PDA

View Full Version : Проблем с най-добра приятелка !



Sowhatsup
05-28-2013, 11:39
Здравейте бих се радвала ако можете да ми дадете малко съвети какво да направя.Момиче на 14 години съм имам най-добра приятелка от 4 години която много обичам и уважавам.Може да ви прозвучи глупаво или лапешко това което ще ви кажа ,но от доста време се чудя как да постъпя.Историята е такава ,че винаги тя е номер едно сред всички а аз съм просто момичето което седи зад нея.Не искам да прозвучи така ,че искам да съм център на внимание ще ви дам пример.
Излизаме сред много хора всички започват да обръщат внимание на нея а аз все едно не съществувам.Ако има някое хубаво момче и ако сме двете 100% ще забележи или заговори нея.Тя просто умее да се има с всички дори някои път се мазни на всички...Понякога се държи доста надуто с мен и ме командва не искам да става така.Искам хората да обръщат малко внимание и на мен защото аз се чувствам като избледняло петно пред нея.Винаги съм правила и давала всичко за нея явно това е проблема ..Кажете ми какво да правя моля ви!Опитах се да обясня по най-добрия начин които мога.Благодаря предварително ще се радвам ако и аз мога да ви помогна ! :)

sweetmony
05-29-2013, 09:53
Според мен по-добре й покажи по някакъв начин, как се чувстваш, ако ти е най-добра приятелка тя трябва да го забележи и да промени поведението си спрямо теб (говоря за командването) . А относно това, че на нея и обръщат повече внимание бих те посъветвала да си малко по-уверена и да не се превръщаш в нейно копие, смисъл не й подражавай, опитай се да откриеш самата себе си, твоя чар, с който да впечатлиш другите. Но виж също дали има причина и ти самата да отбъскваш хората, тоест да се даръжиш грубо с тях. Ако е така се дръж по-мило, прави им комплименти, хората обичат някоя мила дума. И накрая искам да ти кажа бъди СЕБЕ СИ и успех :)

DisappointedDreamer
05-29-2013, 13:25
уважавам.

Ох, напълни ми душата. Такова изказване от 14 годишно :с Браво!

Ам, не и позволявай да те потъпква. Следващия път, когато тя се опита да те командва, не и се давай. Отвърни и, кажи и, че отказваш да бъдеш нейно кученце. Ако тя отрича, че държанието и е такова, просто и изброи как ти се чувстваш и защо. Ако не те разбере- майната и. Другото, което те съветвам е да си по-отворена, усмихната и смела. Хората обичат хора със самочувствие. Излизай напред, не се страхувай да говориш, да разказваш/питаш и да се запознаваш с нови лица.

Забавлявай се. :) Изглеждаш ми като готино момиченце!

prettymonster
05-29-2013, 18:50
Не позволявай да ме потъпкват , защото всеки си има права и не може да бъде командван . Поговори с нея и ако не си промени държанието си прекратете контактите или просто си имай едно наум :)
За другото - и моята най-добра приятелка всички я харесват повече , знам какво ти е , но колкото и да ми е тъжно понякога просто си знам , че всеки има красота и все някой ще ме види , нали ? Не позволявай това да ви пречи на отношенията и не си мисли , че си по - малко красива или нещо подобно . Както и не позволявай тя да се надува заради това . Просто бъди по-социална и не се страхувай да кажеш каквото мислиш :)

Повярвай ми все някой те забелязва . Наистина изглеждаш добро момиче , както казаха по - нагоре .
Лек ден :)