PDA

View Full Version : Връщане назад...



kammi
05-27-2013, 13:23
-Ходих с Б. няколко години беше първата ми любов за него също беше първата сериозна връзка.
Връзката ни беше проблемна с чести скандали,но много държахме един на друг.
Един ден след поредния скандал се разделихме.
Решихме да сме сами и да си поживеем,защото се задушавахме взаимно.
След известно време пробвах с друг,той беше страхотен,но не можех да почувствам дори най-малка тръпка докато сме заедно- не се получи(поне при мен не се получаваше) и аз бързо прекратих отношенията ни.
Докато бях с това момче често мислех за бившия си.
Напоследък ми се случва много често и съм объркана.Мисля си какво би било,ако се съберем и т.н и все положителнинеща ми идват на ум,а преди не беше така не исках да имам нищо общо с него в бъдеще.
Но с това момче осъзнах,че още обичам бившия си.

На вас случвало ли ви се е да искате да се върнете при неподходящ човек?
И какъв съвет бихте могли да ми дадете,чувствата ми с всеки ден стават по-силни към него всички хубави спомени се
връщат,а лошите започват да бледнеят.Явно не съм достатъчно зряла.......

Дали е само някаква фаза на моментно състояние,което ще премине?

feikk
05-27-2013, 14:31
Ми дано е фаза... на мнение съм, че щом си се разделил с някого, значи е имало защо. В такъв случай всичко става доста мазохистично. Хубаво е, че не помниш лошите неща, но едното на ум също ти бяга. Според мен по-добре си пренасочи вниманието към нещо друго, по-добро от бившия ти. Всеки си има моменти на сантименталости, спомени и тн... но са само спомени. :)

LadyTerrible
05-27-2013, 15:16
В момента имам подобен проблем,само че с бившия ми не сме си прекратили отношенията напълно,виждаме се всеки ден (принудително) и макар,че и двамата уж бяхме обвързани с нови хора,не можехме да стоим далече един от друг.Гадно е,признавам.Дори не знам дали искам да се събираме,но определено новото ми гадже ми промени виждането за старото.Просто са много различни хора и няма как да не осъзная какво съм имала и съм взимала за даденост.Може би и при теб е така.Всъщност е леко неизбежно,ако ти е бил голямата любов,ще го сравняваш с другите,няма как.Дали е само фаза или нещо друго и аз не знам все още :D Съветът ми към теб засега е да си поживееш.Запознай се с нови хора,започни ново занимание и колкото и трудно и невъзможно да ти се струва-опитай се да не мислиш за бившия ти.

BlackFlower
05-27-2013, 19:15
На вас случвало ли ви се е да искате да се върнете при неподходящ човек?
И какъв съвет бихте могли да ми дадете,чувствата ми с всеки ден стават по-силни към него всички хубави спомени се
връщат,а лошите започват да бледнеят.Явно не съм достатъчно зряла.......

Дали е само някаква фаза на моментно състояние,което ще премине?

1. Да, случвало ми се е.
2. Бих ти дала съвета да продължиш напред и да не поглеждаш назад. Щом сте се разделили, значи така е трябвало.
А и да ти кажа като чета как сте се задушавали и сте имали много проблемна връзка не мога да разбера как искаш да изживяваш същото отново! ? Смисъл...мазохистка ли си? Как може да тичаш към нещо, което те унищожава бавно, но сигурно? Малко самоуважение няма ли?
3. Да, ще премине. Може да е след ден, месец, година, но ще премине.