PDA

View Full Version : Какво мога да следвам с биология (без медицина) ПОМОЩ



rusoto.ne.e.moderno
05-31-2013, 12:16
здравейте! Аз съм 11 клас от Пловдив и имам известен проблем с решаването на какво да уча след 12 клас. Единственият предмет, който ми грабва вниманието е биология. Доколкото знам тя върви с химия, а аз ненавиждам химия. Заради това предполагам и вариантът за медицина отпада .. Та въпросът ми е какво мога да запиша само с биология, и какво ще мога да работя след това с тази специалност (а не да запиша нещо, което не ми върши никаква работа). Моля, някой ако е запознат да ми отговори, защото наистина се намирам в пълно неведение. :)
П.С. дипломата ще ми е сравнително ниска :/

bilqnavod
05-31-2013, 12:46
медицинска сестра акушерка
лаборант
рехабилитатор
ветеринарна медицина

choparkopar
05-31-2013, 12:53
Каквото и да си избереш, няма да избягаш съвсем от химията. Но щом си от Пловдив, бих ти препоръчала УХТ, там може да кандидатстваш дори с матура по БЕЛ, а има хубави специалности- например биотехнологии
http://uft-plovdiv.bg/?act=show_page&id=74#K1

girlwithblueeyes
05-31-2013, 13:03
Молекулярна Биология
Биотехнологии

klimatronik
05-31-2013, 13:11
Каквото и да си избереш, няма да избягаш съвсем от химията. Но щом си от Пловдив, бих ти препоръчала УХТ, там може да кандидатстваш дори с матура по БЕЛ, а има хубави специалности- например биотехнологии
http://uft-plovdiv.bg/?act=show_page&id=74#K1

,,Приемът на студенти за ОКС “бакалавър” се извършва, както следва:
1. За специалностите Хранително машиностроене, Автоматика, Информационна и управляваща техника, Компютърни системи и технологии, Топлотехника, Техника за хранителната и биотехнологичната индустрия:''
И това какво общо има с биологията? Това е техника. А този университет е изцяло химически.


Истината е , че биолозите нямат работа.
По голямата част завършили биохнологии или молекулярна биология - работят във фармацевтичната или в хранително-вкусовата промишленост, а и в тези специалности си се учи доста химия.
А с биология на многоклетъчните организми (зоология, ботаника и др) 99% от завършващите са безработни.
Други области в които може да кандитастваш с биология - агрономство... Работата на агрономите също е тежка и в повечето случаи се ограничаваш от света в някое село.
Ветеринарната медицина също се влиза с биология ,но там също се учи химия.
Та така - учи химия.
Като цяло за това се казва нещо - биологията е за богаташи, за хора , които имат пари да се занимават с нея.

marilyn
05-31-2013, 20:05
Биологията и химията са свързани, няма как да учиш само биология и химията грам да не присъства.