PDA

View Full Version : Покупка на кола



SurfSky
05-27-2013, 10:29
Здравейте хора.Бихте ли ми препоръчали возило като за 1ва кола ? Искам да е нещо под 100 коня, и да не е голямо и широко. Наще ми казаха и да не е скъмо , към 2-3 000 , че за 1ва кола не ми трябвала хубава :D ( е то си е така).
Ориентирал съм се към следните марки коли :
-Оpel Corsa
-Opel Tigra ( Но мисля че този вариант отпадна,заради лошите отзиви.)
-Seat Ibiza
-VW Polo

В общи линии , както казах по горе : Нещо малко,под 100 коня ?

xXxAngerfisTxXx
05-27-2013, 10:32
полото е корава кола, корсата също, обаче гледай да няма ръжда. А и корса 1.4 90 коня е бахти самолета

PlayeRR
05-27-2013, 10:41
Корсата и Тиграта реално са една кола-еднаква платформа, идентични двигатели...не знам какви лоши отзиви си чул, но и двете са много здрави и издръжливи като окачване и мотори. Единственият проблем на Тиграта е с цената и намирането на панели са каросерията-все пак не са толкова разпространени като тези на Корса. Предимството е пък, че е по-добре обработена срещу корозия. 1.4 16V (90 коня) е много здрав и изпитан мотор (с разни доработки се монтира и до ден днешен) пък в това малко купе осигурява и доста приличен вървеж-особено до 110-120км/ч. Тиграта има по-добро поведение на пътя от Корсата-малко по-стегнато окачване и по-широка следа. Въпрос на избор е, дали Корса или Тигра-по-скоро въпрос на колко запазен автомобил ще попаднеш.
Полото и Ибизата също реално са един автомобил-все пак и двете са на VAG. От тях нямам преки впечатления, но смятам, че не си струва да даваш допълнително пари само и само, за да е VW.

SurfSky
05-27-2013, 11:07
Баща ми вика че 2ма колеги от работата му са си били взели преди Opel Tigra ,и после вднага с гледали да ги продадат ... А й тиграта сякаш е мн тясна ... ( аз не съм някой едър,така че не ми проблем.) Но изглеждат спортно ...
Корсичката си е хубава кола , карал съм 1-2 пъти такава.
+това на опелите има повече части при повреда ?

xXxAngerfisTxXx
05-27-2013, 12:02
и като цяло са евтини за поддръжка, не са капризни

PlayeRR
05-27-2013, 12:14
Продават ги Тигрите я защото няма място за буркани от село, я защото жената мрънка, че няма място за куфарите с обувки, или защото децата порастват и им е тясно :D Иначе наистина е малко тясна-ама аз съм 2 метра-не съм много мерило.

Kristianc95
05-27-2013, 15:23
VW Polo е за мен най-добрия вариант от горе споменатите коли :)

FasterBeach
05-27-2013, 15:28
От споменатите - Polo...
Доволно здрава е за кола от класа си и все пак, ако нещо се повреди, части - бол.
Естествено, гледай и да е запазена де...

SurfSky
05-27-2013, 16:33
VW Polo или Opel Corsa ще е ...

Nakadah
05-27-2013, 18:34
Произвеждат се коли под 100 коня??? :shock::shock::shock:

FasterBeach
05-27-2013, 18:48
Произвеждат се коли под 100 коня??? :shock::shock::shock:
не, къде си го прочел това :shock:

xXxAngerfisTxXx
05-27-2013, 19:22
моля богатите бизнесмени с Бугатита и ферарита да не пишат глупости в темите на простите смъртни бедняци които си търсят кола за каране

D*Rose
05-27-2013, 20:40
и аз съм на тва положение, но включвам и голф. все пак ще стискам зъби засега след 2-3 години за джип.. дотогава w124.. :(

SurfSky
05-27-2013, 21:12
Аз не искам кола над 100 коня ... Искам си под 100 :D

trabi_bs
05-29-2013, 20:01
астра ф комби 1.4 е добър избор :)

Minefield
06-04-2013, 19:19
Peugeot 306 или 106 ; Citroen Saxo ; Alfa Romeo 145 ; Ford Puma

SurfSky
06-05-2013, 16:17
Golf-а също вече е вариянт при мен :D

D*Rose
06-05-2013, 22:51
значи голф. обаче 4ка

SurfSky
06-06-2013, 04:50
4ките бяха 97ма и нагоре , нали?

trabi_bs
06-06-2013, 17:17
4ките бяха 97ма и нагоре , нали?

97-02

Supermassive____
06-06-2013, 17:40
Въобще не го мисли. Взимай Полото, няма да сгрешиш. Гледай да е с двигател 1.9 сди. 65 коня. много върви, малко харчи, има хубава возия, евтини части и са бая здравички.

SurfSky
06-06-2013, 19:05
Да но 1.9 sdi мисля че беше дизел ? А съм чувал че дизел колите много се карали а/у , и 2ра ръка повече се чупели ... Не знам ...

Supermassive____
06-07-2013, 11:10
Всичко си е до късмет дали ще случиш на добре поддържана и читава кола. На мнение съм, че дизела е по-доброто решение, дали ще е сди или тди ти решаваш. Успех!

nelimtv
06-10-2013, 20:31
Не знам дали ще попитам на правилното място , но на мен също ми предстои да си купувам автомобил и съм се спряла или на Opel corsa или Mercedes a classa ...Та по същество информирани ли сте как стоят нещата с внасянето на коли от Германия ?
П.П. Не започвайте с критики към жените шофьори :Р

Bank$
06-10-2013, 21:30
Не знам дали ще попитам на правилното място , но на мен също ми предстои да си купувам автомобил и съм се спряла или на Opel corsa или Mercedes a classa ...Та по същество информирани ли сте как стоят нещата с внасянето на коли от Германия ?
П.П. Не започвайте с критики към жените шофьори :Р

Колело !!!!!! Жена с кола е страшно !

POLLINA
06-10-2013, 21:31
дрън дрън

POLLINA
06-10-2013, 21:32
Не знам дали ще попитам на правилното място , но на мен също ми предстои да си купувам автомобил и съм се спряла или на Opel corsa или Mercedes a classa ...Та по същество информирани ли сте как стоят нещата с внасянето на коли от Германия ?
П.П. Не започвайте с критики към жените шофьори :Р

ти сериозни ли се чудиш между ОПЕЛ и Мерцедес?!

FasterBeach
06-10-2013, 21:36
ти сериозни ли се чудиш между ОПЕЛ и Мерцедес?!
Хич не го обичам Опела, ама специално в тоя случай, защо да не се чуди ?
естествено, зависи от възможността за поддръжка..

POLLINA
06-10-2013, 21:38
ем да поддръжката на Мерцедес е доста по-скъпа, ама стига говорим за опел и мерцедес... Не съм от големите разбирачи, но поне за това не бих се колебала

FasterBeach
06-10-2013, 21:43
ем да поддръжката на Мерцедес е доста по-скъпа, ама стига говорим за опел и мерцедес... Не съм от големите разбирачи, но поне за това не бих се колебала
мерцедесът като ЦЯЛО е по-здрава кола, но както и на теб ти е ясно, поддръжката ще е къде къде по-скъпа
колата също така не е и от най-лекичките и лесно-управляеми коли... тромава е.
доколкото разбрах, момичето пита за първа кола - Корсата е по-добрият избор.

Bank$
06-10-2013, 21:48
мерцедесът като ЦЯЛО е по-здрава кола, но както и на теб ти е ясно, поддръжката ще е къде къде по-скъпа
колата също така не е и от най-лекичките и лесно-управляеми коли... тромава е.
доколкото разбрах, момичето пита за първа кола - Корсата е по-добрият избор.
У Благоевград големи капацитети се подвизават без дори през живота си да са бутали нещо по различно от голф или корса хахах

FasterBeach
06-10-2013, 21:52
У Благоевград големи капацитети се подвизават без дори през живота си да са бутали нещо по различно от голф или корса хахах
ок

POLLINA
06-10-2013, 21:57
мерцедесът като ЦЯЛО е по-здрава кола, но както и на теб ти е ясно, поддръжката ще е къде къде по-скъпа
колата също така не е и от най-лекичките и лесно-управляеми коли... тромава е.
доколкото разбрах, момичето пита за първа кола - Корсата е по-добрият избор.
E , a класата далеч не е толкова тромова. Тя си е типично женска кола

Bank$
06-10-2013, 22:11
E , a класата далеч не е толкова тромова. Тя си е типично женска кола

Слушай кво ти говори момчето от Благоевград !!! Кът казва че мирджаните са тромави и смотани а корсата, ладата и голфу фърчът ши го слушаш !!!

Supermassive____
06-10-2013, 22:25
Ей пак почнахте със сравненията и с глупостите. Лапешки истории..


Не знам дали ще попитам на правилното място , но на мен също ми предстои да си купувам автомобил и съм се спряла или на Opel corsa или Mercedes a classa ...Та по същество информирани ли сте как стоят нещата с внасянето на коли от Германия ?
П.П. Не започвайте с критики към жените шофьори :Р

Има си специализирани форуми и сайтове, в които можеш да питаш и да сравниш автомобилите по характеристики и пр. Но тук компетентно мнение няма да получиш.

POLLINA
06-10-2013, 23:27
лапешки истории, их... :lol:

D*Rose
06-11-2013, 14:06
между мерцедес Е, С, Ц.. и корса - какво има да се чудиш? ама ако е оная плюнка, която е срам за мерцедес, носеща позорното А класа... ;/ корсата, пич.

xXxAngerfisTxXx
06-11-2013, 16:42
напрао ауди а1
също и ладата е перфектна за нова кола. Ръката ти ще порасне с 5 санта.

Nakadah
06-13-2013, 07:47
Интересно е, че говорите за Опел вс Мерцедес, ама никъде не обсъждате паричките. Мерцедесите са по-скъпи при което за 1 и същи пари гледаш много по-нов Опел вс стар Мерцедес. Ем, Опел разбисе...

Другото което е за какво си купувате Мерцедеси които не са AMG? За същите пари има коли които въобще не им отстъпват. Ама нали трябва да кажеш "Аз имам Мерцедес"... Еснавщината край няма...

D*Rose
06-13-2013, 10:27
Добре бе, пич, и AMG ще си взема, ама айде да ми плащаш данъците и горивото? Навит ли си?

No offense, ама логиката ти е много глупава, ама изключително ТЪПА! Ето за какво говориш ти: защо да си купуваме BMW, ако не са M power? Защо да си взимаме Ауди, ако не е S, защо да си купувам VW Golf, щом не е GTI?

Nakadah
06-13-2013, 17:30
Засегнах ли те? Мерцедесче ли караш? Някое на 12-13 години? Ем браво на тебе. Прочети ми поста още 2-3 пъти много бавно.

Edit: Горния ми пост, че като те гледам може и тоя пост да прочетеш като си тръгнал хаха..

D*Rose
06-13-2013, 19:12
Да, карам Мерцедес, дори по-стар, не на 12-13 години, но не си ме засегнал, защото няма ръжда, няма проблем, пали си - абе всичко точно :)

Bank$
06-13-2013, 21:33
Да, карам Мерцедес, дори по-стар, не на 12-13 години, но не си ме засегнал, защото няма ръжда, няма проблем, пали си - абе всичко точно :)

Опа корекция на мнението, колегата който хранех е от София :С

AnzaRe
06-14-2013, 21:38
Хонда Сивик Хечбек или Митсубиши Колт,но предпочитам Априлията си <3

ge6aaaa3
06-15-2013, 12:18
Интересно е, че говорите за Опел вс Мерцедес, ама никъде не обсъждате паричките. Мерцедесите са по-скъпи при което за 1 и същи пари гледаш много по-нов Опел вс стар Мерцедес. Ем, Опел разбисе...

Другото което е за какво си купувате Мерцедеси които не са AMG? За същите пари има коли които въобще не им отстъпват. Ама нали трябва да кажеш "Аз имам Мерцедес"... Еснавщината край няма...
Нека аз да си карам Е-класата от 95-та, дето вътре пикник мога да си направя, а ти ми се хвали с корсата от 2005-та, дето като пръднеш вътре и припадаш зад волана! На всичкото отгоре при добра поддръжка Е-класата може и 100 години да изкара, а корсата колкото и да си е гледаш, къташ и лъскаш с парцалчето през ден, пак след 15 години е развалина. Което ме подсеща:
Из форума Опел клуб-българия:"Продавам Опел Корса в идеално състояние, моторът е изправен, по купето няма ръжда. Не, честно, няма!
Moderator: Потребителят е със забрана за достъп поради опит за измама!" :D

Nakadah
06-16-2013, 07:00
блабла
Аха... Отговор ли очакваш?

ge6aaaa3
06-16-2013, 07:23
Аха... Отговор ли очакваш?

Ъ...?!? К'ъв отговор те гони пък теб?

dimitar_ak
06-17-2013, 08:25
Много се кефя на изказвания за това как кола, която е отдавна за моргата била супер здрава и издържлива и щяла да изкара още 100 години. Та тя сега е на 20 години.

D*Rose
06-17-2013, 15:49
И няма проблем, да чукна на дърво, не ти ща фиатовете, макар и чисто нови, благодаря.

xXxAngerfisTxXx
06-17-2013, 17:36
Нека аз да си карам Е-класата от 95-та, дето вътре пикник мога да си направя, а ти ми се хвали с корсата от 2005-та, дето като пръднеш вътре и припадаш зад волана! На всичкото отгоре при добра поддръжка Е-класата може и 100 години да изкара, а корсата колкото и да си е гледаш, къташ и лъскаш с парцалчето през ден, пак след 15 години е развалина. Което ме подсеща:
Из форума Опел клуб-българия:"Продавам Опел Корса в идеално състояние, моторът е изправен, по купето няма ръжда. Не, честно, няма!
Moderator: Потребителят е със забрана за достъп поради опит за измама!" :D
Чел... аз съм отдавна в опел форума, и тва е един тъп виц, дето го знам от 5 години :) Опел само корса ли правят ??? Да вземем например Insignia OPC ?? Използвани са доста по здрави материали от S-ките на Бенц 2007-2008? Ама не като кажеш опел се сещаш веднага за някой невзрачен изгнил кадет или корса. 126 да е без двигател, опел да не е :D
Що на живо съм виждал само 2 инсигний ОПЦ-та, 120 бона опел, а всеки ден някви скучни S-ки 320 500,600, дето на цена са колкото опела? Мне гъзар съм, ще карам S КЛАСА (повечето гъзарчета тва знаят, с класа, дали ще е w140, w220 НЕ ЗНАМ, С КЛАСА Е!) ко ще и на метан да карат... Глупава работа честно казано. Сяка 2ра мутра с с-ка... напрао ми са сере да ги гледам вече. Хуу че има 5-6 амг-та.

ge6aaaa3
06-17-2013, 18:38
^И що се засягаш лично? Нали знаеш приказката за лисицата и киселото грозде?На мен ми се иска S-ка /ама надали скоро ще имам/. И к'во като си взема вече ще съм мутра ли? Мне... Това си ми е кеф. Голяма, удобна, мощна кола, дето вътре четирима човека сме се разляли като в хола на креслата. През дедовия ми е, че на тебе ти се сере като видиш колко ми е кеф... И друго има. Мерцедесите след двехилядната година не са същите като здравина, както по-старите. Новите модели не са много повече от конкурентите по отношение на здравина и "българоустойчивост". Една идея по-луксозни и изпипани са, но дават дефекти. W124, 123, 116, 140, 190... Това са вечните модели на Мерцедес. 124 си навърта един милион км само със смяна на консумативи... Айде спирам с рекламата, надявам се да си схванал идеята. ;)
едит: И опелите си имат предимства, де, не го отричам. Доста здрави като двигатели и окачване и евтина поддръжка. Не мога да се сетя за друго, но и това не е малко/особено за наща страна/. И това пак важи за старите им модели...
Нали схващаш... Коли от различни класи, с различни преимущества, но да се твърди, че по-добре 5 годишен опел, вместо 15 годишен, запазен Мерцедес е... Не знам, за мен е глупаво.

Nakadah
06-18-2013, 06:41
Коли от различни класи, с различни преимущества, но да се твърди, че по-добре 5 годишен опел, вместо 15 годишен, запазен Мерцедес е... Не знам, за мен е глупаво.

Това е защото не си карал 5 годишна кола и защото е много важно да кажеш, че имаш Мерцедес. Не може да говориш за класи след като Мерцедеса е 10 години по-стар от Опела. Запазен или не той е на 15 години!

ge6aaaa3
06-18-2013, 11:05
Тц! Кое му е важното да кажа, че имам 15 годишен Мерцедес, който струва 2000лв? Определено няма да се изявя като виден богаташ с подобно нещо... Както ти казах, не ме интересува кой какво си мисли като ме види. Интересува ме да ми е кеф като седна зад волана. Нещо като душевен оргазъм, как да ти кажа... :D Вътре да не се виждат оголени ламарини, като караш със 120 на магистралата да се чува съвсем лекичкото свистене от вятъра, а когато я настъпиш да се опитва да влиза с вратите в завой. :) Това ми го предлага 15 годишния мерц, а 5 годишния опел не може. Това е, което АЗ мисля и искам. Ти карай, каквото искаш, не ме вълнува. ;)

xXxAngerfisTxXx
06-18-2013, 20:14
брат, има супер много модели опели със задно, любимеца ми е Omega. То Manta, Commodore, Kadett A,B,C,D, Diplomat... Аз съм 1 и 80 висок, 95 кила, в Astra F-ката ми е супер просторно... опъвам се на седалката. Мисълта ми е че всеки е с различен вкус. Мерцедес караш ти, който попринцип марката е конкурентна само с БМВ, а аз карам опел. Фенове сме значи :) мерцедеса ти е 15 годишен опела ми е 21 годишен. (Една от първите F-ки) да мечтая си за комби като моето фейслифт фулл екстри, но не си взимам... що ли ? мойто си е мойо :) Така си и ти предполагам. Затова недей се ядосва :)

ge6aaaa3
06-19-2013, 18:14
Нещо сме сме се разбрали. Не се ядосвам-изказвам и защитавам мнение. :) И да - всеки с вкуса си. ;)

TIFOSO
07-05-2013, 22:34
Всичко си е до късмет дали ще случиш на добре поддържана и читава кола. На мнение съм, че дизела е по-доброто решение, дали ще е сди или тди ти решаваш. Успех!

И аз съм фен на дизела но като цяло той е и по-тежък за поддръжка спрямо бензина. Това което, ще спестиш от гориво ще отиде за филтри и прочие. Относно избора на кола наистина покупката на кола втора ръка е въпрос на късмет. Най-добре е човек отвън да ти я подбере (Германия най-добре там хората не крият километри и повечето са сервизирани наистина е да взет им е животеца но..) и да ти я натовари на автовоз. Сега дали ще е Голф4, Сеат Леон, Шкода, Ауди А3 двигателят е един и същ. 1.9 ТДИ е може би най-добрият двигател за този клас коли но за 2К или 3К хубаво 1.9 ТДИ в България няма да намериш. За първа кола аз лично бих избрал Полото.

Nakadah
07-06-2013, 05:23
Най-добре е човек отвън да ти я подбере и да ти я натовари на автовоз.

После се чудите защо в България средната заплата била 200-500-2000лв...

TIFOSO
07-06-2013, 09:25
После се чудите защо в България средната заплата била 200-500-2000лв...

Какво се опита да напишеш?

ladyshrew
07-10-2013, 13:26
Колело !!!!!! Жена с кола е страшно !

Това, че повечето шофьорkи са си чисти камикадзета не означава, че всички са такива. Не разбирам и злобата към благоевградчаните :D Аз лично предпочитам Опел-а като за първа кола, за мен бих си взела Audi A3 :)

Nakadah
07-19-2013, 06:50
Какво се опита да напишеш?

Аз какво съм написал съм написал. Това, че не можеш да го разбереш е друг въпрос. Може би точно това поста ми подчертаваше!!!?