PDA

View Full Version : Що е то хейтър?



denks
05-29-2013, 16:55
Какво според вас представляват хейтърите?

Mase
05-29-2013, 18:22
комплексари

Auriss
05-29-2013, 18:45
Ватикана представляват...

OoVasKoO
05-29-2013, 19:05
злобари

DoctorSatan666
05-30-2013, 10:41
Как пък една свястна тема не пусна бе, лекенце ...

denks
05-30-2013, 13:51
Ама нещо провокира ли те или си от гореизброените и няма какво да кажеш? (смешник)

DoctorSatan666
05-30-2013, 15:50
Не схвана смисъла ....

http://prikachi.com/images/98/5138098e.gif

denks
05-30-2013, 16:14
И защо така мислиш,все тебе не те разбират,все при тебе има някакъв скрит смисъл,много добре те разбрах смяташ темата за тъпа или защото се разпознаваш в нея или защото нещо те дразни.Пусни ти една тема защото на всички темите са тъпи,ти само гледаш да осираш вскички теми а не пишеш твои си,значи какъв си?(реторичен въпрос,твоя любим)

DoctorSatan666
05-30-2013, 16:38
Първият ми пост, освен всичко, беше и непряк отговор на въпроса от темата. Искаше да знаеш какво е хейтър - показах ти. Сега чаткаш ли?
Естествено не се отричам от думите си и в прекия им смисъл - наистина темата ти е тъпа, а и няма нищо с философия или религия.

denks
05-30-2013, 17:38
След като не се отричаш от думите си в прекия им смисъл,значи ти ги мислиш,и след като твърдиш,че това е непряк отговор на въпроса и ти ми показваш какво е хейтър значи не отричаш,че ти си,не отговори на въпроса ми защо не правиш теми,не отговаряй избирателно.

DoctorSatan666
05-30-2013, 19:07
Къде пише, че е задължително да ти отговарям? И защо си мислиш, че не правя теми? Пуснал съм достатъчно. Колкото до екзистенциалния въпрос "Дали съм хейтър?" - нямам представа. Доста хора са ми лепвали този етикет и по техните стандарти предполагам, че съм такъв. Дали е заради често неразбрания ми хумор или заради склонността ми да чопля и подлагам на съмнение всичко(включително и хората), това вече не знам.
В случая не исках да ти хейтна темата, просто влезнах в тази роля. Твърдението , че съм се припознал в темата ти и затова съм тръгнал да хейтя е повече от безпочвено. Нито се идентифицирам като хейтър, нито ме интересува дали ти ме класифицираш като такъв, още по-малко ме интересува дали някой има негативно мнение към хейтърите.
А и това дали хейтя или не, няма никаква връзка с факта, че темата ти не е за този раздел и като цяло е тъпа. Изобщо какво значение има дали си хейтър или не, ако търсиш и казваш истината?

defender
05-30-2013, 19:28
И защо така мислиш,все тебе не те разбират,все при тебе има някакъв скрит смисъл,

:D

ПП: д-р въдичков

OoVasKoO
05-30-2013, 21:24
Хахах сигурно иска да каже, че темата ти е супер зле и неподходяща за раздела. Затова ще те насира в собствената ти тема
докато не се изнесеш и тя замре :D

DoctorSatan666
05-31-2013, 00:45
Хахах сигурно иска да каже, че темата ти е супер зле и неподходяща за раздела. Затова ще те насира в собствената ти тема
докато не се изнесеш и тя замре :D

http://4.bp.blogspot.com/-hl8AHWO6VS4/UC68LuRZZvI/AAAAAAAAF74/MirjD2BQ9YA/s320/exactly.gif

То и да не го насирам, темата му пак ще замре ...

denks
05-31-2013, 12:18
Ами то явно и твоите теми са замрели щом нещо не ги виждам. :D

RagioL
05-31-2013, 12:42
Самураи благоговейте Шогуна е тук!

Завръщайки се от дълго пътешествие из безбройни земи, преживявайки глад, студ и мор!

delusion911
06-10-2013, 10:41
Какво според вас представляват хейтърите?

Хора, без личен живот.

HarabeishoOrGoHome
06-10-2013, 15:37
Хора, които са комплексирани.

SlowDown
06-10-2013, 16:54
Конкретизирай. Ако е например някой, който казва или пише нецензурни простащини по твой адрес е тъпо животно, но има и друг случай. Напоследък забелязвам как, когато някой изкаже мнение, да вземем пример с 1D /shit happens/. Някой казва например "Не ми харесва музиката им, не ми допадат." и всички така наречени "дайрекшанъри" нападат и казват заучената от интернет пространството "хейтър". Ами не. Това е човек с мнение, при това има смелостта да го изкаже.

RagioL
06-10-2013, 17:42
По темата, вид тропическа риба.

DoctorSatan666
06-11-2013, 09:39
Конкретизирай. Ако е например някой, който казва или пише нецензурни простащини по твой адрес е тъпо животно, но има и друг случай. Напоследък забелязвам как, когато някой изкаже мнение, да вземем пример с 1D /shit happens/. Някой казва например "Не ми харесва музиката им, не ми допадат." и всички така наречени "дайрекшанъри" нападат и казват заучената от интернет пространството "хейтър". Ами не. Това е човек с мнение, при това има смелостта да го изкаже.
Нищо не разбираш, мършо. Най-голямата олигофрения в интернет е точно явлението " Аз съм човек с мнение, вижте ме колко съм псевдо-интелектуален". Същото се отнася и за половинчатите изказвания от типа " не ми допада нещо".... бахти простотията, кой го интересува дали ти допада нещо или не? Има музика, която очевидно не струва и си струва да бъде оплюта. Това че има хора, които я харесват, не прави музиката по-малко гадна, а само показва ниското интелектуално равнище на хората, които я слушат. Претенциозните путки които винаги намесват шибаното си мнение, вместо да кажат ясно и без заобиколки какво мислят, са много по-дразнещи от т.нар. "истински хейтъри". А факта, че защитаваш подобна претенциозност, показва че и ти не си много далеч от тях. Деееба как ви мразя, шибани, скастрирани от мек език, курвички. Само чакате удобен момент да "изкажете мнението си", като че ли без ВАШЕТО мнение ще свърши света. Хейтърът поне е откровен в злобата си и не спестява нищо, а вие сте безкрайно лицемерни.

defender
06-11-2013, 14:59
хейтърчето философ ви разказа играта само с два поста и изчерпи темата - мухаха.

Hayashi
06-11-2013, 16:19
Много се дразня когато се ползват английски думи вместо съществуващи български... Ей, тези форуми ще ми докарат бръчки!

SlowDown
06-11-2013, 18:44
Нищо не разбираш, мършо. Най-голямата олигофрения в интернет е точно явлението " Аз съм човек с мнение, вижте ме колко съм псевдо-интелектуален". Същото се отнася и за половинчатите изказвания от типа " не ми допада нещо".... бахти простотията, кой го интересува дали ти допада нещо или не? Има музика, която очевидно не струва и си струва да бъде оплюта. Това че има хора, които я харесват, не прави музиката по-малко гадна, а само показва ниското интелектуално равнище на хората, които я слушат. Претенциозните путки които винаги намесват шибаното си мнение, вместо да кажат ясно и без заобиколки какво мислят, са много по-дразнещи от т.нар. "истински хейтъри". А факта, че защитаваш подобна претенциозност, показва че и ти не си много далеч от тях. Деееба как ви мразя, шибани, скастрирани от мек език, курвички. Само чакате удобен момент да "изкажете мнението си", като че ли без ВАШЕТО мнение ще свърши света. Хейтърът поне е откровен в злобата си и не спестява нищо, а вие сте безкрайно лицемерни.

Каква е връзката между злобата и това, че не харесваш някого? Ама разбира се тези, които казват каквото мислят са лицемерни.

DoctorSatan666
06-11-2013, 19:11
Каква е връзката между злобата и това, че не харесваш някого? Ама разбира се тези, които казват каквото мислят са лицемерни.

За хората, които са превърнали "изказването на СОБСТВЕНО мнение" в самоцел, мисленето не е характерно. Понеже именно тези дето най-много се напъват да дават мнения, в повечето случай са откопирали нечия чужда позиция, която преминала през чувството им за самоидентичност, вече има съвсем различна цел от първоначалната ( информационната ). Хората във форумите обичат да се крият зад мненията си, те ги откопирват, и после ги разпространяват, та така да се изживяват като "изразители" на съответната позиция. Тук няма мислене, понеже всичко е откорипано - мненията служат като " удобни лостове", с които обикновенните хора се проектират като някакви - знаещи, можещи, разбиращи и т.н. А зад всичко това прозира пълната липса на автентични и самостоятелни разсъждения. Точно това е най-характерната дразнеща черта на съвременното общество - твърде много хора, които се идентифицират с мненията си и вярват, че мненията им действително ги изразяват. А мненията им дори не са техни... Те просто са ги прихванали от някъде, харесали са им и са решили да ги споделят. Или по-скоро да ги използват...
Нуждата от "свобода на изразяване" пък е съвсем разбираемо популярна именно, защото защитава правото на всеки да си избере нещо от "каталога с общоприети мнения" - нещо, което да нарече свое и през него да проектира себе си(и съответно опита си, страховете си, надеждите си и всичко останало). Това което го прави лицемерно е, че хората си избират само мнения, които в повечето случаи им дават някакъв статус в очите на другите, а не изказват мнение с цел обективен поглед върху нещата. Естествено част от хейтърите пък са в противоположната насока - те се хранят от чуждото неодобрение, но и те го правят заради същото - различното мнение им дава илюзията, че са специални и различни. Бунтарските позиции са именно характерни сред инфантилните хора, които "възсядат" някакво обществено, житейско недоволство ( политическо, музикално, историческо, религиозно и т.н.) и се идентифицират чрез него. Но в крайна сметка никой не се изказва обективно - всичко е една шибана его игра - и даването на мнения, и подкрепянето на идеи, и отричането им, и хейтърите и тези, които лижат гъза на общественото мнение. Ето в това е лицемерието, понеже целта на мнението е да покаже логическа взаимовръзка (САМОСТОЯТЕЛНО ОТКРИТА) между нещата, а вместо това, хората използват мненията за да се изживяват като някакви. Мненията са се превърнали в основен его инструмент на 99% от интернет курволяците и псевдо-разбирачите, които бълват фалшивите си, прекопирани позицийки. Това е гавра с езика и мисленето, нищо повече.
Но пък обяснява интензивно натрапваната нужда от "свобода на мнението"... особенно сред хората, които няма какво да кажат.

SlowDown
06-11-2013, 19:45
Окей, тук ще се съглася с теб за повечето неща. Но не мислиш ли, че трябва да изслушаш няколко мнения относно даден въпрос, да разгледаш нещата от няколко гледни точки, за да добиеш по-реална представа за нещата?

DoctorSatan666
06-11-2013, 20:01
Окей, тук ще се съглася с теб за повечето неща. Но не мислиш ли, че трябва да изслушаш няколко мнения относно даден въпрос, да разгледаш нещата от няколко гледни точки, за да добиеш по-реална представа за нещата?

Абсолютно, това е основен метод във всеки анализ. В анализа обаче се подхожда с една неутралност, тоест липса на предварителна гледна точка. Иначе е много лесно да напаснеш всичко както ти изнася и точно това правят "изразителите" на мнения. Но мнението си е просто мнение - просто поглед върху нещо, базиран на предварително установени критерий за важност, необходимост или истинност. Но това, което ме дразни е че хората се припознават дотолкова в мненията си, че действително си вярват. В повечето случаи си има основателна причина за това какъв човек в какво мнение ще се "припознае"... къде явна, къде скрита ... къде поради лични мотиви, къде поради обществени. Проблемът обаче не е в мненията, нито в "изповядването" им, а в хората, които се идентифицират с тях и оттам в последващия процес на излишна интелектуализация. Това пък води до когнитивен дисонанс спрямо обективната истина и всъщност е основна причина за всичкото спорене и дискутиране, съгласяване и противопоставяне - там където всеки се бори за СВОЯТА малка истина, в която е повярвал. И накрая всички забравят, че това са просто мнения. Лошото е че всеки изпитва нуждата да проектира мненията си върху останалите, с цел да затвърди истинността на убежденията си и пред самия себе си. И това вече води до доста дразнещи, безспирни и напълно безсмислени дискусии, навсякъде.

SlowDown
06-11-2013, 20:55
В крайна сметка излезе, че хората са едни копелета, които правят всичко да изглеждат добре в очите на другите.

DoctorSatan666
06-11-2013, 21:05
В крайна сметка излезе, че хората са едни копелета, които правят всичко да изглеждат добре в очите на другите.

Или в своите собствени...

А това за копелетата не съм го казал. Всъщност "злобата" и обидните думи в предните 2 коментара бяха симулирани и фалшифицирани с цел провокация, но явно не мина номера, което говори добре за теб. Очаквах по първосигнална реакция.

julian8787
06-11-2013, 21:06
У някои низшите страсти да навредят пораждат злост и омраза, която ескалира в патос. И този патос сгрява телата им. Аналогия може да се направи с наркоманията. Омразата също е зависимост. Само когато мразят те са най-талантливи, най-удоволетворени, най-умни. Да си хейтър е школа за омраза. По-горното се отнася за патологии, а не за детски изцепки, с които децата привличат внимание.
Как се действа срещу тях — никакво внимание!

DoctorSatan666
06-11-2013, 21:21
У някои низшите страсти да навредят пораждат злост и омраза, която ескалира в патос. И този патос сгрява телата им. Аналогия може да се направи с наркоманията. Омразата също е зависимост. Само когато мразят те са най-талантливи, най-удоволетворени, най-умни. Да си хейтър е школа за омраза. По-горното се отнася за патологии, а не за детски изцепки, с които децата привличат внимание.
Как се действа срещу тях — никакво внимание!
Детските изцепки са предшественици на всички видове патологии. С останалото съм съгласен. При всички случаи, казаното и от поддръжници и от хейтъри на каквото и да е, няма нищо общо с обективното. В случая основната цел е някой да извлича чувство за самоидентичност от процеса на изказване на мнение - дали е позитивно или негативно, няма значение. И в това отношение, хейтърите не се различават много от останалите - разликата е, че просто са решили да се идентифицират с отричане на мнения, а не с изповядване на такива.

julian8787
06-11-2013, 21:32
Във форумите всеки търси нещо. Няма общо с обективното, но хората сме чудни: не търпим празноти в познанията си и обичаме да запълваме светогледа си, понякога с цената на абсурди вярвания, само да не усещаме празнота. За мен е важно да общувам с приятни хора.

DoctorSatan666
06-11-2013, 22:05
Хммм, тук всъщност си струва да се замисли човек. Наистина празнината е онова, което поражда не само абсурдните вярвания, но и абсурдния характер на самата вяра. Въпросът е откъде произхожда самата празнина? Не мисля че е от липсата на познания. Стандартния човек не дава 5 пари за познанието...неее... празнината е по...човешка. Защо хората вечно търсят нещо? Защо имат нужда - от материалните придобивки, от другите хора, от надеждата, от вярата, от игрите на илюзорни самоличности? Отговора е съвсем ясен - за да запълнят празнината. Но какво е празнината и откъде произхожда? Дали човека е роден да иска, или е научен, дори принуден? Как се появява празнината?
Още откакто се роди, човека е принуден да се раздели на две части - едната е позволена, а другата трябва вечно да крие... в последствие и от самия себе си. Празнината в човека произхожда именно от желанието да бъде в единство със себе си, да се обединят двете части. Но вместо това, едната остава скрита и "забранена" (в последствие - "забравена" и "несъзнателна"), и това разделение поражда празнината, която вечно трябва да се запълва. Оттук идват желанията, те са израз на компенсация на чувството за празнота. Някои я запълват частично с материални придобивки, други - с хора, които допълват празнината, трети с абсурдни вярвания. Но това е въртене в кръг и празнината никога не може да се запълни. Това поражда единствено повече и повече искане. Може единствено да се премахне, но това изисква вътрешно единство. За да се постигне вътрешно единство обаче е необходимо човек да се изправи срещу самия себе си и да разруши "стената" зад която е крил всичко. В крайна сметка въпросът със запълването на празнината е въпрос на решаване на "Личното"...

julian8787
06-11-2013, 22:31
На чувството за празнота според мен трябва да се отдели повече внимание. Отделна тема. Тук, във форума не ми харесва това, че една тема служи за всичко. Ако реши някой да потърси нещо, трябва не да пътува из темите, а да скита.

Само ще кажа, че всеки запълва празнотата си според развитието си. Ще кажа, че от липсата на познания. Едно дете знае толкова, колкото му е позволила природата. Затова оцветява книжки. Търси себе си. Един глупав човек не се нуждае от философия. За него тя не представлява нищо, както аз не се увличам по неговите занимания. Ще рече човек, че на този глупавия нищо не му е празно. Празен, природата и него е ощетила. Той ще запълва празнината си по примитивен начин.