с подобно сравнение. Как изобщо намираш връзка между двете ? Едните са отговорни пред закона, работещи и допринасящи за общото благо граждани, които просто искат равноправие пред закона. Другите малтретират деца !??? В смисъл ... връщаме се обратно на тема 'ако не вреди никому, значи не е твоя работа'. Доста се опитаха да докажат, че гей браковете ще се отразят негативно на обществото, но досега ничие предсказание не се е увенчало с успех. Същото и с осиновяванията. Не ти ли говори нещо това ?
Пълна свобода на словото никъде няма, а и по-добре. И си противоречиш. За гейовете трябвало да има свобода, пък за "хейтърите" не.
А сравнението е напълно уместно. Педофил =! насилник. Той може просто да се самозадоволява гледайки деца, без да посегне никога. Е, в такъв случай, какъв е проблемът?
И как стигна до извода, че гейовете СА " отговорни пред закона, работещи и допринасящи за общото благо граждани"?
Голямо идеализиране, голямо чудо.

Да ви имам огромното желание да се изявявате като супер широкоскроените хора, приемащи всичко.

Safo, елементарните приказчици относно ограничените хора си ги спести. И, я ми изкоментирай снимчицата, която си пуснала. :D Супер интересното ми е да чуя как я разбираш.

Auriss
06-01-2013, 08:52
Пълна свобода на словото никъде няма, а и по-добре. И си противоречиш. За гейовете трябвало да има свобода, пък за "хейтърите" не.
Грешиш.
http://www.coe.int/t/dghl/standardsetting/media/doc/cm/rec(1997)020&expmem_EN.asp
Не съм запознат с положението във всички 27 държави в ЕС, но поне за Скандинавските, Великобритания, Германия, Франция и България мога да ти гарантирам, че закони против проявите на нетолерантност съществуват. Нали знаеш лафа - всички си имаме мнения и задници ...

Е, в такъв случай, какъв е проблемът?
Ако не посяга - никакъв. Слабо ме вълнува. Стига и да не разпространява детска порнография. К'вото докопа - докопа. Слабо ме вълнува. На такива неща съм се нагледал в нета, особено в .onion сайтовете, че педофилите са последното, за което ще се притеснявам. Отново - стига да не посягат. Извини ме, че по дифолт си направих някъв извод какво казваш. Просто ми се струваше, че при други обстоятелства сравнението е абсолютно безмислено.

И как стигна до извода, че гейовете СА " отговорни пред закона, работещи и допринасящи за общото благо граждани"?
По същия начин, по който стигнах до извода, че хетеросексуалните са --/--. Или сигурно живеят на социални помощи и разбиват сейфове по нощите >.>

Да ви имам огромното желание да се изявявате като супер широкоскроените хора, приемащи всичко.

Стува ми се, че просто се опитваш да аргументираш (или по-скоро оправдаеш - от моя гл.точка) двойния стандарт, който прилагаш. Хора всякакви - никой не може да ти наложи да 'харесваш' различните от теб, но не ти ли е поне малко кофти, че на практика открито си ги дискриминираш ? Сега някой педофил (примерно), дето с триста зора стои настрана от лапенцата, ако го чете това гот ли ще му стане, че макар да спазва социалните норми, наложени му от обществото, да живее според нашите разбирания за 'морал' и да се съобразява с нашето щастие, някой, някъде си, е решил да го обяви за престъпник и боклук, просто 'щото поради еди какви си обстоятелства нагона го влече към малки деца ? Като имаш негативно мнение за нещо, което на практика не те касае, каква полза има от това да му даваш гласност, особено знаейки, че клеймото, което лепиш, в крайна сметка е лишено от предназначение и може единствено да оскърби ? Е, и да предизвика някой и друг ненужен спор.

Violenza
06-01-2013, 12:21
Грешиш.
http://www.coe.int/t/dghl/standardsetting/media/doc/cm/rec(1997)020&expmem_EN.asp
Не съм запознат с положението във всички 27 държави в ЕС, но поне за Скандинавските, Великобритания, Германия, Франция и България мога да ти гарантирам, че закони против проявите на нетолерантност съществуват. Нали знаеш лафа - всички си имаме мнения и задници ...

Ама защо въобще говорим за закони? :D Аз не съм спорела там как стоят нещата. Наясно съм.



Ако не посяга - никакъв. Слабо ме вълнува.

Хм, дали? Ако знаеш, че го прави гледайки от прозореца твоето детенце на площадката?



Хора всякакви - никой не може да ти наложи да 'харесваш' различните от теб, но не ти ли е поне малко кофти, че на практика открито си ги дискриминираш ? Като имаш негативно мнение за нещо, което на практика не те касае, каква полза има от това да му даваш гласност, особено знаейки, че клеймото, което лепиш, в крайна сметка е лишено от предназначение и може единствено да оскърби ?
Ами не. Въобще.
И не е като да не ме касае, при положение, че живеем заедно, в едно общество. Всичко що се случва, влияе по някакъв начин на моя свят, ще влияе и на децата ми един ден.

Deadlock
06-01-2013, 22:01
Стува ми се, че просто се опитваш да аргументираш (или по-скоро оправдаеш - от моя гл.точка) двойния стандарт, който прилагаш. Хора всякакви - никой не може да ти наложи да 'харесваш' различните от теб, но не ти ли е поне малко кофти, че на практика открито си ги дискриминираш ? Сега някой педофил (примерно), дето с триста зора стои настрана от лапенцата, ако го чете това гот ли ще му стане, че макар да спазва социалните норми, наложени му от обществото, да живее според нашите разбирания за 'морал' и да се съобразява с нашето щастие, някой, някъде си, е решил да го обяви за престъпник и боклук, просто 'щото поради еди какви си обстоятелства нагона го влече към малки деца ? Като имаш негативно мнение за нещо, което на практика не те касае, каква полза има от това да му даваш гласност, особено знаейки, че клеймото, което лепиш, в крайна сметка е лишено от предназначение и може единствено да оскърби ? Е, и да предизвика някой и друг ненужен спор.

Това много ми хареса!

Safo
06-04-2013, 17:51
Safo, елементарните приказчици относно ограничените хора си ги спести. И, я ми изкоментирай снимчицата, която си пуснала. :D Супер интересното ми е да чуя как я разбираш.

Violenza,"приказчиците" за ограничените хора може да са елементарни,но в твоя случай са си доста точни и няма какво друго да се каже :) . Относно снимката която пуснах,не мисля,че има какво да й коментирам,защото всичко си е ясно.Това,че на теб не ти влиза в главата и не разбираш смисъла не ме касае. :)

Violenza
06-04-2013, 20:50
Violenza,"приказчиците" за ограничените хора може да са елементарни,но в твоя случай са си доста точни и няма какво друго да се каже :) . Относно снимката която пуснах,не мисля,че има какво да й коментирам,защото всичко си е ясно.Това,че на теб не ти влиза в главата и не разбираш смисъла не ме касае. :)
Е, разбира се, че така ще кажеш, душко.