PDA

View Full Version : Как да натрупам мускулна маса



hristo.marinov.1610
05-27-2013, 13:53
Здравейте
Аз съм момче на 14 и от 6 месеца се занимавам със Judo. Проблемът идва от това че съм 58кг в момента а останалите ми връстници са по-силни. Тялото ми хич не е добре щото съм висок 163 а бицепса е само 31. Моля помогнете ми със съвети за хранене и как да натрупам малко мускули чрез правилно хранене. До момента съм пазил режим на хранене само за отслабване. Тренирам почти всеки делничен ден тренирам по 1час и отделно оставам по 30-40 минути. В общи линии това е графика ми:

1-силова тренировка(ластици, скокове, въжета, лост, лицеви опори и 1,3,5,10)
2-техники(влизания за техника 6 серии по 10, 20 хвърляния и борби)
3-Силова тренировка(чукче, преси, лежанка, клек с 20кг, обръщане- всичко по 20 пъти и общо 7 кръга)
4-Борби(10-по 5 мин)
5-Издържливост(14 км бягане)

През ваканциите обикновено се събираме и сутрин и правим спринтове със различни стартове, спринтове между линии, или играем футбол и народна топка пак по 1 час.

Предварително благодаря!

firstdiesel
05-27-2013, 14:08
бицепса не го гледай ...

на тия годинки не се качва лесно маса, но не е невъзможно .... много белтъчини и ПОВЕЧЕ КАЛОРИИ
меса, сирена, кашкавали, яйца и к.млеко по много, ядки
дай животински мазнини стабилно, зърно (хляб и производни), картофи, ориз ...
пържените работи не ти вършат никва работа, понеже се усвояват бавно.. тогава хем си сит, ама си гладен

в силовата тренировка гледай да ивеличаваш съпротивлението, ако трябва с 2 чифта ластици, ако ли не с 3 и 4 :D, закачай си тежести

в тренировката с тежести прибавяй още тежести, малките дискове трябва винаги да са ти под ръка
към кръга добави и мъртва тяга

намали повторенията до 10 и сложи повече тежест .. може и кръговете да ги намалиш до 5, но пак гледай да правиш възможно повечки кръгове с възможно най-много тежести (и правилно изпълнение, разбира се)

hristo.marinov.1610
05-28-2013, 11:04
mnogo blagodarq, no ne moga da promenq broq kragove ili povtoreniqta zashtoto tova e sistemata po koqto pravim silova trenirovka,inache ne moje i drugite da se saobrazqvat s men

firstdiesel
05-28-2013, 11:30
ми бате тогава яж по-стабилно! друг начин не виждам .. ако и със стабилно ядене не стане, стероид бате ... щото борческите тренировки знам че те скапват и те не са особено рационални за качване на маса ... те качват силова издръжливост, т.е. да можеш да правиш германски суплекси на една рота без да се измориш особено :D

firstdiesel
05-28-2013, 11:32
опа забраих че си на 14 ... не барай стероида още :D

и даже да стимулираш със стероид се замисли първо, закво зобиш ... ако не се стремиш към кариера на спортист и да вадиш пари от спортни постижения, СТОЙ ДАЛЕЧ ОТ СТЕРОИДИТЕ!

hristo.marinov.1610
05-28-2013, 12:55
pich steroidi nqma da vzemam v nikav sluchei, i ne nqma da stavam profesionalen sportist. znachi sega sam na prav pat :D . A i samo edna popravka, tova e judo ne borba. BLAGODARQ:D

firstdiesel
05-28-2013, 15:27
силовите тренировки са все еднакви за всички граплинг спортове ;)

a като си на прави път що питаш за съвети :D

firerose
05-30-2013, 01:37
Яж много пилешко месо! Както каза и момчето сирене белтъчини и всичко ще си дойде на мястото. Аз когато бях малък една докторка ми каза че никога няма да мога да направя хубаво тяло понеже съм имал слаба съидинителна тъкън. Или клетки които се съединяват по трудно от тези на останалите. Но след години упорит труд си направих тялото. Вярно наистина по трудно.Тъпчих се с храна и все си стоях 58 кг. Та на някой хора им е по трудно качването. Цялата работа е качваш КГ ако щеш и мазнини и след това всичко това го превръщаш в мускулна маса :)