PDA

View Full Version : Рекламация



LadyDi
05-27-2013, 22:02
Абе, да ви питам, някой от вас да е правил рекламация на дрехи?
По-скоро ме интересува, купих си една рокля и понеже съм гнуслива, рекох преди да я нося, да я изпера - хем на ниски градуси, хем на ниски обороти. Изкарвам я от пералнята и кво да видя - тя се разпрала.
Въпросът е, някой наясно ли е дали изпрана ще ми я вземат в магазина? :cool:

POLLINA
05-27-2013, 22:04
Колко време са минали от купуването? И пазиш ли касовата бележка?

Няма проблем, много пъти съм връщала дрехи.

LadyDi
05-27-2013, 22:06
Пазя касовата бележка, купих си я в събота.
Проблемът е, че съм я изпрала и ѝ отрязах етикетите, щото ме дращят.

102
05-27-2013, 22:08
Купи си нова.. от друго място.

LadyDi
05-27-2013, 22:08
А да бе, аз тия пари да не ги снасям.

NqkfaNikakva21
05-27-2013, 22:09
Не знам някой да носи нова дреха без да я е изпрал ... ;Д

LadyDi
05-27-2013, 22:10
Не знам някой да носи нова дреха без да я е изпрал ... ;Д
Именно.
Плюс това, аз не си купувам дрехи за еднократна употреба.

fUcKsMiLe
05-27-2013, 22:12
Мисля, че ще ти направят проблем за етикетите, ако ги видят.

NaOH
05-27-2013, 22:17
Не знам някой да носи нова дреха без да я е изпрал ... ;Д

Вече се запозна с 1вия :D

haritov
05-27-2013, 22:18
прала си я разпрала си я

сама си отговори

LadyDi
05-27-2013, 22:18
Ще видим.
Много ме доядя, защото струва 60 лв., а да ми се къса още на прането, преди да успея и да я понося...
Ще ходя в КЗП и в съда, ако трябва, защото продават боклуци на високи цени.

LadyDi
05-27-2013, 22:18
прала си я разпрала си я

сама си отговори

Ма извинявай, каква е тая дреха, дето се разпаря от прането?

haritov
05-27-2013, 22:21
Ма извинявай, каква е тая дреха, дето се разпаря от прането?

съгласен съм
иди докажи че нямаш сестра сега

всичко зависи от тях и от царската им воля

102
05-27-2013, 22:21
Въпрос.. можеше ли да отрежеш етикетите след като си я изпрала и пробвала отново (изпрана)...?

LadyDi
05-27-2013, 22:26
Между другото, то си личи колко некадърно е съшита. Тя не се разпаря... тя се... как да обясня... буквално отделя по шева..

haritov
05-27-2013, 22:27
Между другото, то си личи колко некадърно е съшита. Тя не се разпаря... тя се... как да обясня... буквално отделя по шева..

ами пробвай да я върнеш ако не стане може да оправи

GeGaSa
05-27-2013, 22:40
Иди и им кажи как стоят нещата, и дано ти върнат паричките.
А ако се съмняват в думите ти, кажи им искате ли да ви изпера целия магазин, за да се убедите че продавате фалшиви стоки 8-) Я кажи каква пералня имаш..

Аз миналата година си бях взел доста неща на веднъж от магазина, но без да ги пробвам на място, и когато се прибрах в вкъщи забелязах че на едните ми къси гащи има дефект, веднага отидох в магазина със бележките със гащите и си ми върнаха парите.

LovEsIckk
05-27-2013, 22:57
Добре де, като си купувате парцали никога ли не гледате материята и как е зашита?
Иначе нормално..аман от турски и китайски боклуци на безбожни цени.
Ей за това последните години залагам на българското, навъдиха се доста "дизайнери" с много оригинални модели. :D Пари да има само.. Иначе от качеството съм доволна, верно малко по-скъпички са, щото някои се водят бутикови ама..поне си заслужава.

nqmaznacheniee
05-27-2013, 22:59
ако бях продавач/собственик на магазина бих ти върнал парите, от лоша реклама нямам нужда 8-)


жалко, че не съм и ще си -60 лв. :smt077

Canis_Dirus
05-27-2013, 23:24
Добре де, като си купувате парцали никога ли не гледате материята и как е зашита?
Иначе нормално..аман от турски и китайски боклуци на безбожни цени.
Ей за това последните години залагам на българското, навъдиха се доста "дизайнери" с много оригинални модели. :D Пари да има само.. Иначе от качеството съм доволна, верно малко по-скъпички са, щото някои се водят бутикови ама..поне си заслужава.

Купуваме само доказали се марки ;)
Никога от дизайнери. Винаги от занаятчии.


Иначе по твоя случай - европейското законодателство предвижда 6 месеца защита при груби грешки в продукта. Реално срока е 2 години, но в първите 6 месеца си на далавера, понеже търговеза/производителя трябва да докаже, че си боравила грешно със стоката - в случая не е прана според етикета.

yakuza_
05-28-2013, 06:22
А откъде си сигурна, че не се е закачила вътре на барабана на пералнята и не се е разпрала там :D ?

LadyDi
05-28-2013, 06:43
А откъде си сигурна, че не се е закачила вътре на барабана на пералнята и не се е разпрала там :D ?

Мога да ти я снимам, да видиш точно как се е разшила. Аз в първия момент реших, че може като съм я обличала, да съм я скъсала и понечих да си я зашия, като примерна домакиня. В момента, в който хванах шева, за да го разгледам, платът продължи да се отделя. Голяма тъпня.

LovEsIckk, абе уж по принцип ги гледам - и платове, и как са зашити, и на обувките подметките как са закачени, ама на... явно много ми е харесал модела, за да съм такава пропусклива тоя път :cool:

yakuza_
05-28-2013, 06:48
Ами пробвай да отидеш да я върнеш. Ако не стане значи имаш един много скъп парцал да триеш маслото от полото.

LadyDi
05-28-2013, 07:13
Ами пробвай да отидеш да я върнеш. Ако не стане значи имаш един много скъп парцал да триеш маслото от полото.

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m5dh7rJ16N1rxfgauo1_250.gif

yakuza_
05-28-2013, 07:29
не казвай на мъжа ти ;/

analgin
05-29-2013, 08:37
Потребителят има възможност да отправи рекламация винаги, но законово гарантирано право има само в два случая:
1. Когато е налице несъответствие с договора за продажба
Според Директивата за продажба на потребителски стоки и свързаните с тях гаранции се счита, че стоките съответстват с договора за продажба, ако те:
(а) съответстват на описанието, дадено от продавача и притежават качествата на стоките, които продавачът е предоставил на потребителя като мостра или модел;
(б) са подходящи за всяка специфична цел, за която потребителят ги изисква, и която той е съобщил на продавача в момента на сключване на договора, и която продавачът е приел;
(в) са подходящи за целите, за които обикновено се използуват стоки от същия вид;
(г) демонстрират качеството и представянето, които са обичайни за стоки от същия вид и които потребителят може основателно да очаква, предвид характера на стоките и като се вземат предвид всички публични изявления относно специфичните характеристики на стоките, направени от продавача, производителя или негов представител, и по-специално при рекламата или върху етикетировката.
Тук задължително трябва да припомним, че всяка наша покупка представлява договор за продажба и не е необходимо, той да бъде в писмен вид, както много хора погрешно смятат. Най-важното е, да съхраняваме документа за покупка (касова бележка, фактура и др.).
2. Когато е настъпило някое от условията по предоставена търговска гаранция.
В случай че имаме предоставена търговска гаранция, то трябва да се съобразим с нейните условия - ако стоката има проблем, който се съдържа в търговската гаранция, то ние можем да предявим рекламация.
По подробно тези въпроси са разгледани в брой 3/2008 на сп. ПОТРЕБИТЕЛ.
Във всички други случаи, като например, ако закупената стока не ни е по мярка или по вкуса, или представлява подарък, който не е подходящ - не можем да се позовем на законовото си право на рекламация. Това съвсем не означава, че не можем да върнем стоката в магазина, но това може да стане само по взаимно съгласие с търговеца или уговорка.
Когато си закупите стока и е налице основание за рекламация, което за краткост ще наричаме дефект, първо трябва да се информирате и се запознаете с правата си по закон. Разбира се, винаги е препоръчително да изпробвате стоката още в магазина, за да намалите риска от несъответствие. Съгласно Закона за защита на потребителите:
Чл. 105.
(1) Продавачът е длъжен да предаде на потребителя стока, която съответства на договора за продажба.
(2) Продавачът отговаря за всяка липса на съответствие на потребителската стока с договора за продажба, която съществува при доставянето на стоката и се прояви до две години след доставянето й, дори и да не е знаел за несъответствието.
Тук трябва да акцентираме върху отговорността на ПРОДАВАЧА за наличието на дефект. Много често търговците се опитват да препращат към оторизирани сервизи и по този начин размиват отговорността.
След това, обезателно трябва да прочетете условията на търговската гаранция (ако е предоставена). В много случаи, тя предлага по-добри условия, на които можете да се позовете при рекламацията си. Също така е възможно гаранцията да е предоставена от вносителя, а не от търговеца от който сте я закупили. Това означава, че можете да се обърнете директно към вносителя и така проблемът да се реши по-лесно.
Проучете репутацията на търговеца. Вече и в България има търговски вериги, които приемат рекламациите без много обяснения. За целта можете да потърсите мнения на потребители в многобройните форуми в Интернет.
Срокове за рекламация
Законът за защита на потребителите ясно е посочил сроковете, в които може да се отправят рекламации:
Чл. 126. (1) Рекламацията на потребителска стока може да се предяви до две години от доставката на стоката, но не по-късно от два месеца от установяване на несъответствието с договореното. Рекламацията на услуги може да се предяви до 14 дни от откриване на несъответствието на услугата с договореното.
(2) Ако на потребителя е предоставена гаранция и срокът на гаранцията е по-дълъг от сроковете за предявяване на рекламацията по ал. 1, рекламацията може да се предяви до изтичането на срока на гаранцията.
Трябва да отбележим, че при предоставена търговска гаранция срокът за рекламация е с продължителност, колкото този на гаранцията. Вече е обичайна практика да се предоставят гаранции, които надхвърлят многократно законовия срок при несъответсвие с договореното. Така например, при бойлерите е обичайно, да се предоставя гаранция достигаща до 10 години.
При търговеца
Най-напред трябва да потърсите управителя или човек, който е упълномощен да взема решения. Уверете се, че не отправяте рекламацията към касиерката или някой, който ще се оправдае, че не може да решава. Непременно трябва и да узнаете името на човека, с когото разговаряте (ще ви е нужно, за да го цитирате при евентуална жалба впоследствие). Според закона:
Чл. 127. (1) Търговецът или упълномощено от него лице са длъжни да приемат рекламацията, ако тя е предявена своевременно.
Непременно трябва да поискате рекламацията ви да бъде вписана в дневника за рекламации. Законът тук е недвусмислен:
Чл. 127. (2) Лицата по ал. 1 са длъжни да поддържат регистър на предявените рекламации.
(3) При предявяване на рекламация лицата по ал. 1 задължително я описват в регистъра. - независимо дали са съгласни с рекламацията или не - те трябва да я опишат в регистъра (дневника). Не забравяйте, че упълномощеното от търговеца лице може да бъде и сервиз, който също трябва да отрази рекламацията в регистър.
Ако търговецът откаже да я впише в регистъра, подлежи на глоба по чл. 222 ЗЗП, която е в размер на 500 до 3000лв.

LadyDi
05-29-2013, 09:37
Смениха ми я.
Благодаря за вниманието.

Rrazorssedge
05-29-2013, 12:13
Който пазарува от втората употреба така ще е. Аз що никога не съм имал такъв проблем? :(

Canis_Dirus
05-29-2013, 12:21
Който пазарува от втората употреба така ще е. Аз що никога не съм имал такъв проблем? :(

защото не си переш дрехите

LadyDi
05-29-2013, 12:26
от втората употреба каза... :cool:

Rrazorssedge
05-29-2013, 15:12
защото не си переш дрехите

Пера ги в пералня, за която трябва да правиш няколко месеца дюнери на мазни чифути за да си я позволиш.

Canis_Dirus
05-29-2013, 15:46
Перла 04?

Щото Перла 05 струва колкото баварската ти каручка.

Вървят ли тренировките по ММА?