PDA

View Full Version : Въпрос за магистратурата



wtfstfu91
05-29-2013, 07:29
Когато някой завърши бакалавъра си на 4-тата година, след това есента веднага ли записва магистратура или трябва първо да изчака да вземе държавните си изпити/защитата на дипломната си работа? И един вид, ако всичко е по план чак следващата есен ще може да запише магистратура?

victimofpain
06-15-2013, 14:13
:D ВТФ...на колко си, че задаваш такива тъпи въпроси...при всеки е различно...някои университети имат защити и изпити лятото, други- през есента...като гледаш сроковете за кандидатстване на съответния ВУЗ, в който искаш да караш магистратура, можеш да си направиш сам/а изводите.

Естествено, че трябва да си ти минали държавните изпити...та дори и оценки да имаш от тях...логично е да участват в балообразуването за магистратурата.

Nakadah
06-16-2013, 06:58
От къв зор ти е магистратура като дори не знаеш как са нещата свързани с нея? Аман от висшисти седящи по цял ден по кафененцата в България...

draid
06-27-2013, 21:47
Хахахах, еми много ясно че ще трябва да си вземеш всичко. Как изобщо си завършил ? И къде ?

buddhaa
06-28-2013, 14:59
сещам се за един лаф не е много свързан с темата но като цяло за висшистите в Б-рия
"като се знам какъв инженер съм....страх ме е да ида на доктор"

Serendipitys
07-09-2013, 19:51
Защо коментирате като не сте запознати?

Можеш да запишеш магистратура, ако си семестриално завършил, т.е нямаш невзети изпити. Нужно е само да си изкараш академична справка. След това имаш срок от една учебна година (два семестъра), в която трябва да защитиш дипломната/вземеш изпита и дадеш дипломата в университета.

Josefinne
07-10-2013, 11:51
Семестриално завършил означава да са минали всички семестри до последната ликвидационна сесия. Дали си взел всички изпити е друга тема. След като си вземеш всички семестриални изпити , имаш право да се явяваш на държавен изпит(и) / дипломна защита. След като успешно приключиш и това - тогава можеш да канидатстваш за магистратура, на следваща сесия. Аз лично не мисля, че има някакъв срок за това. Когато вземеш изпитите - тогава.

Serendipitys
07-10-2013, 16:00
Когато запишеш магистратура без да си защитил дипломна/взел държавен изпит ти дават да учиш само два семестъра във въпросната магистратура. След изтичането на това време ИЗИСКВАТ да представиш диплома. За такъв срок става дума.