PDA

View Full Version : Въпрос към студентите - избор на специалност ;)



just_a_girl2007
05-26-2013, 20:39
Здравейте, искам мнението на студентите в този форум, или на тези, които тази година ще кандидатстват ;)
Коя от тези специалности ви изглежда най-перспективна и интересна(имам предвид, че като я завършва ще мога да си намеря лесно работа и ще се търсят такива специалисти)?
Мога да избирам между следните:
Икономика
Макроикономика
Икономика на човешките ресурси
Застрахователно и социално дело
Икономическа социология
Прогнозиране и планиране
Маркетинг
Бизнес информатика
Статистика и Икономика
Икономика на индустрията
Бизнес Икономика
Предприемачество
Аграрен бизнес
ЕкоИкономика
Икономика на недвижимата собственост
Икономика на транспорта
Стопанска логистика (това значи изпълнение и планиране на доставки,транспорт,запаси, складове)
Икономика на отбраната и сигурността
Икономика на търговията
Икономика на съобщенията
Политическа икономия

Надявам се да ми помогнете с мнения.
Искам да отбележа , че аз имам фаворити за специалности , но искам да чуя и други мнения. :)

vesinceto
05-26-2013, 21:15
Бизнес Икономика
Аз имам още време докато завърша но съм се насочила към Бизнес Икономиката и Академията на МВР.Относно академията какви изпити се държат освен физическите.

just_a_girl2007
05-26-2013, 21:48
и психо тест, също така по история :)

just_a_girl2007
05-26-2013, 21:49
и психо тест, също така по история :)

и психо тест, също така по история :)

Nakadah
05-27-2013, 00:02
Като ги знам Българските университети 1/2 от специалностите ми се струват боклук. Икономика е добра специалност, но Икономика и нещо след него или пък "Бизнес Икономика" от сега мога да ти кажа, че е пълни глупости и блаблаблабла.

Като цяло не гледай специалност само заради дохода който би могла да постигнеш, а за това какво ти се отдава и харесва. Ако си некадърен в специалноста си дори и средната заплата да е 5к/месец ти и на 500/месец ще трябва да се радваш. Ако пък си кадърна в специалност където средната заплата е 1к/месец ти и 5к/месец можеш да постигнеш. Всичко е относително...

Само 1 ще ти кажа, не от всеки човек става бизнесмен!

kindergarden
05-27-2013, 00:38
Статистика и Икономика ми звучи най-сериозно, въпреки че не знам какво точно представлява, но другите определено са по-скоро много глупости и зубрене на празни приказки.

Nakadah
05-27-2013, 02:46
Статистика и Икономика ми звучи най-сериозно, въпреки че не знам какво точно представлява, но другите определено са по-скоро много глупости и зубрене на празни приказки.

Икономист без статистика и математика не се става, така, че и това не звучи сериозно...

girlwithblueeyes
05-27-2013, 07:15
Икономиката

kindergarden
05-27-2013, 09:46
Икономист без статистика и математика не се става, така, че и това не звучи сериозно...

Ето за това ми звучи най-сериозно. Поне сме сигурни, че ще има статистика и може би малко математика.

SurfSky
05-27-2013, 10:25
Да не отварям нова тема , да попитам тука аз.Как стой въпроса със студентските бригади ? Ясно че се плаща някаква супа пари ( 2000-3000 лева г/д ) , трябва ли някакъв успех да имаш и да си си взел всички изпити ?
Казаха ми че нямало смисъл от тези бригади , че не може да си избиеш парите който си дал ... ?