PDA

View Full Version : Проблем с " гинекомастия"



m4xstyl33s
05-30-2013, 09:58
Здравейте, нов съм в форума и не знам дали тази тема трябва да е точно тук, затова ако съм объркал раздела се извинявам.

Имам проблем с зърната на гърдите ми, отслабнах доста килограми и след това някак си се разшириха и одебелиха, и е много грозно, казаха ми че това ще изчезне след няколко месеца, но се мина вече година и прочетох че се получава от недостиг на мъжки хормон или нещо от сорта, също така прочетох че се получава на 70-80% от тинейджърите и се махало след пубертета. Чаках около година и нещо но си остава все така.. Сравних го с други снимки от гинекомастия и са сравнително еднакви.. :/ Имам моя снимка с гърдите ми, но не знам как точно да я кача, разгледах за този мъжки хормон и намерих че бабините зъби (едно растение) се варят и след това се пият за 1 седмица и това покачвало този хормон и мисля да пробвам, но все още не съм сигурен и затова реших да направя една тема тук и се надявам някой който разбира от тези неща да ми обясни, тренирам от около 2 години , почти всеки ден и сега съм на 17 години.

Качих я в нета :

http://postimg.org/image/hif28r491/

marrcandy
05-30-2013, 10:02
Бил ли си си прегнил?

m4xstyl33s
05-30-2013, 10:10
Дори не знам какво е това, никога не съм взимал никакви хапчета,инжекции или подобни работи

firstdiesel
05-30-2013, 16:52
иди на доктор .. от къде знаеш че е гинекомастия .... под зърната имаш ли твърди топчета ??

redbul2
05-30-2013, 19:07
Здравейте, нов съм в форума и не знам дали тази тема трябва да е точно тук, затова ако съм объркал раздела се извинявам.

разгледах за този мъжки хормон и намерих че бабините зъби (едно растение) се варят и след това се пият за 1 седмица и това покачвало този хормон и мисля да пробвам, но все още не съм сигурен и затова реших да направя една тема тук и се надявам някой който разбира от тези неща да ми обясни, тренирам от около 2 години , почти всеки ден и сега съм на 17 години.

Ами нещата са много по-сложни отколкото предполагаш. И само с едно вземане на бабините зъби и качване на хормона едва ли ще се оправят нещата.
Няма сто процента сигурност,че хормонът (тестостерон) ще се повиши и остане така. Щото когато хормонът се повиши,част от него "ароматизира" и се превръща в женски хормони,естрогени. Които могат да влошат още повече нещата. защото (съвсем естествено и логично) женските хормони предизвикват засилен растеж на гърдите. Тъй,че като увеличиш мъжкия хормон (тестостерон) има потенциална опасност да влошиш положението си. Защото той може да се превърне в организма в женски хормони,естрогени.

И стигаме до това.Как да се попречи излишният тестостерон да се превърне в женските естрогени. Тая биохимична реакция тестостерон-естроген е най-значителна в мастната тъкан. Колкото в едно тяло е повече мастната тъкан,толкова по-голяма част от тестостерона се обръща в женски естроген. Тоест за да не става това,трябва максимално да се редуцира мастната тъкан. Обратното,натрупването на повече мускулна маса намаля това хормонално превръщане. А тренировките във фитнеса увеличават по съвсем естествен път нивото на тестостерона.

И което е много важно за предразположените към гинекомастия. В бирата има голямо количество фитоестрогени,тоест естрогени от растителен произход.

Ime_Nqma
06-02-2013, 05:21
А така вече подути тез зърнЪ "спадат" ли, или единствения начин е операцията

redbul2
06-02-2013, 08:29
Първо трябва да се изчака да мине пубертета и хормоните да се стабилизират към 18-20 години. Тогава може да спаднат сами. Второ,ако има излишни мазнини и наднормено тегло трябва да се намалят с подходяща диета и спортуване. И ако тези неща не дадат резултат и стои грозно и неприятно,едва тогава може да се мисли за операция. Освен това,ако състоянието не изчезне до 18-19 г е добре да се направи преглед при добър ендокринолог и се изследват хормоните в лаборатория. Ако те не са в норма,може би ще помогне обикновено медикаментозно лечение.

redbul2
06-02-2013, 08:33
Също така тези,които спортуват,ходят на фитнес и имат подобен проблем,трябва да се въздържат от вземането на стероиди. Които също могат да предизвикат гинекомастия. Голяма част от стероидите могат да предизвикат това състояние.