PDA

View Full Version : Обиди, отностно теглото.



SomeRandomNerd
05-27-2013, 20:02
Здравейте!
Момиче на 13 години съм, 150 см., 30 кг., но лоши думи за мен не спират да се говорят. Момичетата от класа постоянно ми викат "Надебелей малко, приличаш на щраус." а момчетата "Кльощо". Много ми е неудобно като седна върху някой. Той/Тя веднага ще започне "Мале, ба*ти какви кокали". :/ Ям много и зимата спортувах лека атлетика. Понякога усещам как се въртят от уста на уста обиди за мен. Даже и майка ми понякога ми казва, че трябвало да ям повече, защото бедрата ми щели да се счупят. Зимата правих много коремни преси,за да си стегна корема и съвсем леко се бяха оформили плочки. Съвети как да надебелея малко /някаква диета етц/ ?
Ще дам моя снимка, за да видите горе-долу за какво става дума -
http://prikachi.com/images/594/6158594r.png
Едит: извинявам се за грешката в заглавието.

POLLINA
05-27-2013, 20:05
30 кила е прекалено малко... поне 35
по-добре питай тук за режим
http://www.bb-team.org/forums

Mase
05-27-2013, 20:11
и като имаш впредвид всички филмарки от tumblr как си точат лигите по такива тела, на мен лично са ми прекалено слаби наистина

постарай се към 40 някъде да стигнеш, яж квото се сетиш или пък най-добре върви на диетолог май е най-добрия вариант :D

POLLINA
05-27-2013, 20:12
за 150 40 кг не е ли множко

Addicted__
05-27-2013, 21:14
^Е ,тя е в пубертета,ще порасне на височина :D

Гледай да не напълнееш рязко,че може да ти се появят стрии.


И защо трябва да сядаш върху някого? :D :D:D

sexa_na_kompleksa
05-28-2013, 07:40
И защо трябва да сядаш върху някого? :D :D:D

И аз това се чудех. ;д
Не им обръщай внимание! Щом се храниш нормално, а не го правиш нарочно, подлагайки се на някакви диети, няма проблем. Наистина те първа ще растеш и на височина и на килограми.

sunnyreni
05-28-2013, 07:50
Спортувай нещо. Ходи на танци, на плуване...наближава лятото има толкова много възможности. Наблягай на повече сурови ядки, яж месо, повече млечни продукти, картофи, ориз, накаронени изделия...Както нездравословното отслабване оказва влияние върху тялото, така и нездравословното надебеляване. Не яж макдоналц, дюнери, пици и т.н (отвреме - навреме...веднъж в месеца е ок.).

SomeRandomNerd
05-28-2013, 11:41
Благодаря за отговорите! :)

Спортувай нещо. Ходи на танци, на плуване...наближава лятото има толкова много възможности. Наблягай на повече сурови ядки, яж месо, повече млечни продукти, картофи, ориз, накаронени изделия...Както нездравословното отслабване оказва влияние върху тялото, така и нездравословното надебеляване. Не яж макдоналц, дюнери, пици и т.н (отвреме - навреме...веднъж в месеца е ок.).
Храня се с всички тези неща в големи количества без ориз.
3-4 пъти на месец ям пица/хамбургер/дюнер.
Addicted, често ми се налага, особено ако съм в автобус,кола и т.н.
и разбира се на мен казват да сядам върху някой.

Your.Passion
05-28-2013, 13:18
Те пък б*хти простите комплексирани дечица!Всеки си има проблеми,тях какво ги засяга.
Наблягай на протеините,което ще рече пилешко месо,мляко,прясно мляко,яйца,риба и т.н .

YSMF
05-28-2013, 13:44
Не им обръщах внимание. И на мен са ми викали хърба, анорексия и т.н., просто хората се чудят за какво да се заяждат. Горе са ти дали доста добри съвети. :)

valentão
05-28-2013, 14:03
Здравейте!
Момиче на 13 години съм, 150 см., 30 кг., но лоши думи за мен не спират да се говорят. Момичетата от класа постоянно ми викат "Надебелей малко, приличаш на щраус." а момчетата "Кльощо". Много ми е неудобно като седна върху някой. Той/Тя веднага ще започне "Мале, ба*ти какви кокали". :/ Ям много и зимата спортувах лека атлетика. Понякога усещам как се въртят от уста на уста обиди за мен. Даже и майка ми понякога ми казва, че трябвало да ям повече, защото бедрата ми щели да се счупят. Зимата правих много коремни преси,за да си стегна корема и съвсем леко се бяха оформили плочки. Съвети как да надебелея малко /някаква диета етц/ ?
Ще дам моя снимка, за да видите горе-долу за какво става дума -
http://prikachi.com/images/594/6158594r.png
Едит: извинявам се за грешката в заглавието.

ако беше по на възраст щях да ти кажа да вземаш химия , ама що не опиташ да си забавиш метаболизма ? яж предимно вечер , ограничи си движенията и т.н. ;))))))))

~sweeettt~
05-28-2013, 15:50
Здравейте!
Момиче на 13 години съм, 150 см., 30 кг., но лоши думи за мен не спират да се говорят. Момичетата от класа постоянно ми викат "Надебелей малко, приличаш на щраус." а момчетата "Кльощо". Много ми е неудобно като седна върху някой. Той/Тя веднага ще започне "Мале, ба*ти какви кокали". :/ Ям много и зимата спортувах лека атлетика. Понякога усещам как се въртят от уста на уста обиди за мен. Даже и майка ми понякога ми казва, че трябвало да ям повече, защото бедрата ми щели да се счупят. Зимата правих много коремни преси,за да си стегна корема и съвсем леко се бяха оформили плочки. Съвети как да надебелея малко /някаква диета етц/ ?
Ще дам моя снимка, за да видите горе-долу за какво става дума -
http://prikachi.com/images/594/6158594r.png
Едит: извинявам се за грешката в заглавието.
По-добре да казват, че си слаба,а не, че си дебела в моя клас има едни слонове да не ти казвам :D
Амии надебелей малко някак си яж повечко по - вредни храни но поне 35 трябв ада станеш аз ъсм 1,42 и съм 42 кг

~sweeettt~
05-28-2013, 15:51
Щом ти викат кльоща значи се комплексират от своите килограми ;)

ch0c0late44
05-28-2013, 17:25
Може би ако напълнееш с ~5кг ще си перфектна.Но не се нахвърляй върху нездравословните храни,бургери,чипсове etc ами гледай да се храниш здравословно.Иначе за обидите - не им обръщай внимание,и аз съм била така,повечето са от завист.Гледай си живота и гледай да се харесваш ти самата.

JuStElly
05-28-2013, 18:11
Малка си още, като влезеш в пубертета всичко много ще се промени. Яж си сега каквото ти харесва, е ги слушай тея, завиждат ти, защото те сигурно са дебели. Не се мъчи още от сега със тялото ти, особено като си слаба и не ти се лепи.

FuckingFreak
05-28-2013, 19:13
ако беше по на възраст щях да ти кажа да вземаш химия , ама що не опиташ да си забавиш метаболизма ? яж предимно вечер , ограничи си движенията и т.н. ;))))))))

По-тъп/а, моля. Нека си прее*е здравето и целия организъм, що не, само за да качи някакви си кила.
Пък това с комплексирането беше най-тъпото нещо, хахаха. Не е нужно да се комплексираш от килограмите си,за да кажеш, че някой е хърбав, когато е очевидно.
Авторке, пробвай към нормалната си храна на добавиш 2 шепи по възможност сурови ядки, или кофичка заквасена сметана, даже е добре да е следобяд или привечер, както и след вечеря, гаранция, че се получава, методът е изпитан :)

valentão
05-28-2013, 21:55
WHAT A FUCKING FREAK

и с кое ще си преебе организма , като си забави метаболизма ли ? тва някво революционно откритие от теб ли е ? Дай предложи го за нобелов лауреат

FuckingFreak
05-29-2013, 07:57
Много ли е яко в дългосрочен план да си забави метаболизма?! Хората се чудят как да си го забързат, пият и ядат кво ли не, правят детокс диети и тем подобни глупости. От какъв зор да си забавя обмяната на веществата? Само за да качи няколко кила ли? Това все едно да се чудиш как да спреш да растеш, защото хората ти казват, че си много висок.

valentão
05-29-2013, 08:17
Много ли е яко в дългосрочен план да си забави метаболизма?! Хората се чудят как да си го забързат, пият и ядат кво ли не, правят детокс диети и тем подобни глупости. От какъв зор да си забавя обмяната на веществата? Само за да качи няколко кила ли? Това все едно да се чудиш как да спреш да растеш, защото хората ти казват, че си много висок.

Аха , и това от доктор Фрийк ли идва ? Я ми копирай статия да видя къде пише за нежелани ефекти от забавен метаболизъм. Искам и аз да се науча и да съм МНОГО УМЕН като теб :p

abvgde93
05-29-2013, 08:36
Щом с това ядене (а казваш ,че се тъпчеш) не качваш килограми , то увеличи храната. Наблегни на въглехидратите. Ти няма какво да омазняваш , не се притеснявай. Наблягай на овесени ядки , ориз , картофи , месо , яйца , извара и т.н. Фитнес тренировките също ще бъдат полезни при теб.

Serendipitys
05-29-2013, 09:04
Важното е ти как се чувстваш, а не чуждата злоба и глупави коментари. Ти харесваш ли се в момента? Искаш ли да качиш килограми или го правиш само за да им угодиш? Радвай се, че можеш да ядеш каквото поискаш. Всички момичета си мечтаят да са така.
Аз също винаги съм била слабичка. Няма да си губя времето да разказвам за човешката злоба и коментари, но повярвай, че бяха много. Не трябва да ти пука.

mimijessi
05-29-2013, 10:01
Просто не им обръщай внимание.Ако се чувстваш добре така, не се опитвай да надебелееш само заради тях. :)

yakuza_
05-29-2013, 10:09
Мини на метан.

fUcKsMiLe
05-29-2013, 11:52
Голяма глупост е това с обидите. Преживяла съм същото и като бях на около 15 рязко наддадох и сега съм съвсем нормална на ръст спрямо килограми. Преди бях под нормата, сега съм в нея и съм супер. Нито съм яла повече, нито съм спазвала някакви диети за надебеляване. Просто влязох в пубертета. Остави ги тия твои глупави връстници. Не ги слушай и не се влияй от тях. Хубаво е да си слаб(в рамките на нормалното), не ти трябва да наддаваш, защото на другите не им изнася. :)

Вече ако ти не се чувстваш добре, защото си слаба, ще ти кажа, че яденето късно вечер помага за качването на килограми.

ParadOx
05-29-2013, 12:26
И аз бях така и 7ми за 8ми клас изведнъж качих 5 кила от нищото. С времето ще се оправиш. Сега съм на 19 и съм 166см 52кг

BlackWings
05-29-2013, 13:05
Изглеждаш слабичка , но ти си на 13 и още ще растеш. А ако нямаш здравословни проблеми , и ако се чувстваш добре , не разбирам пък защо трябва да си даваш зор да напълняваш , защото някой си там акъла му е толкова , че да си избива комплексите на теб. Възпитани деца не би трябвало да правят такива коментари. Като ти каже , да надебелееш че приличаш на щраус , ти кажи - ти пък поотслабни защото си заприличала на глиган.
Според мен трябва да се изчака 16-17г. , за да може растежа ти да си мине пиковата фаза , която е сега. И после евентуално ако си болезнено слаба , да се помисли за здравословно напълняване.

Hayashi
05-29-2013, 13:10
Тегли им една на всички и си живей живота. Щом се чувстваш добре няма място за притеснение.
На 19 съм, висока съм 1.57 и тежа 39 килограма. Няма значение колко килограма си - важното е да се харесваш и да си здрава.

smilelady
05-29-2013, 14:46
Била съм на твоето място, как ли не са ме наричали, просто на тази възраст(а и не само) се смята за 'яко' да се подиграваш на другите (особено относно тегло). Знам какво е да ядеш, да се опитваш да качиш някое килце и да ти казват неща от рода ''Ти си ненормална, започни да се храниш''
Спри да им се връзваш, те сами не могат да се примирят със собствените си недостатъци, затова гледат чуждите.. След още 2-3 години ще ти се пооправи фигурата, тепърва ще се развиваш :) Може да започнеш и да тичаш, не за отслабване, а просто така - за малко движение и заякване :)

lovelywords
05-30-2013, 11:15
Всички сме минали през това ,а и да бъдем честни, винаги ще има хора, които няма да ни харесват и ще говоря против нас. Просто трябва да свикнем и да се обикнем такива каквито сме. Ще видиш, че щом разберат, че тяхното мнение вече не те интересува, ще спрат. А колкото до това за теглото ти, ако си се харесваш и си здрава, не се променяй заради тях (:

Тамии ..^^
05-30-2013, 12:30
Спокойно. Още не си навлязла напълно в пубертета и още си с детско тяло. Когато навлезеш напълно, зависи кога, след около 1-2 години, ако съдя при мен, ще се оформиш и тогава ще имаш хубаво тяло. Ето аз - в пубертета съм от няколко години, но чааак сега зимата ми се оформи тялото, т.е. имах си гърди и дупе и т.н. и преди, но зимата напълнях 7кг неусетно без да съм правила нищо конкретно. Оформи ми се дупето, на височина израстнах, напълнях в бедрата и още в гърдите и сега много си се харесвам. А преди и аз се чудех какво да направя за да напълнея, защото самата аз не се харесвах.

~The Smile~
06-02-2013, 14:01
Трябва да стигнеш поне 40кг. В интернет трябва да пише нещо за напълняване.
И аз като теб съм на 13. Напълнях ей така, без нищо да правя.. о.О
Като навлезеш в пубертета, ще видиш как постепенно ще се превръщаш в жена.
Може би малко по-късно ти е развитието. Може би е от гени. Но ти все пак не чакай да настъпи пубертетът при теб, а си направи график за всеки ден. Например ---> Сутрин ще ям (да кажем) 3 пържени филийки. Към 11ч. ще изям една ябълка. На обяд- пиле с ориз. Към 17ч. средно пакетче с фъстъци (м/у другото от фъстъците също се напълнява, така съм чувала, не знам дали е вярно...) Вечеря-салата (няма съвсем да се отдаваш на нездравословен живот!) , 1-2 кюфтета ( съвет-вечерята не трябва да е тежка).

~The Smile~
06-02-2013, 14:06
Забравих да кажа относно подигравките... Винаги пренебрегвай такива хора, които нямат какво друго да правят, освен да сочат хората с пръст. Опитай се да им отвръщаш, като например: "Ами, такава съм си, ваш си е проблемът, че не сте слаби като мен!"
Знаеш ли, че се напълнява по-лесно, отколкото да отслабваш? :) Така че не се притеснявай.

SomeRandomNerd
06-02-2013, 15:28
Благодаря много на всички!
На ден вече си купувам едно пакетче пърж. фъстъци или/и печено кашу. Иначе продължавам да се храня здравословно, само увеличих количеството на храната. Аз точно се отписах от лека атлетика за да надебелея, а още повече отслабнах - вече почти нямам мусколи и да. Благодаря за съветите, надявам се да помогнат! :)

DownloadVirus
06-02-2013, 15:58
Принципно това е много тъпо и комплексарско,но в случая е много хубаво,че ти се гаврят,за да може да се мотивираш да наедрееш малко,защото накрая ще завъдиш здравословни проблеми от това..

ledenakrasota
06-02-2013, 16:12
Обиждай ги колко са дебели!

FuckingFreak
06-02-2013, 16:40
"Продължаваш" да се храниш здравословно, ама в пържените фъстъци и печеното кашу няма нищо здравословно, представям си останалато ти меню какво е. Ама така или иначе ти сега качваш, така че си яж, щом ти се ядат. Просто една идея по-добре, специално за ядките, е да са сурови. :)

Deadlock
06-02-2013, 17:43
^ Какво му е нездравословното на печеното кашу?

FuckingFreak
06-02-2013, 18:43
След печенето едва ли е останало нещо полезно, а солта и брашното, с които е печено също не спадат в моята графа за "полезности".

Deadlock
06-02-2013, 19:45
^ За солта и брашното ок, но печенето на ядките не отнема от полезните им вещества.

http://www.nytimes.com/2013/04/09/science/is-there-a-nutritional-difference-between-raw-and-roasted-nuts.html?_r=0
http://www.livestrong.com/article/324603-nuts-roasted-vs-raw/

/из рисърч не ми се рови/